Pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela - zobacz prace scrapbooking dla nauczycieli!

Nauczyciel to osoba, która nie tylko uczy nasze dzieci, ale i pokazuje Im świat, pomaga Im rozwijać pasje, pielęgnuje Ich talenty... Dobry nauczyciel jest na wagę złota i miło wykorzystać okazje, które pozwalają na powiedzenie zwykłego, szczerego: dziękuję. Wielkimi krokami zbliża się Dzień Nauczyciela i warto pamiętać wtedy o osobach wykonujących ten trudny i wymagający zawód. Pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela zawsze sprawiają wszystkim sporo kłopotu - co podarować, by podkreślić wdzięczność i szacunek, a jednocześnie jaki prezent dla nauczyciela wybrać, by nie był zbyt zobowiązujący i wpędzający obdarowanego w zakłopotanie? Z pomocą, jak zwykle, przychodzi nam scrapbooking! Dziś w cyklu: Okoliczności LemonCraft przyjrzymy się bliżej pomysłom naszych Projektantek na wyjątkowe rękodzieło z okazji Dnia Nauczyciela. Zobacz prace scrapbooking dla nauczycieli i przekonaj się, że upominek nie musi być drogi, by wywoływać efekt wow! I pamiętaj, że poniższe propozycje możesz wykorzystać nie tylko w Dniu Nauczyciela - są one na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzą się na zakończenie roku szkolnego, czy jako pożegnanie dla nauczyciela odchodzącego z pracy.
 


Kartka na Dzień Nauczyciela - jakie motywy i kolory wybrać?


Kartki okolicznościowe handmade to dla wielu scraperek chleb powszedni. Nie mamy kłopotu z doborem kolorów i motywów, gdy tworzymy prace urodzinowe, komunijne czy dziecięce. Kartka na Dzień Nauczyciela może jednak budzić pewne wątpliwości. Czy kartka dla nauczyciela ma być uniwersalna, czy jednoznacznie wskazywać na szkolną tematykę? Czy może to być romantyczna kartka z kwiatami, czy trzeba się skupić na przedmiocie szkolnym, którego dany nauczyciel uczy? Czy na kartce dla nauczyciela zawsze musi być napis "dziękuję", czy istnieją jakieś inne uniwersalne zwroty idealnie nadające się na tę okazję? Pytań może być wiele, a odpowiedź na nie jest jedna, moja ulubiona ;-) To zależy! 

Wszystko zależy od tego:

- jak dobrze znamy nauczyciela, dla którego tworzona jest kartka, jaki jest nasz stopień zażyłości z nauczycielem i jaka jest nasza znajomość Jego gustów i upodobań, może zainteresowań;
- co podpowiada nam wena twórcza;
- jakimi przydasiami i papierami do scrapbookingu dysponujemy;
- czy kartka jest tworzona jako indywidualne podziękowanie od jednego ucznia, czy od całej klasy.

Tak naprawdę, kartki dla nauczycieli mogą być i typowo "szkolne", i uniwersalne, pełne kwiatów i romantyzmu, który tak lubimy my, scraperki. Tworząc kartkę dla nauczyciela, potraktuj go, jak każdą inną osobę, dla której wykonujesz swoje rękodzieło, a wtedy praca stanie się przyjemna i naturalna, a efekt końcowy Cię nie rozczaruje.

Pomysły na kartkę dla nauczyciela


Nie masz pomysłu na kartkę handmade na Dzień Nauczyciela? Projektantki LemonCraft przychodzą z pomocą! Zobacz piękne i różnorodne inspiracje naszego Design Teamu!

Julia wykonała całą serię mocno jesiennych kartek na Dzień Nauczyciela. 

To dobry pomysł, by stworzyć takie "seryjne" rękodzieło, bo praca pójdzie Ci szybciej, a przecież nauczycieli, którym chcemy podziękować, może być sporo ;-) Przy okazji polecam Ci jeden z naszych wcześniejszych artykułów: Scrapbooking - jak zaoszczędzić czas i materiały, w którym opowiadam o tym, dlaczego warto wykonywać po kilka podobnych kartek na raz :-)Jesienne kartki świetnie podkreślają czas święta nauczycieli, a dodatkowo są bardzo uniwersalne i "bezpieczne", tzn. pasują zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, więc bez problemu możesz je podarować nauczycielom, niezależnie od Ich płci ;-)Musisz przyznać, że takie kartki w jesiennym klimacie prezentują się niezwykle elegancko i dostojnie i wydają się wprost idealne na okazję, na którą zostały przygotowane :-)Zwróć uwagę na świetnie połączenie kilku różnych kolekcji papierów do scrapbookingu LemonCraft! Krata, deski i damaski pięknie ze sobą współgrają, prawda?Potrzebujesz czegoś bardziej szkolnego i jednoznacznego? Taką kartkę proponuje Gosia.Uniwersalną kolorystykę i kompozycję pracy uzupełniła o tekturkę tematyczną, dzięki czemu patrząc na tę kartkę od razu wiemy, na jaką okazję została stworzona :-) Marta natomiast udowadnia, że tworząc kartkę na Dzień Nauczyciela wcale nie musisz rezygnować ze swojego stylu i z ulubionych dodatków do scrapbookingu :-)

A nawet więcej - że kartka dla nauczyciela wcale nie musi być z jakimś konkretnym napisem na froncie, jak "Dziękuję", czy "Dla naszego Nauczyciela", jeśli więc zapomniałaś, że bliża się to ważne święto i nie masz już czasu na stworzenie kartki, z powodzeniem możesz wykorzystać którąś z zalegających Ci w szufladzie, wcześniej przygotowanych uniwersalnych prac scrapbooking :-)Zwróć uwagę na to, że piękną kartkę handmade dla nauczyciela możesz wykonać nawet, jeśli nie zajmujesz się na co dzień scrapbookingiem. Wystarczy odpowiedni papier do scrapbookingu i elementy do wycinania z tej samej kolekcji, by zbudować niesamowitą, warstwową kompozycję.
Asia stworzyła nieco trwalszą formę kartki.
Wykonała kartkę tagową na bazie hdf Woodouts. Dzięki temu projekt jest sztywniejszy, nie wygina się i można go swobodnie ustawić lub zawiesić w dowolnym miejscu - będzie zatem super pamiątką dla obdarowanego nauczyciela :-)


Kartka tag to dobry pomysł, jeśli chcesz nauczycielce podarować także bukiet kwiatów - ponieważ ta forma kartki okolicznościowej może pełnić również rolę bileciku, bez trudu dowiążesz ją do kwiatów, tworząc w ten sposób spójny upominek, który łatwo wręczyć :-)Pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela - nie tylko kartka!


Jeśli chcesz stworzyć prace scrapbooking dla nauczycieli, ale nie chcesz ograniczać się jedynie do kartek okolicznościowych, możesz pokusić się o bardziej rozbudowane projekty.

Tatiana przygotowała kartkę-księgę, która dzięki wgłębieniu w środku, może pełnić jednocześnie rolę opakowania na upominek, np. na książkę, biżuterię lub... plik zdjęć uczniów :-) Możliwości jest sporo, a forma kartki-księgi jest bardzo efektowna:

Świetny pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela lub w ramach podziękowania dla wychowawcy na koniec roku szkolnego, podsuwa Magda.
Wykonała mini album na wspólne zdjęcia z klasowych wycieczek i imprez szkolnych, a wewnątrz albumiku wkomponowana jest kartka okolicznościowa z miejscem na podpisy wychowanków:Równie niebanalną propozycję przedstawia Agata.
Wykonała ozdobne pudełko w kształcie ołówka. Wewnątrz mieści się maleńki album harmonijkowy na zdjęcia uczniów:

Słodki prezent na Dzień Nauczyciela - tak czy nie?


A co z popularnymi słodkościami? Wypada je wręczyć nauczycielowi czy nie? Oczywiście, że tak! Czekoladki, bombonierki i czekoladowe cukierki to na tyle uniwersalne słodycze, że zawsze będą stanowić miły gest i świetnie sprawdzą się w roli niezobowiązującego upominku dla nauczyciela! Chcesz, żeby prezent został zapamiętany i wywołał wzruszenie? Opakuj go wyjątkowo. Poświęć czas na przygotowanie wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju pudełka na czekoladki, a obdarowany takimi słodkościami nauczyciel na pewno to doceni! Brakuje Ci pomysłu na taki słodki prezent na Dzień Nauczyciela? Zobacz inspiracje naszych Projektantek!

Jasmina stworzyła urocze pudełko w kształcie ołówka, w którym skryła słodki poczęstunek w postaci czekoladowych cukierków:
 
Oksana z kolei nie robiła pudełka na słodkości od podstaw - zaczarowała wieczko gotowego opakowania bombonierki.


Tak pięknie udekorowane pudełeczko może - po zjedzeniu czekoladek - służyć za szkatułkę do przechowywania różnych drobiazgów. Świetny prezent w stylu 2 w 1! :-)

Jak zrobić kartkę na Dzień Nauczyciela? Mamy dla Ciebie kurs scrapbooking krok po kroku!


Jeśli nie zajmujesz się na co dzień rękodziełem, ale chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu wyjątkowych kartek dla nauczycieli; jeśli obejrzałaś wszystkie inspiracje Projektantek LemonCraft, ale nadal nie jesteś przekonana, czy poradzisz sobie z samodzielnym przygotowaniem upominków na Dzień Nauczyciela; jeśli wydaje Ci się, że masz jeszcze zbyt małą wiedzę i umiejętności, by nie zepsuć swoich kartek dla nauczycieli - mam dla Ciebie niespodziankę! :-) Nasza Projektantka, Asia, przygotowała dla Ciebie darmowy kurs scrapbooking, w którym krok po kroku pokazuje, jak powstawała Jej tagowa kartka. Film obejrzysz na naszym kanale YouTube, klikając w poniższy przycisk:Z filmu dowiesz się, jak stworzyć piękny tag, jak go ozdobić i jak zbudować kompozycję dekoracyjną :-) Z tym tutorialem na pewno poradzisz sobie z rękodziełem dla nauczycieli! :-)

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł zainspirował Cię do tworzenia. Każda okazja jest dobra, by podziękować komuś za Jego ciężką pracę. A jeśli przy okazji można w tym celu udać się do swojego stołu lub biurka i oddać się pasji tworzenia.... to myślę, że nikogo nie trzeba namawiać ;-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Życzę Ci wspaniałego dnia!


3 komentarze:

  1. Работы очень красивые. Большое спасибо за идеи.

    OdpowiedzUsuń
  2. Same wspaniałości. Fantastyczne projekty, którymi warto się zainspirować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj to dziewczyny poszalały z inspiracjami :-D

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger