Pudełko wspomnień - nie tylko na chrzest

Pudełko wspomnień wciąż jeszcze nie jest bardzo popularną formą scrapbookingową w Polsce. Jeśli już się pojawia, to zazwyczaj ma podobną postać i jest prezentem dla rodziców maluszka, najczęściej z okazji Chrztu świętego. Tymczasem pudełko wspomnień na chrzest nie jest jedynym rozwiązaniem, ponieważ tego typu pamiątka świetnie sprawdzi się na wiele innych okazji. Może też przyjąć różne formy. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i razem ze mną zachwyć się przepiękną inspiracją naszej Projektantki, Ewy!


Pudełko wspomnień może mieć różne formy. Sprawdź, jakie!


Jeśli jeszcze nie znasz tej formy scrapbookingu, TUTAJ przeczytasz artykuł: Czym jest pudełko wspomnień? 

Pudełko wspomnień to najczęściej udekorowana papierami do scrapbookingu szkatułka, wewnątrz której znajdują się mniejsze pudełeczka tematyczne. Zamiast pudełeczek możesz wewnątrz szkatułki znaleźć także podpisane przegródki. Ale, choć jest to najczęściej spotykana forma pamiątkowego pudełeczka, istnieją także inne jego wersje :-) Pudełko wspomnień może być niczym innym, jak pięknie udekorowanym pudełkiem na zdjęcia czy oryginalnym etui na wysuwane albumy fotograficzne. Może też przyjąć formę pudełka z ozdobnymi pakunkami wewnątrz, a każde zawiniątko może stanowić inną pamiątkę związaną z jakimś wydarzeniem czy okresem życia. Znasz jeszcze jakieś inne wersje pudełka wspomnień? Koniecznie daj nam znać w komentarzu! :-)

Pudełko wspomnień - nie tylko dla dzieci?


Pudełko wspomnień na chrzest jest najpopularniejsze. Wydawać by się wręcz mogło, że tworzone są wyłącznie pudełka związane z tą uroczystością i przeznaczone na pamiątki z okresu niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa. Wcale jednak nie musi tak być... Od czego mamy naszą scraperską kreatywność? ;-)

Chcesz zaskoczyć bliskich wyjątkowymi upominkami handmade? Podaruj im wspaniałe pudełko wspomnień z okazji:

- ślubu,
- rocznicy ślubu,
- 18 urodzin,
- 50 urodzin (lub kolejnych "okrągłych" urodzin: 60, 70, 80...).

Gwarantuję, że będą zaskoczeni i zachwyceni, oglądając pamiątki z okresu narzeczeństwa, od narodzin do pełnoletności, z okresu całego stażu małżeństwa, czy z poszczególnych lat życia - od narodzin do aktualnych urodzin :-) Takie pudełko wspomnień to piękna, sentymentalna, wzruszająca pamiątka dla obdarowanych oraz wspaniałe widowisko dla najbliższych obecnych na uroczystości - rodzinne opowieści, wspomnienia, zabawne historie to idealny materiał na wspólnie spędzany czas :-)

Ślubne pudełko wspomnień - inspiracja ProjektantkiEwa przygotowała na dziś pudełko wspomnień, które nie jest typową pracą na chrzest, ani nawet projektem wykonanym dla dziecka i z myślą o dziecku. Jak sama mówi, wiecznie brakuje Jej czasu na stworzenie swojego ślubnego albumu handmade, dlatego też zdecydowała się na oryginalne, romantyczne i piękne ślubne pudełko wspomnień, czyli bogato dekorowaną, trwałą szkatułkę, w której zamierza przechowywać ślubne fotografie. Do wykonania tej przepięknej pracy Ewa użyła romantyczną kolekcję papierów do scrapbookingu Yesterday.Pudełko jest szyte ręcznie, jest mięciutkie, a jego boki zdobią papiery do scrapbookingu w różany deseń:


Wieczko posiada bogatą kompozycję, której podstawę stanowią eleganckie papierowe ramki, wycięte z arkusza Vintage Time do kolekcji Yesterday:


Choć kompozycja na wieczku jest bardzo bogata i posiada mnóstwo elementów, dzięki zastosowaniu pastelowej kolorystyki oraz lekkich materiałów i wielu warstw, całość jest w odbiorze niezwykle zwiewna i delikatna, wręcz eteryczna:Takie piękne, bogato zdobione pudełko, może być świetnym sposobem na oprawę własnych wspomnień, ale niewątpliwie może też stać się wyjątkowym upominkiem dla kogoś bliskiego - właściwie na każdą okazję!


Jeśli nie masz czasu, by wykonać ręcznie robiony album na prezent, a chcesz stworzyć dla kogoś upominek, który pozwoli na przechowywanie wyjątkowych zdjęć w wyjątkowej formie, stwórz pudełko wspomnień. Jego przygotowanie zajmie Ci mniej czasu niż praca nad albumem, a efekt będzie równie zachwycający! :-)A Ty tworzysz pudełka wspomnień? W jakiej formie i na jakie okazje? Daj znać w komentarzu, jestem bardzo ciekawa, zwłaszcza, że ta forma - mam wrażenie - dopiero nieśmiało wkracza na polski rynek rękodzielniczy :-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Życzę Ci wspaniałego dnia :-)

PODPIS

2 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger