Ręcznie robione kartki urodzinowe - jak zapewnić sobie sprzedaż rękodzieła przez cały rok?

W okresie letnim mamy sezon ślubów, wcześniej - w maju - ręce scraperki pełne są roboty z powodu komunii, a listopad i grudzień to czas projektów bożonarodzeniowych. Czy jednak praca rękodzielnika musi opierać się na sezonowości? Oczywiście, że nie! Istnieją przecież okazje, które ludzie świętują niezależnie od pory roku czy miesiąca. I niewątpliwie najsilniejszym graczem wśród tych okazji są urodziny. Jak pokazało życie: śluby mogą być odwoływane przez pandemię, komunie mogą się rozjechać na cały rok kalendarzowy, przez co cały sezon jakoś się rozmywa, ale urodziny były, są i będą zawsze. I zawsze znajdzie się ktoś, kto chce bliskiej osobie złożyć najserdeczniejsze życzenia. Wykorzystaj to i twórz projekty urodzinowe scrapbooking! Jak to ugryźć? W jaki sposób przygotować się do sprzedaży ręcznie robionych kartek urodzinowych? Skąd czerpać pomysły na urodzinowe prace handmade? Dziś opowiemy sobie o tym wszystkim, zapraszam serdecznie do lektury artykułu.

Uniwersalna kartka handmade na 50 urodziny


Ręcznie robione kartki urodzinowe - czy warto je wykonywać?

Ponieważ okazje takie, jak ślub, chrzest czy komunia są tylko raz w życiu, ludzie skłonni są wydać więcej na pamiątki związane z tymi okolicznościami. Czy zatem jest sens oferować na sprzedaż ręcznie robione kartki urodzinowe? Przecież urodziny są co roku i do rzadkości należy sytuacja, w której ktoś obdarowuje bliską osobę rok w rok kartką handmade na urodziny... Zwróć jednak uwagę na fakt, że osoby lubiące ręcznie robione przedmioty mogą zechcieć obdarowywać rękodziełem różne osoby ze swojego otoczenia: w jednym roku taki klient zamówi kartkę na urodziny mamy, w drugim - urodzinowe życzenia dla żony albo dla najlepszego kumpla. Poza tym - mocną stroną kartek urodzinowych są tak zwane okrągłe urodziny: 30, 40, 50 itd. Do tego dochodzą jeszcze roczki i osiemnastki i robi nam się całkiem duży rynek zbytu na urodzinowe kartki scrapbooking :-) A ponieważ ludzie rodzą się w każdym dniu każdego miesiąca w roku, ręcznie robione kartki urodzinowe nie podlegają sezonowości i mogą stanowić dla Ciebie stałe źródło dochodu. Dlaczego więc nie wyspecjalizować się w ich tworzeniu? :-)

Zobacz kartkę urodzinową autorstwa Marty - tak piękną, ukwieconą propozycję możesz wręczyć przez cały rok, i latem, i zimą! :-)

Kartka na 50 urodziny z kwiatami i babeczką
Ręcznie robione kartki na 50 urodziny oraz na każdy inny, okrągły jubileusz, cieszą się ogromną popularnością wśród potencjalnych klientów.


Kwiatowa kompozycja w kartce urodzinowej
Nabywcy rękodzieła urodzinowego doceniają dbałość o detale - pamiętaj o tym, przygotowując ręcznie robione kartki urodzinowe na sprzedaż!


Babeczka w centrum kompozycji urodzinowej kartki handmade
Kartki urodzinowe z cyframi to popularny wzór. Warto mieć zawsze pod ręką odpowiednie wykrojniki cyfry, tekturki scrapbooking lub stemple.


Sprzedaż rękodzieła - jak przygotować ofertę kartek urodzinowych?

Jeśli dopiero zaczynasz sprzedawać kartki ręcznie robione (lub masz to w planach), albo jeśli Twoja oferta składała się dotychczas głównie z rękodzieła na inne okoliczności, warto przygotować się do sprzedaży kartek urodzinowych. Jak to zrobić? Przede wszystkim musisz przygotować sobie kilka przykładowych projektów, aby klient nie musiał zamawiać w ciemno. Ludzie lubią wiedzieć, czego mogą się spodziewać po swoim zamówieniu, nawet, jeśli chcą, by efekt końcowy stanowił dla Nich pewne zaskoczenie. 

Zanim zaczniesz reklamować się jako twórca sprzedający ręcznie robione kartki urodzinowe, stwórz galerię przykładowych prac urodzinowych. Bez obaw, nie będzie to marnowanie czasu ani przydasi, ponieważ tworząc uniwersalne kartki urodzinowe, możesz je później sprzedać :-) Co powinnaś przygotować, by stworzyć ofertę kartek urodzinowych handmade na sprzedaż?

- 2-3 uniwersalne kartki na każde urodziny - najlepiej jedną dla kobiety, jedną dla mężczyzny i jedną dla dziecka. Nie umieszczaj na kartkach żadnych cyfr, nie nawiązuj do żadnych zawodów ani pasji. Stwórz po prostu piękne kartki urodzinowe z uniwersalnymi napisami na froncie, typu: Wszystkiego najlepszego, 100 lat, Urodzinowe życzenia itd.;

- jedną kartkę na 18 urodziny - z wyeksponowaną liczbą;

- jedną kartkę na roczek - z wyeksponowaną cyfrą;

- po jednej kartce na 50, 60 i 70 urodziny (wśród okrągłych urodzin zwykle to właśnie te trzy okazje świętowane są najbardziej hucznie).

UWAGA: jeśli planujesz sprzedawać kartki urodzinowe w różnej formie, nie tylko w postaci tradycyjnych formatów kartek, koniecznie zadbaj o zróżnicowanie projektów przykładowych. W takiej sytuacji jedną kartkę stwórz klasyczną, drugą w formie easel card, trzecią niech będzie urodzinowy exploding box - daj potencjalnym klientom poznać swoje możliwości twórcze i pozwól Im dokonać wyboru. Jednocześnie pamiętaj jednak, by nie mieli zbyt dużego wyboru, bo wtedy pogubią się w gąszczu ofert, nie będą wiedzieli, co wybrać i istnieje ryzyko, że zrezygnują ze złożenia zamówienia!

Popatrz na propozycję Cytrynowej Projektantki, Asi. Ponieważ tworzy Ona nie tylko kartki w tradycyjnym formacie, przygotowała urodzinowy exploding box, który pozostaje propozycją niezwykle uniwersalną:

Jasny exploding box na urodziny

Inną nietypową formę kartki urodzinowej prezentuje Alina. Jeśli masz w swojej ofercie nietuzinkowe rozwiązania, warto je rozreklamować! Tutaj kartka z życzeniami, która jest jednocześnie pudełeczkiem-szufladką na drobny upominek :-)

Nietypowa kartka urodzinowa z wysuwaną szufladką na upominek


Kartki urodzinowe na zapas - hit czy kit?

Ponieważ kartki na urodziny rządzą się nieco innymi prawami, niż prace handmade na inne okazje, możesz sobie przygotować w wolnej chwili pewien zapas projektów. Z jednej strony zyskujesz wtedy rękodzieło na sprzedaż dla zapominalskich klientów, którzy w piątek wieczorem przypomnieli sobie o sobotnich urodzinach babci ;-), z drugiej strony - powiększasz w ten sposób galerię swoich przykładowych prac, stając się bardziej przekonywującą artystką dla potencjalnych zamawiających. 

Aby cały projekt miał ręce i nogi, musisz odpowiednio do niego podejść. Wykonaj kilka uniwersalnych kartek okolicznościowych, utrzymanych w neutralnej kolorystyce. Klasyczne kartki urodzinowe zawsze mają wzięcie. Na kilku z nich stwórz kompozycję w taki sposób, by w przyszłości dało się ją uzupełnić cyfrą albo dedykacją - będziesz mieć gotową bazę pod bardziej spersonalizowane prace :-)

Co umieszczać na urodzinowych kartkach, by były uniwersalne? Symbole, grafiki i elementy dekoracyjne kojarzące się z urodzinami właśnie. Torty, babeczki, kwiaty i motyle zawsze świetnie pasują do urodzinowych projektów scrapbooking!

Kartki urodzinowe na zapas to także świetny sposób, by zaprezentować nowe papiery do scrapbookingu, które będziesz wykorzystywać w swojej twórczości lub aby wypróbować świeże połączenia kolorystyczne w swoich kartkach na sprzedaż.

Spójrz - Cytrynowa Projektantka LemonCraft, Magda, przygotowała kartkę w pudełku na 70 urodziny. Ze względu na zastosowaną kolorystykę i stylistykę można powiedzieć, że kartka jest przeznaczona dla kobiety, ale poza tym jest pracą bardzo uniwersalną, ponieważ mogłaby ją otrzymać dowolna 70-latka :-)

Kartka na 70 urodziny w pasującym pudełku

Jeszcze bardziej uniwersalna jest propozycja Ewy, która umieściła na kartce sentencję, pasującą zarówno na urodziny, jak i na każdą inną okazję, czy nawet - do kartki wręczanej bez specjalnej okazji :-)

Uniwersalna kartka handmade z sentencją


Urodziny - temat nie tylko dla sprzedających kartki!

Nawet, jeśli nie zajmujesz się scrapbookingiem zawodowo, a kartki tworzysz jedynie dla własnej przyjemności, robienie urodzinowych kartek handmade ma ogromny sens. Pomyśl, jak wiele w Twoim otoczeniu jest osób, którym możesz złożyć wyjątkowe życzenia. To super sprawa, bo dzięki temu możesz tworzyć zawsze, kiedy masz na to ochotę, nie martwiąc się, że w szufladzie będą Ci zalegać dziesiątki wykonanych prac! :-) Teraz każda Twoja kartka urodzinowa handmade może trafić w czyjeś ręce, nadając Twojej pasji jeszcze głębszy sens: Twoje rękodzieło uszczęśliwi nie tylko Ciebie, ale i osoby wokół Ciebie. Czyż to nie wspaniałe? :-)

Każda miłośniczka gotowania (lub jedzenia :P) będzie zachwycona, gdy otrzyma urodzinowe życzenia na przykład na takim wspaniałym tagu, jak ten przygotowany przez Jasminę:Tag urodzinowy utrzymany w tematyce kulinarnej

A do swoich urodzinowych projektów handmade wykorzystaj oczywiście papiery do scrapbookingu LemonCraft. Dzięki nim stworzysz zarówno projekty klasyczne, które zawsze będą na czasie, jak i modne urodzinowe kartki, wykonane w kolorystyce i stylistyce będących na topie :-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami :-) To dla Ciebie powstają wszystkie teksty i inspiracje prezentowane na naszym blogu! Pozdrawiam Cię serdecznie!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger