Kolory kremowe w scrapbookingu - monochromatyczna kartka nie musi być nudna, sprawdź to!

Kiedy kartkująca osoba słyszy określenie: kartka monochromatyczna, może się albo bardzo ucieszyć, albo najeżyć i przestraszyć. Reakcje mogą być tak różne, ponieważ my, kartkomaniaczki, również jesteśmy różne i każda z nas ma inne super moce ;-) Jeśli kogoś przeraża myśl o możliwości tworzenia kartki w jednej barwie, to najprawdopodobniej ten ktoś nie zgłębił jeszcze technik tworzenia zróżnicowanych faktur, warstw i łączenia różnych odcieni tego samego koloru. Bodaj największe przerażenie, w kontekście prac monochromatycznych, budzą kolory kremowe, biel i beż, ponieważ są to barwy delikatne i wiele osób martwi się, że praca utrzymana wyłącznie w tych odcieniach będzie blada, mdła i pozbawiona wyrazu. Ty też masz takie obawy? Dziś pomogę Ci przełamać lęk i udowodnię, że kolory kremowe w scrapbookingu mogą prezentować się wspaniale - nawet na monochromatycznej kartce! A poparciem moich słów niech będzie przepiękna inspiracja Cytrynowej Projektantki, Asi.

Monochromatyczna kartka - hit czy kit?

Prace monochromatyczne, czyli utrzymane w jednolitej kolorystyce, mają chyba tyle samo zwolenników, co przeciwników. Trudno jednak zaprzeczyć, że pięknie wykonana monochromatyczna kartka może stanowić popis kunsztu artystycznego scraperki. Dla osób spoza branży rękodzielniczej, stworzenie pracy w jednym kolorze wydaje się być zadaniem o wiele trudniejszym, niż wielobarwny projekt - w końcu trzeba się trochę namęczyć, aby nie zrobić płaskiej, pozbawionej wyrazu kartki. Są takie okazje i okoliczności, przy których monochromatyczne kartki handmade wydają się być idealnym wyborem. Kolory kremowe w scrapbookingu, użyte w odseparowaniu od innych barw, będą doskonałą propozycją na klasyczną kartkę ślubną, a nazwy okrągłych rocznic ślubu można potraktować jako inspirację dla stworzenia jednokolorowych prac na rubinowe, szmaragdowe czy perłowe gody :-)

Podsumowując: monochromatyczna kartka z pewnością ma szansę stać się prawdziwym hitem, ale tylko pod warunkiem, że wiesz, w jaki sposób należy pracować z jedną barwą, by uzyskać pożądany, wielowymiarowy i interesujący efekt końcowy. Nie jesteś pewna, czy poradzisz sobie ze stworzeniem pięknej, jednokolorowej kartki? Nic się nie martw, mam dla Ciebie garść przydatnych rad i wskazówek, a Cytrynowa Projektantka przygotowała dla Ciebie nie tylko prześliczną inspirację, ale i film instruktażowy, pokazujący, w jaki sposób zrobić monochromatyczną kartkę w kremowych kolorach! :-)

Kolory kremowe w scrapbookingu - kiedy i dlaczego warto ich używać?

Dałaś się omamić stereotypowi, że kolory kremowe w scrapbookingu są nijakie i powinny stanowić co najwyżej drobny element pracy, uspokajający barwną kompozycję? Jasne papiery do scrapbookingu mają w sobie ogromny potencjał! Wiesz, kiedy się przydają?

- gdy chcesz stworzyć elegancką pracę;
- gdy zależy Ci na uzyskaniu efektu lekkości i delikatności projektu;
- kiedy nie wiesz, w jakim kolorze projekt wykonać (kremy i beże są neutralne i zawsze pasują!).

Jeśli wykonujesz dla kogoś prezent scrapbooking i nie wiesz, w jakim stylu ma zaaranżowane domowe wnętrza, również warto sięgnąć po kolory kremowe, białe i beżowe, ponieważ ramka czy scrap utrzymane w takiej tonacji będą pasować do dowolnego wystroju :-)

Jak zrobić ciekawą i piękną kremową kartkę?Nasza Projektantka, Asia, przygotowała na dziś monochromatyczną kartkę, na której królują kolory kremowe. Asia wykorzystała jasne papiery do scrapbookingu z bloczku A4 Wood Patterns oraz elementy dekoracyjne, również utrzymane w jasnej, stonowanej kolorystyce.


Pomimo, że cała kartka handmade jest jaśniutka, nie wygląda ani płasko, ani tym bardziej nijako. Aby efekt był zadowalający i miły dla oka, Asia zastosowała kilka prostych trików:

1) zróżnicowanie odcieni jednej barwy;
2) wprowadzenie drobnych akcentów neutralnej bieli i odrobiny złota;
3) zróżnicowane wzory i tekstury: papier we wzór drewna, papier we wzór koronki, papier imitujący płótno, złocenia, błyszczące perełki, odrobina miękkiej gazy, udawane przeszycia na wycinankach z wykrojników, tekturowy napis - wszystko to sprawia, że kompozycja kartki jest wielowymiarowa, zróżnicowana, niejednolita i intrygująca;
4) wielowarstwowa kompozycja, w której poszczególne elementy nachodzą na siebie;
5) asymetria kompozycji.Kurs scrapbooking krok po kroku na monochromatyczną kartkę w kremowych kolorach


Masz ochotę wykonać taką jasną, monochromatyczną kartkę handmade, ale nie wiesz, jak się za nią zabrać? Obawiasz się, że nie dasz sobie rady ze zróżnicowaniem tekstur i budową wieloelementowej, warstwowej kompozycji? Mam dla Ciebie świetną wiadomość! Nasza Cytrynowa Projektantka, specjalnie dla Ciebie, przygotowała kurs scrapbooking krok po kroku, w którym prezentuje etapy powstawania swojej monochromatycznej kartki! Jestem pewna, że ten video tutorial otworzy Ci oczy na wiele istotnych zagadnień i sprawi, iż staniesz się bardziej śmiała w eksperymentowaniu z kremowymi kolorami w scrapbookingu :-) Aby obejrzeć nasz darmowy kurs scrapbookingowy na monochromatyczną kartkę, kliknij w poniższy przycisk, a przeniesiesz się na kanał LemonCraft na Youtube:
Dzięki za Twoją obecność na naszym blogu :-) Mam nadzieję, że miło spędziłaś tu czas i że czujesz się pozytywnie nastrojona do twórczego działania! Pozdrawiam Cię serdecznie!


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger