Nietypowe urodzinowe kartki handmade - zaskocz solenizanta

Wiele z nas, rękodzielniczek, tworzy kartki okolicznościowe już od wielu miesięcy, a może i lat. W tym czasie zdążyłyśmy już obdarować swoimi pracami najbliższych na wiele ważnych okazji i uroczystości. Co zrobić, skoro np. takie urodziny czy imieniny świętuje się co roku? Czy za każdym razem robić dla solenizantów podobne kartki, zmieniając tylko kolorystykę...? Jeśli i Ty czujesz, że potrzebna Ci odmiana, zacznij tworzyć nietypowe urodzinowe kartki handmade! Dziś podpowiem Ci, co możesz przygotować, zamiast klasycznej kartki prostokątnej lub kwadratowej. To świetna opcja, by zaskoczyć solenizanta lub przygotować ofertę sprzedażową, która wyróżni Cię wśród innych rękodzielników i przyciągnie do Ciebie Klientów, poszukujących czegoś oryginalnego!
Na początek - urodzinowa kartka z shaker boxem


Coś, co niby jest zwykłą kartką, a jednak nie do końca. Super dla dzieci, ale i dla kobiet kochających błyskotki (czy któraś z nas ich nie kocha? :D). Kartka z shaker boxem to kartka ze specjalnie przygotowanym okienkiem, zaklejonym przeźroczystą folią. Wewnątrz okienka umieszcza się różnego rodzaju drobne elementy. Może to być gruboziarnisty brokat, kolorowe cekiny w rozmaitych kształtach i rozmiarach, plastikowe lub szklane koraliki. Podczas poruszania kartką, zawartość okienka cieszy zmysły: wzroku - bo barwne ozdoby przesuwają się i błyszczą oraz słuchu - ponieważ przyjemnie przy tym grzechoczą. Brzmi świetnie, prawda? 

Skaher box może przybrać różne kształty i rozmiary. Może być, tak jak tu, wypełnieniem niemal całej powierzchni kartki:

Kartka, której całe tło wypełnia shaker box pełen błyskotek, jest niezwykle efektowna!Może też stanowić niewielki, integralny element kompozycyjny:

Mniejszy shaker box wkomponowany w kartkę również przyciąga uwagę i zachwyca.W obu przypadkach efekt wow gwarantowany! Jeśli nie umiesz się zdecydować, którego rodzaju kartka z shakerem jest Ci bliższa, możesz wykorzystać trzecią opcję, łącząc ze sobą dwie poprzednie. Stwórz z shaker boxa tło swojej kartki, a następnie to na nim zbuduj kompozycję dekoracyjną, częściowo go zakrywając. To również daje bardzo ciekawy efekt!

Zakryłaś w twórczym szale część swojego shakera? Nic się nie stało! Taki efekt również jest super :-)


Kartki urodzinowe ręcznie robione - formy składane


Czasami na pierwszy rzut oka kartka handmade może wyglądać niepozornie. Odpowiedni sposób złożenia bazy gwarantuje jednak niemałe zaskoczenie obdarowanej osoby, gdy spróbuje taką kartkę otworzyć. Mówię tu o nietypowych, choć dość popularnych wśród rękodzielniczek, formach, jak: parawan, kartka brama, easel card czyli kartka sztalugowa. Tego typu kartki handmade to zawsze więcej miejsca na dowolną treść, zdjęcia lub dekoracje oraz możliwość łatwiejszego wyeksponowania kartki np. na półce.

Z pozoru normalna kartka...


...a po otwarciu okazuje się, że to wspaniałe rękodzieło do wyeksponowania na półce!


Dzisiejsze kartki sztalugowe to już nie tylko pojedynczy prostokąt z dekoracją...


...zobacz, jak możesz zaszaleć z formą takiej kartki!


Tort na urodziny? Dlaczego nie!


Kartka brama prezentuje się jak klasyczna kartka handmade...


...ale ściągana opaska dodaje jej elegancji, a otwierane na bok skrzydełka to dodatkowe miejsce na treść życzeń, cytaty, dedykacje, zdjęcia itd.


Level wyżej - urodzinowe kartki handmade w nietypowym kształcie

Koło, serce lub owal to podstawowe kształty kartek urodzinowych, inne od klasycznych prostokątów i kwadratów. Ale nie o takich urodzinowych kartkach handmade dziś sobie powiemy :-) Idźmy nieco dalej i skupmy się na tych kształtach kartek okolicznościowych, które naprawdę mogą zaskoczyć! Do czego możesz nawiązać, wymyślając kształt kartki? Tak naprawdę do wszystkiego: do etapu życia solenizanta, do jego zainteresowań, do marzeń... Nawet, jeśli wydaje Ci się, że któreś ze skojarzeń jest za trudne, spróbuj je uprościć! 

Małe dziecko to rozkoszne ubranka, zabawki w wielu ciekawych - dla stworzenia kartki - kształtach, jak autko, miś czy samolot. Nie chodzi o to, by w szczegółach odwzorować dany przedmiot, ale by kształtem kartki przywołać jakieś skojarzenie. Spójrz tylko na roczkową kartkę w kształcie niemowlęcych spodenek:

Kartka w kształcie spodenek to urocza pamiątka dla bobasa. Szukasz innych propozycji? Wypróbuj kartki w kształcie: butelki na mleko, misia, bodziaka czy grzechotki!
Myślisz, że dla osoby dorosłej nie da się stworzyć takiej "ubraniowej" kartki? Zaskoczę Cię! Zobacz, jaka piękna kartka koszula może powstać w Twoich dłoniach:

Nietypowa kartka urodzinowa w kształcie koszuli będzie odpowiednia dla mężczyzny w każdym wieku. Nada się i na 18-nastkę, i na 50-tkę, na 70-tkę też będzie odpowiednia :-)


Tę kartkę możesz wykonać według darmowego kursu scrapbooking naszej Projektantki, Magdy. TUTAJ ZNAJDZIESZ TUTORIAL NA KARTKĘ KOSZULĘ.

A jeśli marzy Ci się coś jeszcze bardziej nietypowego i zaskakującego, możesz puścić wodze fantazji i przygotować totalnie nietuzinkową kartkę urodzinową handmade, nawiązującą np. do zainteresowań solenizanta. Cytrynowa Projektantka poszła właśnie tym tropem, tworząc... kartkę będącą domkiem na narzędzia!

Kartka w takim kształcie to idealny upominek dla majsterkowicza.


Jej wnętrze zaskoczy nawet największego sceptyka, który uznaje rękodzieło za zbędny wymysł :-D


A coś bardziej kobiecego? - zapytasz... Dla kobiety też można stworzyć kartkę urodzinową, która przyciąga wzrok swoim niecodziennym kształtem. Co powiesz na otwartą kopertę, pełną ekspresji i pozytywnych emocji?

Kartka w kształcie otwartej koperty to oryginalna propozycja, dająca wiele możliwości zaaranżowania powierzchni kartki.Urodziny z wielkim wow - pop up box i exploding box urodzinowy

Jeśli, pomimo przeglądu powyższych propozycji, nadal czujesz, że to nie to, czego szukasz - czas wytoczyć broń ciężkiego kalibru ;-) Do najbardziej zaskakujących, przyciągających uwagę i zachwycających form urodzinowych kartek handmade z pewnością można zaliczyć exploding box oraz pop up box. 

Exploding box, czyli pudełeczko, którego ścianki rozkładają się po uniesieniu wieczka, cieszy się coraz większą popularnością. Nie oznacza to jednak, że taką formą urodzinowej kartki trudno jest kogoś zaskoczyć. Wręcz przeciwnie, masz tak wiele możliwości udekorowania i zagospodarowania wnętrza pamiątki, że każde eksplodujące pudełko to zaskakująca niespodzianka z efektem wow. Tylko zobacz, jak można "ugryźć" temat urodzin w exploding boxie:

Piękne i zgrabne pudełeczko na zewnątrz...


.... skrywać może w sobie niesamowitą urodzinową kompozycję!


Drugą, mniej popularną, a równie spektakularną, formą pudełka z życzeniami jest pop up box. Tutaj zaskoczenie polega na tym, że kartka w formie złożonej wygląda jak klasyczna kartka ręcznie robiona. Dopiero po rozłożeniu naszym oczom ukazuje się otwarte pudełko z przegródkami, a w każdej z nich - mnóstwo tematycznych elementów dekoracyjnych. Tylko spójrz, czy taki upominek może kogoś nie zaskoczyć? :D

Pop up box to kartka urodzinowa handmade, obok której nie da się przejść obojętnie.


Pop up box to propozycja niecodziennego złożenia życzeń, odpowiednia dla małych i dużych!Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł pozwoli Ci w świeży sposób spojrzeć na tematykę urodzin w cardmakingu. Być może dzięki zawartym w poście pomysłom zapragniesz wręczyć urodzinową kartkę z życzeniami komuś, kto posiada już wiele prac Twojego autorstwa...? :-) Życzę Ci niegasnącej weny i mnóstwa przyjemności z tworzenia i wręczania urodzinowych kartek handmade!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger