Jak łączyć różne kolekcje papierów do scrapbookingu? Zobacz exploding box z kilku kolekcji LemonCraft!

Najprościej i najbezpieczniej jest stworzyć swój projekt scrapbooking z jednej kolekcji papierów scrapowych: mamy wówczas pewność, że kolorystyka i wzornictwo pracy będą spójne i harmonijne. Jednak... czy zawsze chodzi o to, by było łatwo? ;-) Czasem w naszych głowach rodzą się pomysły na połączenia barw i deseni, które nie znajdują odzwierciedlenia w papierach do scrapbookingu. W takiej sytuacji najlepiej znaleźć pojedyncze arkusze, które nam odpowiadają i połączyć je ze sobą. Czy to w ogóle może się udać? Oczywiście, że tak! Sprawdź, jak łączyć różne kolekcje papierów do scrapbookingu! Zapraszam Cię do przeczytania dzisiejszego artykułu oraz obejrzenia mojej pracy, którą jest exploding box stworzony z kilku kolekcji LemonCraft!


Po co łączyć różne papiery scrapowe w jednej pracy?


Można się zastanawiać, jaki jest sens łączenia ze sobą różnych papierów do scrapbookingu, skoro wystarczy sięgnąć po gotową kolekcję, w której wzory i kolory są tak zaprojektowane, by wspaniale się ze sobą łączyły na Twoich rękodzielniczych pracach... Czasem jednak chcemy stworzyć coś innego, wybijającego się na tle widywanego w sieci rękodzieła, albo będącego realizacją jakiegoś konkretnego pomysłu. Czasem też chcemy po prostu "wejść na wyższy stopień wtajemniczenia" w scrapbookingu, nauczyć się samodzielnie łączyć barwy, wzory, style... Takie ćwiczenie jest bardzo potrzebne, wszak nie od dziś wiadomo, że to trening czyni mistrza ;-) Niezależnie od tego, jakie pobudki Tobą kierują, jeśli masz ochotę zmixować ze sobą papiery z różnych kolekcji scrapowych, nie krępuj się! Pamiętaj, że jesteś artystką i eksperymentowanie leży w Twojej naturze :-) A jeśli masz pewne obawy przed łączeniem tego, co pozornie może do siebie nie pasować, chcę Ci tylko przypomnieć: papiery do scrapbookingu LemonCraft zawsze są projektowane z myślą o ich uniwersalności i bez trudu połączysz różne kolekcje w udaną, piękną pracę! :-)

Jak łączyć różne kolekcje papierów do scrapbookingu? 10 sposobów na efektowne łączenie papierów!


Nie masz odwagi, by mixować ze sobą różne kolekcje papierów do scrapbookingu? Nie martw się, przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym mieszanie wzorów i kolorów przestanie być dla Ciebie czymś stresującym! 

1) wybierz paletę kolorów swojej pracy - pamiętaj, że najlepiej jest wybrać dwa lub trzy kolory główne, dobierając różne ich odcienie;
2) zadecyduj, w jakim stylu ma być Twój projekt scrapbooking i według tego dobierz arkusze w odpowiednich odcieniach i stylach, np. do męskiego projektu vintage wybierz arkusz w odcieniach ciemnego brązu z przecierkami, plamami i innymi efektami postarzenia, a do pracy w stylu shabby chic wybierz jasne, pastelowe barwy i desenie takie jak drobne kwiatki, koronki, odrapane deski;
3) wybierz 2-3 różne arkusze papierów do scrapbookingu, kierując się zasadą: papiery układamy warstwowo, wzorzysty papier nakładając na gładszy;
4) poprzykładaj wycięte elementy pracy do bazy, ale ich nie naklejaj - dzięki temu sprawdzisz, czy wszystko ze sobą współgra;
5) ułożyłaś wszystkie papiery, ale masz wrażenie, że efekt końcowy jest zbyt mdły i blady? Wycięte z papieru listki lub kwiatki rozpromienią każdy projekt scrapbooking!

Nie umiesz znaleźć idealnego odcienia, bo każdy papier do scrapbookingu, po który sięgniesz jest zbyt ciemny lub odrobinę zbyt jasny? Nie martw się, szybko dostosujesz go do swoich aktualnych potrzeb! :-) Brzegi zbyt jasnego papieru przyciemnij delikatnie brązowym tuszem pigmentowym, a zbyt ciemny fragment papieru rozjaśnij, przecierając go delikatnie gąbeczką nasączoną białym gesso lub farbą kredową albo akrylową. Pamiętaj tylko, by na gąbce mieć naprawdę niewielkie ilości preparatu!

Jak łączyć różne kolekcje papierów do scrapbookingu? Przykładowa pracaChcę Ci dziś pokazać, że nawet kilka zmiksowanych ze sobą kolekcji papierów do scrapbookingu może dać fajny, spójny efekt. Przygotowałam exploding box na Chrzest Święty chłopca, wykorzystując aż 5 kolekcji LemonCraft. Mamy tutaj arkusz z kolekcji Next To Me, coś z Boy's Little World, odrobinę Serenity, troszkę bloczka Basic z kolekcji House of Roses Extra, a do tego listki z bloczka A4 :-) Prawdziwy misz-masz kolekcji!Pomimo zastosowania różnych papierów do scrapbookingu z różnych kolekcji LemonCraft, cała praca utrzymana jest w beżowo-błękitnej tonacji, z dodatkiem odrobiny zieleni. Chciałam, żeby mój exploding box na chrzest święty był jednocześnie elegancki, jak i lekki, świeży.Na środku kompozycja przestrzenna z kołyską, małym modlącym się chłopczykiem i niemowlęcymi akcesoriami. Tutaj jeszcze chcę zwrócić Twoją uwagę na fakt, że w scrapbookingu może się wszystko przydać! :D Nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady. Dowód? Niemowlęcy kocyk zrobiłam ... ze starej skarpetki (oczywiście wypranej :P)!


Szary "dywanik" i kocyk świetnie uzupełniają kolorystykę mojego pamiątkowego pudełeczka na chrzest :-)Czy uważasz, że moja praca jest spójna? Mam nadzieję, że tak! A Ty lubisz łączyć ze sobą różne kolekcje LemonCraft? Mixujesz zwykle dwie kolekcje, czy - podobnie jak ja - idziesz na całość? :D Koniecznie napisz mi w komentarzu, jestem bardzo ciekawa! :-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Ślę uściski i uśmiechy :-)


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger