Czekoladownik i papiery Lemoncraft. Jak zrobić opakowanie na czekoladę?

Czekolada - z jednej strony to niezwykle uniwersalny upominek, taki, dzięki któremu można komuś pokazać, że jest dla nas ważny, ale jednocześnie nie jest zbyt zobowiązującym prezentem, wprawiającym obdarowanego w zakłopotanie. Z drugiej strony, z czekoladą zawsze jest problem: jak ją wręczyć, aby było elegancko? Czy wypada podarować komuś tylko czekoladę, czy raczej jest to jedynie dodatek do upominku? Czekolada może być świetnym, samodzielnym prezentem, ale aby tak było, musisz ją odpowiednio wręczyć. Jak? W pięknym opakowaniu! Jak ładnie zapakować czekoladę? Każda scraperka powie: zrób czekoladownik! Czym jest ta forma, jak wygląda i dlaczego jest tak wspaniałym rozwiązaniem? Przeczytaj dzisiejszy artykuł i koniecznie zachwyć się razem ze mną przepięknymi inspiracjami Cytrynowych Projektantek. A potem sięgnij po ulubione papiery Lemoncraft i stwórz wyjątkowy czekoladownik, który stanie się dla kogoś upominkiem pełnym wzruszeń i radości!Dlaczego warto tworzyć opakowania na czekoladę?

Tabliczka czekolady czy kartonik czekoladek to wspaniałe rozwiązanie, gdy chcesz wręczyć komuś drobny, niezobowiązujący upominek. Dlaczego warto wykonać dekoracyjne opakowanie na czekoladę, czyli czekoladownik?

1) pełni rolę jednocześnie kartki z życzeniami, jak i opakowania na czekoladę, nie musisz więc zastanawiać się, jak taki upominek wręczyć;
2) jest efektowną formą, która zdecydowanie podwyższy wartość podarunku i pokaże, że nawet czekolada może zostać podarowana z myślą o konkretnej osobie i być przemyślanym, zaplanowanym, spersonalizowanym upominkiem;
3) piękne opakowanie po czekoladzie obdarowana osoba może zostawić sobie na pamiątkę;
4) czekoladownik nie tylko uczyni tabliczkę czekolady czymś bardziej wyjątkowym, ale i ochroni ją przed połamaniem się.

Czekoladownik - stanowi piękne opakowanie na czekoladę, czyni z niej wyjątkowy, personalizowany podarunek i chroni zawartość przed uszkodzeniem. A Tobie daje szansę na kolejne radosne chwile spędzone przy biurku!Jak ładnie zapakować czekoladę, czyli co to jest czekoladownik?

Słyszałaś kiedyś o czekoladowniku? Jeśli nie, już spieszę z wyjaśnieniem, co to za forma w scrapbookingu i cardmakingu. Czekoladownik to bardzo sprytne i efektowne rozwiązanie - wygląda jak tradycyjna kartka ręcznie robiona, z tą różnicą, że ma wyższy, około centrymetrowy, grzbiet. Wewnątrz czekoladownika po jednej stronie znajduje się miejsce na wpisanie życzeń czy zamieszczenie dedykacji, a  z drugiej strony jest przygotowana specjalna kieszonka na wsunięcie tabliczki czekolady. Ręcznie robione opakowania na czekoladę często posiadają zabezpieczenie przed samoczynnym otwieraniem się pudełeczka - w przeszłości najpopularniejszym wyborem było wiązanie na wstążeczkę, dziś równie popularne jest tworzenie magnetycznego zapięcia z wykorzystaniem magnesów neodymowych.

Kiedy może Ci się przydać czekoladownik?

Zastanawiasz się, na jaką okazję pięknie opakowana czekolada będzie dobrym wyborem? Tak naprawdę, sprawdzi się zawsze wtedy, gdy chcesz wręczyć komuś skromny upominek, ale jednocześnie pragniesz to zrobić w sposób stylowy oraz dać do zrozumienia, że obdarowana osoba jest dla Ciebie ważna. Czekoladownik to trwały i piękny zamiennik bukietu kwiatów. Sprawdzi się zatem nie tylko w roli samodzielnego upominku, ale również jako miły dodatek do głównego prezentu, np. na ślub, I Komunię Świętą czy urodziny. Popularną formą jest czekoladownik dla nauczyciela - z pewnością jest opcją bardziej elegancką i wyjątkową niż zwykła czekolada, a jednocześnie pozostaje niedrogim upominkiem, takim, jaki nauczyciel może przyjąć bez dylematów moralnych. 


Jak zapakować czekoladę na prezent - co będzie Ci potrzebne?

Wykonanie czekoladownika nie wymaga od Ciebie posiadania większej ilości przydasi i narzędzi do scrapbookingu, niż tworzenie tradycyjnych kartek ręcznie robionych. Jest jednak kilka rzeczy, które niewątpliwie ułatwią Ci proces przygotowywania pięknego opakowania na czekoladę.

Czekoladownik - baza, od której wszystko się zaczyna

Niewątpliwie przy tworzeniu opakowania na czekoladę najbardziej przydatną rzeczą będzie baza czekoladownika. Producenci baz mają w swojej ofercie czekoladowniki wykonane z rozmaitych rodzajów kartonu (matowe, perłowe, strukturyzowane, gładkie) w wielu różnych kolorach. Dostępne są czekoladowniki na klasyczne tabliczki czekolady, jak również opakowania dedykowane słodkim upominkom o specyficznych wymiarach, np. czekoladownik na kwadratową czekoladę Ritter Sport, czekoladownik na Merci, opakowanie na czekoladki Toffifee. Baza czekoladownika czeka na Ciebie w sklepie Hobby Place, gdzie kupisz również papiery Lemoncraft i pozostałe rzeczy, potrzebne do ozdobienia opakowania na czekoladę.

Gotowa baza czekoladownika to ogromne ułatwienie w tworzeniu wyjątkowego, słodkiego upominku. Kupisz ją w sklepie HobbyPlace.pl!


Papiery Lemoncraft - ubierz czekoladownik w piękne wzory i kolory

Gdy czeka już na Ciebie baza, czekoladownik wcale nie jest gotowy. To dopiero wstęp do całej Twojej kreatywności. Teraz najważniejsze będą papiery do scrapbookingu, w które ubierzesz swój upominek. Papiery Lemoncraft są dostępne w tak wielu wzorach, stylach i kolorach, że bez trudu znajdziesz kolekcję dopasowaną do Twojego pomysłu. Wybierz kwiecisto-koronkowe, jasne arkusze, by przygotować czekoladownik na ślub. Sięgaj po ciemniejsze barwy, tworząc czekoladownik dla mężczyzny. Twórz z papierów w deski, jeśli chcesz przygotować rustykalny czekoladownik na urodziny. 

Do papierów Lemoncraft dobierz bloczek z wycinankami - najlepiej z tej samej kolekcji, zwłaszcza gdy nie masz doświadczenia w łączeniu różnych kolorów i motywów. Dzięki temu przygotujesz spójną z tłem kompozycję dekoracyjną oraz ograniczysz konieczność użycia innych produktów kreatywnych do scrapbookingu.Piękne papiery Lemoncraft pozwolą Ci wyczarować pożądany klimat Twojego czekoladownika. Wybierz kolory i wzory, które najlepiej pasują do okazji i do obdarowywanej czekoladą osoby.


Kreatywne dodatki, które pomogą Ci stworzyć oryginalne opakowanie na czekoladę

Poza bazą czekoladownika i pięknymi papierami do scrapbookingu, przydadzą Ci się jeszcze elementy dekoracyjne, za pomocą których stworzysz wyjątkową i niepowtarzalną kompozycję. Wybierz pasujące do okazji symbole i/lub elementy lubiane przez obdarowywaną osobę. Jeśli przygotowujesz ślubny czekoladownik, odpowiednie będą sztuczne obrączki, motywy serc, wizerunek młodej pary itp. W urodzinowym czekoladowniku sprawdzą się ręcznie robione kwiaty, papierowe motyle i ozdobne tekturki w postaci ramek, serwetek czy zawijasków urozmaicających kompozycję. Tworząc opakowanie na czekoladę dla mężczyzny, sięgnij po koła zębate, motyw narzędzi, metalowe elementy ozdobne i czarną farbkę do tworzenia chlapań. Przygotowując czekoladownik dla dziecka, wybierz dodatki w radosnych kolorach, nawiązujące do barwnych dziecięcych zabawek. Zasady dekorowania czekoladownika są takie same, jak w przypadku tworzenia kartki ręcznie robionej na wybraną okazję. Daj się ponieść wenie, ale pamiętaj o swoim doświadczeniu oraz o wiedzy na temat obdarowywanej czekoladą osoby.

Krok po kroku: jak zrobić opakowanie na czekoladę?

Wydaje Ci się, że czekoladownik to forma zdecydowanie trudniejsza niż tradycyjna kartka handmade? Nic bardziej mylnego! W kilku krokach przedstawię Ci teraz etapy powstawania opakowania na czekoladę. Twórz od razu, realizując kolejne etapy lub zapisz sobie ten post na później, by móc wrócić do niego w dogodnym momencie i przygotować czekoladownik według instrukcji!

Krok 1 - wybierz bazę czekoladownika

Jak wspomniałam wyżej, gotowe bazy czekoladowników czekają na Ciebie w sklepie scrapbookingowym. Musisz jednak zadecydować o:

a) wymiarach czekoladownika (czy to ma być opakowanie na klasyczną tabliczkę czekolady, czy czekoladownik na Merci, albo na inne czekoladki o niestandardowych wymiarach);

b) rodzaju bazy - jej kolorystyce, stylu, teksturze. Pamiętaj, że czekoladownik kraft będzie najlepszym wyborem do prac rustylalnych, vintage i męskich; biały klasyczny czekoladownik sprawdzi się zawsze, ale przede wszystkim w pracach ślubnych, chrzcielnych, komunijnych i romantycznych; pozostałe czekoladowniki, np. w mocnej barwie, albo w perłowym wykończeniu warto wybierać, gdy masz już konkretny plan na projekt opakowania na czekoladę.

Krok 2 - zadecyduj, jak czekoladownik będzie się zamykać

Tę decyzję warto podjąć już na wstępie, ponieważ zarówno końce wiązanej wstążki, jak i ewentualne magnesy neodymowe należy ukryć pod warstwą papieru do scrapbookingu. Zamknięcie czekoladownika możesz też od razu zamocować:

 a) w przypadku wiązania na wstążkę czy koronkę potrzebujesz dwa kawałki wstążki o tej samej długości (takiej, by móc swobodnie zawiązać z nich elegancką kokardkę). Oba odcinki należy przykleić klejem na środku długości czekoladownika: jedną na frontowej jego części, drugą na "plecach" opakowania;

b) chcąc stworzyć klapkę magnetyczną, musisz przykleić dwie pary magnesów neodymowych, okrągłych, płaskich (grubość 1mm) - jeden magnes naklejasz po wewnętrznej stronie górnej klapki, drugi - na części czekoladownika, na której znajduje się kieszonka na czekoladę. Pamiętaj, by magnesy zwrócić do siebie odpowiednią stroną, tak, by oba elementy pary przyciągały się. Jedną parę magnesów umieść bliżej górnej krawędzi czekoladownika, drugą - bliżej dolnej.

Krok 3 - wybierz papiery Lemoncraft i oklej swój czekoladownik

Przycinając papiery do scrapbookingu do oklejenia bazy czekoladownika, zwróć uwagę, by każdy kawałek papieru był o 5-10 mm krótszy na każdym boku od bazy, dzięki temu uzyskasz estetyczną ramkę, a jednocześnie unikniesz ryzyka, że papier ozdobny będzie gdzieś wystawać poza krawędź bazy. Możesz stworzyć jedną warstwę papieru scrapowego, lub dwie takie warstwy - pamiętaj wówczas o tym, że każda kolejna warstwa powinna być odrobinę mniejsza od poprzedniej. 

W tworzeniu czekoladownika ważne jest to, by okleić bazę z każdej strony - o ile w przypadku kartki handmade możesz sobie pozwolić na pozostawienie wnętrza w wersji sauté, o tyle ładne opakowanie na czekoladę wymaga udekorowania papierem do scrapbookingu również kieszonki oraz sąsiadującej z nią strony.

Krok 4 - jak ładnie zapakować czekoladę, czyli dekorowanie czekoladownika

Ostatni etap przygotowywania czekoladownika jest najprzyjemniejszy - to właśnie teraz możesz dodać wszelkie ozdoby i elementy, które uczynią Twoje opakowanie na czekoladę wyjątkowym upominkiem od serca. O tym, w jaki sposób dobierać dodatki dekoracyjne przeczytasz w kolejnym akapicie, teraz chcę tylko zwrócić uwagę, abyś nie zapomniała o:

- elementach dekoracyjnych nawiązujących do okazji;

- elementach personalizujących czekoladownik, takich jak napis okolicznościowy, dedykacja, ulubione motywy i kolory obdarowywanej osoby, odpowiednio przygotowana graficznie treść życzeń do umieszczenia wewnątrz czekoladownika;

- odpowiednim kleju lub innym mocnym łączniku, który sprawi, że kompozycja dekoracyjna będzie solidna i trwała, a przy tym wykonana estetycznie.

Jak zapakować czekoladę - video tutorial krok po kroku

Tekstowy opis kolejnych etapów powstawania czekoladownika to dla Ciebie zbyt mała zachęta, by spróbować swoich sił z tą formą papierowego rękodzieła? Jeśli wolisz zobaczyć na własne oczy, jak krok po kroku udekorować gotową bazę opakowania na czekoladę, mam dla Ciebie coś extra! Poniżej zamieszczam nasz samouczek na YouTube, który przygotowała dla Ciebie Cytrynowa Projektantka, 
Agnieszka! Z pomocą Agi możesz stworzyć przepiękny czekoladownik na dowolną okazję. Zobacz, jak stworzyć takie wspaniałe rękodzieło:

 


Chcesz więcej treści video, dzięki którym nauczysz się przygotowywać różnego rodzaju papierowe rękodzieło? Zajrzyj na kanał YouTube Lemoncraft, pełen warsztatów scrapbooking (klik)!


Jak ładnie zapakować czekoladę? Dobór kolorów, motywów i dekoracji - krótki poradnik

Chcesz, by Twoje czekoladowniki były piękne, ale dopasowanie dekoracji do papieru scrapowego sprawia Ci trudność? Mam dla Ciebie garść przydatnych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak ładnie zapakować czekoladę, bez wielogodzinnego dobierania elementów i bez układania kompozycji pracy w nieskończoność. Oto rzeczy, o których warto pamiętać, dekorując czekoladownik:

1) jeśli zamierzasz stworzyć bogatą kompozycję dekoracyjną na froncie czekoladownika, do oklejenia bazy wybierz papier z delikatnym wzorem - zbyt intensywny deseń na papierze może, w połączeniu z dużą ilością ozdób, dać efekt bałaganu na pracy. Wyjątek stanowi tutaj nadrukowana na papierze scrapowym kompozycja kwiatowa, którą możesz potraktować jako wzór do ułożenia elementów dekoracyjnych;

2) nie chcesz używać ozdób w wewnętrznej części czekoladownika? Tu wybierz bardziej wzorzysty arkusz z tej samej kolekcji - pamiętaj o kontynuacji wzoru na obu wewnętrznych skrzydełkach czekoladownika (w tym także na kieszonce na czekoladę), dzięki któremu wnętrze opakowania będzie spójne i harmonijne;

3) dodatki dekoracyjne wybieraj kierując się paletą barw z papieru scrapbooking. Zauważ, że każdy papier scrapowy ma 2-3 barwy przewodnie. Niech Twoje dekoracje będą w tych samych kolorach, stosuj jednak różne ich odcienie, tak, by całość nie stanowiła jednobarwnej plamy;

4) zwróć uwagę na warstwowość projektu - nie przyklejaj wszystkich elementów na płasko i obok siebie. Najładniejsze kompozycje dekoracyjne wychodzą wówczas, gdy są nakładane na różnych wysokościach (stosuj kosteczki dystansowe, dwustronną taśmę klejącą 3d lub tekturę introligatorską do zróżnicowania poziomu naklejanych ozdób). Elementy znajdujące się wyżej powinny nieco nachodzić na niższe warstwy - nie przejmuj się, że trochę je zakryjesz, tak ma być! :-) ;

5) aby kompozycja dekoracyjna czekoladownika była jeszcze bardziej efektowna, stosuj tak zwane wypełniacze. Nie poprzestawaj na przyklejeniu kwiatów - dodaj do nich dwa lub trzy rodzaje listków (w różnych kształtach i kolorach, a może i wykonane z różnych materiałów), dekoracyjne pręciki, tekturowe gałązki, kawałki poszarpanej koronki bawełnianej, błyszczące mikrokulki, małe papierowe motylki itp. - im więcej pasujących do siebie detali, tym bardziej spektakularny efekt osiągniesz;

6) poza warstwowością projektu, ilością detali i spójnością kolorystyczną kompozycji, bardzo ważną kwestią jest zróżnicowanie tekstur projektu. Dlatego nie bój się i łącz matowe elementy papierowe z brokatowymi ozdobami, błyszczące foliowe listki z chropowatymi gałązkami z tektury, papierowe ażurowe serwetki z miękkimi koronkami i woskowane, kolorowe sznurki z gniecionymi wstążkami vintage;

7) staraj się utrzymać jedną stylistykę całego projektu - bądź konsekwentna w doborze kolorów, wzorów, dodatków. Ciężkie wizualnie kwiaty i metalowe dekoracje dołącz raczej do projektu w stylu grunge, a do czekoladownika romantycznego wybierz kwiaty lekkie, takie, które będą się pięknie komponować z delikatnymi koronkami i zwiewnymi szyfonowymi wstążkami;

8) twórz kompozycję od ogółu do szczegółu - najpierw umieść na pracy większe elementy, te, na których obecności najbardziej Ci zależy. Następnie uzupełniaj dekorację kolejnymi detalami, tak długo, aż uznasz, że projekt jest już kompletny.

Kolorystykę i styl dodatków dobierz do użytego papieru scrapbookingowego - zobacz, jak wspaniałą i harmonijną całość wówczas uzyskasz!

Nie zapomnij o oklejeniu wnętrza czekoladownika - na kieszonkę możesz nakleić fragment arkusza z kwiatową kompozycją.


Rodzaje czekoladowników, czyli opakowanie na czekoladę niejedno ma imię


Czekoladowniki można podzielić według dwóch głównych kategorii:

1) okazja, na jaką powstało opakowanie na czekoladę;
2) rodzaj czekolady, jaka ma się znaleźć wewnątrz czekoladownika.

Ta druga kategoria jest nieco mniej rozbudowana, ponieważ wyróżniamy tu przede wszystkim czekoladownik na tabliczkę klasycznej czekolady, czekoladownik na Merci, czekoladownik na kwadratową czekoladę typu Ritter Sport oraz inne, najczęściej przygotowywane samodzielnie od podstaw, bazy czekoladowników, dostosowane wymiarami do konkretnej czekolady czy bombonierki.

Zdecydowanie obszerniejsza jest pierwsza z wymienionych kategorii, ponieważ na dobrą sprawę czekoladownik można przygotować na każdą okazję (a także zupełnie bez okazji, gdy chcemy komuś tak po prostu sprawić radość). Niemniej jednak istnieją okazje, na które szczególnie chętnie przygotowujemy słodkie upominki :-)

Jak zapakować słodycze na walentynki?

Walentynki to właśnie jedna z tych okazji, kiedy słodka czekolada w pięknym opakowaniu sprawdzi się najlepiej. Klasyczna czerwona kolorystyka, kilka uroczych motywów miśków i serduszek i wyjątkowy prezent na Walentynki gotowy! Aby z łatwością przygotować czekoladownik na Walentynki, sięgnij po papiery Lemoncraft z kolekcji SWEETNESS.

Niby to tylko czekolada, ale podarowana w tak uroczym opakowaniu stanie się prawdziwie wyjątkowym prezentem walentynkowym :-)

Wewnątrz walentynkowego czekoladownika możesz umieścić coś jeszcze, nie tylko słodkości. Wspólne zdjęcie, voucher na kolację w restauracji, a może bilety do kina?


Czekoladownik na Merci - upominek na trochę większą okazję

Gdy zwykła czekolada to odrobinę za mało, na ratunek przychodzą popularne czekoladki. Czekoladownik na Merci to trochę większa powierzchnia do zagospodarowania, ale mając już wiedzę na temat przygotowywania pięknych czekoladowników na pewno świetnie sobie poradzisz z tym zadaniem! Szukaj papierów i dodatków dostosowanych do danej okazji oraz pasujących do konkretnego odbiorcy.

Na większym czekoladowniku wspaniale prezentują się duże, ręcznie robione kwiaty.


Czekoladownik na merci to świetny wybór na większe okazje.


Męski czekoladownik na Merci bez trudu wykonasz z kolekcji GENTLEMEN Lemoncraft.


Mężczyźni też lubią dostawać pięknie opakowane słodkości - nawet, jeśli się do tego nie przyznają ;-)

Czekoladownik dla nauczyciela

Czekoladownik dla nauczyciela to szczególny rodzaj czekoladownika. Chcemy, by był odpowiednio elegancki, mieścił w sobie treść podziękowania i stanowił miły upominek, czy to na Dzień Nauczyciela, czy na zakończenie roku szkolnego. Jak zrobić czekoladownik dla nauczyciela? To nic trudnego! Wystarczy klasyczne opakowanie na czekoladę handmade uzupełnić o inspirujący cytat i/lub kojarzący się ze szkołą motyw (np. sowa, motywy piśmiennicze, symbole kojarzące się z konkretną dziedziną nauki). Jako bazę dekoracji możesz wykorzystać kwiaty - one są dobre na każdą okoliczność!

Pasujący do okoliczności cytat oraz motyw kwiatów - to połączenie idealne na czekoladownik dla nauczyciela!

 
Musisz przyznać, że tak wręczona czekolada od razu wydaje się nieco bardziej eleganckim i wyjątkowym upominkiem, prawda?

Personalizacja czekoladowników: jak dodać osobisty akcent do czekoladownika

Na koniec coś, co przyda Ci się, niezależnie od tego, na jaką okazję przygotowujesz czekoladownik. Swoje rękodzieło możesz spersonalizować i tym samym wręczyć jeszcze bardziej wyjątkowy, wzruszający i zapadający w pamięć upominek! Oto kilka świetnych sposobów na dodanie do czekoladownika osobistych akcentów:

a) wykorzystanie zdjęcia - możesz je umieścić na frontowej części czekoladownika i to wokół niego przygotować kompozycję dekoracyjną, możesz też wkleić fotografię wewnątrz opakowania na czekoladę lub nawet wsunąć naklejone na dekoracyjną ramkę zdjęcie do kieszonki, razem z czekoladą;

b) imię obdarowywanej osoby umieszczone na froncie czekoladownika - wykonane z literek z wykrojników, w formie tekturowego napisu stworzonego na zamówienie, albo wydrukowane dekoracyjnym fontem na ozdobnym papierze - bez względu na to, w jaki sposób wpleciesz imię/imiona  na czekoladownik, uzyskasz wyjątkową, personalizowaną pamiątkę. Chcesz ten efekt jeszcze bardziej pogłębić? Dodaj również datę wydarzenia (a w przypadku czekoladownika urodzinowego możesz dodać liczbę oznaczającą wiek, w jaki wkracza solenizant);

c) umieszczenie cytatu - wręczasz czekoladownik komuś, dla kogo szczególnie ważna jest jakaś piosenka lub wiersz? A może chcesz podziękować nauczycielowi, który przygotował Cię do konkursu recytatorskiego? Albo Twój czekoladownik przeznaczony jest dla kogoś, kto chętnie głosi swoje życiowe motto? Jeśli umieścisz na swojej pracy wymowny, czytelny dla odbiorcy cytat, również zyskasz efekt silnej personalizacji!

d) motywy i symbole związane z daną osobą - jeśli wiesz, że obdarowywana czekoladownikiem osoba ma bzika na punkcie czworonogów, możesz umieścić na pracy np. badzik z wizerunkiem psa czy inny, nawet drobny, akcent nawiązujący do zainteresowań, zawodu czy historii danej osoby (w zależności od tego, na jaką okazję wręczasz pięknie opakowaną czekoladę);

e) treść życzeń wewnątrz czekoladownika - często o tym zapominamy, myśląc o personalizacji, a przecież życzenia umieszczone w środku opakowania na czekoladę czy jakiejkolwiek innej ręcznie robionej kartki, dają nam ogromne możliwości personalizacji. Już w nagłówku możesz zwrócić się do danej osoby imieniem (a w bardziej zażyłej relacji nawet ksywą!), a w treści nawiązać do ważnych wydarzeń i planów danej osoby.

Czekoladownik - twórz, odkrywaj, wzruszaj!

Czy czujesz się zainspirowana do tworzenia własnych czekoladowników? Mam nadzieję, że tak! Bo własnoręcznie udekorowane opakowanie na czekoladę to świetny pomysł na piękny i niedrogi upominek, który bez wątpienia wywoła uśmiech na ustach obdarowanej nim osoby. Nie tak dawno zachęcałam Cię do dziękowania ludziom i wręczania Im podziękowań ręcznie robionych. Dziś gorąco namawiam Cię również do świętowania z bliskimi małych sukcesów, rodzinnych okoliczności, do wspólnego celebrowania tego wszystkiego, co dla Was ważne i radosne. Czekoladownik to mały-wielki upominek, którego otrzymanie i podziwianie są równie słodkie, co zawartość :-)

Piękny czekoladownik jest bardzo miłym upominkiem, który z pewnością zostanie doceniony.

 
Zawartość czekoladownika cieszy, ale opakowanie słodkości również wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji!

A Ty co myślisz o czekoladownikach? Lubisz tę formę? Wykonujesz ją? Jak często? Tylko na szczególne okazje, czy na przykład również dla swoich Bliskich, po to tylko, by poczuli się lepiej i mieli z życia jeszcze więcej radości? Koniecznie daj znać w komentarzu, naprawdę jestem bardzo ciekawa stanowiska naszych Czytelników! 

Tworzysz czekoladowniki i do ich wykonywania sięgasz po papiery Lemoncraft? Poczułaś się zainspirowana dzisiejszym artykułem? Moje serce uraduje się, gdy opublikujesz pracę w swoich social mediach i oznaczysz tam Lemoncraft! Wpadaj też śmiało ze swoim dziełem na naszą grupę na Facebooku - Lemoncraft Inspirations, czekamy na Ciebie i Twoje lemonkowe rękodzieło! :-) 

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wspaniałego, kreatywnego dnia.PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger