Majowe wyzwanie w Lemoncraft - scrapbooking challenge, wyzwania, craft zabawy - po co wlaściwie są?

Zmiana naszych scrapbookingowych umiejętności na lepsze rozpoczyna się od tych kilku pierwszych ruchów dłonią, a przede wszystkim od decyzji, że postanowisz te ręce podnieść.

Kilka lat temu myślałam, że znalazłam Swój fantastyczny i bezpieczny azyl - scrapbooking, pasję, która pochłaniała moje ręce i każdą wygospodarowaną godzinę wolnego czasu. Cięłam papiery do scrapbookingu, kleiłam je bez opamiętania i uwielbiałam to robić! Miałam też tak, że jak już "przykleiło się" do mnie jakieś połączenie kolorystyczne czy forma bazy kartkowej, to trudno mi było z tego zrezygnować. Nie przejmowałam się tym zbytnio, bo lubiłam to co robię, a skoro efekt był w miarę przewidywalny i za każdym razem zadowalający - to po co to zmieniać?

Może to właśnie dlatego jak dziś pamiętam, że będąc projektantką pewnego sklepu scrapbookingowego, otrzymałam zadanie do wykonania. Konkretne, określone, z narzuconą odgórnie tematyką. To było dla mnie bardzo niekomfortowe, wiesz? Nie lubiłam kolorów, których miałam użyć, niezbyt wiedziałam jak się za to zabrać; a nade wszystko kompletnie nie pasowały mi produkty, które w tej pracy miały się znaleźć. Przez kilka dni odkładałam ten projekt "na potem", jednak doskonale widziałam, że im później tym gorzej. 

Przecież mogłaś zrezygnować - powiesz zapewne. Jasne, mogłam. Przecież nikt by mi głowy nie urwał z powodu niezrobienia jednej kartki, prawda? Sęk w tym, że ja niezbyt lubię się poddawać bez walki :-)

Więc zawalczyłam i tym razem. Na ostatnią chwilę i oczywiście nie obyło się bez zarwania nocki. Jednak efekt mnie zaskoczył. Było trudno ale było też... pięknie!

I w ten sposób pojawiła się moja chęć, aby próbować inaczej i częściej. Specjalnie zaczęłam wyszukiwać sobie różne scrapbookingowe wyzwania (z angielskiego: challenge) i craft zabawy. Na moje szczęście było ich mnóstwo!

Czy od tej pory wszystkie moje projekty były już tylko zachwycające? Niestety nie, kilka z nich wylądowało nawet w koszu na śmieci ;-) Jednak to właśnie wyzwania sprawiły, że moje umiejętności stawały się coraz lepsze, a ja w środku - silniejsza. 

Scrapbooking challenge, wyzwania, craft zabawy - po co są?

W styczniu 2021 znalazłam dla Ciebie aż 5 powodów, dla których warto brać udział w wyzwaniach scrapbookingowych - uwierzysz, że mamy już maj i żaden z tych powodów nie stracił na swoim znaczeniu? To właśnie wyzwania sprawiają, że jesteśmy silniejsze, a nasz rękodzielniczy warsztat dużo bardziej zaawansowany. Hah, jest jeszcze nagroda! Fakt, nie zawsze da się ją wygrać, zwłaszcza za pierwszym razem ale czyż nie byłoby nudno, gdybyśmy stale wygrywali wszystkie konkursy? A gdzie miejsce na dreszczyk emocji?

Większość z nas mieszka w bezpiecznych, wygodnych mieszkaniach. Mamy co jeść, gdzie spać, rodzinę, przyjaciół i komfortową strefę szeroką na kilkadziesiąt metrów. Trudno zatem opuszczać ją świadomie i na własne życzenie, po to by zająć się tym, co jest mniej wygodne. Jednak im bardziej zamykamy się w naszej wygodnej miejscówce, tym bardziej tracimy z oczu pikantny, życiowy smaczek. A czasem wystarczy mały krok, by odzyskać go na nowo. Dziś właśnie do tego Cię zachęcam. Dość nietypową jak na Lemoncraft tablicą inspiracyjną - jednak mam nadzieję, że podobnie jak ja kiedyś - i Ty dzisiaj nie poddasz się bez próby.


Zdradzę Ci pewien sekret, chcesz? Cytrynowe Projektantki były bardzo dzielne. Majowy moodboard Lemoncraft nie jest zbyt jasny i kwiatowy, prawda? Jednak żadna z nich nie zrezygnowała, zobacz ile wspaniałych inspiracji przygotowały dla Ciebie na zachętę!

Zobacz wyzwaniowe inspiracje przygotowane z papierów LemonCraft - prace projektantek

Weronika przygotowała rustykalny kuferek dla mamy. Połączyła w nim deseczkowy arkusz a kolekcji Delicious z intensywnie turkusowym arkuszem, który znajdziesz w w bloczku Wood Patterns. 


Zupełnie inaczej podeszła do tablicy inspiracyjnej Magda. Złamała kolory mocnym, kontrastowym akcentem czerwieni? Kto powiedział, że nie można?

Asia, postawiła na czekoladowy brąz z kropelką turkusu :-)

Kasia natomiast - w pozornie mocnej kolorystyce, skrywa ten fenomenalny i przesłodki album dwójki braciszków.


Projekt Tatiany prawie pachnie czekoladą! Nic dziwnego, wszak jest to czekoladownik.

Całkiem inaczej, spojrzała na majową tablicę inspiracji Magdalena. Zobacz tylko co pięknego kryje w sobie ta szkatułka!


Pora na królowe delikatności! Taaak, majowy moodboard Lemoncraft można "ugryźć" w delikatniejszy sposób. Na przykład tak, jak Ludmiła, która stworzyła ten śliczny album

lub Aldona, która ukryła słodkości za okienkiem - pewnie dlatego, żeby zbytnio nie kusiły ;-)


Ten prawdziwy maraton wspaniałości, zamyka przesłodka i bardzo kwiatowa kartka Ewy.Mam nadzieję, że nie przytłoczyłam Cię tą ilością inspiracji oraz fantastycznych prac Cytrynowych Projektantek ;-) Mam też nadzieję, że rok 2021 zaczniesz z porządnym scrapbookingowym hukiem biorąc udział w naszym wyzwaniu - serdecznie Cię zapraszam. I na koniec - najważniejsze!

Co zrobić, by wziąć udział w wyzwaniu scrapbookingowym LemonCraft?


1) Wykonaj pracę inspirowaną styczniowym moodboardem;
2) zrób zdjęcie swojej pracy i opublikuj je w mediach społecznościowych (blog, facebook lub instagram) w taki sposób, by była widoczna dla wszystkich odwiedzających - nie zapomnij napisać, że bierzesz udział w wyzwaniu LemonCraft i podlinkować tego postu;
3) dodaj link do swojej pracy za pomocą poniższej żabki i zrób to do końca miesiąca!
4) cierpliwie czekaj na wyniki naszej zabawy - przyznajemy TOP 3, banerki dla zwycięzców oraz nagrodę (bon 50 zł do sklepu Lemoncraft) za zajęcie pierwszego miejsca! :-)

Ściskam, Ania


  

 You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger