Papier scrapbooking w kropki - jak wykorzystać hitowy wzór papieru do scrapbookingu?

Duże, wyraziste grochy, średniej wielkości kropki czy drobne, delikatne kropeczki - wszystkie te wzory są niezwykle urokliwe i pasują na wiele okazji. Dodają lekkości, przełamują formalny charakter pracy, wprowadzają do rękodzieła ciepłą, przyjazną atmosferę. Sprawdź, do czego wykorzystasz papier scrapbooking w kropki, jak go używać i w których kolekcjach LemonCraft znajdziesz ten uniwersalny wzór!
Kropy, kropki i kropeczki - kiedy używać papier scrapbooking w kropki?


Papier scrapbooking we wzór kropek pasuje do mnóstwa prac, na wiele okazji. W zależności od tego, jakiego rodzaju papier w kropki wybierzesz, możesz uzyskać różny efekt końcowy w swoim projekcie scrapbooking.

Jasne kropki na jasnym tle  - np. białe groszki na jasnobeżowym papierze  - stają się subtelnym sposobem na przełamanie jednolitego tła, ożywienie monochromatycznej pracy, czy ocieplenie klimatu eleganckiej kartki handmade.
Nieco bardziej wyrazisty papier scrapbooking w kropki to doskonały sposób na wypełnienie tła kartki lub strony albumu, zwłaszcza gdy kompozycja dekoracyjna zlokalizowana jest gdzieś z boku pracy, a mimo to nie chcesz dokładać dekoracji na pozostałym obszarze projektu. 

Najbardziej wyraziste kropki, czyli te umieszczone na mocno kontrastowy tle, to dobry wybór do drobnych akcentów lub jako ramka (jako spodnia warstwa papieru, której spod kolejnej warstwy wystaje jedynie niewielki margines).
Jeśli chodzi o style w scrapbookingu, kropki pasują do wielu z nich, ale najbardziej kojarzone są ze stylistyką romantyczną i shabby chic. Nic dziwnego - motyw kropek i pastelowych groszków wspaniale współgra z kwiatowymi kompozycjami i modnymi przecierkami! Jeśli chcesz wykonać kartkę pełną kobiecego romantyzmu, uroku i delikatności, papier scrapbooking w kropki bardzo ułatwi Ci zadanie. Papier scrapbooking w kropki - na te okazje sięgaj po niego!


Ze względu na tak różnorodne wersje papierów scrapowych w kropki, możesz znaleźć idealny kropkowany arkusz na dowolną okazję. I tak:

- delikatne, jasne kropki na równie jasnym tle to świetny wybór do prac ślubnych, chrzcielnych i komunijnych;- wyraziste kropki na kontrastowym tle będą wspaniałym uzupełnieniem projektów kulinarnych, prac męskich, walentynkowych i bożonarodzeniowych;
- papier w kropki o średnio wyrazistym wzorze będzie idealny do dziecięcych projektów scrapbooking.Zobacz, jak wykorzystać papier scrapbooking w kropki w swojej twórczości!


Obawiasz się, że papier we wzór kropek jest trudny do zaaranżowania? Nie martw się! Wystarczy stosować kilka zasad, by każda praca z papierem w kropki napełniała Cię dumą i dodawała wiatru w żagle! Oto najważniejsze kwestie:

- na większej powierzchni pracy możesz stosować kropki, gdy kompozycja dekoracyjna jest skromna i/lub zajmuje tylko niewielki, marginalny obszar - wzór kropek na stronie albumu czy powierzchni kartki pomoże uniknąć wrażenia pustki, przy jednoczesnym ograniczeniu stosowanych dodatków ozdobnych;
- jeśli stosujesz papier scrapbooking w kropki z wyrazistą kolorystyką, koniecznie dobierz do niego pasujące barwą dodatki, tak, aby całość była harmonijna;
- jeśli kropki są bardzo delikatnym deseniem na jasnym papierze, możesz stosować ten wzór w dowolnym projekcie i traktować go, jak każdy inny scrapowy papier basic;
- kropki - nawet te bardziej kontrastowe - można z powodzeniem łączyć z innymi deseniami, jeśli jednak nie masz wprawy w zestawianiu ze sobą różnych wzorów, najlepiej robić to, wykorzystując arkusze z jednego zestawu papierów do scrapbookingu. Np. w naszym zestawie GIRL'S LITTLE WORLD kropeczki zestawione mogą być z serduszkami, paskami czy kratką, ale wszystko jest utrzymane w tej samej palecie kolorów i w tej samej stylistyce, dlatego idealnie do siebie pasuje!

A Ty lubisz stosować papiery w kropki? W jakiego typu projektach scrapbooking wykorzystujesz je najczęściej? Koniecznie daj znać w komentarzu! 

Dziękuję Ci za Twoją obecność, bo to dzięki Tobie tworzenie treści ma sens!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger