Szybkie kartki na Dzień Nauczyciela - przepis na ekspresowe kartki

I stało się! Znów obiecałaś sobie, że przygotujesz się do tego wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem. Nawet kupiłaś wcześniej upatrzone przydasie i papiery do scrapbookingu. Ale potem pochłonęła Cię codzienność, wpadło dodatkowe zamówienie na urodzinową kartkę, albo walczyłaś z pierwszym jesiennym przeziębieniem. I nagle okazuje się, że Dzień Edukacji Narodowej już lada chwila, a Ty znów nie masz gotowych kartek dla nauczycieli Twojego dziecka! Co teraz? Uratują Cię szybkie kartki na Dzień Nauczyciela. A dzięki Cytrynowym Projektantkom LemonCraft inspiracji na takie ekspresowe kartki Ci nie zabraknie! A zatem - przeczytaj dzisiejszy artykuł, a potem nożyczki w dłoń!Jak robić szybkie kartki?


Jeśli określenie: szybkie kartki ręcznie robione jawi Ci się jako jakiś wybitnie zwariowany oksymoron, to koniecznie czytaj dalej ;-) Na początek muszę Ci powiedzieć coś, co być może Cię oburzy, ale jest prawdziwe. Każda ręcznie robiona kartka może być szybką kartką, jeśli odpowiednio ją uprościmy. 

Wykorzystaj potencjał papieru scrapbooking, dodaj kilka okazałych kwiatów, a Twoja kartka będzie prezentować się niesamowicie, nawet przy niewielkiej ilości dodatków!Wiem, że scraperki z dużym doświadczeniem, lubiące tworzyć bogate kompozycje, często nie potrafią powstrzymać się przed dopieszczaniem swojego dzieła, zastanawianiem się przez godzinę, gdzie będzie najlepsze miejsce dla wstążeczki, czy dumaniem przez pół godziny nad właściwą wielkością samoprzylepnego kryształka... Jeśli jednak chcesz stworzyć szybkie kartki na Dzień Nauczyciela, musisz wyzbyć się tego artystycznego dążenia do precyzji. Oraz uwielbienia do przydasi wszelakich. Skup się na tym, by wykonywane przez Ciebie kartki dla nauczycieli były:

- proste;
- schludne;
- przyjemne w odbiorze.

Proste, szybkie kartki też mogą być efektowne!Ponieważ powinnaś zrezygnować ze znacznej ilości ozdób do scrapbookingu, główną rolę w Twoich szybkich kartkach na Dzień Nauczyciela będzie odgrywać papier scrapbooking

Chcesz tworzyć proste, szybkie kartki, które jednocześnie będą piękne? Kluczem do sukcesu jest odpowiedni papier do scrapbookingu.Polecam Ci, oczywiście, wszystkie kolekcje papierów LemonCraft.

Przepis na szybką kartkę ręcznie robioną


Choć mówimy tu dziś o kartkach na Dzień Nauczyciela, bo to wydarzenie już za kilka dni, to jednak zawarte w tekście wskazówki z powodzeniem możesz zastosować w każdej sytuacji, gdy musisz prędko przygotować jakąś kartkę. Przepis na szybką kartkę ręcznie robioną jest prosty. Wszystko, czego potrzebujesz, aby ją przygotować, to:

baza kartki + papiery scrapbooking + kilka elementów tematycznych + dopasowane kolorystycznie kwiaty.

I już! To naprawdę wystarczy :-) 

Czasami to, co wydaje się na pierwszy rzut oka bogatą kompozycją, jest dobrze przemyślanym układem wycinanek i kwiatów. Taką efektowną kartkę przygotujesz w kilka chwil!Zawsze możesz oczywiście dodać jeszcze kawałek wstążki, koronkę czy perełki, ale pamiętaj, że każdy dodatkowy element to więcej czasu spędzonego nad jedną kartką. 

Kilka wyciętych elementów, okazałe kwiaty i ramka, a do tego piękny, dekoracyjny papier - tyle wystarczy, by przygotować szybkie kartki na Dzień Nauczyciela z efektem wow.Czujesz, iż koniecznie musisz coś jeszcze dokleić, bo Twoje kartki są jakieś takie niepełne? Ok, ale proponuję zostawić "uzupełniacze" na sam koniec - bez nich praca będzie już gotowa do wręczenia, więc nawet, jeśli nie zdążysz ich dodać, nic złego się nie stanie. 

Kwiaty, listki i odpowiedni cytat, a w tle - piękne papiery. Tak powstają szybkie kartki dla nauczyciela!W sytuacji naglących terminów zawsze mierz siły na zamiary i trzy razy zastanów się, zanim skomplikujesz sobie zadanie ;-)

Szybkie kartki na Dzień Nauczyciela - jak jeszcze przyspieszyć sobie pracę?


No dobrze, kwestia kompozycji, dodatków, pomysłu na pracę - to jedno. Ale czy można jeszcze w jakiś sposób przyspieszyć pracę nad pojedynczą kartką dla nauczyciela lub nad kilkoma podobnymi kartkami? Tak! Oto nasze lemonkowe triki:

- korzystaj w jednej kartce z papierów z tej samej kolekcji - nie będziesz musiała głowić się nad doborem wzorów i kolorów, bo wszystko będzie do siebie pasować;

- z tego samego powodu polecam wybór bloczka połówkowego do danej kolekcji - raz, że wszystko będzie fajnie wyglądać z papierami, dwa - że możesz dzięki temu znacznie ograniczyć użycie innych przydasi i, tym samym, jeszcze bardziej przyspieszyć pracę;

- jeśli masz do wykonania sporo kartek dla nauczycieli, a czasu masz niewiele, nie sil się na wymyślanie oryginalnych kompozycji - przygotuj sobie jeden uniwersalny wzór kartki i zmieniaj tylko papiery, kolory i dodatki, zachowując ogólny zarys pracy;

- unikaj stosowania pracochłonnych i czasochłonnych technik: kolorowania stempli, embossingu na gorąco, malowania poszczególnych elementów farbami - pamiętaj, że poza samym wykonaniem danej czynności, nierzadko musisz jeszcze odczekać aż przygotowywany element wyschnie - a to zabiera Twój cenny czas;

Piękne kartki można tworzyć bez używania skomplikowanych technik - szybkie kartki na Dzień Nauczyciela też mogą zachwycać, tylko spójrz!- wykonuj pracę etapowo, zwłaszcza, jeśli przygotowujesz wiele kartek jednocześnie. Najpierw przytnij wszystkie papiery, potem poprzyklejaj je do baz, następnie mocuj dekoracje itd. Pójdzie Ci szybciej i sprawniej, niż tworzenie każdej kartki oddzielnie;

- staraj się korzystać z gotowych przydasi: takich, które przygotowałaś sobie kiedyś na zapas lub z gotowców ze sklepów scrapowych; zrezygnuj z tworzenia kwiatów specjalnie do danej kartki czy z używania ramek z odlewów, jeśli nie masz takich czekających na użycie;

Ta kartka wygląda na dość skomplikowaną, ale dzięki wykorzystaniu gotowych kwiatów i napisu powstała w zaledwie kilka chwil. Jeśli jej przygotowanie wymagałoby jeszcze skrócenia czasu tworzenia, możnaby zrezygnować z przyklejania perełek, a zamiast ramki z wykrojnika użyć gotowej tekturki scrapbooking.- nie sięgaj po techniki, materiały i kolory, które nie są Ci bliskie. Szybkie kartki na Dzień Nauczyciela i wyścig z czasem to nie najlepsze okoliczności do eksperymentowania z kolorami i stylami.

Beż, biel i brąz to naturalne i harmonijne połączenie barw. Jeśli goni Cię czas, nie sil się na eksperymenty kolorystyczne, bo efekt może Cię nie zadowolić, a na tworzenie kolejnej kartki dla nauczyciela może zabraknąć czasu!


Mam nadzieję, że dziś dałam Ci trochę wewnętrznego spokoju i przekonania, że ze wszystkim jeszcze zdążysz, jeśli podejdziesz do tematu z odpowiednią strategią ;-) Szybkie kartki na Dzień Nauczyciela to naprawdę nie taka trudna sprawa, jak może się wydawać scraperce kochającej bogate i skomplikowane kompozycje! Spróbuj zastosować wskazówki zamieszczone w tekście, a zobaczysz, że Twoje prace tworzą się niemal same. I nie zapomnij sięgnąć po sprawdzony papier LemonCraft, by mieć pewność, iż Twoje kartki dla nauczycieli - choć proste - będą efektowne! :-)


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger