Mini album scrapbooking - zabierzesz go wszędzie ze sobą!

Masz takie zdjęcia, którymi lubisz się chwalić? Ulubione wspomnienia z wakacji, urocze fotki pociechy, pamiątka z kobiecej sesji studyjnej, w której brałaś udział... W życiu spotyka nas wiele fantastycznych chwil i wydarzeń, którymi lubimy się dzielić z naszymi rozmówcami. A ponieważ te najbardziej wyjątkowe zdjęcia nie są robione smartfonem, często podczas spotkań z przyjaciółmi czy rodziną nie mamy tych fotografii przy sobie. A jak fajnie byłoby móc wyjąć je tak po prostu z torebki i pokazać... Jest na to sposób! Mini album scrapbooking to idealna propozycja! Niewielkich rozmiarów projekt bez trudu zmieści się do każdej, nawet najbardziej załadowanej, kobiecej torebki, a śliczne papiery do scrapbookingu i subtelne dekoracje uwydatnią i podkreślą piękno fotografii. Jak może wyglądać taki mini album ręcznie robiony? Koniecznie zobacz dzisiejszą inspirację naszej Projektantki, Asi! A na końcu artykułu znajdziesz niespodziankę :-)


Mini album scrapbooking - jakie formy masz do wyboru?


Wydawać by się mogło, że mini album to po prostu album o niewielkich rozmiarach. Ale przecież, tak jak w pełnowymiarowej wersji albumu handmade, tak i w przypadku mini albumów, masz do wyboru wiele różnorakich form! Chyba nawet zaryzykuję stwierdzenie, że w mini albumach jest ich ciut więcej niż w albumach tradycyjnych :D Pewnie nie wymienię wszystkich form, ale mini album scrapbooking w najpopularniejszych wersjach to:

1) mini album tradycyjny, z kartami łączonymi kółkami, sprężyną lub klejony;
2) mini album harmonijkowy, znany także pod nazwą leporello, w którym strony wklejone w okładkę stanowią jedną część, zagiętą raz w prawo, raz w lewo;
3) mini album w formie tzw. wodospadu, w którym na wewnętrznych stronach okładek znajdują się warstwowo ułożone przekładki na zdjęcia;
4) mini album zrobiony z tagów, spiętych kółeczkiem lub związanych wstążką albo sznurkiem;
5) mini album z kopert, z rolek po papierze toaletowym lub z torebek śniadaniowych;
6) exploding box z mini albumem w środku;
7) mini album akordeonowy, albumik pudełkowy lub szkatułkowy - czyli wersje mini albumów rozkładanych z pudełek;
8) junk journal, travel journal - formy scrapbookingowe, które nie są stricte ani mini albumem, ani albumem, ale mają zwykle niewielką formę i - obok innych rzeczy - mogą zawierać fotografie, więc myślę, że warto tu o nich wspomnieć :-)

Którą z tych form lubisz najbardziej i stosujesz najczęściej? :-)
Oczywiście, nie wszystkie z wyżej wymienionych form mini albumów możesz nosić w torebce, ciężko byłoby np. z exploding boxem ;-) ale tradycyjny albumik, mini album harmonijkowy, tagowiec czy wodospad sprawdzą się świetnie jako tak zwane torebkowce, czyli sacrapowe twory, które możesz mieć zawsze pod ręką!

Zalety mini albumu ręcznie robionego


Chcesz znaleźć wymówkę dla braku mini albumów w Twoich scrapowych zbiorach? ;-) Jeśli zamierzasz powiedzieć, że ulubione zdjęcia można przecież nosić w torebce po prostu w kopercie... to nie rób tego, nie wierzę, że scraperka by tak chciała! :P Zamiast takiego rozwiązania, przedstawię Ci kilka zalet mini albumu scrapbooking, żeby łatwiej było Ci zmobilizować się do pracy nad swoim albumikiem ;-) Gotowa? 

- ma oryginalną formę i może mieć tyle miejsc na zdjęcia, ile akurat potrzebujesz;
- możesz wykonać go w stylu i kolorystyce, które podbiją zdjęcia i jeszcze bardziej uwypuklą ich piękno;
- daje możliwość opisania poszczególnych zdjęć datą, nazwą miejscowości czy wydarzenia;
- pozwala zużyć mniejsze ścinki papierów do scrapbookingu oraz pojedyncze ozdoby, pozostałe po większych projektach, które żal wyrzucić, a z którymi nie bardzo wiadomo, co zrobić;
- mieści się w dłoni, nie zajmuje zbyt dużo miejsca  w torebce i możesz go mieć zawsze przy sobie.

To co, przekonałam Cię? Jeśli oprócz mobilizacji, potrzebujesz jeszcze inspiracji, koniecznie obejrzyj dzisiejszą propozycję naszej Projektantki, Asi!

Mini album do torebki - inspiracja Projektantki


Asia przygotowała na dziś uroczy, dziewczęcy mini album scrapbooking w formie harmonijki. Do jego wykonania użyła kolekcji papierów do scrapbookingu LemonCraft: Girl's Little World. Wzory, kolory i dekoracje dobrała jednak w taki sposób, że albumik może posłużyć nie tylko do przechowywania zdjęć małej córeczki, ale i do oprawy dowolnych, kobiecych fotografii :-)

Okładka albumu posiada dość bogatą kompozycję. Jej główną część stanowi wycięta z papieru dziewczynka z bukietem kwiatów, umieszczona na dekoracyjnej serwetce, również z elementów do wycięcia. Asia otuliła tę uroczą grafikę kwiatową kompozycją. Papierowe różyczki pięknie uzupełniają dekorację, ale uwaga: jeśli planujesz nosić albumik w torebce, lepiej zrezygnuj z tak wypukłych elementów, np. na rzecz większej ilości mniejszych kwiatuszków, gdyż te duże mogą po prostu odpaść lub się nieestetycznie zgnieść i spłaszczyć. No chyba, że jesteś nietypową kobietą i w torebce masz raptem kilka przedmiotów (i to takich, które nie posiadają ostrych, wystających elementów, ani nie są zbyt ciężkie :P).

Środek mini albumu Asia udekorowała dość skromnie, wszak główną ozdobą tego dzieła mają być fotografie :-) Ale to, że strony powinny zostać raczej płaskie, wcale nie oznacza, że musisz całkowicie zrezygnować ze zdobień! Spójrz jak pięknie Projektantka LemonCraft udekorowała narożnik strony, korzystając z połączenia drobnych, wyciętych elementów oraz nadrukowanego na papierze borderu:


Ponieważ mini album scrapbooking ma niewiele dodatków, możesz sobie pozwolić na wykorzystanie bardziej dekoracyjnych arkuszy papieru scrapowego:Mini album do torebki - kurs video na album harmonijkowy

A teraz obiecana we wstępie niespodzianka! :-) Jeśli i Ty chcesz wykonać mini album scrapbooking w formie harmonijki, ale nie bardzo wiesz, jak się za niego zabrać, Asia spieszy Ci z pomocą! Klikając w poniższy przycisk, przeniesiesz się na nasz kanał na YouTube, gdzie już czeka na Ciebie prosty, czytelny i przyjemny w odbiorze kurs scrapbooking krok po kroku na wykonanie takiego albumiku. Gotowa? No to klikamy!Skusisz się na wykonanie mini albumu do swojej torebki? Wiesz już, jakie zdjęcia będziesz w nim przechowywać? :-) Daj znać w komentarzu!

Życzę Ci cudownego dnia i zapraszam Cię do śledzenia naszego bloga, Instagrama i strony na Facebooku. Koniecznie zajrzyj też do naszej grupy Lemoncrafters, gdzie wszyscy dzielimy się pięknymi pracami stworzonymi z papierów Lemoncraft :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger