Notesy i kalendarze handmade - przygotuj się na nowy rok

Choć wszyscy teraz żyjemy świętami Bożego Narodzenia, świąteczne kartki, zimowy home decor i pakowanie świątecznych prezentów są już za nami. Nadszedł czas, by wpuścić do swojej scrapbookingowej pracowni powiew świeżości i z odwagą spojrzeć w niedaleką przyszłość. Nadchodzi nowy rok i dla rękodzielnika zarabiającego na swojej pasji jest to najlepszy moment, by sprzedawać notesy i kalendarze handmade. Wszak styczeń to dla większości kupujących czas na organizację - to właśnie w tym okresie kalendarze, organizery i notatniki są kupowane najchętniej i w największych ilościach. Wykorzystaj ten fakt, nawet, jeśli nie sprzedajesz swoich wyrobów handmade. Ktoś z Twoich bliskich na pewno ma w styczniu urodziny czy imieniny. To także miesiąc Dnia Babci i Dnia Dziadka - myślę, że seniorzy również ucieszą się z pięknego i praktycznego podarunku.Notesy i kalendarze handmade - dlaczego warto je robić (i sprzedawać)?


Na rynku jest obecnie tak ogromny wybór wszelkiego rodzaju organizerów, planerów, notatników i kalendarzy, że być może tworzenie takich produktów na sprzedaż wydaje Ci się nietrafionym pomysłem. Pozwól jednak, iż spróbuję Cię teraz przekonać, że notesy i kalendarze handmade to wyroby mogące spotkać się z ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych Klientów. Dlaczego? Dlatego, że każdy z nas ma inne oczekiwania odnośnie swojego planera czy kalendarza, a w produktach handmade najłatwiej jest tym oczekiwaniom sprostać. Decydując się na kalendarze i notesy ręcznie robione, Klient ma wpływ na:

1) liczbę stron, układ dni, ilość miejsca na notatki, podział notesu na kategorie tematyczne etc.;
2) wizualną prezentację poszczególnych stron notatnika;
3) kolorystykę okładki i wnętrza notesu;
4) stylistykę okładki i wnętrza notesu;
5) rodzaj i styl elementów dekoracyjnych użytych w pracy.

Scrapbooking pozwala na stworzenie idealnego notatnika, w pełni dostosowanego do preferencji użytkownika.


Ręcznie robione notesy i kalendarze pozwalają na dowolne zagospodarowanie wnętrza!Gdy można zadecydować, że na stronie tytułowej znajdzie się nasze ulubione, rodzinne zdjęcie, okładka będzie w ukochanym odcieniu turkusu, a na stronach pojawią się delikatne zdobienia z wykorzystaniem gazy, papierowych motyli i drobnych kwiatków, to taki mocno personalizowany produkt staje się dla Klienta atrakcyjny i bardziej kuszący niż sklepowe gotowce, produkowane na szeroką skalę.

Pełna personalizacja to coś, co sprawia, że notesy i kalendarze handmade stają się dla potencjalnego klienta bardzo atrakcyjnym produktem.


Jak zrobić notesy i kalendarze handmade?


Myślisz, że nie możesz zaoferować swoim Klientom ręcznie robionych notesów i kalendarzy, bo brakuje Ci materiałów, doświadczenia i umiejętności? Nie martw się! Najważniejsza będzie piękna okładka handmade oraz ewentualne przekładki wewnątrz notatnika. W sklepach z produktami do scrapbookingu znajdziesz ogromny wybór całych baz kalendarzy i notesów, jak również samych wkładów - z gotowymi dziurkami do bindowania lub bez nich. 

Możesz wybrać gotowe, zbindowanie bazy lub zbindować je sama - jeśli posiadasz odpowiednie urządzenie.Wkłady do notesu możesz też zaprojektować sama, na przykład w darmowej wersji kreatora graficznego CANVA - obsługa tego programu online jest naprawdę bardzo prosta, a gotowe szablony pozwolą Ci szybko uporać się z zadaniem (i zapisać efekt końcowy, by móc go wykorzystać w kolejnych zamówieniach). Najprostszą wersję stron kalendarza czy notesu przygotujesz również w dowolnym edytorze tekstowym na swoim komputerze :-)

Wkłady notesowe możesz kupić gotowe lub zaprojektować je samodzielnie.Jeśli chodzi o notesy i kalendarze handmade, weź pod uwagę, że pod tymi nazwami kryje się znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Wszak notes to nie tylko zeszyt na zapiski, ale też notatnik kulinarny, czyli przepiśnik, planer ślubny, pamiętnik czy dziennik podróży (travel journal). 

Notes to nie tylko klasyczny notatnik na zapiski, ale też np. przepiśnik.


Notatnik handmade może posiadac cechy mini albumu czy journala.Kalendarz z kolei może mieć postać organizera-notatnika, ale też może przyjąć formę kalendarza ściennego albo biurkowego!

Ręcznie robione kalendarze to nie tylko organizery w postaci notatników, ale też np. kalendarze biurkowe.


I wszystkie z tych przedmiotów możesz wykonać samodzielnie: dla siebie samej, na prezent dla bliskiej Ci osoby, albo na sprzedaż dla swoich Klientów.

Kalendarze i notesy ręcznie robione - pomysły i inspiracje


Ile twórczych głów, tyle pięknych pomysłów na kalendarze i notesy handmade. Jeśli brakuje Ci inspiracji i potrzebujesz wizualnych podpowiedzi, by natchnąć się do działania, spieszę z pomocą! Zebrałam dla Ciebie w jednym miejscu wiele wspaniałych realizacji notatników, planerów, kalendarzy i przepiśników, wykonanych na przestrzeni lat przez Cytrynowe Projektantki LemonCraft. Mam nadzieję, że to zestawienie ręcznie robionych przedmiotów wywoła w Tobie chęć tworzenia i pozytywnie nastroi Cię do pracy! :-)

Na początek kalendarze stojące, czy też kalendarze biurkowe. Te ręcznie robione są nie tylko praktycznym przedmiotem, ale i piękną dekoracją wnętrza. Home decor w praktycznym wydaniu? Ze scrapbookingiem to możliwe! 

Kalendarz biurkowy handmade to praktyczna i piękna dekoracja wnętrza.Kalendarz stojący w stylu prowansalskim - doskonała propozycja prezentowa dla romantycznie usposobionych osób!Spójrz tylko, jak różnorodne są to projekty. Z papierami do scrapbookingu LemonCraft wykonasz kalendarz biurkowy w stylu prowansalskim, stojący kalendarz w stylu leśnym, kalendarz vintage... i wiele, wiele innych kalendarzy, w rozmaitych stylach i kolorach. Dla każdego coś miłego! :-)

Wolisz większe formaty i coś do zawieszenia? Możesz przygotować kalendarz ścienny handmade - dekorując obszar ozdobnej grafiki w gotowym kalendarzu lub tworząc bazę od podstaw.

Kalendarz ścienny możesz stworzyć od podstaw lub przemienić gotowy produkt, oklejając go papierami do scrapbookingu i dekorując obszar ozdobny.W temacie kalendarzy nie może zabraknąć czegoś dla miłośników nieustannego planowania i organizacji ;-) Jeśli lubisz mieć swój planer zawsze przy sobie, stwórz wersję notatnika-organizera. Możesz też udekorować okładkę gotowego plannera w formie segregatora z eko-skóry.

Jeśli kalendarz lub notatnik lubisz mieć zawsze przy sobie i często nosisz go w torebce, koniecznie zabezpiecz narożniki!Kalendarz handmade w postaci plannera? Dlaczego nie!


Notatnik kulinarny, czyli tzw. przepiśnik, również może przyjąć rozmaite formy:

Na koniec zostawiłam klasyczne notatniki - tu to dopiero możesz twórczo popłynąć! :-) Możesz udekorować okładkę gotowego notesu, stworzyć notesik całkowicie samodzielnie, skupiając się również na zaprojektowaniu nietypowych kart wewnątrz, zdecydować się na dekoracyjne przekładki co kilkanaście czy kilkadziesiąt stron, albo sprawić, by cały notes handmade przypominał mini album i - poza miejscem na tworzenie notatek i zapisków - posiadał również przestrzeń na umieszczanie zdjęć czy drobnych pamiątek (bilety do kina, paragony itp.).

Tym wyróżnij się wśród konkurencji - wyjątkowe kalendarze i notesy


Obawiasz się, że ręcznie robione notesy i kalendarze handmade zaleją rynek i nie będziesz mieć siły przebicia? Wybierz rozwiązania, które sprawią, że Twoje rękodzieło będzie się wyróżniać na tle konkurencji! Pomyśl między innymi o:

- ciekawych rozwiązaniach związanych z zapięciem notatnika

Oryginalne zapięcie podkreśli wyjątkowy charakter ręcznie robionego pamiętnika, ale będzie też praktycznym sposobem na trzymanie w ryzach wszelkich zapisków.


Notes z zapięciem magentycznym - możesz taki stworzyć samodzielnie!- postarzeniu stron w pamiętnikach i notesach w stylu vintage

Postarzane strony sprawią, że wnętrze notatnika handmade będzie niezwykłe.- ciekawym - nietypowym, ale zarazem praktycznym - zagospodarowaniu stron- oryginalnym sposobie udekorowania wewnętrznej okładki.

Na pewno znajdziesz jeszcze wiele innych rozwiązań, które sprawią, że to właśnie Twoje notesy i kalendarze handmade będą wyjątkowe. Nie zapomnij, by tworząc je, sięgać po papiery do scrapbookingu LemonCraft! :-) Jak widać na powyższych przykładach, pomagają one stworzyć piękne, profesjonalne i nietuzinkowe rękodzieło.

Dziękuję Ci za Twoją obecność na naszym blogu scrapbookingowym! To właśnie dla Ciebie tworzę te treści i mam nadzieję, iż są dla Ciebie ciekawą oraz przydatną lekturą. Pozdrawiam serdecznie i życzę mnóstwa świetnych rękodzielniczych pomysłów!PODPIS

3 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger