Papier ozdobny w kwiaty - wybierz papier LemonCraft!

Kwiaty to coś, co kocha niemal każda scrapująca osoba. Najczęściej zwracamy uwagę na te, które wypełniają dekoracyjną kompozycję. A przecież piękne kwiaty znajdują się również na wielu arkuszach scrapowych papierów. Wśród kolekcji LemonCraft znajdziesz mnóstwo papierów, które staną się wspaniałym, kwiatowym tłem dla Twojej kompozycji lub samodzielną ozdobą kartki, albo strony albumu scrapbooking. Potrzebny Ci papier ozdobny w kwiaty? Wybierz papier LemonCraft! Dziś podpowiem Ci, gdzie możesz szukać naszych kwiatowych wzorów, a także - jak z nich korzystać.Papier ozdobny w kwiaty - sprawdź, jak go wykorzystać


Czy wiesz, że kwiatowy wzór na papierze możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów? Może on:

1) stać się pierwszą, spodnią warstwą Twojej pracy, ożywiając całość i stając się swoistą dekoracyjną ramką dla spokojniejszego tła i kompozycji;

Arkusz papieru scrapowego, w całości pokryty pięknymi kwiatami, to wspaniały wybór na spodnią warstwę kartki lub strony albumu. Dzięki takiemu wzornictwu przyklejonemu bezpośrednio do bazy, kartka zyskuje ramkę dopełniającą główną kompozycję wzorem i kolorystyką!2) wypełnić pustą przestrzeń, np. wnętrza pudełka na kartkę, nieudekorowanych zewnętrznych ścianek exploding boxa, miejsca w albumie, w którym docelowo ma się znaleźć fotografia wklejona przez klienta etc.;

O ileż lepiej wygląda dno pudełka wypełnione kwiatowym wzorem, niż pusta przestrzeń! Taka realizacja zyskuje +10 punktów do profesjonalizmu ;-)3) zainspirować do zbudowania kompozycji dekoracyjnej, stając się jej szablonem i wypełniając puste miejsca pomiędzy ozdobami;

Kompozycja scrapa została zbudowana w oparciu o kwiatowy nadruk na papierze. Kwiaty z kompozycji papieru ozdobnego wspaniale wypełniają przestrzeń pomiędzy dekoracjami.4) stanowić element równoważący dla zbudowanej przez Ciebie kompozycji dekoracyjnej.

Dekoracyjna kompozycja skupia się w lewym dolnym rogu kartki, dlatego arkusz z kwiatowym wzorem, umieszczonym w górnym prawym rogu stanowi wspaniałą równowagę kompozycyjną.Choć to papiery z gładszymi wzorami są w naszych pracach stosowane najczęściej, ponieważ pozwalają się artystycznie wyżyć, trzeba docenić papier ozdobny w kwiaty, nawet, jeśli jest to intensywny wzór pokrywający cały arkusz! Gdyby nie te piękne, drukowane na papierach scrapbookingowych kwiatowe bukiety i pnącza, o wiele trudniej byłoby udekorować wnętrze kartki, wewnętrzną stronę notesu czy denko pudełka. Doceniaj możliwości, które daje Ci papier scrapbooking w kwiaty!

Papier scrapbooking w kwiatowy wzór - gdzie znajdziesz go w kolekcjach LemonCraft?

To pytanie z pozoru wydaje się proste i niewinne, w rzeczywistości jednak udzielenie odpowiedzi sprawia pewien kłopot... ;-) Dlaczego? Dlatego, że papier scrapbooking w kwiatowy wzór odnajdziesz w każdej kolekcji LemonCraft. Nasze zestawy papierów charakteryzują się tym, że dwustronne arkusze mają mocniej dekorowaną jedną stronę i bardziej stonowaną, gładszą drugą. A kwiatów na papierze nie brakuje w żadnej naszej kolekcji.

Możesz więc zapytać, po co w takim razie tyle różnych kolekcji, skoro niewiele się od siebie różnią...? Takie myślenie to jednak błąd! Choć papier ozdobny w kwiaty znajdziesz we wszystkich lemonkowych kolekcjach, papiery różnią się od siebie stylem, tematem i kolorystyką.

W YESTERDAY znajdziesz papier ozdobny w kwiaty w stylu shabby chic. Mnóstwo tu delikatnych, romantycznych różanych kompozycji w pastelowych odcieniach różu. Te papiery w kwiaty są idealne do tworzenia romantycznych, kobiecych projektów oraz eleganckich prac okolicznościowych dla dziewczynek, np. na chrzest czy I Komunię Świętą.

Romantycznie, elegancko i shabby chic - wszystko to odnajdziesz w kwiatowej kolekcji papierów do scrapbookingu YESTERDAY LemonCraft.Piękne różane kompozycje w odcieniach bieli i różu znajdziesz również w kolekcji ELEGANCE. Tutaj jednak papiery nie są postarzane, dając efekt bardziej wytworny i elegancki. 

Delikatność i wytworność - to domena papierów ELEGANCE LemonCraft.Potrzebujesz czegoś jeszcze bardziej subtelnego, delikatnego? Koniecznie zerknij na SENTIMENTAL z białymi kwiatami i jaśniutkimi tłami.

Klasyczna biel zmiksowana z różaną delikatnością? Takie cuda tylko w SENTIMENTAL LemonCraft!Róże, ale tym razem w eleganckiej bieli, zestawione ze stonowaną zielenią, to propozycja ślubnej, dostojnej kolekcji SINCERITY, która sprawdzi się również w pracach na inne okazje, wymagające elegancji.

SINCERITY LemonCraft to z kolei połączenie elegancji z nutą nowoczesności i świeżości!Bardziej intensywny kolor kwiatów, w niesamowicie modnym połączeniu barw - brzoskwini i mięty - to oblicze kolekcji LOVE OF MY LIFE.

Odważne zestawienie modnych kolorów ślubnych znajdziesz w LOVE OF MY LIFE LemonCraft.A jeśli zupełnie chcesz odejść od tej pastelowej, różowo-biało-brzoskwiniowej kolorystyki, koniecznie zerknij na arkusze z kolekcji LADIES i BLUE ALMONDS, tam znajdziesz wspaniałe kwiatowe kompozycje w odcieniach niebieskiego.

Naturalne materiały i niebieskie róże - duet idealny z kolekcji LADIES LemonCraft.


BLUE ALMONDS LemonCraft to kolekcja, która nie tylko pozwala marzyć o niebieskich migdałach, ale i sprawia, że chętniej tworzymy w bardziej zdecydowanych barwach.Potrzebujesz wykonać projekt w klimatach leśnych lub rustykalnych? Również i tu znajdziesz odpowiedni papier ozdobny w kwiaty w LemonCraft. Koniecznie obejrzyj kolekcję RASPBERRY GARDEN.

Rustykalne i leśne klimaty stworzą dla Ciebie kwiaty z kolekcji RASPBERRY GARDEN LemonCraft.
Papier ozdobny w kwiaty - inspiracje, przykłady zastosowania

Na koniec chcę Ci pokazać, że papier ozdobny w kwiaty LemonCraft to tworzywo twórcze, które pomaga, inspiruje, pobudza do kreatywnego myślenia. Czasami wykorzystanie kwiatowego wzoru na papierze to klasyczne, powszechnie stosowane rozwiązanie. Innym razem fragment arkusza w kwiaty potrafi zainspirować do stworzenia czegoś oryginalnego i zaskakującego. W obu przypadkach papier scrapbooking w kwiaty staje się swoistą kropką nad i, pięknym dopełnieniem projektu handmade. Bez papieru w kwiaty trudno wyobrazić sobie twórczość. Zwłaszcza, jeśli lubisz elegancki i/lub romantyczny styl w scrapbookingu. Oto kilka inspirujących prac, które ukazują wszechstronność zastosowania papieru w kwiaty!Kwiatowy arkusz stał się dodatkową ozdobą ścianki domku, w którym główna dekoracja umieszczona jest na dachu. Kwiaty na papierze pełnią tutaj rolę kompozycyjnej przeciwwagi dla bogato dekorowanego daszku.

Kto powiedział, że ściana domku nie może być pokryta pięknym, kwiatowym wzorem? :-)Na poniższym pudełku ślubnym papier ozdobny sprawia, że na ściankach pudełka również coś się dzieje - dzięki takiemu wyborowi arkusza pudełko prezentuje się jako upominek dopracowany, udekorowany z każdej możliwej strony. Gdyby boki pudełka były oklejone gładkim, jednolitym papierem, mogłoby to dawać efekt pustki.

Papier ozdobny w kwiaty na ściankach i już boki pudełka nie wydają się puste!


A tutaj papier ozdobny w kwiaty posłużył, nietypowo, nie jako tło pracy, a jako główny element ozdobny w kompozycji dekoracyjnej. Wystarczyło włożyć kawałki papieru z kwiatową kompozycją w dekoracyjne ramki i umieścić je w centralnej części projektu. Genialne, prawda? :-)

Podkreśl piękno kwiatowej kompozycji na papierze, umieszczając ją w dekoracyjnej ramce. Efekt wow murowany!


Papier ozdobny w kwiaty to również świetny wybór do mini albumu, w którym nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele elementów dekoracyjnych. Tutaj arkusz scrapbooking w niebieskie kwiaty stanowi główny, wyrazisty akcent ozdobny.

Brak miejsca na wypukłe zdobienia? Udekoruj strony albumiku papierem w kwiaty!


Ścianki exploding boxa, oklejone kwiatowym papierem ozdobnym, świetnie współgrają z kompozycją na wieczku. Wszystko razem daje spójny efekt pięknie udekorowanego upominku. Przy eksplodujących pudełkach zasada jest taka: jeśli ścianki oklejasz mocno wzorzystym papierem, na wieczko wybierz bardziej jednolite arkusze. I odwrotnie - jeśli ścianki są stosunkowo gładkie, warto okleić bardziej wzorzystym arkuszem wieczko boxa. 

Wzorzyste papiery w kwiaty wykorzystasz np. na oklejenie zewnętrznych ścianek exploding boxa.


Jak już wspomniałam - papier w kwiaty możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Oto i dowód - kwiatowa kompozycja posłużyła tu za linię kieszonki na bon podarunkowy. Proste i genialne zarazem!

Linia kwiatów wyznaczająca linię kieszonki? To dopiero gratka dla rękodzielnika!


Mam nadzieję, że poczułaś się dziś zainspirowania do twórczej pracy z kwiatowymi arkuszami! Po którą kwiatową kolekcję papierów LemonCraft sięgniesz najpierw? :-) Koniecznie pochwal się swoją pracą w naszej grupie inspiracyjnej na Facebooku. Czekamy na Ciebie!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger