Super pomysły na kartki świąteczne handmade - zrób kartkę na Boże Narodzenie!

Dawniej wysyłanie świątecznych kartek z życzeniami było obowiązkowym etapem przygotowań do Bożego Narodzenia. Radość z otrzymanych pocztówek również była ogromna. Z czasem ten piękny zwyczaj przesyłania sobie życzeń tradycyjną pocztą, został wyparty przez wszechobecną, nasilającą się cyfryzację. Dziś - zamiast klasycznych kartek świątecznych - ludzie wysyłają sobie oklepane wierszyki jako sms, wiadomość na Facebooku czy wklejają świąteczną grafikę na Instagramie i oznaczają swoich znajomych... Musisz przyznać, że życzenia na zasadzie "kopiuj-wklej" nie budzą aż takich emocji, jak prawdziwa, namacalna świąteczna kartka, którą ktoś musiał wybrać, kupić, wypisać i wysłać, a może nawet: wykonać samodzielnie! Dziś chcę Ci powiedzieć, dlaczego warto pielęgnować dawne tradycje, czemu dobrze jest powrócić do dawnych zwyczajów i dlaczego to właśnie w tym roku jest to jeszcze ważniejsze niż zwykle. Chcę Ci też pokazać mnóstwo niesamowitych prac naszych Cytrynowych Projektantek. Jeśli więc potrzebne Ci pomysły na kartki świąteczne handmade i chcesz zobaczyć, co pięknego na święta można wyczarować z papierów do scrapbookingu LemonCraft, koniecznie zostań ze mną i czytaj dalej! :-)


Dlaczego warto wysyłać tradycyjne kartki z życzeniami na Boże Narodzenie?


Kartka świąteczna czy świąteczny sms z życzeniami? - takie pytanie może sobie zadawać coraz więcej osób. Niestety, również coraz więcej wybiera szybki sms z zabawnym świątecznym wierszykiem. Ani nadawca wiadomości, ani jej odbiorca nie przywiązują jakiejś szczególnej uwagi do rozsyłanych w czasie świąt treści. A przecież może, a nawet powinno, być zupełnie inaczej! Tradycja wysyłania kartek świątecznych nie bez powodu żyła w rozkwicie przez dziesięciolecia. Moment wyciągania ze skrzynki kolejnej pięknej kartki to radość nie do opisania. Sprawdzanie, od kogo jest kartka, co jest na obrazku, wspólne czytanie życzeń... Też masz takie wspomnienia z dzieciństwa? :-) Pomyśl, jak wiele przyjemności możesz sprawić swoim bliskim, wysyłając Im kilka ciepłych słów, napisanych od serca. Wysiłek jest naprawdę niewielki, koszt przedsięwzięcia - minimalny, a radość ważnych dla Ciebie osób: bezcenna! 

Pomyśl o wysyłaniu kartek świątecznych zwłaszcza w roku obecnym, gdy z powodu pandemii koronawirusa Boże Narodzenie będzie wyglądać inaczej niż zwykle. Pamiętaj, że przy stole wigilijnym mogą zasiąść jedynie domownicy plus do 5 zaproszonych gości, a osoby mieszkające za granicą z pewnością nie zdecydują się na podróż obarczoną ryzykiem zakażenia, przymusową kwarantanną i ograniczonymi możliwościami, jeśli chodzi o połączenia komunikacyjne. To świetna okazja, by rozesłać kartki-niespodzianki, które wywołają uśmiechy na twarzach i ciepło w sercach Twoich bliskich! Spraw sobie i Im tę odrobinę przyjemności, namiastkę normalności, pielęgnuj relacje międzyludzkie i nie czekaj z tym do spotkania twarzą w twarz, bo nie wiadomo, kiedy będziesz mieć taką możliwość. 

Kartki świąteczne handmade czy gotowe ze sklepu?

Wiesz już, że warto wysyłać kartki świąteczne do bliskich. Pozostaje jeszcze znaleźć odpowiedź na pytanie, jakiego rodzaju mają to być kartki. W sklepach znajdziesz szeroki wybór kartek bożonarodzeniowych - w różnych stylach i w różnych cenach. Ale jeśli jesteś scraperką - nawet taką początkującą - albo chociaż masz w sobie odrobinę artystycznego zacięcia i/lub chętne do kreatywnych prac dzieci, z całego serca namawiam Cię do samodzielnego wykonania kartek! Kartki świąteczne handmade wywołają jeszcze większą radość u obdarowanych. Dlaczego? Są niepowtarzalne, w ich wykonanie wkłada się całe serce, ich przygotowanie wymaga czasu, więc obdarowana taką kartką osoba czuje, że jest dla nas kimś ważnym. A Ty, przygotowując świąteczne rękodzieło z życzeniami, możesz się odprężyć, nastroić na święta i - być może - wciągnąć domowników do wspólnej, kreatywnej zabawy! A jeśli jesteś doświadczoną kartkomaniaczką, to zapewne nie muszę przekonywać Cię do tego, byś spędziła dodatkowe godziny w swojej pracowni, tworząc tak, jak dyktuje Ci serce...? ;-)

Super pomysły na kartki świąteczne handmade - sprawdź je wszystkie!

Pomysłów na ręcznie robione kartki świąteczne jest tak wiele, jak wiele jest osób, które te kartki wykonują. Papier to materia niezwykle wdzięczna: dużo na siebie przyjmie, a pod wpływem Twojej kreatywnej pracy każdy skrawek papieru może zmienić się nie do poznania! Jeśli czujesz się oszołomiona możliwościami, jakie dają Ci papiery do scrapbookingu i kreatywne dodatki, poszukaj inspiracji w sieci i zastanów się, w jakim stylu będą Twoje tegoroczne kartki na Boże Narodzenie. Sięgniesz po tradycyjne rozwiązania, a może zaszalejesz z nietypową formą lub niecodzienną kolorystyką świątecznych prac? 

Jeśli nie wiesz, gdzie możesz szukać bożonarodzeniowych inspiracji do tworzenia kartek handmade, spieszę z pomocą. Mnóstwo świątecznego rękodzieła znajdziesz m.in. na naszym blogu :-) Nie obawiaj się, nie musisz teraz przeklikiwać całego archiwum, wystarczy, że klikniesz w poniższy link:


Mam nadzieję, że troszkę Ci pomogłam, a jeśli nie - koniecznie obejrzyj jeszcze poniższe inspiracje Cytrynowych Projektantek, które przygotowały na dziś wyjątkowe, niesamowite kartki świąteczne ręcznie robione :-)

Kartki na Boże Narodzenie - tradycyjne rozwiązania

Klasyka i tradycyjne rozwiązania zawsze są w modzie. Niezależnie od tego, jakie są trendy na Boże Narodzenie 2020, klasyczne kartki handmade obronią się bez trudu :-) To także bezpieczny wybór, jeśli nie do końca znasz preferencje i gusta osób, do których wysyłasz swoje kartki z życzeniami. Pamiętaj jednak, że klasyczne wcale nie oznacza - nudne. Spójrz, jak wspaniałe, tradycyjne kartki bożonarodzeniowe wyszły spod rąk naszych zdolnych Projektantek.

Tatiana zestawiła klasyczną bożonarodzeniową kolorystykę z typowymi świątecznymi motywami:
Weronika pokazała, że skromna kartka również może być piękna i wyjątkowa:Donata przemyciła nowatorski shaker box do kartki świątecznej w tradycyjnych kolorach:

Gosia przygotowała delikatną kartkę z tradycyjnymi motywami:Ewa stworzyła kartkę świąteczną w stylu rustykalnym, motyw postarzonego drewna zestawiając z klasyczną, bożonarodzeniową kompozycją:


Mroźna zima - zimowe kartki świąteczne

Sporo naszych Projektantek utożsamia okres świąteczny ze śnieżnobiałą, skrzącą śniegiem zimą :-) Oba tematy jak najbardziej można połączyć w rękodziele, tworząc magiczne, zimowe krajobrazy, skontrastowane z ciepłem bożonarodzeniowych życzeń :-) Spójrz, jakie wspaniałości przygotowały Dziewczyny!

Julia stworzyła mroźną, pełną błękitu kartkę z shaker boxem:
Magda przygotowała pracę, której kompozycja przywodzi na myśl obrazy malowane przez mróz na szybach:Asia przygotowała monochromatyczną kartkę w bieli:
Kartki świąteczne w nietypowych kształtach

Jeśli uważasz, że ręcznie robiona kartka musi się wyróżniać czymś szczególnym i poszukujesz pomysłów na rękodzieło bardziej zaskakujące niż kartka w tradycyjnej formie, na pewno spodobają Ci się pozostałe propozycje Cytrynowych Projektantek. Spójrz, jak wiele możliwości daje papier do scrapbookingu w połączeniu z głową pełną pomysłów! :-)

Agata stworzyła świetną gwiazdkę:Magda wykonała projekt 2 w 1: kartkę świąteczną i zawieszkę na choinkę:A teraz zobacz fenomenalną pracę Jasminy - nastrojowy bożonarodzeniowy lampion, który rozkłada się na płasko, jak typowa kartka!
Zrób kartkę na Boże Narodzenie - powiem Ci, jak to zrobić!

Scrapbooking i cardmaking to dla Ciebie obca tematyka? A może dopiero rozpoczynasz swoje rękodzielnicze działania i jeszcze nie do końca wiesz, co, z czym i jak? Nic się nie martw, nasze Projektantki pamiętają o tym, że każdy kiedyś zaczynał. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie, zachęcam Cię do odwiedzenia naszego kanału na YouTube - znajdziesz tam mnóstwo darmowych kursów scrapbooking na kartki ręcznie robione i inne rękodzieło, nie tylko świąteczne. Ponieważ jednak dziś zajmujemy się tematyką kartek świątecznych, polecam Ci nasz dział tutoriali poświęconych temu konkretnemu tematowi. Nasze czytelne kursy krok po kroku na kartki świąteczne znajdziesz klikając w poniższy link:


Playlista jest ciągle uzupełniana, znajdziesz tam m.in. kursy Asi i Agaty na zaprezentowane dziś kartki: monochromatyczną kartkę w bieli i świąteczną kartkę gwiazdę :-) 

Życzę Ci niesłabnącej weny, świątecznej atmosfery i dziesiątki powodów do wysyłania tradycyjnych, świątecznych życzeń :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger