Dzień Nauczyciela - prezent dla nauczyciela handmade

Połowa września to już ostatni dzwonek, by zacząć myśleć o tym, że zbliża się Dzień Nauczyciela. Jeśli potrzebny Ci pomysł na prezent dla nauczyciela handmade, w dzisiejszym artykule znajdziesz mnóstwo inspiracji, podpowiedzi i porad, które pomogą Ci wykonać upominek, dopasowany do odbiorcy. Opowiemy sobie o tym, jakie motywy warto stosować w prezentach handmade dla nauczycieli, czym kierować się przy doborze kolorystyki i stylistyki pracy i jak znaleźć ten złoty środek, by prezent nie był ani zbyt drogi, ani za tani; by nie wprawiał w zakłopotanie, ale i - przywoływał uczucie bycia docenionym. Zapraszam do lektury!Upominki dla nauczycieli - motywy, które możesz użyć


Wiele scraperek wykorzystuje formę kartki, by dołożyć do kupnego prezentu dla nauczyciela coś extra, zrobionego własnoręcznie. 

Kartka handmade dla nauczyciela to może być klasyczna kartka, tyle że z odpowiednim napisem okolicznościowym.Pojawia się wtedy problematyczna kwestia: jak powinna wyglądać kartka dla nauczyciela? Prawda jest taka, że tworząc prezent dla nauczyciela handmade możesz wykonać dowolną kartkę. 

Dla nauczyciela odpowiednia będzie każda kartka, która została stworzona z serca :-)Okazję, na jaką zostanie wręczona, podkreślisz odpowiednim napisem okolicznościowym, np.: "Dla naszej Pani", "Dla najlepszego nauczyciela", "Dziękujemy", W Dniu Nauczyciela" itd. 

"Dziękujemy" - jedno słowo, a w odpowiedniej oprawie tak wiele znaczy! Na Dzień Nauczyciela - rozwiązanie idealne.Możesz jednak pójść o krok dalej. Jeśli tworzysz upominki dla nauczycieli i chcesz, by już pierwszy rzut oka na pracę dawał skojarzenia ze szkołą lub nauką, wypróbuj najpopularniejsze motywy. 

Kartka w kształcie kredki i od razu wiadomo, na jaką to okazję!Wybierz te ogólne, nawiązujące po prostu do zdobywania wiedzy lub uściślij personalizację, skupiając się na symbolach kojarzonych z konkretnym przedmiotem szkolnym. Oto z czego możesz wybierać:

1) motyw sowy

2) motyw tablicy szkolnej

3) motywy piśmiennicze: gęsiego pióra, wiecznego pióra, ołówka lub kredki

4) motyw książki/książek.

Motywy książek i gęsiego pióra są bardzo popularne w pracach na Dzień Nauczyciela. Można je stosować oddzielnie lub połączyć, tak, jak zrobiła to Cytrynowa Projektantka, Asia.Jeśli chodzi o nawiązanie do poszczególnych przedmiotów szkolnych, możesz dać się ponieść wyobraźni, na pewno wymyślisz wiele oryginalnych rozwiązań. Potrzebujesz konkretnych przykładów, zanim zaczniesz tworzyć własne wizje kartki dla nauczyciela? Proszę bardzo! :-)

  • matematyk - cyfry, kalkulator, linijka i kątomierz;
  • polonista - odręczne pismo, książki, kałamarz i gęsie pióro;
  • chemik - probówki, menzurki;
  • geograf - mapy, globus.

W podobny sposób możesz rozpisać pozostałe szkolne przedmioty - to ułatwi Ci nie tylko wykonywanie kartek dla nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów szkolnych, ale i zakupy scrapowe realizowane z myślą o nadchodzącym Dniu Edukacji Narodowej :-)

Prezent dla nauczyciela handmade - jak dobrać upominek do nauczyciela?

Pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia. Kartki ręcznie robione wyróżniają się tym, że można je w pełni dostosować do odbiorcy, tzn. wybrać Jego ulubioną stylistykę, kolorystykę, motywy etc. Jak ten fakt wykorzystać w przypadku kartek na Dzień Nauczyciela, skoro zwykle nie znamy preferencji estetycznych poszczególnych pedagogów? 

Istnieje kilka trików, dzięki którym łatwiej Ci będzie trafić w gust obdarowanej osoby, a jednocześnie zrobić pracę uniwersalną. Spójrz na poniższą kartkę Cytrynowej Projektantki, Martyny. 

Kontrasty, ciemne i jasne barwy, coś romantycznego i coś przyziemnego - tak skomponowana kartka trafi w gust każdego odbiorcy.Znajdziesz w niej połączenie delikatnych, pastelowych barw z mocniejszymi akcentami w postaci turkusu i odrobiny czerni. Taka kartka spodoba się zarówno osobie, która lubi kolory delikatne, jak i tej, która woli bardziej wyraziste barwy. Użyte w pracy kwiaty dodają projektowi lekkości i nadają jej romantyczny charakter, z kolei nauczycielka twardo stąpająca po ziemi skupi się raczej na motywie kredek. Ta praca została przygotowana w taki sposób, by każdy znalazł w niej coś dla siebie! 

Chcesz spróbować? Kurs na tę kartkę znajdziesz na naszym kanale YouTube. Kliknij TUTAJ

3 pomysły na praktyczny i piękny prezent dla nauczyciela handmade

Na koniec coś dla osób, pragnących wręczyć wyjątkowym nauczycielom coś więcej niż kartka ręcznie robiona. Oto 3 niezawodne pomysły na prezent handmade, który będzie piękny i bardzo praktyczny. Sprawdź, może znajdziesz coś dla siebie wśród tych propozycji? :-)


1. Notes handmade na zapiski


Każdy ma codziennie mnóstwo rzeczy do zapamiętania i zrobienia, a nauczyciel tym bardziej ;-) Ręcznie robiony notes na mniejsze i większe zapiski na pewno będzie podarunkiem na Dzień Nauczyciela, który sprawi radość. Pamiętaj, że notes to przedmiot, który lubimy nosić przy sobie, w plecaku lub torebce, więc nie szalej za bardzo z kompozycją na okładce, tak, aby całość pozostała funkcjonalna.

Piękny notes na codzienne zapiski to prezent, który ułatwi życie każdego nauczyciela!


2. Album na zdjęcia


Może to być album z fotografiami (lub na fotografie) ze wspólnych klasowych wycieczek i ważnych wydarzeń, a może to być po prostu album scrapbooking na prywatne zdjęcia nauczyciela. Tu panuje pełna dowolność - również w kwestii formatu albumu, liczby stron, sposobu ich zdobienia etc.


Najpiękniejsze szkolne chwile zgromadzone w jednym miejscu - album scrapbooking to super pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela.3. Ręcznie robiony organizer na biurko nauczyciela To zawsze dobry pomysł! Ulubiona Pani wreszcie będzie miała porządek na blacie, a długopisy, mazaki i zakreślacze zawsze będą na swoim miejscu. Jeśli dodatkowo wykonasz też kalendarz w dowolnej formie, zyskasz praktyczny upominek, który ułatwi i uprzyjemni pracę. 


Wspaniały komplet będzie cieszyć oczy i pomoże zachować porządek na biurku.


Mam nadzieję, że teraz czujesz się gotowa na Dzień Nauczyciela i że w Twojej pracowni powstanie niejeden zachwycający prezent dla nauczyciela handmade :-) Co to będzie? Po które kolekcje papierów do scrapbookingu LemonCraft sięgniesz? Daj znać w komentarzu! I koniecznie chwal się swoim lemonkowym rękodziełem w naszej grupie inspiracyjnej na Facebooku ---> LEMONCRAFT INSPIRATIONS! Do zobaczenia :-)PODPIS

2 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger