Scrapbooking badziki - co to jest i jak ich używać

LemonCraft to przede wszystkim producent papierów do scrapbookingu. Jednak do niemal każdej naszej kolekcji możesz dokupić zestaw 4 badzików. Wiele osób pomija ten produkt, nie wiedząc, czym on jest i w jaki sposób można go wykorzystać. Jeśli i Tobie zdarzyło się wpisywać w wyszukiwarkę hasła typu: scrapbooking badziki co to jest, dzisiejszy artykuł będzie dla Ciebie świetnym sposobem na poznanie nowego produktu, który bywa bardzo przydatny. A jeśli jesteś miłośniczką badzików LemonCraft, ale bardziej je kolekcjonujesz niż używasz, również polecam Ci lekturę niniejszego tekstu. Opowiem w nim, czym są badziki scrapowe, jak można ich używać i jakie są największe zalety tego produktu do rękodzieła.Scrapbooking badziki - co to jest?


Czym są w scrapbookingu badziki zwane także buttonami? Te niepozorne kółeczka o średnicy ok. 2,5 cm to swego rodzaju plastikowo-metalowe guziczki dekoracyjne. Są bardzo wytrzymałe, mają ciekawą, błyszczącą powłokę i udekorowane są obrazkiem, grafiką lub fragmentem jakiegoś wzoru. Bywają badziki samoprzylepne oraz takie, które musisz podkleić klejem lub kosteczką 3d, aby dobrze trzymały się wybranego przez Ciebie miejsca. Można nimi dekorować kartki, albumy, layouty i inne prace handmade.

Scrapbooking badziki to okrągłe elementy służące do dekorowania papierowego rękodzieła.Badziki LemonCraft - dlaczego warto je mieć?


Badziki LemonCraft są w naszej ofercie od początku istnienia marki. Niegdyś produkowaliśmy je jako oddzielny element dekoracyjny do rękodzieła, mieliśmy w sprzedaży badziki tematyczne na Boże Narodzenie, badziki do prac dziecięcych, romantyczne badziki z kompozycjami kwiatowymi itp. Aktualnie sprzedajemy badziki LemonCraft dedykowane do konkretnych kolekcji papierów scrapbooking. 

W LemonCraft znajdziesz zestawy badzików, dedykowane do konkretnych kolekcji papierów scrapbooking.Dzięki temu zyskujesz produkt, idealnie dopasowany do naszych papierów, który świetnie współgra z wybraną kolekcją kolorystycznie i stylistycznie. Możesz je, oczywiście, nabyć osobno i wykorzystać w innych pracach, nawet tych, które nie powstały z papierów LemonCraft. Wiele badzików ma też na tyle uniwersalne wzornictwo, że możesz je z powodzeniem wykorzystywać w pracach z innych naszych kolekcji. 

Badziki scrapbooking - produkt do zadań specjalnych!


No dobrze, wiesz już, czym są badziki i dlaczego warto nabyć te sygnowane marką LemonCraft. Ale dlaczego scrapbooking badziki tak bardzo kocha? Te niepozorne, małe kółeczka świetnie sprawdzają się w dekoracyjnych kompozycjach papierowych prac. Powodów jest co najmniej kilka:

1) nie są za duże, więc stanowią świetne uzupełnienie już zbudowanej kompozycji dekoracyjnej, a jednocześnie są na tyle duże, iż stanowią widoczny element pracy;

2) są stosunkowo płaskie, więc możesz je wykorzystać wszędzie tam, gdzie chcesz umieścić jakieś ozdoby, ale nie możesz dodawać zbyt wypukłych dekoracji, np. w kartkach do koperty albo na stronach albumu scrapbooking;

Badziki scrapbooking są świetne do dekorowania albumów.3) mają przyjemną w dotyku, gładką i błyszczącą powierzchnię, więc wprowadzają do pracy handmade ciekawą teksturę i pięknie odbijają światło;

4) są trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych: nie łamią się, nie wyginają, nie pękają, nie blakną.

Scrapbooking badziki - jak ich używać?

Wspomniałam już, że badziki scrapbooking możesz stosować do udekorowania swoich projektów i wzbogacenia kompozycji. Kreatywność scraperek pokazuje jednak, że używać badzików można na wiele różnych sposobów. Czasami button dekoracyjny pełni rolę tematycznego scrapka, innym razem jest niebanalnym guzikiem służącym do zamknięcia albumu scrapbooking. Jak jeszcze możesz stosować badziki LemonCraft? Oto kilka inspirujących podpowiedzi i przykładów użycia naszych małych, okrągłych elementów dekoracyjnych!

Okazuje się, że scrapbookingowe badziki to świetny sposób zamaskowannia oryginalnego zapięcia w alterowanym segregatorze. Oto przykład albumu Tatiany z takim rozwiązaniem:

Gustowne zapięcie albumu wykonasz przy użyciu ozdobnego buttona.


W podobny sposób użyłam kiedyś badzika, tworząc segregator na przepisy:
Kolejnym przykładem niestandardowego zastosowania badzików scrapbookingowych jest przygotowanie z nich zapięć klapek w albumach handmade. O wklejony na stronę albumu badzik można zaplątać sznureczek, którego zawiązanie zapobiega samoczynnemu otwieraniu się skrytek na dodatkowe zdjęcia. Badziki świetnie trzymają klapki albumowe również bez sznurka - wystarczy, że brzeg buttona delikatnie zachodzi na krawędź papierowej klapki, staje się wówczas swego rodzaju zaczepem.

Użyty wewnątrz albumu badzik może pełnić rolę zamknięcia klapek na zdjęcia.


Badziki są świetną dekoracją albumów handmade, zwłaszcza, jeśli nie możesz sobie pozwolić na zbyt przestrzenne zdobienia na poszczególnych stronach. Buttony mają tę przewagę nad tekturkami czy wycinankami, że nie haczą, nie zaginają się i nie rozwarstwiają - nie musisz więc zastanawiać się, w którym miejscu kompozycji przykleić badzik - wszędzie sobie poradzi tak samo dobrze!

Nieduży badzik to fajna ozdoba nawet do mini albumu, w którym pozostaje niewiele miejsca na dekoracje.Badzik to również dobry pomysł w sytuacji, gdy brakuje Ci jakiegoś drobnego elementu do uzupełnienia kompozycji. Na poniższym blejtramie cała kompozycja umieszczona jest centralnie, jednak brzeg pracy posiada drugą, dużo mniejszą kompozycję. Button okazał się tutaj być idealnym uzupełnieniem kwiatowej dekoracji:

Button scrapbooking - drobny element, który pięknie uzupełnia kompozycję.


Badziki z napisami ratują nas w sytuacji, gdy stemplowany, tekturowy lub drukowany napis zaburzyłyby nam kompozycję pracy lub przysłoniły znaczną jej część. Dla małego, okrągłego guziczka zawsze znajdzie się miejsce! ;-)

Badziki z napisami nierzadko rozwiązują problem kompozycyjny związany z zamieszczeniem treści w projekcie scrapbooking.Zdobi i jednocześnie niesie przekaz - tyle wartości w jednym małym badziku!


Najpopularniejsze badziki scrapbooking - te wzory musisz mieć!


Choć każda kolekcja papierów do scrapbookingu LemonCraft może pochwalić się swoim własnym zestawem badzików, istnieją motywy i wzory, które szczególnie często dla Was powtarzamy. Chyba najbardziej uniwersalnym scrapbookingowym badzikiem jest zegar - symbol zegarowej tarczy idealnie nadaje się do prac związanych z urodzinami i rocznicami (upływ czasu), narodzinami, ślubami i Nowym Rokiem (nowy początek), a także do prac męskich, w których po prostu wszelkiego rodzaju zegary, trybiki i zamki błyskawiczne pasują, jak nigdzie indziej. 

Motyw zegara często pojawia się na badzikach LemonCraft, ponieważ pasuje na wiele okazji.Drugim niezwykle popularnym motywem w scrapowych badzikach jest motyw serca. Pasuje wszędzie tam, gdzie chcemy wyrazić miłość, podkreślić oddanie, albo po prostu - zawrzeć ciepłe uczucia :-)

Jedno małe serduszko na badziku, a tak pięknie ociepla kartkę pozytywnymi emocjami...
Popularne - jeśli chodzi o scrapbooking - badziki to także te z motywami florystycznymi. Umieszczone na błyszczącym guziczku kwiaty lub liście stanowią piękne przedłużenie ukwieconej kompozycji.

Jeśli musisz uzupełnić kompozycję, ale kolejny kwiatek już nie pasuje - sięgnij po kwiatowy badzik!Scrapbooking badzik - możesz go chlapać farbkami, tuszować, podklejać gazą i robić z nim wszystko to, co robisz z innymi dekoracyjnymi elementami do rękodzieła :-)


A Ty? Znasz scrapbookingowe badziki LemonCraft? Używasz ich w swoich pracach? A może jesteś typową buttonową kolekcjonerką? Koniecznie daj znać, jestem ciekawa, jak wiele osób potrafi docenić urok i wszechstronność zastosowania tej małej, ale niezwykłej dekoracji! PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger