Kartka z kwiatami z papieru - poznaj dekoracje, które pasują do wszystkiego!

Gdyby zapytać scraperki, jakie dodatki do kartek są najpopularniejsze, zdecydowana większość odpowiedziałaby, że są to kwiaty. Jeszcze kilka lat temu odpowiedź byłaby nawet bardziej precyzyjna i wskazywałaby wyraźnie na kwiaty z papieru, jednak dziś równie popularne są kwiaty z foamiranu. Jedne i drugie mają swój urok i wiele zalet, jednak niewątpliwie przewagą kwiatów papierowych jest to, że można je bez trudu nabyć gotowe: duże, małe, w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do dowolnego projektu scrapbooking. A kartka z kwiatami z papieru będzie odpowiednią propozycją praktycznie na każdą okazję! Nie wierzysz? Obejrzyj razem ze mną inspirację Cytrynowej Projektantki, Marty, która udekorowała papierowymi kwiatami kartkę handmade na chrzest święty chłopca.


Gotowe kwiaty z papieru w scrapbookingu - zalety

Czy gotowe kwiaty z papieru mają jakieś zalety dla scraperek? Tak, i to całe mnóstwo! Ja sama stosuję papierowe kwiaty w scrapbookingu niemal od zawsze i nie wyobrażam sobie tworzenia bez posiadania odpowiedniego zapasu kwiatów w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej stosuję papierowe róże, ale od czasu do czasu sięgam też po inne kwiaty. Jakie plusy mają zatem gotowe kwiaty z papieru w scrapbookingu?

1) stanowią świetny główny element kompozycji dekoracyjnej na kartce handmade czy na okładce scrapowego albumu na zdjęcia, a w wielkoformatowych pracach (layout, blejtram) są doskonałym uzupełnieniem kompozycji;

2) są bardzo łatwe w użyciu, kwiaty z papieru bez trudu umocujesz do pracy klejem introligatorskim, albo kosteczkami 3d lub taśmą dystansową;

3) są łatwo dostępne: ma je w swojej ofercie niemal każdy sklep z materiałami do rękodzieła;

4) są dostępne w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, z łatwością dopasujesz więc papierowe kwiaty do konkretnego projektu. Możesz nabyć płaskie papierowe kwiaty, kwiaty 3d z papieru; mogą one być wykonane z papieru mullberry, z papieru scrapowego lub z innego rodzaju papieru, na rynku - poza zwykłymi kwiatami z papieru - znajdziesz również egzemplarze dodatkowo obsypane brokatem, podklejone tiulem czy z biżuteryjnym, błyszczącym środkiem;

5) są stosunkowo niedrogie - choć opakowanie papierowych kwiatów może wydawać się nieraz dość kosztowne, zwykle znajduje się w nim tak dużo kwiatów, że w przeliczeniu na sztuki okazuje się, iż kupno gotowych kwiatów do scrapbookingu bardzo się opłaca. Są, oczywiście, również droższe propozycje na rynku, ale pomyśl, ile materiału, czasu, a nieraz i nerwów możesz zaoszczędzić, stosując sklepowe produkty ;-)

Kartka z kwiatami z papieru - na jaką okazję?

Zastanawiasz się, na jaką okazję odpowiednia będzie ręcznie robiona kartka z kwiatami z papieru? Jeśli jesteś miłośniczką kwiatowych dekoracji, zapewne ucieszy Cię informacja, że kwiaty na kartce pasują... niemal do każdej okazji! Ostatnio pisałam nawet artykuł o tym, że również męska kartka może mieć kwiaty - jeśli nie czytałaś, koniecznie zajrzyj do podlinkowanego tekstu ;-)

Oczywiście, są okazje, które aż proszą się o użycie w pracy scrapbooking kwiatów i wtedy jeszcze chętniej korzystamy z możliwości stworzenia papierowego ogrodu na naszym projekcie ;-) Okazje, które niemal nierozerwalnie kojarzą nam się z użyciem kwiatów to:

- urodziny,
- imieniny,
- ślub,
- rocznica ślubu. 

Zauważ jednak, że również większość kartek z okazji narodzin dziecka, chrztu świętego czy I komunii świętej posiada kwiatowe dekoracje. Jak widzisz - naprawdę warto mieć zapas gotowych, papierowych kwiatów, bo często się przydają. A kiedy masz je pod ręką, nie musisz wyciągać całego osprzętu do wykonania własnych kwiatów - czy to z papieru, czy z foamiranu - i przeznaczać kilku godzin na ich przygotowanie.

Kartka z kwiatami z papieru - życzenia z okazji Chrztu Świętego

Dzisiejsza inspiracja Marty to kartka z kwiatami z papieru, która powstała na Chrzest Święty chłopca. Delikatne papiery do scrapbookingu z kolekcji Serenity stały się idealnym tłem dla kwiatowej kompozycji w nieco mocniejszej tonacji. 


Dekoracyjna ramka z dedykacją to - poza kwiatowo-listkową kompozycją - jedyna dekoracja kartki. Zobacz, wystarczy kilka okazałych, pięknych kwiatków z papieru, by praca wyglądała na bogatą. Większe kwiatki świetnie podbijają niebieską barwę kartki, natomiast mniejsze, białe kwiatuszki stanowią niezawodne uzupełnienie kompozycji.
Kartka na chrzest święty, okraszona gotowymi, papierowymi kwiatami, to świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy na pracy na uroczystość religijną nie chcesz umieszczać religijnej symboliki. W takiej sytuacji kwiaty są wyborem bezpiecznym i trafionym w 10! :-)A Ty: lubisz tworzyć kartki z kwiatami z papieru, czy Twemu sercu bliższe są jednak kwiaty handmade z foamiranu? Chętnie stosujesz gotowe papierowe kwiaty, czy jednak częściej tworzysz własne? Koniecznie daj znać - chcę wiedzieć, czy oprócz mnie jest tu jeszcze jakaś maniaczka papierowych gotowców i ma kilka pudeł zapasów ;-)

Życzę Ci wspaniałego dnia! :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger