Elegancka kartka urodzinowa - jak ją zrobić?

Kiedy jest Ci potrzebna romantyczna kartka ręcznie robiona, sięgasz po ulubione kwiaty i zwiewne koronki. Gdy przygotowujesz kartkę handmade w stylu rustykalnym, wybierasz papier scrapbooking w deski, zielone listki i naturalne dodatki. W pracach dla dzieci umieszczasz dziecięce motywy i rozkoszne gadżety oraz stawiasz na pastelowe kolory. A co, gdy wśród Twoich rękodzielniczych planów pojawi się elegancka kartka urodzinowa? Jak zrobić kartkę, która będzie zachwycać wytwornością i elegancją, ale która jednocześnie będzie zgodna z Twoim poczuciem stylu i z Twoim artystycznym gustem? Dziś chcę Ci opowiedzieć o stylu eleganckim w scrapbookingu oraz podpowiedzieć, jak sprawić, by spod Twoich rąk bez trudu wyszła elegancka kartka urodzinowa... lub taka na dowolną inną okazję. Zapraszam do lektury!
Elegancka kartka urodzinowa ... czyli jaka?


Co to w ogóle oznacza, że kartka ma być elegancka? Czy styl elegancki ma jakieś swoje stałe wyznaczniki? Co decyduje o tym, że jedna kartka na urodziny jest elegancka, a druga nie? Spróbujemy teraz odpowiedzieć sobie na te pytania :-)

Elegancka kartka urodzinowa handmade - jasna kartka z kwiatami
Elegancka kartka urodzinowa  - patrzysz na nią i po prostu wiesz, że ona taka jest :-)Gdy myślisz o rękodziele, które jest eleganckie, jakie jego cechy pojawiają się w Twojej głowie? Dla mnie eleganckie kartki handmade to kartki w klasycznej palecie barw, raczej jasne. Z pewnością widzę je jako prace "od linijki": równiutko przycięte krawędzie i proste przeszycia wydają mi się tu bardziej pasować niż spektakularne rozdarcia i postarzone brzegi :D A Tobie jak się wydaje?

Kartka ręcznie robiona na 18 urodziny, utrzymana w jasnych kolorach.
Czyste i harmonijne kartki to kartki pełne elegancji.Bardzo ważne w powyższym akapicie jest dla mnie zaznaczenie subiektywizmu. O ile bowiem z wyznacznikami stylu rustykalnego czy shabby chic trudno jest dyskutować - bo one po prostu są jasno określone - o tyle styl elegancki jest zdecydowanie bardziej płynny i elastyczny. To, co jednej osobie wyda się nad wyraz eleganckie, dla drugiej może być po prostu tradycyjne, klasyczne, albo skromne. 

Kartka handmade w stonowanych kolorach, wykonana z papierów do scrapbookingu Sincerity Lemoncraft
Wszystko gustownie skomponowane, przemyślana paleta kolorów i brak "udziwnień" - oto cechy eleganckiej kartki urodzinowej!Czy więc uda nam się wyodrębnić jakieś cechy charakterystyczne dla stylu eleganckiego? Czym wyróżnia się elegancka kartka urodzinowa? Myślę, że za cechy przewodnie eleganckich prac scrapbooking można uznać:

1) skromność - rozumianą jako oszczędność w stosowaniu zabiegów urozmaicających pracę;
2) harmonijność - postrzeganą jako trafne i naturalne dopasowanie do siebie wszystkich elementów pracy;
3) czystość - dostrzeganą w estetyce wykonania pracy, ale i w doborze kolorystyki.

Kartka kopertówka w jasnych kolorach z dodatkiem kwiatów
Eleganckie kartki to takie, w których wszystko idealnie do siebie pasuje, a przy tym jest jasne i czyste.Elegancka kartka urodzinowa - jak ją zrobić?


Wiemy już mniej więcej, jakie prace scrapbooking możemy określać mianem eleganckich. Ale jak taką kartkę pełną elegancji wykonać? Teoria teorią, czas zaprezentować konkretne wykorzystanie stylu eleganckiego w kartkach ręcznie robionych. Jak za chwileczkę się przekonasz, elegancka kartka urodzinowa może być kartką z kwiatami, albo taką bez nich. Może mieć prostą, skromną formę, albo wyróżniać się bogactwem kompozycji. Może wyglądać bardzo różnie, ale patrząc na nią, nie ma się wątpliwości, że jest elegancka. 

Pastelowa kartka okolicznościowa handmade z kwiatową kompozycją na papierze scrapbooking
Kartka z kwiatami i w delikatnych kolorach - tak uzyskasz elegancki efekt!A z czego zrobić elegancką kartkę urodzinową lub na dowolną inną okazję? Najważniejszy wydaje się tutaj być papier scrapbooking, bo to on - swoim stylem i kolorystyką - ukierunkowuje cały projekt w stronę elegancji. 

Kartka z kwiatami, pełna elegancji, utrzymana w stylu romantycznym, kobiecym
Eleganckie papiery do scrapbookingu to arkusze w stonowanej kolorystyce, z delikatnymi wzorami, z kwiatowymi kompozycjami, pozbawione imitacji chlapnięć, przedarć, zabrudzeń papieru.W LemonCraft mamy dla Ciebie mnóstwo papierów do scrapbookingu, z których bez trudu wykonasz eleganckie prace. Niemal w każdej naszej kolekcji znajdziesz jasne, skromne i eleganckie arkusze, w których tkwi ogromny potencjał. Ale mamy też papiery Lemoncraft, które szczególnie polecamy do eleganckich kartek ręcznie robionych, ponieważ w całości zostały zaprojektowane w taki sposób, by wydobyć elegancję prac handmade. Sięgnij po papiery:


i twórz piękne, eleganckie rękodzieło szybciej i sprawniej, niż kiedykolwiek!

A ponieważ nie lubię czczej gadaniny dla samego gadania, chcę Ci pokazać, jak piękna elegancka kartka urodzinowa może powstać z odpowiednio wybranych papierów scrapbooking. Przejdźmy zatem do przykładów!

Elegancka kartka urodzinowa utrzymana w jasnej zieleni i bieli, z delikatną kompozycją z kwiatów i tekturki scrapbooking
Dwa jasne, neutralne kolory, delikatne papiery scrapbooking, misterna tekturka, trochę kwiatów i starannie przewiązane wstążeczki. Tyle wystarczy, by uzyskać pełną elegancji kartkę urodzinową handmade.Kartka z bogatszą kompozycją, ale na jednolitym, jasnym tle, pełna elegancji i wytworności
Jasna kolorystyka tła tej kartki pozwoliła nieco bardziej poszaleć z kompozycją - bez uszczerbku dla elegancji!


Monochromatyczna kartka z kremowych i białych papierów scrapbooking Lemoncraft Sentimental
Monochromatyczna jasna kartka, której główną ozdobą jest papier do scrapbookingu w róże, również prezentuje się bardzo elegancko i wytwornie.


Elegancka kartka w błękitach, wykonana z papierów Serenity Lemoncraft
Subtelne błękity to wymarzona materia do pracy nad elegancką kartką.


A elegancka kartka ślubna?


Mogłoby się wydawać, że skoro piszę tu dziś o eleganckich kartkach urodzinowych, okoliczność urodzin jest jedyną, wymagającą wytworności. Nic bardziej mylnego! Wszak elegancka kartka ślubna jest równie pożądana. Poza tym, jak za chwilę postaram się udowodnić, elegancja naturalnie wkracza również w świat innych okazji. 

Biała kartka ślubna ze złotymi obrączkami i kwiatową kompozycją
Ponadczasowa biel zestawiona z kroplą złota i odrobiną ożywczej zieleni, a wszystko to w nieprzesadzonej formie - ta kartka to kwintesencja ślubnej elegancji.Eleganckie kartki na ślub mają te same cechy, co eleganckie kartki urodzinowe, tzn. są jasne, czyste i harmonijne. Najczęściej pojawia się tutaj klasyczna biel, choć pełną elegancji kartkę można wykonać również z papieru błękitnego czy w odcieniu pudrowego różu. 

Elegancka niebieska kartka ślubna z bogatszą kompozycją, wykonana ręcznie
Kolorowe kartki na ślub też mogą być eleganckie! Spójrz na te piękne błękity z kolekcji papierów do scrapbookingu Serenity Lemoncraft.Jeśli chodzi o papier scrapbooking, ślub lubi oprawę delikatną, sprawdzą się więc tutaj arkusze jednolite lub z delikatnym, subtelnym deseniem. Jeśli chcesz dodać papier z bardziej wyrazistym wzorem, wybierz kwiatową kompozycję, którą będziesz mogła wykorzystać jako bazę pod właściwą dekorację kartki.


Gdzie jeszcze sprawdzi się elegancka kartka handmade?


Eleganckie kartki ręcznie robione to nie tylko prace urodzinowe i ślubne. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest powaga i odczuwana waga wydarzenia, elegancja będzie dobrym wyborem.

Biała kartka na Chrzest Święty, wykonana z jasnych papierów do scrapbookingu ze skromną kompozycją
Kartki na chrzest święty również mogą być bardzo eleganckie.Elegancka kartka na pierwszą komunię świętą, skromna kartka z wiankiem
Pamiątki komunijne to zazwyczaj również przejaw stylu eleganckiego w rękodziele.Pamiątka na roczek, kartka na chrzest święty, ręcznie robiona pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - wszystkie te okazje bardzo lubią się ze stylem eleganckim. Jego wybór jest tutaj niemal oczywisty, ale również bezpieczny - zwłaszcza, gdy tworzysz kartki na sprzedaż i nie znasz preferencji osoby obdarowującej i obdarowywanej Twoim rękodziełem.

Mam nadzieję, że przybliżyłam Ci nieco styl elegancki kartek handmade. Jeśli przyjdzie Ci robić elegancką kartkę urodzinową, kartkę na ślub lub na inne ważne wydarzenie, wierzę, iż poradzisz sobie z tym zadaniem bez żadnych problemów. Pamiętaj, że zawsze warto mieć pod ręką eleganckie papiery do scrapbookingu LemonCraft - z nimi wszystko jest łatwiejsze! 

Pozdrawiam Cię serdecznie!


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger