Co to jest pozytywnik? Stwórz mini album scrapbooking, który poprawia humor!

Gorszy dzień zdarza się każdemu, nawet największemu optymiście. W okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótkie, pogoda kapryśna, a słońce skąpi nam swych promieni, o smutek jest zdecydowanie łatwiej. Scrapbooking jest idealny na wiele różnych problemów i trosk, o czym przekonywałam Cię niejednokrotnie. Z kiepskim nastrojem - Twoim lub bliskiej Ci osoby - też potrafi sobie poradzić! Dziś opowiem Ci, co to jest pozytywnik i dlaczego warto go wykonać. A nasza Projektantka, Magda, ma dla Ciebie zupełnie darmowy kurs scrapbooking na mini album, który poprawia nastrój, ponieważ jest pełen pozytywnych myśli! :-)Co to jest pozytywnik? Rodzaje pozytywników


Pozytywnik to stosunkowo młody wyraz w słowniku języka polskiego. Co oznacza? Mówiąc najogólniej, pozytywnik to zbiór pozytywnych myśli, ciepłych słów, pokrzepiających cytatów, słowem: tego wszystkiego, co potrafi podnieść człowieka na duchu, dodać Mu pewności siebie i sprawić, że się uśmiechnie. Brzmi świetnie, prawda? Jak to zwykle bywa z nowymi pomysłami na rynku, pozytywników mamy w sklepach i księgarniach dziesiątki rodzajów. Najpopularniejszy jest pozytywnik w formie małej książeczki, takiej w sam raz do torebki. Ale pozytywnik może być też integralną częścią większej całości, na przykład plannera, kalendarza, adresownika. 

Pozytywnik doczekał się również swojej wersji w scrapbookingu. Przyjmuje najczęściej formę mini albumu i posiada pokrzepiające złote myśli lub słowa wsparcia. Rzadko kiedy znajduje się w nim miejsce również na zdjęcia, choć jeśli masz ochotę stworzyć pozytywnik scrapbooking z dodatkiem zdjęć, nic nie stoi na przeszkodzie :-)

Dlaczego warto wykonać pozytywnik?


Czy każdy z nas potrzebuje swojego pozytywnika? Pewnie nie. Wiele osób świetnie poradzi sobie z chandrą bez niego. Muszę jednak zaznaczyć, że z pomocą pozytywnika łatwiej przetrwać złe chwile, a efekty takiej "terapii" słowem i obrazem będą zdecydowanie zdrowsze i lepsze niż tabliczka ulubionej czekolady... ;-)

Oto powody, dla których warto wykonać pozytywnik - dla siebie lub dla kogoś:

- można go mieć zawsze przy sobie;
- nie tylko poprawia humor, ale i dodaje wiary w siebie;
- pomaga w budowaniu swojego poczucia wartości;
- jest świetnym pomysłem na niebanalny i praktyczny upominek.

Chętnie wykonasz pozytywnik, ale nie bardzo wiesz, jak się za niego zabrać? Nic się nie martw! W dalszej części artykułu znajdziesz kurs ze zdjęciami, krok po kroku wyjaśniający, jak zrobić mini album scrapbooking, który poprawia nastrój!

Stwórz optymistyczny mini album scrapbooking - foto kurs krok po kroku na pozytywnikMagda przygotowała dziś, specjalnie dla Ciebie, bardzo prosty, czytelny i przejrzysty kurs scrapbooking na mini album z pozytywnym przesłaniem. Z pomocą Madzi oraz z kolekcją papierów do scrapbookingu LemonCraft: Silence, bez trudu stworzysz ten piękny poprawiacz humoru :-) Nie przedłużam więc i oddaję głos Magdzie:

zachwyciła mnie kolekcja Silence a szczególnie sentencje, które znajdują się w bloczku A4. Zawarte w nim pozytywne zwrot skłoniły mnie do zrobienia pozytywnika. To bardzo fajna forma na pokazanie komuś, że się o nim myśli i dobrze życzy. Czasem taki drobny prezent i gest sprawi, że dla kogoś zaświeci słońce :)
Do zrobienia pozytywnika potrzebujemy:


- kolekcję papierów Silence i wycięte z arkuszy elementy (ramki, okiennice, kwiatki, motylki), 
- gotową bazę z Eco-Scrabooking Bazyl w rozmiarze 11x11 cm, 
- papier lustro złoty róż (wycięłam z niego listki i gałązki), 
- koronkę, wstążki w stylu vintage - białą i różową, serwetki i aplikacje kwiatowe wycięte wykrojnikiem, płaskie kwiatki i inne ulubione, niezbyt przestrzenne, przydasie.
Zaczynamy od ozdobienia wewnętrznych kart. W tym celu przycinamy kwadraty o rozmiarze 10,7x10,7 cm - tyle sztuk, ile stron liczy nasza baza albumowa. W połowie kart wycinamy na środku koła wykrojnikiem. Tym samym wykrojnikiem wycinamy białe koła np. z wizytówkowego papieru.
W tych miejscach będziemy mogli zapisywać jakieś pozytywne cytaty i myśli.Na strony w albumie przyklejamy po kolei pełny kwadrat oraz kwadrat z wyciętym kołem.
W puste miejsce wklejamy białe koło wycięte wykrojnikiem. Żeby elementy się nie przesuwały możemy użyć karteczek post-it. Mocujemy nimi elementy z prawej strony a z lewej smarujemy klejem i przyklejamy do kart albumu.

Mamy już oklejone wszystkie strony w albumie.


Teraz zabieramy się do najprzyjemniejszej części, czyli ozdabiania stron. Układamy sobie kompozycje i kleimy, tworząc delikatne warstwy. Grubość kompozycji musimy dopasować do ilości miejsca między stronami w albumie. W moim pozytywniku ozdabiam jedną stronę, a drugą zostawiam pustą. Dzięki temu, po zamknięciu stron, kompozycje nie uszkodzą się jedna od drugiej.

Teraz kolej na okładkę.
Z ciemniejszego arkusza wycinamy 2 kwadraty o rozmiarze 10,8x10,8 cm i prostokąt 10,8x4,2 cm.
Z białego papieru wizytówkowego wycinam kwadrat 10x10 cm i z dowolnego arkusza z kolekcji kwadrat 9,7 cm.
Na okładce na brzegach albumu przyklejam mocną taśmę dwustronną i mocuję do niej wstążkę, którą będziemy związywać pozytywnik.
Gdy wstążka jest już przyklejona, naklejamy wycięte elementy naszej okładki.
Zaczynamy od największych elementów. Kleimy je na klej bezpośrednio do okładki. Najmniejszy kwadrat przyklejam klejem na ciut większy, wycięty z białego kartonu i następnie, na taśmie dystansowej o grubości 1mm, przyklejam go do okładki. Na koniec przyklejam ramkę wyciętą z kolekcji oraz napis.


Pora na ozdobienie grzbietu albumiku.
Przez jego środek przeciągam sznurek woskowany i związuję po zewnętrznej stronie.
Dowiązuję wstążki i kawałek koronkowej tasiemki a następnie formuję kokardkę z wstążki oraz sznurka.Nasz pozytywnik jest gotowy. Możemy się nim cieszyć i zapisywać w nim jakieś pozytywne myśli i sentencje. możemy go również podarować komuś, komu może poprawić nastrój :)
Czy skusisz się na pozytywny i radosny mini album scrapbooking według kursu Cytrynowej Projektantki, Magdy? :-) Mam nadzieję, że pomysł Cię zainspirował i już niedługo stworzysz coś pięknego i szalenie pozytywnego! :D 

Dziękuję Ci za Twoją uwagę i czas poświęcony na lekturę naszego bloga :-) Dobrego dnia!

PODPIS

2 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger