Prezent na rocznicę ślubu - pomysły na prezent handmade

Okres od czerwca do września to dla scraperki czas wzmożonej pracy nad ślubnymi zamówieniami. Czy jednak zastanowiłaś się kiedyś nad tym, że przecież również pary młode z poprzednich lat - lub Ich rodziny - mogą być Twoimi Klientami? Wszak rocznica ślubu to doskonała okazja, by wręczyć wyjątkowy, ręcznie robiony upominek od serca! Prezent na rocznicę ślubu? Włącz go w swoją ofertę i przekonaj się, że ludzie poszukują rocznicowych pamiątek. Wbrew pozorom, nie tylko na okrągłe rocznice...
Nazwy rocznic - nawiązuj i twórz!


Rocznice ślubu mają swoje nazwy, nawiązujące do trwałości związku. Nazwy te są silnie zakorzenione w polskiej kulturze i dlatego Klienci, poszukujący ręcznie robionych pamiątek z okazji rocznicy ślubu, zwracają uwagę na odpowiednią symbolikę czy właśnie kolorystykę prac. Zanim przygotujesz ofertę rocznicowego rękodzieła, warto poznać najpopularniejsze nazwy rocznic ślubu. Przyjęło się, że swoje istotne nazwy mają wszystkie rocznice ślubu od pierwszej do piętnastej, a następnie wszystkie "okrągłe" rocznice, czyli te kończące się na 0 lub 5. Ponieważ tworząc rękodzieło na rocznicę ślubu, zwykle trzeba sobie te nazwy przypomnieć, zerkając na zewnętrzne serwisy, postanowiłam Ci ułatwić sprawę, żebyś miała wszystko w jednym miejscu. Dlatego zaczniemy od tego, że nasz blog scrapbookingowy też będzie mieć swoją listę rocznicową :-D 

Oto nazwy rocznic ślubu:

pierwsza rocznica ślubu - papierowa
druga rocznica ślubu - bawełniana
trzecia rocznica ślubu - skórzana
czwarta rocznica ślubu - kwiatowa lub owocowa
piąta rocznica ślubu - drewniana
szósta rocznica ślubu - cukrowa
siódma rocznica ślubu - wełniana
ósma rocznica ślubu - brązowa
dziewiąta rocznica ślubu - gliniana
dziesiąta rocznica ślubu - cynowa
jedenasta rocznica ślubu - stalowa
dwunasta rocznica ślubu - jedwabna
trzynasta rocznica ślubu - koronkowa
czternasta rocznica ślubu - kości słoniowej
piętnasta rocznica ślubu - kryształowa
20 rocznica ślubu - porcelanowa
25 rocznica ślubu - srebrna
30 rocznica ślubu - perłowa
35 rocznica ślubu - koralowa
40 rocznica ślubu - rubinowa
45 rocznica ślubu - szafirowa
50 rocznica ślubu - złota
55 rocznica ślubu - szmaragdowa
60 rocznica ślubu - diamentowa
65 rocznica ślubu - żelazna
70 rocznica ślubu - kamienna
75 rocznica ślubu - brylantowa
80 rocznica ślubu - dębowa
 
A jeśli Ty również pragniesz taką listę mieć - przygotowała ją dla ciebie w formacie A4, tak aby swobodnie dała się wydrukować na drukarce lub zapisać na dysku. Daj znać czy się przydała :-)
 
Kartka z "drewnianym" papierem i elementami imitującymi drewno będzie idealna na 5 lub 80 rocznicę ślubu.Czy rocznicowe nazewnictwo sprawiło, że w Twojej głowie zaczął już świtać pomysł na prezent na rocznicę ślubu? :-)

Jeśli nazwy rocznic nie zainspirowały Cię twórczo, zawsze możesz wykonać kartkę na rocznicę ślubu w klasycznych, stonowanych barwach :-)
Prezent na rocznicę ślubu - dla kogo?


Jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle będą chętni na rękodzieło rocznicowe, przyjrzyjmy się, kto może być Twoim potencjalnym Klientem? Komu kupuje się prezent na rocznicę ślubu? Jeśli jest to okrągła rocznica ślubu i celebrowana jest w większym gronie, Klientem może być tak naprawdę każdy, kto został zaproszony na przyjęcie. 

Zawsze znajdziesz w swoim otoczeniu kogoś, kto akurat świętuje rocznicę ślubu!Każdy z nas ma w rodzinie ciotki, wujków, dziadków, rodzeństwo świętujące jakąś większą rocznicę ślubu. Ale to nie jedyna grupa docelowa! Rękodzieło na rocznicę ślubu mogą kupić:

- małżonkowie dla swoich współmałżonków, zarówno mąż dla żony, jak i żona dla męża;
- dzieci dla swoich rodziców;
- wnuki dla dziadków;
- rodzeństwo;
- przyjaciele rodziny.

Jak widzisz, rynek zbytu pod względem kartek na rocznicę ślubu i innych prac rocznicowych wydaje się być dość obszerny. Dlatego warto spróbować i mieć taką opcję w swojej ofercie - a nuż ktoś będzie zainteresowany!

Jeśli sprzedajesz swoje rękodzieło, prezenty handmade na rocznicę ślubu mogą przyciągnąć wielu nowych Klientów w najgorętszym sezonie ślubnym!Prezent na rocznicę ślubu - nie taka zwykła kartka


Pozostaje pytanie: jaki prezent na rocznicę ślubu możesz zaoferować? Jako pierwsza nasuwa się na myśl, oczywiście, kartka okolicznościowa ręcznie robiona. Ale nie byle jaka! Ta dopasowana do rocznicy ślubu może nawiązywać do jej nazwy, np. kolorem, czy zastosowanym materiałem. Kartka na 5 rocznicę ślubu może być np. wykonana z papieru scrapbooking imitującego drewno, a kartka na 40 rocznicę ślubu może być stworzona w odważnych, rubinowych barwach.

Kartkę nawiązującą kolorem do nazwy rocznicy ślubu możesz wykonać w całości w mocnej barwie, lub zdecydować się jedynie na intensywny kolorystycznie akcent.TUTAJ OBEJRZYSZ TUTORIAL NA KARTKĘ NA RUBINOWE GODY. Rubin, szafir czy koral to jednak kolory dość intensywne, a większość scraperek to miłośniczki pasteli i stonowanej, spokojnej kolorystyki. Czy da się to jakoś pogodzić? Oczywiście! Wystarczy wybrać jeden mocniejszy, barwny akcent, który nawiąże swoją barwą do nazwy rocznicy ślubu, nie zaburzając Twojego wewnętrznego poczucia smaku i Twojej wrażliwości estetycznej :-) To może być wstążka, kwiat czy ozdobny kamyczek w określonym kolorze. Również w rocznicach z nazwą nawiązującą do tworzywa możesz wykorzystać jedynie drobne akcenty. Spójrz na kartkę na 30 rocznicę ślubu - czyli perłową. Mamy tu urocze perełki dodane do dość uniwersalnej, jasnej kartki handmade:

Motywy związane z daną rocznicą możesz subtelnie przemycać w klasycznym rękodziele.Ciekawą opcją, bardzo kuszącą dla Klientów papierowego rękodzieła, jest kartka na rocznicę ślubu ze zdjęciem. Zdjęcie pary świętującej jubileusz małżeństwa może być starą fotografią z dnia ślubu lub współczesnym zdjęciem. 

Kartka ręcznie robiona ze zdjęciem to świetna propozycja na kartkę rocznicową!Pamiętaj, by użyć zdjęcia w czarno-białej kolorystyce lub dopasować barwy pracy do kolorów pojawiających się na fotografii! W ten sposób zachowasz spójność całego projektu.

Jaki prezent na rocznicę ślubu możesz wykonać?


Niektórym zamawiającym kartka handmade nie wystarcza, na rocznicę ślubu poszukują czegoś bardziej wyjątkowego. Co możesz wówczas zaproponować? Najpopularniejsze scrapowe prezenty na rocznicę ślubu to:
- albumy - kroniki rodzinne;

Album na zdjęcia, który stanie się swoistą kroniką rodzinną, to piękny pomysł na prezent na rocznicę ślubu.

Album scrapbooking w pudełku, który prezentuje się niezwykle elegancko, pasuje na prezent na każdą rocznicę ślubu.- ramki na zdjęcia i obrazki ze zdjęciami;

Ślubne zdjęcia oprawione i podarowane na rocznicę - niezwykle sentymentalna pamiątka, która na pewno zostanie doceniona!- przedmioty home dekor, nawiązujące do tematyki miłosnej (za pomocą symboliki lub treści werbalnej umieszczonej na pracy).

Pomysły na prezent na rocznicę ślubu - inspiracje scrapbooking


Wiesz już, co możesz przygotować w ramach prezentu na rocznicę ślubu i z czego możesz skorzystać, wybierając tematykę czy kolorystykę pracy. Czas przejść do konkretów, czyli do inspiracji scrapbooking, prezentujących rękodzieło na rocznicę ślubu. Możliwości masz niemal nieograniczone i może właśnie dlatego łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, co na rocznicę ślubu wręczyć, gdy zobaczysz gotowe prace Cytrynowych Projektantek!

Album scrapbooking na rocznicę ślubu


Zobacz mniejsze i większe albumy scrapbooking na rocznicę ślubu. Mogą swą kolorystyką nawiązywać do konkretnej rocznicy, albo być wspomnieniem wystroju sali weselnej i oprawy ślubnej z tego wyjątkowego dnia. Stąd zarówno szafirowy album harmonijka, jak i rustykalny album z elementami boho będą tutaj doskonałym wyborem.

Możesz przygotować duży album na rocznicę ślubu lub mini albumik - jeden i drugi wywołają radość i wzruszenie.


Jeśli małżeństwo, które obdarowujesz upominkiem, lubi styl rustykalny i w takich klimatach był ślub i wesele, nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym stylu przygotować upominek na rocznicę ślubu.


Album handmade w stylu boho będzie pięknie pasować do ślubnych zdjęć z rustykalnego wesela.


Piękny i elegancki album na rocznicę ślubu to wyjątkowy upominek handmade.


Oprawione zdjęcie na rocznicę ślubu

Zdjęcia możesz oprawiać w rozmaity sposób. Rynek oferuje Ci mnóstwo baz, produktów i materiałów, a my oferujemy Ci mnóstwo darmowych kursów scrapbooking na oprawę zdjęć :-) Ramka ze sklejki, udekorowana papierami do scrapbookingu, będzie pamiątką trwałą i praktyczną. Możesz tutaj zdecydować się na mniejszy rozmiar pamiątki oraz na rozmaite kształty, np. na taką owalną, romantyczną ramkę ze zdjęciem:

Pięknie oprawione zdjęcie małżonków może stać się wyjątkową dekoracją Ich domu!


Świetnym pomysłem na rocznicową pamiątkę będzie też layout scrapbooking. Wykonany w tradycyjnym formacie (30x30 cm) pozostawia sporo przestrzeni na wyeksponowanie zdjęcia (lub zdjęć) i stworzenie dekoracyjnej kompozycji. Gotowy scrap możesz przykleić na podobrazie malarskie o tym samym wymiarze (wtedy stanie się wygodnym do zawieszenia na ścianie obrazkiem), oprawić w ramkę wiszącą lub stojącą, albo pozostawić luzem - kto wie, może zdecydujesz się robić po jednej stronie na każdą kolejną rocznicę ślubu, aż w końcu powstanie z tego cały duży album? :-)

Layout scrapbooking to spora przestrzeń do wyeksponowania zdjęć.


Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za pracę z tak dużym formatem, albo po prostu poszukujesz pomysłu na rocznicowy scrap ze zdjęciem, zajrzyj do naszych KURSÓW NA LAYOUT SCRAPBOOKING na YouTube.

Na kanale YouTube LemonCraft znajdziesz mnóstwo ciekawych pomysłów na oprawę zdjęć, w tym także na layouty scrapbooking z okazji rocznicy ślubu!Kartka na rocznicę ślubu - jak zrobić?

Na koniec zostawiłam kartki na rocznicę ślubu. Jeśli bowiem przeraża Cię tematyka rocznic, nie wiesz, na czym się skupić, co wykonać... Mam dla Ciebie świetną wiadomość! Tak naprawdę możesz przygotować dowolną kartkę, zgodną z Twoim stylem i wyborem ulubionych dodatków :-) Czy wiesz, że kartka na rocznicę ślubu może wyglądać niemal identycznie, jak kartka ślubna? :-) Jasna kolorystyka, elegancja, kwiaty i koronki - to sprawdzi się zawsze i wszędzie, niezależnie od okazji! Wystarczy dodać odpowiedni napis okolicznościowy i kartka handmade na rocznicę ślubu gotowa. Zobacz sama:

Klasyczna biel świetnie sprawdzi się nie tylko do prac ślubnych, ale i rocznicowych.


Na rocznicę ślubu pasuje tak naprawdę każda kartka - jeśli jest odpowiednio elegancka i romantyczna :-)

Spójrz na tę kartkę - gdyby zmienić napis, mogłaby z powodzeniem pełnić rolę kartki ślubnej.
Motyw serca też pasuje zarówno do ślubu, jak i do rocznicy. Tylko spójrz: gdyby poniższa kartka miała napis "W Dniu Ślubu" świetnie sprawdziłaby się na życzenia ślubne. Zamiast tego jednak posiada liczbę 17. Czy zgodzisz się ze mną, że jest tak uniwersalna, iż pasuje zarówno na 17 rocznicę ślubu, jak i na 17 urodziny? :-)


Kartka w kształcie serca będzie idealna i na Walentynki, i na ślub, i na rocznicę ślubu :-) Sprawdzi się także w roli kartki urodzinowej! Nie ograniczaj się i twórz, jak podpowiada Ci... serce :-)


Mam nadzieję, że dziś podsunęłam Ci trochę fajnych pomysłów na prezent na rocznicę ślubu i że nie będziesz mieć problemów ze stworzeniem rocznicowych pamiątek handmade - czy to dla swoich bliskich, czy na zamówienie Klientów. Życzę Ci niegasnącej weny i wielu wspaniałych, twórczych chwil! A jeśli jesteś zainteresowana posiadaniem listy najpopularniejszych rocznic ślubu w Polsce, to mam dla Ciebie niespodziankę! Przygotowałam dla Ciebie taką listę w formacie A4! Pobierz ją klikając w poniższy link, zapisz lub wydrukuj - niechaj dobrze służy!
 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger