Scrapbooking kartka ślubna - cztery podpowiedzi jak się wyrożnić

Basia klei kartki już trzeci rok. Wiedzą o tym sąsiedzi z klatki, w której mieszka oraz koleżanki z biurowca, w którym pracuje. Tworzenie kartek okolicznościowych to dla Basi prawdziwa odskocznia od przewidywalnych tabelek, uzupełnianych każdego dnia na komputerze i sposób na to,  by mieć coś tak na prawdę swojego... Zaczęło się latem, kiedy szukała pomysłu na to, by złożyć życzenia kuzynce wychodzącej za mąż. Przejrzała chyba z dziesięć internetowych portali ślubnych, odwiedziła salon Empik i nic specjalnego nie wpadło jej w oko. Przeglądając wieczorem Instagram, zatrzymała palec na zdjęciu kartki handmade. Dziś już nawet nie pamięta ile czasu zajęło jej skompletowanie podstawowych materiałów do scrapbookingu, ani jak szybko pochłaniała internetowe kursy czy filmiki scrapbooking na YouTube. Pamięta za to radość, jaką sprawiła ręcznie robiona kartka ślubna, którą podarowała kuzynce. I dlatego właśnie...Rozsądna scraperka nigdy nie idzie na ślub z pustymi rękami

Ślub oraz jego oprawa to temat wyjątkowo lubiany przez rękodzielników,  a prezenty handmade z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością. Niejedna internetowa galeria rękodzieła zdecydowanie bardziej wyróżnia na swojej stronie przedmioty tworzone ręcznie właśnie na okoliczności ślubne oraz weselne. Nic w tym dziwnego, bo przecież każdy z nas lubi poczuć się wyjątkowo obdarowany, a ponieważ ślub bierzemy raz w życiu (przeważnie ;-) ), to i dzień ślubu zasługuje na to by upamiętnić go w szczególny sposób.

Wybierasz się na ślub? A może Twoja przyjaciółka wkrótce wychodzi za mąż na drugim końcu świata i już wiesz, że nie dasz rady dołączyć? Nic straconego! Przygotuj kartkę, która zwróci uwagę osoby obdarowanej! Jeśli scrapbooking to Twoja pasja, masz naprawdę mnóstwo wspaniałych możliwości! 


Scrapbooking kartka ślubna - poznaj cztery pomysły na to by była inna niż wszystkie

Jak własnoręcznie zrobić kartkę ślubną, która spowoduje efekt wow? Być może Cię zaskoczę ale wcale nie chodzi tu o to, by wykorzystać najdroższe materiały do scrapbookingu jakie posiadasz w swoich zasobach i zmieścić na małej powierzchni osiem arkuszy papieru oraz czternaście dużych kwiatów!

To charakter pracy przyciąga do niej wzrok, za równo Twój, jak i osoby, której kartkę podarujesz czy nawet sprzedasz. Przypomnij sobie ile razy przeszukiwałaś internet po to by odnaleźć zagubione natchnienie! Czy Twój wzrok skupiał się na każdej kartce, którą zobaczyłaś? Zapewniam Cię, że większość przeglądałaś dosyć pobieżnie, a tylko niektóre z kartek prawdziwie wzbudziły Twój zachwyt. O co chodzi? Czym jest to coś, co przykuwa ludzką uwagę na dłużej?                                                        

Poznaj cztery sposoby na to, by Twoja kartka wyróżniała się bardziej:

1) Zasada Pareto przede wszystkim! 

Nie znasz tej zasady? Poczytaj o niej koniecznie! Mówiąc w skrócie - za 80% działania zakończonego sukcesem, odpowiada jedynie 20% nakładu pracy. Czyli mówiąc językiem scraperki - 80% zachwytu nad kartką, którą zamierzasz stworzyć - wzbudzi jedynie 20% materiałów, które wykorzystasz do jej wykonania! A to znaczy, że większa część elementów na kartce to te spójnie dobrane kolorystycznie i jeden, góra dwa elementy kontrastowe! To genialna zasada i jestem przekonana, że jeśli spróbujesz, pozostanie z Tobą już przez cały czas. 

2) Jasne tło podbija mocne, ciemniejsze kolory i odwrotnie.

Jeśli przygotujesz kartkę w jasnej, delikatnej i pastelowej tonacji - to kiedy umieścisz na niej elementy w intensywnym kolorze (np. kwiaty z papieru) - będą one dużo bardziej wyraziste i z pewnością zostaną zauważone. Jeśli zdecydujesz, że robisz kartkę w ciemniejszych kolorach - to jeden większy kwiat o dużo jaśniejszej barwie również spowoduje ten sam efekt.

3) Element zaskoczenia.

Umieść na kartce coś, czego odbiorca się nie spodziewa. Jakąś nietypową ozdobę, dekorację pozornie nie związaną z tematem pracy. Napisałam "pozornie" ponieważ nadal należy zadbać o to, by dekoracja nawiązywała do stylistyki Twojej kartki. Nie umieszczaj surrealistycznej żarówki albo albo kury na romantycznej, pełnej delikatnych kwiatów pracy! 

4) Schowki, kieszonki oraz inne elementy "interaktywne" - czyli wszystkie dodatkowe elementy, które na dłużej wciągną odbiorcę w oglądanie kartki, którą właśnie trzyma w rękach.

Scrapbooking kartka ślubna - inspiracja Projektantki

Autorką dzisiejszej inspiracji jest Julia, która w swoich kartkach ślubnych wykorzystała wszystkie cztery sposoby, które wymieniłam wyżej. Z łatwością odnajdziesz każdy z nich, prawda? Przyznaj, że wszystko razem nie tylko świetnie się prezentuje ale też przykuwa Twoją uwagę na dłużej.


Zauważ, że w pracy Julii to nie papiery do scrapbookingu odgrywają główną rolę. Jednak to dzięki nim piękne i delikatne tło powoduje, że dwa duże kwiaty z materiału zdecydowanie wybijają się na plan pierwszy, a to, że jeden z nich jest w soczystym, czerwonym kolorze jeszcze bardziej nasila ten efekt. 

Delikatne, pastelowe kolory podkreślają kompozycję, którą współtworzy zaskakujący element dekoracyjny jakim jest okiennica wykonana z utwardzonej masy plastycznej. Powiesz może: Co ma wspólnego okno ze ślubem? Coś byśmy wymyśliły prawda? ;-) Przede wszystkim jest białe i równie romantyczne jak całość pracy.

W obu kartkach Julia ukryła kieszonki na upominek pieniężny czy tez bilecik, na którym z powodzeniem umieścisz życzenia dla Młodej Pary.

Co myślisz o moim dzisiejszym wpisie? 

Wiem, że znajdziesz na tym blogu scrapbookingowym nie jeden wpis o tematyce ślubnej w rękodziele, mamy nawet specjalny cykl poświęcony okazjom. Mam jednak nadzieję, że znalazłaś coś nowego i zaskakującego, bo właśnie po to prowadzi się blogi czyż nie?


Dzięki, że zajrzałaś dziś do nas! Życzę Ci wspaniałego dnia i bardzo twórczej środy!
PODPIS

1 komentarz:

  1. Oh jak pięknie napisane, z wielką pasją, ogromną wiedzą ale przede wszystkim z miłością...❤️❤️ Cudownie mi się czytało pani artykuł pani Aniu i gdyby nie projetky, które mam do wykończenia przed weekendem to już zabierałabym się za czytanie następnego😊 pozdrawiam cieplutko i życzę fantastycznego weekendu😘

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger