Jak zrobić opakowanie na czekoladę? Podaruj komuś wyjątkowy czekoladownik ręcznie robiony!

Lubisz wręczać czekoladę? Z jednej strony jest to niezwykle uniwersalny upominek, taki, dzięki któremu można komuś pokazać, że jest dla nas ważny, ale jednocześnie nie jest zbyt zobowiązującym prezentem, wprawiającym obdarowanego w zakłopotanie. Z drugiej strony, z czekoladą zawsze jest problem: jak ją wręczyć, aby było elegancko? Czy wypada podarować komuś tylko czekoladę, czy raczej jest to jedynie dodatek do upominku? Czekolada może być świetnym, samodzielnym prezentem, ale aby tak było, musisz ją odpowiednio wręczyć. Jak? W pięknym opakowaniu! Jak zrobić opakowanie na czekoladę? Każda scraperka powie: zrób czekoladownik! Czym jest ta forma, jak wygląda i dlaczego jest tak wspaniałym rozwiązaniem? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i koniecznie zachwyć się razem ze mną przepiękną inspiracją naszej Cytrynowej Projektantki, Donaty!Co to jest czekoladownik?

Słyszałaś kiedyś o czekoladowniku? Jeśli nie, już spieszę z wyjaśnieniem, co to za forma w scrapbookingu i cardmakingu. Czekoladownik to bardzo sprytne i efektowne rozwiązanie - wygląda jak tradycyjna kartka ręcznie robiona, z tą różnicą, że ma wyższy, około centrymetrowy, grzbiet. Wewnątrz czekoladownika po jednej stronie znajduje się miejsce na wpisanie życzeń czy zamieszczenie dedykacji, a  z drugiej strony jest przygotowane specjalna kieszonka na wsunięcie tabliczki czekolady. W sklepach z materiałami do scrapbookingu można nabyć gotowe bazy do czekoladowników, przygotowane z myślą o standardowych wymiarach tabliczek czekolady najpopularniejszych marek. Możesz też wykonać bazę czekoladownika samodzielnie, bo nie jest to takie trudne :-) 

Dlaczego czekoladownik jest super pomysłem na drobny upominek?


Czekoladownik to wspaniałe rozwiązanie, gdy chcesz wręczyć komuś drobny, niezobowiązujący upominek. Dlaczego warto wykonać dekoracyjne opakowanie na czekoladę, czyli czekoladownik?

1) pełni rolę jednocześnie kartki z życzeniami, jak i opakowania na czekoladę, nie musisz więc zastanawiać się, jak taki upominek wręczyć;
2) jest efektowną formą, która zdecydowanie podwyższy wartość podarunku i pokaże, że nawet czekolada może zostać podarowana z myślą o konkretnej osobie i być przemyślanym, zaplanowanym upominkiem;
3) piękne opakowanie po czekoladzie można zostawić sobie na pamiątkę;
4) czekoladownik nie tylko uczyni tabliczkę czekolady czymś bardziej wyjątkowym, ale i ochroni ją przed połamaniem się.

Jak zrobić opakowanie na czekoladę? - zainspiruj się pracą Donaty!

Nasza Projektantka, Donata, przygotowała na dziś niezwykły czekoladownik. Nie dość, że jest on praktycznym i pięknym opakowaniem na czekoladę, to jeszcze zachwyca swą leśną stylistyką oraz... shaker boxem pachnącym owocową herbatą! :-) Cudna praca powstała z papierów do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Raspberry Garden.


Jeśli chcesz komuś sprawić radość, a nie zamierzasz dawać kosztownego prezentu, czekolada wręczona w samodzielnie przygotowanym opakowaniu będzie strzałem w 10!


Leśne klimaty na czekoladowniku Donaty pięknie współgrają z shaker boxem na froncie.A także ze smakiem czekolady, która znalazła się w wewnętrznej kieszonce czekoladownika. 


W tej formie kartki kieszonka jest na tyle duża, że  - poza czekoladą - zmieścisz w niej także voucher upominkowy, bilety do kina albo loteryjną zdrapkę ;-) Czekoladę możesz też wręczyć w czekoladowniku razem z prezentem pieniężnym - wtedy taka forma jest lepszym rozwiązaniem niż kartka kopertówka.

Lubisz robić czekoladowniki? Na jakie okazje najczęściej je wręczasz? :-) Koniecznie daj znać w komentarzu!

Życzę Ci wspaniałego, kreatywnego dnia, pełnego radosnych niespodzianek!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger