Leśna dekoracja do domu - stwórz zieloną ozdobę, której nie musisz podlewać!

Styl eko, powrót do natury, klimaty rustykalne i swojskie - wszystko to od kilku lat wraca do łask w aranżacji wnętrz. Projektanci (i domownicy!) cienią sobie naturalne materiały, przytulny klimat i bliskie sąsiedztwo świata przyrody. Brzmi pięknie, ale co zrobić, jeśli nie mamy ręki do kwiatów, zielone rośliny usychają nam w dwa dni po wstawieniu ich do salonu i natura nijak nie chce z nami współpracować? Są na to sposoby! Możesz wykonać przepiękną dekorację do domu, która prezentuje się niezwykle naturalnie, a jednocześnie jest trwała i nie wymaga dbania o nią. Zdradzę Ci dziś, jakie materiały do rękodzieła możesz wykorzystać, tworząc dekoracje inspirowane naturą. Potrzebujesz konkretnej inspiracji? Proszę bardzo! Leśna dekoracja do domu, wykonana przez naszą Projektantkę, Donatę, zachwyci Cię i zmotywuje do działania! :-)
Leśna dekoracja do domu - z czego ją wykonać?


Nawet, jeśli na co dzień zajmujesz się głównie tworzeniem kartek okolicznościowych i scrapów, na pewno posiadasz materiały do rękodzieła, z których bez trudu wyczarujesz leśne dekoracje. Zwłaszcza, jeśli masz w swoich zbiorach papiery do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Raspberry Garden! :-) Pełne listków, dzikich kwiatów i soczystych malin papiery to idealna baza do stworzenia klimatycznych ozdób w stylu leśnym. Ale poza papierami przyda Ci się jeszcze kilka innych rzeczy. Jakich?

Lista materiałów do rękodzieła, z których wykonasz leśną dekorację do domu:


- baza hdf, mdf, drewniana;
- chrobotek;
- elementy/wycinanki ze sklejki;
- korkowe dekoracje;
- pasta imitująca mech;
- sztuczne (np. plastikowe) owoce: maliny, jagody, jeżyny;
- sztuczne roślinki - np. plastikowe, elastyczne rośliny dekoracyjne, które przeznaczone są do akwarium dla rybek :D;
- sztuczne (np. drewniane) mini owady: biedronki, ważki, pająki;
- ususzone kwiaty i owoce;
- mini szyszki;
- kawałki suszonej kory.

Pamiętaj jednak, że powyższa lista z jednej strony nie jest kompletna (bo zawsze możesz znaleźć coś jeszcze, co wykorzystasz w swoim projekcie leśnym), z drugiej jednak strony - nie musisz używać wszystkich wymienionych dekoracji ;-) Tylko od Ciebie zależy, jaki efekt chcesz uzyskać i jaki pomysł siedzi w Twojej twórczej głowie! :-)


Zalety sztucznej leśnej dekoracji do domu


Możesz zastanawiać się, po co tworzyć sztuczną dekorację, która ma imitować naturalną, czy nie lepiej rzeczywiście sięgnąć po czystą naturę? Może i lepiej, weź jednak pod uwagę, że nie każdy ma czas i chęci, by zajmować się roślinami, a do kwiatów - nawet tych zielonych - po prostu trzeba mieć rękę i cierpliwość. Leśna dekoracja do domu wykonana z materiałów do scrapbookingu również może zachwycać, wprowadzać odpowiedni nastrój, podkreślać naturalistyczny klimat wnętrza, a jednocześnie posiada sporo dodatkowych zalet:

- nie trzeba jej podlewać, przycinać, wymieniać jej ziemi;
- nie uschnie i nie zwiędnie;
- jest praktycznie niezniszczalna;
- możesz ją podrasować, by uzyskany efekt był jeszcze bardziej wow;
- nie ryzykujesz, że w dekoracji zalęgnie się jakieś robactwo.

Gotowa do stworzenia leśnej dekoracji w zaciszu swojej scrapowej pracowni? :-) Zanim zaczniesz, koniecznie obejrzyj cudną inspirację Donaty!

Leśna dekoracja do domu - motyw lasu w scrapbookinguDonata przygotowała na dziś iście leśną dekorację. Do jej stworzenia wykorzystała kwiat z płyty hdf, który udekorowała papierami do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Raspberry Garden


Papiery scrapowe uzupełniła mnóstwem pięknych ozdób. Na Jej pracy znajdziemy chrobotek, sztuczne owoce (maliny, jeżyny i jagody), a wewnątrz shaker boxa Donata umieściła suszone główki i płatki róż.
Chęć stworzenia naturalnie wyglądającej dekoracji do wnętrza wcale nie oznacza jednak, że musisz całkowicie rezygnować z ulubionych przydasi! Spójrz, Donata wykorzystała mikro kulki, cekinowe serduszka i papierowe kwiaty, ale wkomponowała je w pracę w taki sposób, że nie zakłócają naturalnego wyglądu ozdoby :-)

Czyż taka leśna zawieszka nie prezentowałaby się pięknie w przedpokoju, sypialni, jadalni albo i kuchni? Moim zdaniem wspaniale będzie uzupełniać dowolne wnętrze zaaranżowane w stylu rustykalnym, vintage, eko czy klasycznym :-)

A Ty masz już pomysł na swoją leśną dekorację do domu?

Dziękuję, że znalazłaś czas, by zajrzeć na blog LemonCraft! Życzę Ci wspaniałego dnia wypełnionego śmiechem i radością :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger