Pamiątka na roczek - pomysły na kartki ręcznie robione

Choć każde urodziny zasługują na odpowiednią celebrację, to właśnie te pierwsze są najmocniej akcentowane i hucznie obchodzone. Pamiątka na roczek powinna być zatem równie wyjątkowa, jak sam dzień, z okazji którego zostaje wręczana. Zobacz, jak może wyglądać Twoja pamiątka na roczek ręcznie robiona. A jeśli brakuje Ci weny, znajdziesz tutaj pomysły na kartki ręcznie robione dla najmłodszych! Podpowiem Ci, w jakiej kolorystyce tworzyć kartki na pierwsze urodziny oraz z których kolekcji papierów do scrapbookingu Lemoncraft warto skorzystać, by pamiątka na roczek powstała szybko i przyjemnie oraz zachwycała każdego!Pamiątka na roczek - wyjątkowa kartka ręcznie robiona


Dlaczego pierwsze urodziny są tak wyjątkowe? Właśnie dlatego, że są... pierwsze. Cieszymy się z tego, że dziecko wychodzi z uroczego, acz niezwykle wymagającego, okresu niemowlęctwa, stając się słodkim maluchem, z którym coraz łatwiej nam się skomunikować. Roczne dziecko jest jeszcze nieporadne i w pełni zależne od rodziców, ale przejawia już pewne indywidualne cechy charakteru i każdego dnia zaskakuje bliskich nowymi umiejętnościami. Wkroczenie w drugi rok życia, czyli pierwsze urodzinki, to symboliczne pożegnanie się z małym zawiniątkiem na rzecz ciekawskiego odkrywcy świata. 

Kartka na pierwsze urodziny to połączenie uroczystego charakteru rękodzieła z dziecięcą delikatnością i radością życia.Pierwsze urodziny to uroczystość wymagająca odpowiedniej oprawy. Jest elegancka i dostojna, ale jednocześnie nie można zapominać o tym, iż jest to przyjęcie organizowane dla dziecka - musi więc być radośnie, kolorowo i z poszanowaniem potrzeb małego solenizanta. Pamiątka na roczek, wręczana przez gościa maluszkowi, również musi być odpowiednia. 

Pamiątka na roczek może być pełna dziecięcych motywów! Tutaj znajdziesz chorągiewki, balony i zabawki. Takie motywy znajdziesz w kolekcji WAITING FOR YOU, w bloczku połówkowym z elementami do samodzielnego wycięcia.Kartki urodzinowe na roczek przez wielu rodziców są traktowane jako wyjątkowa pamiątka i przechowywane przez długie lata. Kartka na roczek handmade znajduje się wśród pozycji na sprzedaż wielu scraperek, ale nawet, jeśli nie zajmujesz się sprzedażą swoich prac, na pewno prędzej czy później zostaniesz zaproszona na jakiś roczek i wtedy dzisiejsze propozycje będą jak znalazł! :-)

Kartki urodzinowe na roczek - pomysły na kartki ręcznie robione dla dzieci


Potrzebne Ci pomysły na kartki ręcznie robione, bo temat roczku przyprawia Cię o ból głowy? Nie martw się, Cytrynowe Projektantki mają dla Ciebie mnóstwo gotowych rozwiązań, a ja zebrałam dla Ciebie kilka rad, dzięki którym Twoja kartka na roczek DIY zawsze będzie skrojona na miarę potrzeb! Jeśli chcesz stworzyć pamiątkę na roczek handmade:

- przygotuj kartkę łączącą w sobie uroczysty charakter z dziecięcą radością i beztroską - kierując się spostrzeżeniem, iż tworzysz kartkę głównie dla rodziców maluszka, ale tworzoną przecież z myślą o dziecku;

- sięgaj po jasne, pastelowe kolory, które są odpowiednie na każdą okazję: błękit, pudrowy róż, krem, biel, jasny beż, jasną zieleń;

Beż i zieleń to neutralne kolory, które możesz wykorzystać zarówno w chłopięcych, jak i w dziecięcych kartkach na roczek.- wybieraj motywy neutralne, związane z urodzinami i/lub dzieciństwem, jak: tort, balony, miś, dziecięce buciki itp. Po motywy religijne możesz sięgnąć, gdy wiesz, iż roczek będzie celebrowany również w kościele, na specjalnej mszy oraz że rodzicom dziecka zależy na utrzymaniu religijnego charakteru uroczystości. Wówczas możesz do swojej pracy dodać motyw aniołka, gołębicy, różańca, dłoni splecionych do modlitwy, itp.;

Pełną elegancji pamiątkę na roczek możesz uzupełnić o kilka dziecięcych akcentów. Tutaj latawiec i chmurki przełamują powagę uroczystej kartki.- nie zapomnij o personalizacji - tworzenie kartek na roczek handmade daje Ci tę ogromną przewagę nad kupnem gotowych kartek w sklepie, że możesz je w pełni spersonalizować. Dodaj na kartce - lub stworzonym na nią pudełku - imię dziecka, datę pierwszych urodzin, zaakcentuj okazję, na którą została wykonana Twoja praca, nie zapomnij również o spersonalizowanych życzeniach okolicznościowych wewnątrz kartki!

Guziki i samoloty to uroczy akcent, który świetnie sprawdzi się w rękodziele na roczek dla chłopca.Jeśli teoria to dla Ciebie za mało, koniecznie kliknij w podlinkowane niżej filmy - znajdziesz tam gotowe pomysły na kartki ręcznie robione, wraz z dokładną instrukcją wykonania prac krok po kroku!


Urocza kartka na roczek w formie dziecięcych spodenek - takie rękodzieło z pewnością zostanie zapamiętane i docenione!
Zrób pełną radości chłopięcą kartkę na pierwsze urodziny, korzystając z kolekcji BOY'S LITTLE WORLD od Lemoncraft!
Kartka sztalugowa to interesująca forma, która daje wiele możliwości. Spróbuj!


Pamiątka na roczek DIY dla chłopca i dla dziewczynki


Czy pamiątka na roczek dla chłopca i kartka na roczek dla dziewczynki jakoś się od siebie różnią? Mogą być odmienne, dopasowane do preferencji kolorystycznych dziecka oraz do Jego ulubionych motywów i postaci. Dziewczynkom wręcza się kartki bardziej delikatne, ukwiecone, romantyczne, najczęściej stosowane są odcienie różu lub fioletu. 

Pamiątka na roczek dla dziewczynki to cukierkowe kolory, błyszczące elementy, koronki i wstążki oraz urocze dodatki, np. w postaci ślicznego króliczka :-)Kartka na roczek dla chłopca to zwykle połączenie bieli z błękitem lub z jasną szarością. Możesz na takiej chłopięcej pamiątce na roczek dostrzec samoloty, koparki i pociągi. Nierzadko pojawiają się również latające balony, motyw pirata lub kowboja.

Typowo chłopięca pamiątka na roczek: pełna koloru niebieskiego, z dziecięcymi motywami i bez dużej ilości kwiatów.Możesz jednak odejść od stereotypowego podziału na prace chłopięce i dziewczęce. Pamiątka na roczek handmade, wykonana w jasnych, neutralnych barwach, również może być świetną propozycją! Biel, krem czy beż, a także kolor żółty czy zielony świetnie sprawdzą się w kartce na pierwsze urodziny, bez względu na to, czy będzie to pamiątka przeznaczona dla chłopca czy dla dziewczynki. Neutralne motywy? Proszę bardzo! Należą do nich: pluszowe misie, różne zwierzątka (np. słoń, żyrafa, hipopotam, pies, kot, królik), klocki, śpioszki w neutralnych barwach, rowerki, koniki na biegunach itp. Nie bój się stosować kwiatów - mali chłopcy naprawdę nie mają nic przeciwko kolorowym kwiatuszkom i nikt nie uzna takiego posunięcia za coś "niemęskiego" ;-)

Pastelowa, kolorowa kartka z dziecięcymi motywami to idealny wybór, jeśli chcesz stworzyć uniwersalną kartkę na pierwsze urodziny - taka pamiątka na roczek będzie odpowiednia i dla chłopca i dla dziewczynki.Kartka na roczek - sięgnij po te papiery do scrapbookingu LemonCraft!


Oczywiście chciałabym, abyś - czytając dzisiejszy artykuł - od razu znalazła w sobie wenę i z ochotą przystąpiła do tworzenia przepięknych pamiątek na roczek. Nie chcę gasić Twojego zapału, najgorsze, co mogłabyś teraz zrobić to stłumić rosnącą w sobie ochotę do kreatywnej pracy, spędzając długie godziny na poszukiwaniu odpowiednich materiałów. Punktem wyjściowym dla całego projektu scrapbooking jest zawsze znalezienie właściwych papierów do scrapbookingu. Właściwych, to znaczy takich, które mają odpowiednie kolory i wzornictwo. Takich, które staną się bazą dla realizacji Twojej twórczej wizji. Abyś nie musiała tracić czasu i energii na poszukiwanie tego idealnego wzoru, podrzucę Ci kilka gotowych propozycji :-)

Wśród papierów LemonCraft znajdziesz całkiem sporo wzorów odpowiednich do tego, by stworzyć z nich piękne pamiątki na roczek. Najbardziej uniwersalnym wyborem, który udźwignie każdy Twój pomysł, zarówno pod względem kolorystyki, jak i stylistyki, będzie kolekcja dziecięcych papierów do scrapbookingu WAITING FOR YOU LemonCraft. Koniecznie zaopatrz się w bloczek połówkowy z elementami do samodzielnego wycięcia, bo dzięki wycinankom szybko zbudujesz na swojej kartce na roczek odpowiedni, dziecięcy klimat. Wycinanki będą pomocne przy zaakcentowaniu okazji - jeśli użyjesz pojedynczego elementu, np. pluszowego misia - lub do zbudowania bogatej kompozycji tematycznej - jeżeli zdecydujesz się użyć wielu wycinanek naraz.

Uniwersalna, beżowa WAITING FOR YOU pozwoli Ci stworzyć pamiątki na roczek dla chłopców i dziewczynek. A z pozostałych papierów możesz wykonać prace na narodziny, urodziny, a nawet na ślub!Jeżeli neutralne beże nie są tym, co chciałabyś wprowadzić do palety barw swojego rękodzieła na roczek, możesz sięgnąć po bardziej kolorowe - lecz wciąż delikatne - propozycje. W naszym sklepie wciąż dostępna jest kolekcja BABY BOOM LemonCraft. Co prawda, zostały już tylko małe bloczki 15x15 cm, ale z nich również można wyczarować wspaniałe projekty :-)

Kolorowa kolekcja BABY BOOM pozwoli Ci kreować delikatne prace pełne dziecięcej radości.Propozycją delikatnej elegancji do wykorzystania w neutralnej pamiątce na roczek jest biało-zielona kolekcja SINCERITY LemonCraft, z pięknymi kwiatowymi kompozycjami i subtelnym wzornictwem.

W Twojej pracowni ma powstać pamiątka na roczek dla dziewczynki? Możesz sięgnąć po którąś z kwiatowych kolekcji LemonCraft. Do wyboru masz m.in. ELEGANCE, RASPBERRY GARDEN czy MY SWEET PROVENCE

Również z kolekcji Lemoncraft, które nie są kolekcjami dziecięcymi, wykonasz wspaniałe pamiątki pierwszych urodzin. Tutaj kartka bodziak wykonana z delikatnej, kwiatowej kolekcji LINEN STORY. Piękna pamiątka na roczek dla chłopca powstanie z bloku kreatywnego BOY'S LITTLE WORLD. Możesz też sięgnąć po BLUE ALMONDS lub GENTLEMEN.

Exploding box na roczek to również świetna pamiątka pierwszych urodzin! Chłopięce papiery i dodatki do wycinania znajdziesz w bloczku kreatywnym BOY'S LITTLE WORLD.Niebieska, kwiatowa kolekcja BLUE ALMONDS najczęściej pojawia się wśród naszych Projektantek w odsłonie ślubnej lub kobiecej. Ale - jak widać - można z niej stworzyć również piękną pamiątkę na roczek :-)


Pamiątka na roczek - nie tylko kartki ręcznie robione


Obmyślając kartki urodzinowe na roczek nie zapominaj, że pamiątka na roczek może przybrać również zupełnie inną formę. Jeśli zastanawiasz się, co zamiast kartki na pierwsze urodziny możesz wykonać, to już spieszę z podpowiedzią :-) Doskonałą pamiątką na roczek będą:

- oprawione zdjęcie solenizanta lub udekorowana ramka na zdjęcie;

Pięknie oprawione zdjęcie maluszka to cudowna pamiątka pierwszych urodzin. Taki prezent wzrusza i zachwyca!- album scrapbooking na zdjęcia z pierwszego roku życia lub mini album na fotki z pierwszych urodzin;

Album na zdjęcia małego szkraba będzie świetnym prezentem na roczek.


- udekorowane pudełko handmade na dziecięce skarby;

Ręcznie dekorowane pudełko na pamiątki z dzieciństwa - pamiątka na roczek może mieć formę zaskakującego, pięknego i zarazem praktycznego upominku!- home decor do pokoju dziecka.

Dekoracja do dziecięcego pokoju to mile widziany pomysł na prezent na roczek.Każdą z tych propozycji możesz przygotować w roli samodzielnego upominku lub w zestawie z kartką ręcznie robioną. Do wszystkich wspomnianych projektów DIY na roczek możesz wykorzystać wspomniane wyżej kolekcje papierów do scrapbookingu LemonCraft. Pozostaje mi życzyć Ci przyjemnego tworzenia i czerpania ogromnej radości z wręczania wyjątkowych upominków - nie tylko na pierwsze urodziny! :-) 

Dziękuję Ci za Twoją obecność i pozdrawiam Cię serdecznie!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger