Kartki na walentynki z czerwienią - nie bój się koloru!

Z jakim kolorem najbardziej kojarzą się Walentynki? Oczywiście, z czerwonym! Niestety, dla scraperek kolor ten bywa dość trudny. Czerwień jest intensywna, ognista i soczysta, a my, osoby robiące kartki handmade, raczej lubujemy się w delikatnych, pastelowych barwach. Jak zatem ugryźć temat Święta Zakochanych, jeśli koniecznie chcemy tworzyć klasyczne kartki na walentynki? Jak poradzić sobie z wprowadzeniem barwy czerwonej do swojego rękodzieła, a przy tym - pozostać wierną swojej zwyczajowej stylistyce? Mam dziś dla Ciebie kilka rad w tym temacie, zapraszam do lektury!Kartki na Walentynki z kolorem czerwonym - hit czy kit?


Walentynkowa czerwień z jednej strony kojarzy się z miłością i zmysłowością, z drugiej jednak strony budzi konotacje z komercyjną kiczowatością. Czy zatem wprowadzać kolor czerwony, gdy tworzymy kartki na walentynki? Ostatnio pisałam o tym, jak zrobić kartkę na walentynki bez konieczności użycia tej najbardziej popularnej, miłosnej barwy. Ale przecież niektórzy lubią tradycyjne rozwiązania i nie wyobrażają sobie kartki walentynkowej bez czerwieni. Odpowiedź na pytanie, czy kartka na walentynki musi być choć trochę czerwona, brzmi zatem: to zależy. Od Ciebie, od Twojego podejścia do intensywnych barw, od Twojego pomysłu na rękodzieło, a jeśli sprzedajesz swoje kartki ręcznie robione, to również od wizji i oczekiwań Twojego Klienta. 

Czerwień jest piękna i można z jej pomocą wyczarować fantastyczne kartki na walentynki - jeśli tylko się chce :-)
Czerwień może, ale nie musi pojawiać się na walentynkowych pracach. A jeśli już się pojawi... to też nie zawsze w ten sam sposób. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej :-)

Kartki miłosne skąpane w czerwieni


Kartka na Walentynki, która z daleka będzie widoczna i która nie pozostawia wątpliwości co do okazji, na którą powstała, będzie mieć w sobie dużo czerwieni. Oczywiście, nie musi być pracą monochromatyczną, ale koloru czerwonego będzie na niej zdecydowanie więcej, niż mniej ;-) 

Kartka walentynkowa handmade z dużą ilością czerwieni nie musi być przytłaczająca - wystarczy odpowiednio zestawić różne tekstury, zadbać o warstwowość pracy oraz o elementy przełamujące kolorystykę projektu.Żeby uzyskać tę czerwień na swoim rękodziele, możesz sięgnąć po:

- czerwone kwiaty;

Wybierz jedną z tych opcji, lub połącz wszystkie, nie zapominając jednocześnie o tym, że czerwień lubi kontrasty i warto wprowadzić choć odrobinę innej barwy, by nie uzyskać... czerwonej plamy. 

Pamiętaj, że kolor czerwony ma różne oblicza - to nie tylko intensywna, krwista czerwień, ale też odcień koralowy!Jeżeli duża ilość czerwieni jest dla Ciebie paraliżująca, nie zapominaj o tym, że kolor czerwony ma różne odcienie, od delikatnego, koralowego, przez czerwień pomidorową i klasyczną krwistą czerwień, aż do niezwykle zmysłowej, bordowej barwy, którą znajdziesz na przykład w kolekcji papierów do scrapbookingu MEMORIES LemonCraft

Głęboki, bordowy odcień czerwieni jest niezwykle zmysłowy i elegancki. To chyba ulubiona scrapowa wersja czerwonego! Znajdziesz ją w kolekcji papierów MEMORIES Lemoncraft.
Ze wszystkich odcieni czerwieni, scraperkom najtrudniej pracuje się z czystą, krwistoczerwoną barwą, ponieważ jest bardzo wyrazista i dominująca. Ale i na nią można znaleźć sposób! Jaki? Dowiesz się z kolejnych akapitów! :-)

Kolor czerwony w scrapbookingu - drobny akcent


Wiele scraperek wyobraża sobie, że jeśli kartka ma być wykonana w czerwieni, to czerwień ta musi dominować. Prawda jest jednak taka, iż intensywność barwy czerwonej sprawia, że wystarczy użyć jej tylko odrobinę, by i tak była zauważalna. To często świetne, komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie tworzyć prac innych niż pastelowe. Pojedyncza czerwona cyrkonia, drobny czerwony kwiatek lub wstążka - to akcent, który łatwo zaakceptować nawet miłośniczce jaśniutkich, delikatnych kartek handmade.

Czerwień może stanowić jedynie drobny akcent Twojej pracy - i tak będzie widoczna! :-)
Jeden, jedyny czerwony element tej kartki i tak nie daje się nie zauważyć, prawda? To właśnie moc czerwieni :-) A piękna kartka w błękitach powstała z kolekcji LADIES Lemoncraft.
Jak zrobić kartkę na Walentynki z czerwienią?


Istnieje kilka zasad, które pomogą Ci wysunąć czerwień w pracy na pierwszy plan lub wręcz przeciwnie, sprawią, że stanie się ona mniej krzykliwa i bardziej spójna z resztą kartki. Od Ciebie zależy, którą drogę wprowadzania czerwieni do swojej pracy wybierzesz, tworząc kartki na Walentynki lub prace handmade na dowolną inną okazję. 

1. Czerwień lubi kontrasty - ponieważ kolor czerwony jest barwą ciepłą, jego moc uwypukla się jeszcze bardziej na tle kolorów zimnych. Zestaw czerwone elementy z błękitem, bielą lub stalowym odcieniem szarości i zobacz, jak bardzo intensywne będą w odbiorze!

Zestaw czerwień z bielą, a uzyskasz niezwykle kontrastowe, przyciągające wzrok połączenie. Uwaga: ta paleta barw przeznaczona jest dla odważnych scraperek!2. Czerwień lubi ciepło - to druga odsłona charakteru tej intensywnej barwy. Im więcej wprowadzisz do swoich kartek na walentynki ciepłych barw otaczających czerwień, tym bardziej spokojne, przytulne prace uzyskasz. Przyłóż czerwony element do beżowego, kremowego lub brązowego papieru scrapbooking i zobacz, co się zadzieje :-)

Bezpieczne i przytulne zestawienie uzyskasz, łącząc kolor czerwony z ciepłymi beżami i brązami.3. Zabawa w zimno-ciepło - zasady zasadami, ale kto powiedział, że w scrapbookingu nie można ich łamać? ;-) Jeśli nie chcesz ani zbyt uwypuklić czerwieni, ani za bardzo jej przytłumiać i ocieplać, zabaw się paletą barw, wprowadzając do swojej kartki na walentynki zarówno kolory ciepłe, jak i chłodne. Czerwień będzie wówczas idealnie wyważona!Połącz ze sobą różne barwy - zimne i ciepłe - a potem dodaj odrobinę czerwieni. Efekt, który uzyskasz, będzie zaskakujący! I piękny :-)4. Mniej czerwona czerwień - czyli co zrobić, żeby troszeczkę przygasić intensywność czerwieni na pracach papierowych handmade:

- stosuj chlapania białą farbą, doklejaj strzępki białych koronek, odrobinę białej gazy, jasne kamyczki, perełki i wszystko to, co pomoże Ci rozjaśnić czerwone elementy (a przy tym stanie się ciekawą teksturą, dodatkiem uzupełniającym kompozycję);

Chlapnięcia jasną farbką, strzępki koronek, białe mikrokulki - wszystko to wzbogaca projekt, ale i zmniejsza intensywność czerwonej barwy na Twoim rękodziele!- wybieraj czerwone papiery do scrapbookingu ze wzorem: jasnymi przecierkami, w biało-czerwoną kratę, z białymi lub kremowymi groszkami itp. Jednolita, gładka czerwień zawsze daje najbardziej intensywne wrażenie;

Krata, kropki, paski - wyraziste, kontrastowe desenie sprawiają, że z czerwienią pracuje się łatwiej!- większe, czerwone płaszczyzny umieszczaj w tle pracy, a nie na pierwszym planie - czyli np. stosując warstwy w kartce na walentynki, najpierw oklej bazę kartki papierem w innym kolorze, następnie w czerwieni, a na to - znów w innym kolorze. W ten sposób kolor czerwony utworzy barwną ramkę w dalszym planie pracy

Intensywny, czerwony kolor jest świetną barwą na tło dla Twoich kartek walentynkowych. Czerwień może być w Twojej pracy widoczna, ale wcale nie musi grać pierwszych skrzypiec - pamiętaj o tym! :-)Czerwień jest piękną barwą, którą warto wprowadzać do swojego rękodzieła, zwłaszcza, gdy tworzysz kartki na walentynki. Trzeba to tylko robić umiejętnie i ostrożnie, na przykład sprawdzając jeszcze przed przyklejeniem poszczególnych elementów, jaki efekt uzyskasz. Nie trzeba się bać koloru czerwonego, ale też - nie można się zmuszać do jego używania. Nie przekonuje Cię czerwień w scrapbookingu? Szukaj innych barw, które możesz wykorzystać w swoich pracach. Najważniejsze, to zachować swój styl i czerpać radość z tworzenia - zawsze i wszędzie! :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger