Album ślubny handmade - wyjątkowy prezent na wyjątkową okazję

Ślub to dla wielu par jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Bez względu na to, czy tworzysz swoje rękodzieło hobbystycznie, czy na sprzedaż, na pewno choć raz stanęłaś przed wyzwaniem stworzenia albumu na tę wyjątkową okazję. Czy je podjęłaś? Praca nad ślubnym albumem wydaje się czymś fascynującym, ale może też trochę stresować rękodzielnika. Jak przygotować album ślubny handmade, by oddawał wszystkie piękne emocje z dnia ślubu? W jaki sposób sprawić, aby jego urok nie przeminął i aby mógł cieszyć kolejne pokolenia? Jak dopasować album ślubny do zdjęć, które dopiero się w nim znajdą? Na te i inne pytania poszukamy dziś odpowiedzi, zapraszam do lektury! Album ślubny handmade niejedno ma imię


Myślisz: album ślubny handmade - i w wyobraźni widzisz duży, gruby album, obity jasnym płótnem?

Duży album, obity płótnem to ślubny klasyk, ale możesz wykonać mniejszy projekt!Jeśli tak i wizja ta paraliżuje Cię przed podjęciem próby stworzenia albumu na ślubne zdjęcia, czym prędzej porzuć te stereotypowe wizje! Wiesz przecież, że albumy ręcznie robione to rozmaitość form i rozmiarów, dlaczego więc nie zastosować tej różnorodności podczas tworzenia ślubnych upominków? :-) Mini albumik w formie rozkładanej harmonijki to przecież nadal album! 

Mini album w formie rozkładanej harmonijki jest uroczy i praktyczny - można go wszędzie zabrać ze sobą.I wciąż jest to forma, która pozwala przechowywać piękne wspomnienia w postaci zdjęć z dnia ślubu. A jego wykonanie zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż tworzenie wielkiej fotoksięgi handmade ;-) 

Skoro wiesz już, że album ślubny handmade niejedno ma imię, zastanówmy się, jakiego rodzaju album możesz przygotować na okoliczność ślubu. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę wspomniany już wyżej klejony album z okładką obłożoną płótnem. Między stronami albumu warto zachować większą wolną przestrzeń, która umożliwi stworzenie przestrzennych dekoracji wewnątrz lub posłuży do stworzenia większej ilości klapek, skrytek i schowków na poszczególnych kartach.

Gdy w albumie jest wolna przestrzeń pomiędzy stronami, możesz zaszaleć z dodatkami lub z ilością skrytek na dodatkowe zdjęcia. Albo z jednym i z drugim!


W takim albumie ślubnym handmade można zmieścić naprawdę sporo zdjęć.Inne możliwości to m.in.:

- album scrapbooking na sprężynie;
- mini album harmonijka;
- album typu wodospad.

Niezależnie od tego, czy Twój album ślubny będzie duży, czy mały, skromny, czy bogato zdobiony - będzie wspaniałym, niepowtarzalnym upominkiem od serca.Album na ślubne zdjęcia - jak go zrobić, nie mając jeszcze zdjęć?


Kiedy masz przed sobą wywołane zdjęcia z dnia ślubu, sprawa wydaje się dość prosta. Dopasowujesz styl i kolorystykę stron do tego, co widzisz na fotografiach. Jeśli zdjęcia są czarno-białe, masz jeszcze bardziej ułatwione zadanie, ponieważ wtedy możesz sobie pozwolić na twórczą dowolność! 

Czarno-białe zdjęcia ślubne z łatwością dopasujesz do dowolnej stylistyki i kolorystyki albumu handmade.Ale co zrobić w sytuacji, gdy album ślubny handmade ma być prezentem ślubnym? Kiedy go wręczasz, nie wiesz jeszcze, jak wyglądają zdjęcia, które się w nim znajdą, bo po prostu jeszcze ich nie ma... Jeśli zależy Ci na tym, by wręczony przez Ciebie (lub wykonany na zamówienie Twojego Klienta) upominek był użytkowany zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, trzeba postarać się o to, by przygotować coś, do czego pasować będą ślubne zdjęcia w każdym stylu.

Klasyczna, ślubna kolorystyka to bezpieczny wybór, gdy tworzysz album ślubny, nie mając jeszcze zdjęć.Co to oznacza w praktyce? Postaw na klasykę! Biel, krem, jasny beż, pastelowy róż, delikatna mięta - to barwy, które świetnie pasują do albumu ślubnego. Wśród motywów bezpiecznie jest celować w:

- motyw młodej pary,
- serca,
- gołębie,
- obrączki.

Jasne kolory, motyw młodej pary, kwiaty i motyw serc - w tej okładce jest niemal wszystko to, co doskonale sprawdza się w ślubnej tematyce!W ślubnych albumach doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju damaski i koronki.

Arkusze papierów do scrapbookingu we wzór misternej koronki to świetny wybór do ślubnych albumów ręcznie robionych. Taka koronka dodaje projektowi elegancji i romantyzmu.


Kwiaty też będą bardzo dobrym wyborem - nie tylko te dekoracyjne, ale również te we wzorze papieru do scrapbookingu. Więcej na temat kwiatowych arkuszy znajdziesz w artykule: PAPIER OZDOBNY W KWIATY.

Album ślubny handmade - pomysł na prezent... nie dla każdego!


Myślisz: album ślubny = super prezent. Niestety, nie każdy przyjmie taką pamiątkę entuzjastycznie. Młoda Para z radością i wdzięcznością będzie uzupełniać album ulubionymi ślubnymi zdjęciami tylko wówczas, gdy:

- są to ludzie sentymentalni;
- nie zaznaczyli w zaproszeniu, że proszą o prezent w postaci pieniędzy;
- lubią zdjęcia i z zaangażowaniem wybierali swojego ślubnego fotografa (pamiętaj, że w dzisiejszych czasach obecność fotografa na ślubie wcale nie jest taką oczywistością).

Piękny, sentymentalny komplet ślubny, składający się z kartki okolicznościowej i albumu na ślubne zdjęcia - zachwyca, ale niestety nie każda Młoda Para się z niego ucieszy...Nie każdy też wręczy taki prezent ślubny. Sentymentalna, ręcznie dekorowana pamiątka z dnia ślubu to wspaniały upominek od najbliższych Pani Młodej lub Pana Młodego, np. od świadków, rodziców, dziadków, rodzeństwa czy bliskich przyjaciół.

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię dziś do tworzenia ślubnych albumów - tych dużych i tych malutkich. Każdy z nich to ogromny ładunek pozytywnych emocji i szansa na zachowanie na dłużej tych najpiękniejszych wspomnień! Zanim zaczniesz tworzyć album, koniecznie przejrzyj kolekcje papierów do scrapbookingu LemonCraft i zadecyduj, z czego stworzysz swoje dzieło. Powodzenia! :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger