Notesy, plannery, kalendarze na 2023 - przygotuj się!

Wielokrotnie wspominałam o tym, że my, scraperki, musimy być zawsze o krok do przodu. I właśnie dlatego początek grudnia to ostatni dzwonek na to, by przygotować ofertę sprzedażową na początek roku 2023, lub nawet jeszcze na końcówkę roku obecnego. Wszak notesy, plannery i kalendarze na 2023 rok to świetny pomysł na prezent pod choinkę. Niektórzy kupują tego typu akcesoria dopiero po Sylwestrze, ale pamiętaj, że koniec stycznia to czas, gdy zainteresowanie kalendarzami znacznie wygaśnie. Jeśli nie chcesz zostać z niesprzedanym towarem, albo bez własnego plannera na przyszły rok, koniecznie pomyśl o tym już teraz!Notes handmade, ręcznie robiony kalendarz, personalizowany planner - dlaczego warto?


Być może zastanawiasz się, dlaczego w dobie wszechobecnych notatników i plannerów, o zróżnicowanym formacie, liczbie stron, rozkładzie miejsca na notatki itd., namawiam Cię na własnoręczne wykonanie zeszytu na zapiski lub kalendarza książkowego. Cóż... powód zawsze jest ten sam - scrapbooking daje Ci szereg możliwości, których nie znajdziesz w tzw. gotowcach. 

Ręcznie robiony notatnik pozwala Ci w 100% dostosować go do potrzeb użytkownika!Oto najważniejsze z nich:

- sama decydujesz o wielkości zeszytu, liczbie i układzie kart, materiale, z którego wykonana jest okładka, sposobie mocowania stron, gramaturze papieru etc., a więc o wszystkich kwestiach technicznych, tak istotnych dla wygodnego użytkowania kalendarza i plannera;

W ręcznie robionym plannerze decydujesz o układzie każdej ze stron.- masz możliwość pełnej personalizacji, co oznacza, że poza wyżej wspomnianymi cechami masz wpływ również na: kolorystykę okładki i stron, rodzaj i kolorystykę wszystkich dodatkowych elementów i gadżetów, decydujesz też o stylistyce produktu, sposobie udekorowania okładki, zastosowanych materiałach do scrapbookingu, kompozycji dekoracyjnej i wszystkim tym, co sprawia, że Twój planner jest taki w 100% dopasowany do Ciebie;

Okładka kalendarza handmade może być w pełni dopasowana do Twojego gustu.- możesz wykonać spójny komplet kilku produktów, np. kalendarz książkowy, kalendarz ścienny, mały notes na zapiski i zakładka do książki - indywidualnie dobranych elementów takiego praktycznego zestawu, stworzonych z tych samych materiałów i utrzymanych w tej samej stylistyce raczej nie znajdziesz nigdzie na rynku!

Planner 2023 i notes handmade - jak zrobić?


Ok, czuję, że trochę już przekonałam Cię do pomysłu własnoręcznego przygotowywania wszelkiego rodzaju notesów na zapiski - dla siebie, dla bliskich, a może na sprzedaż dla klientów Twojego rękodzieła. Ale jak się za to wszystko zabrać...? Masz kilka podstawowych opcji do wyboru:

1) kupujesz gotowy notes, kalendarz książkowy, planner, który spełnia Twoje oczekiwania pod względem jakości i zawartości, a następnie samodzielnie dekorujesz jego okładkę, dopasowując jego stylistykę do aktualnych potrzeb;

Tworząc kalendarz czy notatnik, możesz skorzystać ze sklepowego produktu i dostosować go do swoich potrzeb poprzez udekorowanie okładki.


2) kupujesz gotowy wkład notesowy w sklepie z produktami do scrapbookingu lub w sklepie specjalizującym się w sprzedaży plannerów, układasz wszystko w odpowiadającej Ci kolejności, a następnie montujesz całość, wraz z wykonanymi przez siebie okładkami. Decydujesz również o sposobie mocowania stron oraz rodzaju okładki. Całość możesz zbindować, zszyć, skleić lub włożyć do odpowiednio przygotowanego segregatora lub okładki plannera;

Gotowe strony plannera lub notatnika znajdziesz u producentów materiałów do rękodzieła.


3) możesz też samodzielnie zaprojektować układ stron, w pełni dostosowując je do swoich potrzeb. W tym celu możesz skorzystać z prostego w obsłudze programu graficznego, takiego jak Canva, a w przygotowaniu najprostszych kart wystarczy Ci również program do obsługi dokumentów tekstowych. Później wystarczy wydrukować całość w odpowiadającym Ci formacie, na wybranym przez Ciebie papierze i połączyć - do wyboru masz takie same opcje jak w podpunkcie 2.

Stworzenie notatnika od A do Z samodzielnie również jest możliwe!


Każde z powyższych rozwiązań ma swoje wady i zalety, ale nawet biorąc pod uwagę minusy pojawiające się przy konkretnych opcjach, trzeba mieć świadomość, że możliwość decydowania o wielu szczegółach w wyglądzie i praktyczności notatnika handmade daje mu ogromną przewagę nad nudnym zeszytem ze sklepowej półki.

Modne kalendarze i plannery 2023


Chcesz mieć super kalendarz na przyszły rok? A może pragniesz stworzyć dla swoich klientów ofertę, która wprost "wyrwie Ich z butów"? Kieruj się aktualnymi trendami! 

Plannery 2023 w stylu minimalistycznym to prawdziwy hit sezonu. Jeśli Twoją mocną stroną są prace w stylu c&s, praktycznie jesteś na wygranej pozycji. Wystarczy wybrać jakiś przyciągający uwagę układ kompozycji na okładce i umiejętnie zestawić kolory, by przygotować piękny i modny planner na rok 2023.

Kalendarze i plannery w stylu minimalistycznym będą w roku 2023 najmodniejszą opcją.


Chcesz stworzyć modny kalendarz 2023? Postaw na akcent w wyrazistym, soczystym kolorze! Wyjątkowo popularny będzie kolor roku 2023 Pantone - VIVA MAGENTA, ale możesz wybierać również spośród innych barw. Nie pomijaj butelkowej zieleni, cytrynowym żółtym, krwistej czerwieni i głębokim fiolecie. Na pewno znajdą się wielbiciele tych modnych w sezonie zima 2023 kolorów! 

Tworząc kalendarze i notesy handmade, nie zapomnij o motywach florystycznych, które wciąż są bardzo popularne, zwłaszcza wśród kobiet. Tutaj sezonowe trendy niewiele mają do powiedzenia - kobiety kochają zarówno wyraziste, kontrastowe zestawienia, jak i delikatne, pastelowe propozycje. Najlepiej mieć w ofercie różne wersje kalendarzy, tak by trafić w gusta różnych klientek.

Jeśli okładka jest odpowiednio kobieca, to zawsze znajdzie swoje zwolenniczki ;-)


Nie tworzysz rękodzieła na sprzedaż? Nic nie szkodzi! Dla siebie też warto przygotować notatnik czy kalendarz, zwłaszcza, że przygotowując swój własny notes na zapiski nie musisz kierować się trendami, możesz po prostu skupić się na swoich własnych upodobaniach i potrzebach :-)

Motywy kwiatowe w notesach i kalendarzach zawsze są mile widziane.

Notesy i kalendarze handmade - nie tylko w wersji notatników!


Na koniec bardzo istotna sprawa - choć w tekście skupiam się na kalendarzach, plannerach i notesach w formie zeszytowej/książkowej, nie jest to jedyna opcja, na jaką możesz sobie pozwolić. Wręcz przeciwnie, możliwości masz o wiele, wiele więcej i nie warto zamykać się na inne formy, skupiając się tylko na jednej z nich. Niech prace Cytrynowych Projektantek zainspirują Cię do kreatywnej pracy! Co powiesz na notes na lodówkę z wyrywanymi karteczkami?

Ręcznie robiony notatnik magnetyczny na lodówkę to praktyczny gadżet, z którego miło się korzysta!


Jeśli zużyjesz już cały bloczek karteczek na zapiski, zawsze możesz wkleić nowy :-)


A może klasyczny kalendarz "zrywka"? Możesz go wykonać w wersji dziennej, ale jeśli wolisz, również wersja miesięczna ma rację bytu, zobacz tylko, jak pięknie się to prezentuje!

Kalendarz ścienny ze zrywkami w nowej, scrapowej odsłonie - to jest to!


Głęboko wierzę, że przekonałam Cię dziś do poświątecznego rękodzieła. Niech nadchodzący rok stanie się dla Ciebie odpowiednią motywacją, by stworzyć dla siebie, swoich bliskich i swoich klientów coś, co będzie piękne i praktyczne zarazem. Pamiętaj, że kalendarze 2023 będą mieć swój żywot sprzedażowy stosunkowo krótki, natomiast notesy, plannery niedatowane oraz inne formy notatników będą używane i potrzebne przez cały rok. A zatem zakasaj swoje twórcze rękawy i do dzieła! Powodzenia w tworzeniu kalendarzy, plannerów i notatników!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger