Postanowienia noworoczne scraperki - spróbuj i Ty!

Zbliżający się nowy rok skłania nas ku robieniu listy postanowień lub przygotowywania planów na kolejne 12 miesięcy. Jak byś tego nie nazwała, na pewno tworzysz postanowienia noworoczne - w jakiejkolwiek, bardziej lub mniej formalnej, wersji. Mogą to być nawet jedynie marzenia, które - bez szczególnych zobowiązań - postarasz się realizować, jedno za drugim. Ponieważ życie składa się z wielu stref, a każda z nich wymaga oddzielnego podejścia i innego sposobu działania, polecam Ci dziś utworzenie listy noworocznych postanowień, takiej odrębnej, wyłącznie dla obszaru Twojej twórczej działalności. Zobacz, jak zabrać się za postanowienia noworoczne scraperki i co może się znaleźć wśród nich!Postanowienia noworoczne scraperki - jak to ugryźć?


Jasne, że możesz zacząć od utworzenia listy przydasi, których jeszcze nie masz, a musisz mieć i jako pierwsze postanowienie noworoczne scraperki nakazać sobie regularne kupowanie rzeczy do scrapbookingu. Dziś jednak chcę Cię namówić, abyś podeszła do tematu trochę inaczej... Zauważ w nowym roku szansę na rozwój, dokonanie zmiany w podejściu do swojej pasji, na uwierzenie w siebie i swoje twórcze możliwości. Zastanów się więc, czego chciałabyś się nauczyć? Czego chciałabyś doświadczyć? Czego zawsze chciałaś spróbować, ale brakowało Ci odwagi? 

Weź w dłoń ołówek i zapisz wszystkie scrapowe pomysły, jakie przychodzą Ci do głowy. Niech rok 2023 będzie rokiem realizowania rękodzielniczych planów i zamierzeń! :-)Spisz wszystko na kartkę i nie daj się przerażeniu, gdy już dojdziesz do wniosku, że Twoje myśli krążące wokół scrapbookingu to chaos równie wielki, jak ten na Twoim biurku ;-) Zaraz zaczniemy to wszystko razem porządkować :-)


Scrapowe postanowienie noworoczne nr 1 - R jak rozwój


Zabrzmi górnolotnie, ale rozwój jest potrzebny człowiekowi, żeby się nie cofać i żeby się czymś szybko nie znudzić. Ciągłe nabywanie nowych umiejętności, próbowanie nowych rzeczy, praca nad swoimi słabościami - wszystko to sprawia, że z całą masą różnorodnych emocji siadamy do naszych scrapowych biurek. Dzięki temu nie musimy martwić się o nudę, wypalenie, nijakość. Dopóki towarzyszy nam głód wiedzy, chęć nauki, otwartość na nowe rzeczy, dopóki ambicja podszeptuje nam, że musimy jeszcze spróbować zrobić to i osiągnąć tamto, dopóty nie grozi nam tzw. twórcze wypalenie, a scrapbooking ma szansę rozkwitać w naszej codzienności na całego.

Zawsze chciałaś spróbować zrobić taki album, ale brakowało Ci odwagi? A co może się stać, jeśli spróbujesz i się nie uda? Nic! Dlatego z odwagą wejdź w nowy rok i ucz się nowych rzeczy :-) Potrzebujesz wsparcia? Darmowe kursy scrapbooking znajdziesz na naszym kanale YouTube.Zastanów się zatem: czego chcesz się nauczyć w roku 2023? Czy będzie to jakaś technika, której dotychczas unikałaś jak ognia, bo wydawało Ci się, że to nie dla Ciebie? A może odważysz się zrobić album na dużo zdjęć, którego format i stopień skomplikowania dotychczas Cię przerażały? Do wyboru masz wiele możliwości: przejść płatny kurs scrapbookingu jednej z czołowych scrapowych edukatorek; stać się samoukiem i rozgryźć najlepsze metody tworzenia kwiatów z tkaniny; ukończyć kurs profesjonalnej fotografii produktowej, by robić lepsze zdjęcia swoich gotowych prac... Tak naprawdę rozwój czyha na Ciebie niemal wszędzie - musisz tylko dać mu szansę :-)


Scrapowe postanowienie noworoczne nr 2 - zaspokoić ciekawość


Zdarzyło Ci się patrzeć na banerek koleżanki, która dostała się właśnie do nowego Design Teamu i zastanawiać się: - ciekawe, jak to jest być w takim DT...? A może zobaczyłaś gdzieś relację z warsztatów stacjonarnych i zaczęłaś się zastanawiać, jak to jest wziąć w czymś takim udział? Zaspokajanie ciekawości związanej w jakiś sposób z pasją to kolejny sposób na rozwój osobisty. Tym razem jednak, poza zdobyciem wiedzy i umiejętności, możesz też po prostu doświadczać, odczuwać, poznawać - i wyciągać wnioski na przyszłość. Zamiast ciągle myśleć, co by było, gdyby... po prostu odważ się i zrób to! 

Jeśli jakieś scrapowe zagadnienie Cię nurtuje, nie daje Ci spokoju i wciąż zastanawiasz się, jak by to było... to przestań się zastanawiać i po prostu... spróbuj! :-)Kto wie, może odkryjesz swoje scrapowe powołanie, dojdziesz do odpowiedzi na pytanie, co sprawia Ci największą twórczą frajdę, albo poznasz osoby, które jak nikt inny będą Cię wspierać w realizacji kolejnych scrapowych marzeń i pomysłów. Nie dawaj sobie w nowym roku zbyt wiele miejsca na domysły, zamiast tego sprawdzaj, testuj, doświadczaj. Zobaczysz, że to wspaniała przygoda, która przyniesie Ci wiele dobrego!

Scrapowe postanowienie noworoczne nr 3 - w grupie raźniej


Masz wrażenie, że nikt z Twojego otoczenia Cię nie rozumie? Mąż wywraca oczyma na widok kolejnej paczki ze scrapowymi przydasiami, mama wzdycha bez zrozumienia, gdy pytasz, czy potrzebuje jeszcze te stare koronki ze strychu, a koleżanki wolałyby rozmawiać o kosmetykach i ciuchach, a nie wysłuchiwać o nowych odcieniach opalizujących mgiełek, które dodają pazura Twoim kwiatom handmade... 

Każda scraperka od czasu do czasu doświadcza takiego wyobcowania, braku zrozumienia. I to zupełnie naturalna kolej rzeczy, że w takich chwilach poszukujemy kogoś, kto naprawdę nas zrozumie i kto przypomni nam, dlaczego tak bardzo kochamy scrapbooking. Kogoś, kto poklepie (choćby wirtualnie) po ramieniu, gdy wena opuści Cię w chwili robienia ważnej kartki dla szefa. Kogoś, kto podsunie link do promocji na gilotynę do papieru, na którą czaisz się od kilku miesięcy. Kogoś, kto podpowie, które papiery do scrapbookingu są najlepsze. Kogoś, kto po prostu ma tak, jak Ty! 

Szczera i inspirująca rozmowa o stosowaniu jesiennych kolorów w kartkach handmade? To może się udać tylko z inną scraperką!Społeczność scrapowa - choć znacznie bardziej rozproszona, niż dawniej - wciąż stanowi silną grupę wspierających się twórców. Jeśli więc nie znasz innych scraperek, nie masz z kim porozmawiać o swojej pasji, a chciałabyś mieć gdzie i kogo się poradzić, czy po prostu poplotkować o tym, co w branży piszczy, niech jednym z Twoich noworocznych postanowień scrapbookingowych będzie poznanie innych rękodzielników. Spokojnie, wcale nie oznacza to, że musisz teraz odwiedzać wszystkie zloty, warsztaty i sklepy stacjonarne, zaczepiając ludzi. Wystarczy, że dołączysz do inspirujących i kreatywnych miejsc w sieci, zaczniesz udzielać się w komentarzach na fanpagach swoich ulubionych scrapowych marek, a może staniesz się bardziej aktywna na własnych kanałach w social mediach :-) Albo... wszystko to jednocześnie ;-) 

Ja oczywiście serdecznie zapraszam Cię do grupy twórczej LEMONCRAFT INSPIRATIONS, a także na nasz fanpage i do grupy SCRAPBOOKING - WSPARCIE NA STARCIE. To właśnie takie miejsca w sieci,  gdzie znajdziesz mnóstwo scraperek, pasjonatek pełnych życzliwości i radości życia.

Scrapowe postanowienie noworoczne nr 4 - nie ma rzeczy ważniejszych


Czy wciąż masz wrażenie, że siadając do scrapbookingu "marnujesz czas"? Kryjesz się ze swoją pasją, bo wydaje Ci się, iż w tym czasie, gdy kleisz kartkę lub album, powinnaś tak naprawdę umyć podłogę, pobawić się z dziećmi, albo poćwiczyć i zadbać o lepszą sylwetkę? Zakupy scrapowe robisz po kryjomu przed bliskimi, bo wiesz, że zarzuciliby Ci rozrzutność i trwonienie pieniędzy na głupoty? Jeśli choć raz odpowiedziałaś w duchu twierdząco na powyższe pytania, koniecznie zapisz sobie postanowienie noworoczne scraperki: zacznę doceniać siebie i swoją pasję.

Tworzenie pięknych kartek okolicznościowych, albumów na zdjęcia, ramek i innych przedmiotów z wykorzystaniem papierów do scrapbookingu to nie powód do wstydu, marnowanie czasu i spędzanie wolnych chwil na głupotach! To Twoja pasja, radość, odskocznia od codzienności, sposób na relaks i pełnoprawne hobby!Czy sportowiec daje sobie wmówić, że zamiast iść na kolejny trening powinien poczytać jakąś mądrą książkę? Czy kucharka jest wyganiana z kuchni, żeby zajęła się czymś bardziej życiowym niż opracowywanie idealnego kremu do ciasta? Nie! Dlatego Ty też uwierz, że scrapbooking jest wart poświęcanego mu czasu i że Twoja pasja w niczym nie ustępuje innym zainteresowaniom. I pamiętaj - a w razie potrzeby przypominaj o tym również ludziom z Twojego otoczenia - że każdy zasługuje na wypoczynek, relaks i robienie czegoś dla samej przyjemności robienia! I że każdy ma prawo sam wybrać, jaka to będzie czynność :-)

Scrapowe postanowienie noworoczne nr 5 - nigdy nie zapominać o radości tworzenia


Na koniec chcę Ci powiedzieć coś bardzo, bardzo ważnego. Jasne, tak, jak wspomniałam wyżej, ważny jest rozwój, ważne jest zaspokajanie ciekawości, przydaje się też przynależność do scrapującej społeczności... Jest jednak coś, co zawsze powinno być ponad tym wszystkim. Coś, co bezkompromisowo powinno zajmować pierwsze miejsce na liście Twoich scrapowych postanowień, na każdy rok. I powinno brzmieć: radość tworzenia jest najważniejsza. 

Ciesz się z małych rzeczy, realizuj pomysły, które pojawiły się w Twojej głowie i po prostu czerp radość z tego, co robisz!Chodzi o to, że nie należy zmuszać się ani do uczenia się nowych rzeczy i poznawania nowych technik twórczych, ani nawet do samego tworzenia, jeśli akurat nie masz na to ochoty. Chwilowe przestoje, brak weny przez jakiś czas, niechęć do sięgnięcia po papier do scrapbookingu, nieumiejętność skupienia się na tworzeniu pracy - takie rzeczy czasami się zdarzają i są zupełnie normalne. Zwłaszcza, że przecież mogą być wynikiem ogromu różnych sytuacji. Stresujący czas w pracy, choroba w rodzinie, przemęczenie, zaprzątnięcie myśli jakimś ważnym wydarzeniem w życiu - każda taka rzecz może negatywnie wpłynąć na Twoje chęci do tworzenia pięknych rzeczy. Nie zmuszaj się, przeczekaj, nie działaj pod presją, którą sama sobie narzucasz. 

Nie martw się, co powiedzą inni. Nie zastanawiaj się, kto popuka się w czoło i powie, że zniszczyłaś takie fajne jeansy ;-) Masz pomysł na rękodzieło i chcesz go zrealizować? No to do dzieła!Nigdy nie zapominaj o tym, że scrapbooking ma Ci dostarczać twórczą radość, być Twoim sposobem na relaks i że jego nadrzędną rolą jest po prostu poprawiać Ci nastrój!

Mam nadzieję, że trochę Ci dziś pomogłam... może zaplanować twórczo kolejny rok, może przepędzić poczucie beznadziei, a może zażegnać kompleksy związane z tym, że zajmujesz się "pierdołami" ;-) Życzę Ci, abyś w nowy, 2023 rok weszła pełna energii, wiary w siebie, poczucia własnej wartości. A przede wszystkim - aby nie zabrakło Ci ochoty do tworzenia, czasu na pasję i radości z każdego etapu twórczego procesu. Scrapuj i ciesz się życiem tak, jak tylko Ty potrafisz! :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger