Scrapbooking emerytura - poznaj 4 pomysły naszych ekspertek

Bronisława jest całkiem siwą starszą panią...

Czasem zastanawia się, czy rzeczywiście wszystkie najbardziej radosne czasy już dawno za nią?  Coraz trudniej zebrać towarzystwo znajomych chętne na spacer po parku, a co dopiero ustalić termin jakiejś szalonej zabawy. Z racji swojego walecznego imienia - Bronisława walczy ze stanem emeryckiego spowolnienia jak tylko potrafi! Zapisała się na Uniwersytet Trzeciego wieku w swoim mieście, chodzi na wieczorne zajęcia yogi oraz na kurs tańca w każdy czwartek. Układa puzzle, szydełkuje maskotki dla wnucząt jednak ostatnio buszując po całkiem dużej księgarni znalazła stojak z kartkami na różne okazje. 

Bronka przyjrzała się mu całkiem dobrze, sprawdzając wnikliwie co teraz w "modzie piszczy" i poczuła się rozczarowana... Kartek dla potencjalnych emerytów było aż trzy i każdą z nich można było jedynie pożyczyć zdrowia na dalsze lata. O ranyyyy - pomyślała Bronka - jest aż tak źle?

 


Życzenia dla osoby, która odchodzi na emeryturę - czy tylko o zdrowie i odpoczynek tu chodzi?

Czy rzeczywiście jedyne co można pożyczyć osobie, która właśnie wybiera się na emeryturę to... zdrowie? Oczywiście, że nie!

Zdrowie jest niezaprzeczalnie ważnym elementem naszego życia, jednak zauważam, że równie mocno zakorzenił się w nim pewien stereotyp mówiący o jakże smutnym obrazie emeryta, którego od teraz czeka już tylko siedzenie w pustym domu i samotność. Jak to jest, że od lat, hasło emerytura nadal często kojarzy nam się jedynie z czymś ostatecznym i do tego smutnym?

Jak się pewnie domyślasz - nasza Bronka w ogóle się z tym nie zgadza. Dla niej emerytura to wybawienie! Mnóstwo wolnego czasu i minimum odpowiedzialności - wszak dzieci już dawno odchowane ;-) Można odkrywać siebie na nowo, wciąż i wciąż! Wiadomo, sprawność już nie ta i kości trzeszczą podczas wstawania, jednak nie ma co się nad tym dłużej użalać, kiedy cały świat czeka na zdobycie! 

A gdyby tak, osobie, która odchodzi z wieloletniej pracy, podarować zupełnie inną, radosną kartkę? 

Pora wykrzyknąć, taaak! Nareszcie emerytura! Nareszcie nie trzeba codziennie wcześnie wstawać, jeśli nie ma się na to ochoty! Nareszcie można zająć się rybami, pielęgnacją ogródka czy nauką walca wiedeńskiego.

Gratulacje z okazji przejścia na emeryturę zyskają wtedy zupełnie inną, radośniejszą oprawę oraz społeczne przyzwolenie na to, że emerytura nie musi równać się czasom, z których wieje nudą.

Kartka dla emeryta - to świetny sposób aby podkreślić właśnie tę radosną przyszłość, która może się wydarzyć, dlatego nie zamykaj się proszę jedynie w obrębie życzeń zdrowia oraz wielu spokojnych dni.


Kartki z okazji przejścia na emeryturę - jakie powinny być?

Co więc powinno się znaleźć na kartce dla przyszłej emerytki bądź emeryta?
Kartka z okazji przejścia na emeryturę, to po pierwsze forma podziękowania za całą pracę i może to być element główny na naszej kartce, związany z zawodem, który dana osoba wykonywała.
Po drugie, możesz skupić się na czymś co jest przyjemne - np. wygodnym, spokojnym odpoczynku. 
Z ciekawą książką, wygodnym fotelem oraz filiżanką ulubionej herbaty... Możesz też wyeksponować ukochane hobby przyszłego emeryta, na które ostatnio niebyt miał czas.
Zobacz jak to zmienia postać rzeczy oraz myślenie! Zamiast życzyć komuś spokojnych dni, możesz pożyczyć mu owocnego wędkowania lub zwiedzenia całego świata! Czy nie jest to dużo bardziej optymistyczną wersją na emeryturę?

Scrapbooking i emerytura - zobacz pomysły oraz inspiracje naszych projektantek

Bronisławaa byłaby z nas dumna! Wszystkie Cytrynowe Projektantki podeszły do tematu emerytury bardzo optymistycznie. Tylko spójrz na poniższe inspiracje - one po prostu są radosne!


Tylko spójrz na ten mini album ukryty w kolorowym pudełku! Jasmina nie tylko życzy samych najlepszych dni ale też przygotowała miejsce na ukochane fotografie. Pomyśl tylko, jaki to wspaniały pomysł - gdyby umieścić tam najbardziej zapamiętane zdjęcia z pracy?


Propozycja Magdy, to kartka gratulacyjna pełna kwiatów. Głównym elementem przykuwającym wzrok jest wygodny, fioletowy fotel oraz filiżanka aromatycznej herbaty.


Projektantka Gosia, wyeksponowała romantyczną maszynę do pisania, która wypisuje życzenia szczęśliwej emerytury! Czyż nie jest to świetna propozycja na życzenia dla odchodzącej na emeryturę sekretarki z wieloletnim stażem pracy?
 
 Projekt Asi, to kartka w pudełku z okazji przejścia na emeryturę. Mocno przestrzenna, pełna energetycznych kolorów i przeróżnych elementów. Co my tu mamy? Jest wygodny fotel, książki, filiżanka i ciepły sweterek... Jest też obietnica - emerytura to będzie wspaniały czas! Papiery do scrapbookingu z kolekcji Autumn Twilight świetnie się tu sprawdziły!
Kartka z okazji przejścia na emeryturę - darmowy kurs scrapbooking

Czy wiesz, że mamy dla Ciebie bonus na sam koniec? Powyższą, piękną kartkę w pudełku przegotowaną przez Asię - możesz wykonać i Ty! Jeśli czujesz się zainspirowana lub właśnie nadarza się okazja i ktoś znajomy przechodzi na emeryturę - po prostu chwyć nożyczki i oddaj się radości tworzenia! Jedynce co potrzebujesz zrobić, to kliknąć w poniższy przycisk, który przeniesie Cię na nasz kanał You Tube, na którym Asia zostawiła darmowy kurs scrapbooking, w którym krok po kroku pokazuje jak stworzyć kartkę z okazji przejścia na emeryturę.
I to by było tyle na dzisiaj, dziękuję za Twoją obecność. Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci bardzo, bardzo twórczego piątku!


 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger