Świąteczne kolory w scrapbookingu - kolor niebieski na Boże Narodzenie

Kolor niebieski na Boże Narodzenie? Tak!!! Zarówno delikatny błękit, jak i głęboki turkus, wprowadzą do domowych wnętrz trochę mroźnej, zimowej atmosfery. Jeśli nie jesteś miłośniczką nieco oklepanych, tradycyjnych połączeń kolorów na Boże Narodzenie, być może zainteresuje Cię właśnie śnieżna odsłona świątecznej palety barw. Kolor niebieski na Boże Narodzenie świetnie łączy się z bielą lub srebrem, a dekoracje świąteczne, w których przewodzi ta barwa, są pełne zimowej radości i skrzącego śniegu! Zastanawiasz się, jak niebieskie odcienie wpisują się w tematykę bożonarodzeniową? Koniecznie zobacz dzisiejszą przepiękną inspirację Właścicielki LemonCraft, Ani!


Kolor niebieski na Boże Narodzenie - jaki da efekt?


Jeśli znudziły Ci się tradycyjne kolory świąteczne, tzn. czerwień, zieleń i złoto, koniecznie poszukaj innych możliwości - masz ich naprawdę całkiem sporo do wyboru! :-) W zasięgu Twoich rąk są nie tylko ozdoby choinkowe w rozmaitych barwach, ale i papiery do scrapbookingu w wielu fantastycznych kolorach, z których stworzysz wyjątkowe kartki bożonarodzeniowe i ozdoby świąteczne do swojego domu. Odchodząc od tradycyjnej bożonarodzeniowej kolorystyki, wcale nie musisz całkowicie zrywać z atmosferą świąt ;-) Należysz do grona osób, które każdego roku w napięciu czekają na białe, śnieżne święta? Do swoich świątecznych projektów wybierz kolor niebieski! Nadaje on rękodziełu niesamowity, mroźny klimat i świetnie komponuje się z wieloma innymi barwami, dzięki czemu świąteczne prace scrapbookingowe, w których użyjesz koloru niebieskiego, mogą zyskać zupełnie różny charakter!


Świąteczne kolory w scrapbookingu - z czym łączyć niebieski?


Kolory na Boże Narodzenie ulegają trendom wnętrzarskim, dlatego co roku prym wiodą inne palety barw. Są jednak zestawienia kolorów, które wydają się być i ponadczasowe, i niezwykle uniwersalne i do takich połączeń z pewnością możemy zaliczyć połączenie niebieskiego z bielą. W zależności jednak od tego, jakiego odcienia koloru niebieskiego użyjemy, końcowy rezultat będzie różny. I tak:

- biel plus błękit to zestawienie mroźne, chłodne, kojarzące się ze skrzącym śniegiem i wzorami malowanymi przez mróz na szybach;

- połączenie koloru białego z ciemnym granatem to bardzo eleganckie i mocno kontrastowe zestawienie, które nie tylko przywodzi na myśl zimowe krajobrazy, ale i zamyka w sobie symbolikę ciemnej nocy rozświetlonej blaskiem;

- biel z turkusem to świąteczne kolory wpisujące się w najnowsze trendy - jest chłodno, a zarazem radośnie, niby typowo, a jednak niebanalnie.

Poza połączeniami z bielą, kolor niebieski na Boże Narodzenie z powodzeniem można zestawiać z innymi barwami. Inne najpopularniejsze palety świątecznych kolorów w scrapbookingu (i nie tylko!) to:

- zestawienie jasnych odcieni niebieskiego ze srebrem, 

- zestawieni ciemnych odcieni niebieskiego ze złotem.

Obie propozycje są niezwykle eleganckie, wytworne i pomagają zbudować podniosłą atmosferę, czy to na pracach scrapbookingowych, czy w przypadku aranżacji wnętrz na święta.


Kolor niebieski na Boże Narodzenie - dekoracyjna ramka świąteczna


Jak może prezentować się świąteczna ozdoba do domu, wykonana w odcieniach niebieskości? Masz możliwość zobaczyć to na konkretnym przykładzie, za sprawą dzisiejszej inspiracji Ani. Do stworzenia swojej wspaniałej, zimowej dekoracji, Ania wykorzystała papiery z kolekcji papierów scrapowych LemonCraft: Joy to the world oraz trzyczęściową ramkę hdf z ażurem od Woodouts.W pracy Ani przeważa piękny, głęboki odcień turkusu, który został połączony z bielą. Zgodnie z tym, co pisałam wyżej: takie połączenie daje mroźny, a zarazem niezwykle radosny i niebanalny efekt :-) Patrząc na dekoracyjną ramkę świąteczną, przygotowaną przez Anię, aż słychać w wyobraźni ten skrzypiący pod nogami, skrzący śnieżek i czuć szczypanie mrozu w nos ;-) Prawda?


Jeśli nie masz odwagi całkowicie zerwać z tradycyjną, świąteczną kolorystyką, nie martw się! Ania udowadnia, że odrobinę tradycyjnej czerwieni, czy złota/brązu, z powodzeniem możesz przemycić do nowoczesnej palety bożonarodzeniowych kolorów :-) Turkus prezentuje się w ich towarzystwie wyśmienicie!


Taka ozdoba w nietypowych świątecznych kolorach doskonale sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu.A jakie świąteczne kolory w scrapbookingu Ty lubisz najbardziej? :-) Czy niebieskości gościły kiedyś w Twoim przygotowanym na Boże Narodzenie domu?

Dziękuję, że tu zajrzałaś i że poświęciłaś nam swój czas! Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł oraz inspiracja Ani zachęciły Cię do eksperymentowania z różnymi barwami na święta :-) Cudownego dnia!PODPIS

2 komentarze:

  1. Bo błękit nieba odbija się w puszystej, śnieżnej pierzynce, dlatego niebieski- piękny, mroźny i skrzący ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger