Kartka na urodziny - sprawdź super pomysły na urodzinowe kartki handmade!

W scrapbookingu i cardmakingu rok można podzielić na sezony. Mamy sezon wielkanocny, sezon komunijny, sezon na prace ślubne i sezon świąteczny... Ale jest coś, co tworzymy przez całe 12 miesięcy, z takim samym nasileniem przez cały rok. Tym czymś są kartki urodzinowe! Wszak nie ma miesiąca, w którym ktoś z naszych bliskich lub dalszych znajomych nie obchodziłby urodzin. A teraz, kiedy z powodu panującej pandemii, nie zawsze możemy się spotykać i w większym gronie świętować, kartka handmade na urodziny przyda się tym bardziej! Brakuje Ci już pomysłów? Szukasz nowych urodzinowych inspiracji? Zobacz, co przygotowały Cytrynowe Projektantki! Super pomysły na urodzinowe kartki handmade znajdziesz teraz w jednym poście, zebrane razem i opatrzone komentarzem - wierzę, że Cię zainspirujemy i napędzimy do twórczego działania! :-)
 

 


Kartka na urodziny - dlaczego warto robić urodzinowe kartki handmade?


Kartki urodzinowe w ostatnich latach utraciły trochę na popularności. Niegdyś stojaki z kartkami w księgarniach aż uginały się od życzeń z okazji urodzin. Dziś kartek jest w sklepach jakby mniej, a jeśli już się pojawiają, to dotyczą roczku, 18 urodzin i wszystkich okrągłych - czyli tych najbardziej charakterystycznych. A co robimy teraz, gdy ktoś ma urodziny? Najczęściej piszemy na Jego tablicy na Facebooku kilka słów, czasem nawet nie zastanawiając się nad nimi, tylko wklejając gotowe życzenia urodzinowe znalezione w sieci. Jeśli to nie Facebook przypomina nam, że ktoś ma urodziny, tylko jakimś cudem sami o tym pamiętamy ;-) zdarza nam się napisać SMS do solenizanta. I w zasadzie to tyle, jeśli chodzi o najpopularniejsze opcje. Trochę to pozbawione serdeczności i mające negatywny wpływ na relacje międzyludzkie - zgodzisz się ze mną? A przecież urodziny są tylko raz w roku i warto ten dzień odpowiednio celebrować, bo każdy z nas zasługuje na piękny dzień dla siebie, na odrobinę przyjemności i płynącej zewsząd serdeczności... :-)

Urodzinowe kartki handmade to taki promyk słońca i radości, które niewątpliwie wniesiesz w dzień solenizanta, jeśli podarujesz Mu kartkę z życzeniami. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto robić kartki urodzinowe. Jest ich o wiele więcej, a wśród nich na pewno warto wspomnieć o następujących:

1) scrapujesz i kartkujesz, kiedy tylko masz czas i ochotę - masz tylu znajomych, że na pewno będzie komu podarować te wszystkie cuda, które wyczarujesz! Twoje kartki już nie muszą leżeć miesiącami na dnie szuflady czy w pudle na strychu;

2) drobne, miłe gesty pomagają podtrzymać dobre relacje z ludźmi - odpowiedz sobie szczerze: ilu znajomych masz na Facebooku, a z iloma z Nich rozmawiasz, czy wymieniasz się kartkami np. na święta? Może warto odkurzyć niektóre znajomości...? A wysłanie samodzielnie wykonanej kartki na urodziny to na pewno dobry pierwszy krok!;

3) im więcej kartek tworzysz, tym bardziej szkolisz swój warsztat i tym mocniej ugruntowujesz sobie swój własny styl - a na kartkach urodzinowych ćwiczy się wyjątkowo dobrze, bo panuje tu istna dowolność w doborze stylu, kolorystyki czy dodatków.

To tylko 3 kolejne powody, dla których warto tworzyć i wysyłać (lub wręczać osobiście) urodzinowe kartki handmade, ale musisz przyznać, że z taką argumentacją ciężko dyskutować, prawda? ;-) 

Klasyczna kartka urodzinowa - zobacz, jakie elementy powinna zawierać!


Tworzysz kartki "na zapas" i wiesz już, że tych urodzinowych warto zrobić więcej? Pewnie zastanawiasz się, co na tych kartkach powinno się znaleźć, żeby były maksymalnie uniwersalne... Są takie elementy, które zawsze będą pasować na urodziny, do takich "pewniaków" należą z pewnością:

1) napis okolicznościowy, typu: Sto lat!, W Dniu Urodzin, Najlepsze Życzenia, Specjalnie dla Ciebie itp.;

2) kwiaty - obojętnie, czy zdecydujesz się na papiery do scrapbookingu z kwiatowym wzorem, czy przykleisz do kompozycji kwiaty papierowe albo kwiaty z foamiranu, a może odbijesz stempel z kwiatowym motywem - kwiaty zawsze będą odpowiednim elementem prac urodzinowych, zarówno tych skierowanych do kobiet, jak i tych dla mężczyzn (nachodzą Cię wątpliwości, czy kwiaty pasują do męskiej kartki? Koniecznie przeczytaj artykuł: męskie kartki handmade z kwiatami).

Pozostałe elementy pracy to naprawdę dowolność. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz mocne kolory, czy pastelowe barwy, czy zastosujesz papiery scrapowe w wyraziste wzory, czy może raczej coś delikatnego i jednolitego... Każda z tych opcji będzie dobra! :-) Pamiętaj tylko, że jeśli zamieścisz na kartce cyfrę z wiekiem, to Twoje możliwości wręczenia takiego rękodzieła będą ograniczone ;-) więc jeśli koniecznie chcesz umieścić cyfry na kartce, a nie wiesz jeszcze, do kogo konkretna praca powędruje, lepiej po prostu zostaw sobie puste miejsce na późniejsze uzupełnienie wieku :-)

Pomysły na urodzinowe kartki handmade - zaskocz swoich bliskich wyjątkowymi życzeniami!

Pomysł numer 1 pochodzi od naszej Cytrynowej Projektantki, Weroniki, i jest nim... kartka ze zdjęciem! Zobacz, jak niewiele trzeba, by wyczarować uśmiech na ustach solenizanta! Kartka jest dość prosta, posiada uniwersalną, kwiatową kompozycję, a centralną część pracy stanowi fotografia. Świetna, sentymentalna pamiątka podarowana od serca! Super pomysł na urodzinowe życzenia dla bliskiej Ci osoby :-)
Pomysł nr 2 to fenomenalne kartki-tagi autorstwa Julii. Taki tag urodzinowy może pełnić rolę samodzielnej kartki, albo - jeśli zamierzasz wręczyć prezent urodzinowy czy bukiet kwiatów, karteczka w tym kształcie doskonale sprawdzi się w roli bileciku prezentowego :-)

 

Pomysł nr 3 na urodzinową kartkę handmade to propozycja Asi na okrągłe, 40 urodziny. Cytrynowa Projektantka podpowiada, że bardzo efektowną formą będzie tutaj kartka sztalugowa, czyli easel card:


Pomysł nr 4 to pełna pozytywnej energii, radosna i soczysta kartka autorstwa Ewy. Ewa pokazuje, że intensywne barwy również są super pomysłem na urodzinową kartkę!
Pomysł nr 5 na kartkę na urodziny to jasna i delikatna kartka z życzeniami od Jasminy. Jaśniutkie kolory i kwiatowo-motylowa dekoracja będą odpowiednie również na inne okazje, np. na ślub, dlatego warto mieć w swoich zbiorach taką zapasową, uniwersalną kartkę handmade :-)
Pomysł nr 6 to śliczna kartka Tatiany stworzona na 18 urodziny. Spójrz, czasem wystarczy zmienić kształt bazy, by uzyskać efekt zaskoczenia u odbiorcy. Taka zwykła-niezwykła ręcznie robiona kartka urodzinowa! :-)

Propozycja nr 7 to piękny komplet Donaty. Kartka w pudełku zawsze jest dobrym pomysłem! A motyw zegara w projekcie urodzinowym też zawsze będzie pasować :D Pomysł na urodzinową kartkę nr 8 to świetna inspiracja Magdy, która na wyjątkową okazję - jaką są 70 urodziny - przygotowała kartkę w wyjątkowej formie:Pomysł nr 9 to propozycja Agaty na osłodzenie komuś dnia Jego urodzin - kartka czekoladownik to jednocześnie miejsce na wpisanie życzeń i opakowanie na pyszną czekoladę!

Propozycja kartki na urodziny nr 10 to eteryczna, pastelowa praca Gosi. Gosia wykorzystała w swoim projekcie kolejny bardzo uniwersalny, urodzinowy motyw, jakim jest... prezent :-)
Ostatnia, 11 propozycja na urodzinową kartkę handmade, to moja praca. Pełna kwiatów i koronek, ale dość uniwersalna, kartka urodzinowa, która będzie świetna dla każdej solenizantki, niezależnie od tego, które urodziny właśnie obchodzi ;-)

Mam nadzieję, że nasze propozycje przypadły Ci do gustu i czujesz się zainspirowana. Stworzysz jakieś urodzinowe kartki na zapas? Wręczasz urodzinowe życzenia swoim bliskim? A może wysyłasz kartki z życzeniami także do dalszych znajomych? Koniecznie napisz, jak to u Ciebie wygląda! :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wspaniałego dnia!PODPIS

3 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger