Jak udekorować stół na Boże Narodzenie? Aranżacje świątecznego stołu - sprawdź, co jest modne!

W okresie Świąt Bożego Narodzenia stół staje się jednym z najważniejszych mebli w całym domu. To przy nim gromadzimy się z Bliskimi, by spożyć Wigilijną Wieczerzę, to przy nim odbywają się rodzinne spotkania i radosne, świąteczne biesiadowanie. Stół wigilijny podkreśla uroczysty charakter wydarzenia, ale i - we wspaniały sposób może uzupełnić wystrój domu na święta. Sprawdź, jakie aranżacje świątecznego stołu są w modzie, co możesz przygotować sama, korzystając z produktów do scrapbookingu i koniecznie zachwyć się razem ze mną przepiękną aranżacją stołu wigilijnego, którą przygotowała nasza Cytrynowa Projektantka, Weronika!


Jak udekorować stół na Boże Narodzenie? Najmodniejsze aranżacje świątecznego stołu

W tym roku aranżacja stołu świątecznego w stylu rustykalnym to prawdziwy hit! Powrót do natury akcentowany jest nie tylko masywnym stołem z litego drewna, z wyraźnie uwidocznionym usłojeniem i naturalnymi pęknięciami, lecz także wszelkimi elementami wystroju. Jeśli obrus, to lniany; jeśli elementy zastawy stołowej, to najlepiej gliniane. Do tego neutralne kolory ziemi, czyli odcienie beżu i brązu. A kropką nad "i" niechaj będą żywe rośliny zielone (gałązki jemioły, ostrokrzewu, gałęzie sosnowe i świerkowe) oraz elementy świata przyrody: szyszki, mech, suszone owoce. Stół wigilijny w stylu rustykalnym podkręci ciepłą, rodzinną atmosferę świątecznego spotkania oraz uwypukli znaczenie głęboko zakorzenionych tradycji.


Zgoła odmienny, ale równie chętnie wybierany na aranżację świątecznego stołu, jest styl glamour. Tutaj liczą się dwie rzeczy: elegancja i blask. Świetnie prezentuje się zestawienie bieli ze złotem lub srebrem - aranżacja utrzymana w takich barwach jest wytworna, luksusowa, ale dzięki dużej ilości białego koloru nie przytłacza i daje wrażenie lekkości i jasności. Stół świąteczny w stylu glamour jest idealną propozycją dla Ciebie, jeśli lubujesz się w złoconych talerzach, kryształowych kieliszkach i błyszczących dekoracjach.

Aranżacja stołu świątecznego w stylu glamour, źródło: pixabay.com


Aranżacja stołu świątecznego w stylu glamour, źródło: pixabay.com



Jeśli dysponujesz pięknym, drewnianym stołem i żal Ci zasłaniać jego urok świątecznymi dekoracjami, możesz wypróbować aranżację bożonarodzeniowego stołu w stylu eko. Nie będziesz potrzebować obrusów, bieżników ani serwet, a - poza prostą zastawą stołową - jedyną dekoracją blatu niech będzie zielona, pełna naturalności kompozycja, wykonana np. ze świerkowych gałązek. Naturalny i przytulny charakter aranżacji wzmocni oświetlenie w postaci świec, umieszczonych w skromnych, mosiężnych świecznikach.

Aranżacja stołu bożonarodzeniowego w stylu eko, źródło: pexels.com


Jakie elementy dekoracji stołu na święta możesz wykonać samodzielnie?

Dekoracja świątecznego stołu to uzyskanie harmonii pomiędzy ozdobnością, a umiarem. Nie możesz przesadzić z ilością ozdób, bo dadzą efekt bałaganu oraz utrudnią pomieszczenie na stole wszystkich potraw. Z drugiej strony, warto zadbać o to, by świąteczny stół wyglądał inaczej niż na co dzień. Jego przygotowywanie z pewnością wprawi Cię w odpowiedni, świąteczny nastrój, a efekt końcowy da mnóstwo radości Tobie i Twoim współbiesiadnikom.

Najpierw zastanówmy się, jakich elementów wystroju nie może zabraknąć na świątecznym stole? Z pewnością stół na Boże Narodzenie musi być wyposażony w:

- zastawę stołową;
- nastrojowe oświetlenie;
- gustowne nakrycie stołu (chyba, że jest to styl eko, wtedy można całkowicie zrezygnować z nakrycia, by ukazać naturalne piękno drewnianego blatu);
- świąteczny akcent - coś, co jednoznacznie wskaże na okazję, na jaką stół został nakryty. To mogą być serwetki ze świątecznym motywem, figurka renifera, albo bożonarodzeniowy wieniec.

A co z elementów dekoracyjnych stołu, jako scraperka, możesz wykonać samodzielnie? Okazuje się, że jest tego całkiem sporo - tylko spójrz!

Wykorzystując materiały do scrapbookingu, możesz do dekoracji świątecznego stołu stworzyć:

- winietki na stół;
- obręcze na serwetki;
- świeczniki handmade;
- świąteczny wieniec;
- drobne upominki dla współbiesiadników.

Masz jeszcze jakieś pomysły? :-)

Świąteczny stół w stylu rustykalnym - sprawdź, czego potrzebujesz!

Weronika przygotowała na dziś wyjątkową aranżację świątecznego stołu w stylu rustykalnym. Połączyła swój niesamowity zmysł estetyczny, zamiłowanie do rustyku oraz papiery do scrapbookingu LemonCraft. To, co wyczarowała, chwyta za serce i sprawia, że chciałoby się obchodzić Boże Narodzenie codziennie, prawda? :-)


Jak za chwilę się przekonasz, nawet najdrobniejszy detal może być pomocny w budowaniu odpowiedniej, świątecznej atmosfery. Niech dowodem będą domki i pierniczki powycinane przez Weronikę z arkuszy do kolekcji świątecznej This Christmas:



Opaski do serwetek przygotowane w formie bilecików to również doskonała okazja do wykorzystania resztek świątecznych papierów do scrapbookingu ;-) Na odwrocie możesz napisać imię osoby, której dane miejsce przy stole jest dedykowane albo umieścić kilka miłych, bożonarodzeniowych życzeń :-)




Spójrz, jak pięknie prezentuje się świąteczna aranżacja stołu Weroniki! Każdy drobny detal buduje tutaj nastrój, dekoracji jest sporo, a jednocześnie całość jest niezwykle harmonijna, nie tworzy efektu bałaganu. Jak uzyskać taki piękny efekt? Trzymaj się tych trzech wskazówek:

1) dobierz wszystkie elementy dekoracji w tym samym stylu;
2) zdecyduj się na 2-3 kolory przewodnie, nie więcej;
3) wybierz kilka większych elementów dekoracyjnych, jak świecznik, wazon czy wieniec, a kompozycję uzupełnij drobnymi, świątecznymi detalami.

Proste, prawda? :-)







Zastanawiasz się, jak wiele rzeczy potrzebujesz nabyć, by równie pięknie ustroić stół na Boże Narodzenie? Zobacz, że wcale nie ma tego aż tak dużo :-) Oto elementy dekoracyjne, wykorzystane przez Cytrynową Projektantkę:


Figurki, obrusy i elementy zastawy stołowej bez trudu znajdziesz w korzystnych cenach w popularnych sieciach handlowych lub w sklepach internetowych albo w second handach i na targach staroci. Wieńce, szyszki i gałązki możesz również nabyć gotowe, ale możesz też zafundować sobie spacer po lesie i samodzielne zebranie darów natury - zupełnie za darmo! :-D Elementy dekoracyjne z papieru wykonasz samodzielnie z pomocą papierów do scrapbookingu LemonCraft :-) 

To co pięknego stworzysz na swoim wigilijnym stole? Pamiętaj - nawet nie organizując wielkiego świątecznego przyjęcia, warto zadbać o odpowiednią atmosferę w ten magiczny czas i udekorować stół na święta, choćby nawet tylko dla własnej przyjemności :-)



Dziękuję Ci za dziś, mam nadzieję, że czujesz się zainspirowana i nieco już świątecznie natchniona! :-) Pozdrawiam Cię serdecznie!


UWAGA: wszystkie zdjęcia przedstawiające aranżację świątecznego stołu w stylu rustykalnym są własnością marki LemonCraft. Nie wyrażamy zgody na ich dalszą publikację, ani na żadne wykorzystanie niniejszych zdjęć.


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger