Jak przechowywać zdjęcia? Pomysł na wyjątkowe pudełko foto

Jeśli jesteś jak typowa scraperka, to zapewne od czasu do czasu czujesz się "przejedzona" popularnymi w scrapbookingu formami i szukasz czegoś innego... Być może poszukujesz pomysłu na zaskakujący upominek handmade, a może rozpiera Cię chęć stworzenia czegoś nietypowego. Jaka by nie była Twoja motywacja, dziś chcę Ci podrzucić pomysł na naprawdę oryginalną formę. Mini scrap, shaker box, kartka, pudełko i album, a to wszystko w jednej pracy! Brzmi intrygująco? Koniecznie obejrzyj dzisiejszą inspirację naszej Projektantki, Julii! I przeczytaj o tym, jak przechowywać zdjęcia, by z przyjemnością po nie sięgać i wracać do pięknych wspomnień.Jak przechowywać zdjęcia? Pomysły dla każdej scraperki (i nie tylko)!


Nie znam scraperki, która nie kocha zdjęć. Wiele z nas pasjonuje się fotografią, samodzielnie uwieczniając piękne miejsca, przedmioty i godne zapamiętania chwile, pozostałe ochoczo gromadzą rodzinne fotografie, także te sprzed wielu lat. Jak przechowujesz odbitki? Niestety, mnóstwo scrapujących osób boryka się z ciągłym brakiem czasu, by wykonać coś dla siebie... Też masz ten problem? Jeśli Twoje wywołane zdjęcia walają się gdzieś po szufladzie bez ładu i składu, albo leżą upchnięte w pudełku po butach... zmień to! Z doświadczenia wiem, że pięknie przechowywane fotografie ogląda się zdecydowanie przyjemniej, a co za tym idzie - zdecydowanie częściej się do nich wraca. Zrób przynajmniej od czasu do czasu coś dla samej siebie i stwórz idealne miejsce do przechowywania uchwyconych chwil! 

Jak przechowywać zdjęcia? 

Twórczych możliwości masz naprawdę sporo, oto garść moich podpowiedzi:

- pudełko foto - możesz okleić papierami do scrapbookingu i ozdobić dodatkami kreatywnymi gotowe pudełko, lub stworzyć jego bazę od podstaw. Wybierz rozmiar pudełka, który pozwoli Ci umieścić wewnątrz zdjęcia w wybranym formacie i zwróć uwagę, by ścianki pudełka były na tyle wysokie, abyś mogła zmieścić wszystkie zdjęcia z danego wydarzenia czy okresu :-) Możesz pogrupować zdjęcia wydarzeniami i stworzyć np. ślubne pudełko na zdjęcia, pudełko na fotki dziecka czy pudełko na fotograficzne wspomnienia z wakacji, a możesz posegregować fotografie rocznikami. Decyzja należy do Ciebie! :-)

- album na zdjęcia - tutaj również możesz postawić na gotowe rozwiązania lub stworzyć album na zdjęcia od podstaw. Istnieje jeszcze opcja pomiędzy, chyba w scrapbookingu najpopularniejsza: możesz kupić gotową bazę albumową i samodzielnie ją udekorować. Pamiętaj, że zdjęcia w albumie mogą być wklejone na stałe lub wsuwane;

- multiramka handmade - jeśli posiadasz zdjęcia, które chcesz wyeksponować gdzieś w mieszkaniu, tak, by móc je oglądać każdego dnia, świetnym wyborem będzie ręcznie robiona multiramka foto. Możesz kupić gotową multiramkę i udekorować ją, dostosowując do swoich potrzeb lub... skleić razem kilka mniejszych ramek w wymyślony przez siebie kształt i dopiero wówczas przystąpić do dekorowania. To drugie rozwiązanie jest o tyle fajniejsze, że możesz dowolnie zmieniać konfigurację ramek i ich ilość, w zależności od aktualnych potrzeb :-)

Pojedyncze zdjęcia możesz, oczywiście, oprawiać w ramki, tworzyć scrapy oraz przestrzenne obrazki foto na podobraziach malarskich - wyżej skupiłam się jednak na tych pomysłach, które pozwalają na przechowywanie większej ilości zdjęć ;-)

Pomysł na wyjątkowe pudełko foto - nietypowy sposób na przechowywanie zdjęć i zaskakujący prezent!

Jeśli jesteś scraperką, której ciężko podjąć decyzję, czy ma ochotę stworzyć mini album, czy kartkę, a może jakieś fajne pudełko - zachęcam Cię do obejrzenia dzisiejszej inspiracji Julii. To niesamowite, jak wiele form scrapbookingowych zamknęła w niedużym, niepozornym pudełku!


Papiery do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Blush posłużyły Projektantce do stworzenia fenomenalnego pudełka foto, które jest jednocześnie kartką z shaker boxem i mini albumem harmonijkowym. 

Na frontowej części pudełka Julia umieściła zdjęcie, będące tłem dla shaker boxa. Górną klapkę pudełka Projektantka uzupełniła kwiatowymi kompozycjami.

Zaraz po rozwiązaniu wstążeczki ukazuje nam się wewnętrzna klapka z miejscem na wpisanie życzeń, dedykacji lub na opisanie zawartości pudełka - jeśli wykonujemy je dla siebie :-)


Odginając tę część pracy, mamy dostęp do wnętrza pudełeczka, w którym znajdują się fotografie. Nie są one jednak tak po prostu włożone do środka, ale wklejone na rozkładanej harmonijce. 


Nie widać tego na zdjęciach, ale jeśli jesteś ciekawa, jak działa to sprytne pudełko foto, Julia przygotowała prezentację w formie krótkiego video. Filmik obejrzysz, klikając w poniższy przycisk:Spójrz jeszcze na detale z frontowej części pudełka. Piękna, wielowarstwowa kompozycja zachwyca swym bogactwem i jednocześnie ujmuje delikatnością. Czy wpadłabyś na pomysł, by połączyć kolekcję Blush z czerwonymi kwiatami? To dość nieoczywiste połączenie kolorów, prawda? :-) 


Mam nadzieję, że dzisiejsza inspiracja Julii zachęciła Cię do stworzenia wyjątkowego miejsca na Twoje odbitki foto! Mamy za sobą już 3/4 tego roku, na pewno zgromadziłaś już mnóstwo zdjęć, które warto mieć na papierze, a nie tylko w formie elektronicznych plików w komputerze czy pamięci telefonu ;-) 

Czy wiesz już, po którą kolekcję papierów LemonCraft sięgniesz, tworząc swoje pudełko foto? :-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Bez Ciebie to miejsce nie miałoby sensu! Dobrego dnia :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger