Jak zrobić kartkę świąteczną wielkanocną? Wiosna w scrapbookingu!

Czas pędzi, jak szalony. Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią nadchodzi sezon wielkanocny. Coraz więcej też koloru i radości w naszym papierowym rękodziele! Dziś chcę Ci opowiedzieć, jak zrobić kartkę świąteczną wielkanocną, jeśli nie chcesz skupiać się na wizualnej warstwie religijnej i w jaki sposób wykorzystać wiosenny klimat w pracach na Wielkanoc. Pokażę Ci też mnóstwo pięknych inspiracji Cytrynowych Projektantek oraz dołączę kilka przydatnych trików, które ułatwią Ci tworzenie wielkanocnych kartek świątecznych. Zapraszam do lektury!Kartki wielkanocne scrapbooking - co zamiast symboli religijnych?


Jeśli tworzenie kartek wielkanocnych sprawia Ci trudność, spróbuj odejść od typowej, religijnej symboliki i potraktuj wielkanocne rękodzieło jak typowo wiosenne prace handmade. Zobaczysz, że tworzenie przyjdzie Ci o wiele łatwiej, jeśli przestaniesz zmuszać się do rzeczy niezgodnych z Twoim stylem!

Urocze króliczki jako jedyny wielkanocny akcent na świątecznych kartkach? Czemu nie! W scrapbookingu możesz wszystko :-)Do wyboru masz dwie drogi:

1) wielkanocne symbole: pisanki, baranki, zajączki - ale bez wydźwięku religijnego;

Wykorzystując popularne motywy wielkanocne, wcale nie musisz tworzyć religijnych kartek świątecznych.2) symbole wiosny: kwiaty (typowo wiosenne, np. żonkile, tulipany, ale też wszystkie inne rodzaje kwiatów), ptaszki, budki dla ptaków, wianki, bazie, motylki itp.

Jajka w gniazdku, mnóstwo kwiatów i motyle, które niemal trzepoczą tutaj skrzydełkami - oto najpiękniejsza odsłona wiosny, którą z powodzeniem możesz wykorzystać, tworząc swoje kartki świąteczne wielkanocne!Kartka świąteczna wielkanocna - jak powinna wyglądać?

Każda okazja ma swoje "ulubione", najczęściej wybierane barwy. I tak: chrzty, śluby i komunie często ubieramy w niewinną biel, dziewczęce prace w pastelowy róż, chłopięce - w błękit, męskie w brąz i granat... A jak jest w przypadku wiosennych świąt? Kartki wielkanocne scrapbooking najczęściej występują w jasnych, ale radosnych kolorach. 

Zauważ, że w tej kartce nie ma typowych świątecznych motywów, ale jest piękna wiosna - tak w elementach, jak i w kolorach pracy - a te radosne, pastelowe barwy idealnie pasują do tematu wielkanocnych prac!Mile widziane są pastele, a także soczysta, świeża zieleń. Najpopularniejsze barwy, jeśli chodzi o kartki świąteczne wielkanocne to: słoneczny żółty, jasny błękit, delikatny róż, jasny fiolet, soczysta lub pastelowa zieleń oraz beż lub krem. Te dwa ostatnie kolory stanowią niejednokrotnie stonowane, delikatne tło dla żywszej, kolorowej kompozycji.

Zieleń w każdej odsłonie świetnie pasuje do wiosennych prac - w tym również do kartek na Wielkanoc.


Tak naprawdę jednak nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na pytanie, jak powinny wyglądać wielkanocne kartki handmade. Równie dobrze możesz skorzystać z intensywnych barw i kontrastowych kolorów, jeśli to właśnie tworzenie prac tego typu sprawia Ci największą frajdę!

Jeśli kochasz intensywne barwy w swoim rękodziele, nie zmuszaj się do tworzenia w pastelowych kolorach! :-)


Jak zrobić kartkę świąteczną wielkanocną? Scrapbooking kursy kartkowe


Wielkanocna kartka świąteczna to typ papierowego rękodzieła, który spędza Ci sen z powiek? Nie martw się, od dziś będzie inaczej! Jeśli potrzebujesz poprowadzenia za rękę i ośmielenia Cię w temacie wielkanocnych kartek, koniecznie zajrzyj na nasz kanał YouTube do TEGO tutorialu, a także do TEGO. Znajdziesz tam dokładne instrukcje wykonania kartek na Wielkanoc krok po kroku. 

Wielkanoc to dla Ciebie czas radości i odkrywania wiosennych elementów przyrody? Wprowadź tę radość do swojego rękodzieła!A jeśli i to Cię nie przekonuje, mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Otóż... na Wielkanoc możesz tworzyć to, co chcesz! Nikt przecież nie powiedział (a nawet, jeśli powiedział, to przecież nie musisz słuchać innych :P), że kartki świąteczne wielkanocne ręcznie robione mogą mieć tylko kształt jajek, albo że muszą posiadać krzyż i baranka ;-) Wiosenne życzenia możesz przekazać... w pięknej, wiosennej oprawie. Bez symboliki religijnej, bez zmuszania się do kupowania mało praktycznych przydasi, bez konieczności tworzenia czegoś, co nie jest w Twoim stylu. 

Kto powiedział, że taka radosna, kolorowa kartka nie może posłużyć do przesłania wielkanocnych życzeń? Wystarczy dodać odpowiedni napis :-)Czasami wystarczy zrobić klasyczną kartkę handmade i po prostu dodać odpowiedni napis okolicznościowy :-)

Rękodzieło na Wielkanoc - te papiery do scrapbookingu Lemoncraft Ci pomogą!


No dobrze, wiesz już co możesz stworzyć na Wielkanoc, pozostaje więc jeszcze pytanie: z czego wykonać kartki wielkanocne scrapbooking? Lemoncraft sklep ma tak szeroki asortyment swoich produktów, że na pewno znajdziesz coś, co będzie świetnie dostosowane do Twoich potrzeb! 

Wśród kolekcji Lemoncraft znajdziesz mnóstwo propozycji, idealnie nadających się do radosnego, wiosennego rękodzieła. Na pierwszym miejscu polecę Ci, oczywiście, dedykowany blok kreatywny, czyli papiery do scrapbookingu SPIRNG EVERYWHERE LemonCraft.

Arkusze z pastelowymi tłami i delikatnymi kwiatowymi kompozycjami, a do tego urocze wielkanocne elementy, jak zajączki czy pisanki - wszystko to odnajdziesz w bloczku kreatywnym SPRING EVERYWHERE.


Radosne kolory i elementy z bloczka możesz wykorzystać do rękodzieła na Wielkanoc, ale i do innych wiosennych projektów scrapbooking!Jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, idealnym wyborem będzie nowa, ukwiecona kolekcja Lemoncraft HAPPINESS. Ze starszych kolekcji do prac wielkanocnych doskonale nada się kwiecista i pastelowa YESTERDAY oraz utrzymana w pastelowych fioletach i stonowanych beżach MY SWEET PROVENCE.

Kartki wielkanocne z kulinarnej kolekcji SOMETHING SWEET Lemoncraft? Dlaczego nie?! :-)Dobra wiadomość jest taka - i pewnie nie zdziwi Cię to zdanie, jeśli jesteś na bieżąco z naszymi artykułami - że tak naprawdę możesz stworzyć swoje wielkanocne kartki handmade z każdej jednej kolekcji Lemoncraft. 

FORGET ME NOT to niebieska kolekcja Lemoncraft, która również doskonale odnajdzie się w roli papieru scrapbooking do kartek wielkanocnych. Z naszymi papierami Twoja wyobraźnia nie zna granic! :-)Arkusze, które dzięki swojej barwie lub wzornictwu świetnie się do tego nadają, odnajdziesz w dowolnych zestawach papierów do scrapbookingu Lemoncraft :-)

Jak pokazują prace Cytrynowych Projektantek - nawet z dziecięcej kolekcji można stworzyć piękną kartkę świąteczną wielkanocną!Mam nadzieję, że jeśli miałaś jakiś opór przed tworzeniem kartek wielkanocnych, to właśnie go przełamałam ;-) A jeśli nie miałaś, to być może znalazłaś dla siebie nowe pomysły na kartki świąteczne wielkanocne handmade. Albo po prostu: miło spędziłaś czas na lekturze artykułu do porannej kawy ;-) Życzę Ci wspaniałego dnia, cudownej wiosny w sercu i nieustającej radości z tworzenia pięknego rękodzieła!PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger