Jakie napisy na kartki okolicznościowe ręcznie robione?

Kartki, które tworzysz, niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że rękodzieło jest wyjątkowym podarunkiem i wyraża więcej, niż najbardziej wyszukane słowa życzeń. Przychodzi jednak ten moment, kiedy kończysz pracę nad kartką i wiesz, że brakuje już tylko tej jednej, jedynej rzeczy. Napisu, który sugerowałby okazję, albo po prostu stanowiłby dopełnienie tego, co starałaś się przekazać bez słów, za pomocą kolorów, użytych dodatków, stylu pracy... Chcesz czy nie, wciąż najpopularniejsze są kartki okolicznościowe ręcznie robione z napisami. Czy jest to wynik przyzwyczajeń klientów, czy raczej scraperek - trudno powiedzieć. Fakt pozostaje taki, że od lat wciąż zadajemy sobie pytanie: jak zrobić ładny napis na kartkę? Albo: skąd wziąć napisy okolicznościowe do kartek handmade? Dziś postaram się udzielić odpowiedzi na te pytania. Zamierzam sprawić, że - z pomocą kilku moich podpowiedzi i papierów Lemoncraft - dobór napisów na kartki okolicznościowe będzie dla Ciebie od dziś zajęciem prostym i przyjemnym!
 
 

Napisy na kartki okolicznościowe ręcznie robione... i na pudełka do kartek!


Mówi się (i ja też to ciągle podkreślam), że kartki okolicznościowe ręcznie robione pozwalają nam na szeroko zakrojoną personalizację. Czy zatem jest sens umieszczać na kartce ślubnej uniwersalne: "Młodej Parze" albo "Na nowej drodze życia", skoro można bardziej osobiście: "Annie i Piotrowi w dniu ślubu"? A no, jest sens! 
Po pierwsze, kartki handmade często są w komplecie z pudełkiem. Wtedy na froncie pudełka można umieścić ogólny napis, a na froncie kartki personalizowany (albo odwrotnie). 

Jeśli tworzysz kartkę w pudełku, wieczko pudełka jest świetnym miejscem na umieszczenie bardziej ogólnego napisu np. tak, jak tu: najpiękniejsze życzenia.Po drugie - nie zawsze personalizacja jest możliwa, albo wymagana. Niektóre scraperki tworzą kartki, które następnie sprzedają w internetowych galeriach rękodzieła, lub na lokalnych jarmarkach. W takiej sytuacji personalizowane zwroty na frontach kartek stają się raczej niemożliwe do wykonania. Również, gdy wręcza się kartkę osobie, z którą nie łączą nas zażyłe relacje (np. szefowi z okazji urodzin), uogólniony zwrot bywa rozwiązaniem lepszym i bardziej komfortowym dla każdej ze stron. A czasami po prostu personalizacja znajduje się wewnątrz kartki, w nagłówku i treści życzeń i napis na kartce okolicznościowej może być klasycznym, często stosowanym zwrotem. 

"Serdeczne gratulacje" to bardzo ogólny napis, odpowiedni na wiele okazji. Takie uniwersalne zwroty znajdziesz wśród napisów na kartki okolicznościowe z bloczków z wycinankami Lemoncraft.Nie zapominajmy również o tym, że bardziej wyszukany (ale wciąż - nie spersonalizowany) napis, np. "...i żyli długo i szczęśliwie" na kartce ślubnej, sam w sobie może stać się intrygującą częścią kompozycji.


Kiedy mogą Ci się przydać gotowe napisy do kartek okolicznościowych ręcznie robionych?


Powyżej opisałam sposób wyboru napisu okolicznościowego w oparciu o potrzeby, doświadczenie, stopień zażyłości i inne czynniki socjologiczne. Ale przecież nie tylko one determinują wybór napisu na front kartki. Jest wiele sytuacji, w których warto sięgnąć po gotowe napisy okolicznościowe - mnóstwo przydatnych napisów w różnych rozmiarach, fontach, w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) znajdziesz w bloczkach kreatywnych i bloczkach połówkowych Lemoncraft.

Napisy dopasowane kolorystycznie do kartki? Z naszymi kolekcjami to możliwe - nie musisz mieć kolorowej drukarki :-)Kiedy gotowe napisy mogą Ci się przydać?

1) gdy nie masz dostępu do drukarki lub Twoja drukarka właśnie odmówiła współpracy;

2) kiedy wykonujesz kartkę dla klienta, a On nie życzy sobie personalizacji;

3) gdy chcesz szybko dokończyć pracę i nie masz czasu na tworzenie napisu, dobór fontu, wydruk;

4) kiedy chcesz mieć 100-procentową pewność, że użyty napis idealnie pasuje stylem do pracy stworzonej z danej kolekcji papierów do scrapbookingu (w Lemoncraft napisy okolicznościowe do wycięcia zawsze są dopasowane do danej kolekcji).

Napis idealnie dopasowany do stylu i kolorystyki pracy to rękodzielnicza wisienka na torcie!Jakie napisy na kartki okolicznościowe ręcznie robione, jeśli nie wydruk?


Choć z wydrukowanych - czy to samodzielnie, czy przez producenta papierów - napisów korzysta się najłatwiej i najszybciej, warto pamiętać o tym, że w scrapbookingu masz jeszcze mnóstwo innych możliwości do wyboru. Zwłaszcza, że też nie każdy wybrany font możesz zastosować do tworzenia kartek okolicznościowych na sprzedaż. Zwróć uwagę na to, iż tworząc pracę z napisem, którą planujesz sprzedać, musisz celować w fonty do użytku komercyjnego. To bardzo ważne, by przed zastosowaniem danego fontu zapoznać się z treścią licencji.
Jeśli chcesz sięgnąć po rozwiązanie budzące mniej wątpliwości, wybierz gotowy produkt scrapbooking z propozycji dostępnych w sklepach. Nie zapominaj, że to, jakiego rodzaju napis umieścisz na swojej kartce, wpłynie na odbiór całej pracy! Jeśli nie drukowane napisy na kartki, to do wyboru masz jeszcze m.in.:

- brushlettering czyli kaligrafię;
- stemplowane napisy;
- napisy z wykrojników;
- tekturki scrapbooking;
- naklejki scrapbooking;
- die-cutsy scrapbooking;
- układanie napisu z koralików z literkami.

Tekturki scrapbooking w formie napisów to częsty dodatek w ręcznie robionych kartkach okolicznościowych.


Stemplowany napis to super wybór do kartki okolicznościowej lub na pudełko na kartkę. Możesz wybierać różne kolory tuszu, za każdym razem uzyskując inny efekt.Znasz jeszcze jakieś ciekawe metody tworzenia lub nanoszenia napisu okolicznościowego na kartkę handmade? Daj znać w komentarzu! :-)

Jakie napisy na kartki okolicznościowe ręcznie robione znajdziesz w kolekcjach Lemoncraft?


Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym maksymalnie nie ułatwiła Ci poszukiwań :-) W ofercie Lemoncraft znajdziesz mnóstwo bloczków, w których znajdziesz arkusze z napisami okolicznościowymi. Jeśli nie znasz tego produktu, nie chciałabym, żebyś próbowała samodzielnie dociekać, jakie napisy znajdziesz w poszczególnych kolekcjach. Oczywiście staramy się, by nasze bloczki były uniwersalne, więc nie ograniczamy się do jednej tematyki napisów, ale z pewnością w połówce do kolekcji dziecięcej znajdziesz więcej napisów na kartki dla maluszków, a w bloczku do romantycznej, kwiatowej kolekcji, umieszczamy głównie napisy ślubne ;-) Poniżej zamieszczam małą ściągę z najpopularniejszych kolekcji, wraz z podlinkowaniem poszczególnych produktów bezpośrednio do sklepu scrapbookingowego Lemoncraft - mam nadzieję, że to Ci pomoże!

- bloczek połówkowy Waiting for you - napisy z okazji narodzin maluszka, a także napisy okolicznościowe związane z Chrztem Świętym, czy urodzinkami najmłodszych pociech;

- bloczek połówkowy Natural Christmas - bożonarodzeniowe świąteczne napisy okolicznościowe;

- bloczek połówkowy Linen Story - napisy na Dzień Nauczyciela, napisy ślubne i urodzinowe;


- Mum's Love elementy do wycinania - napisy do kartek okolicznościowych dla mam, przyjaciółek, napisy pełne ciepłych uczuć, które można skierować do każdej osoby, którą się kocha;

- Sweetness bloczek z elementami - napisy miłosne - walentynkowe oraz ślubne, a także mnóstwo pozytywnych przesłań dla osób, którym chcesz dodać otuchy;

- Happiness - wycinanki - bloczek elements - miks radosnych napisów, nawiązujących do rodziny, przyjaźni i ważnych życiowych wydarzeń.

Na jednej pracy możesz łączyć różne napisy, tworząc treść jedyną w swoim rodzaju i idealnie dopasowaną do okazji, na którą tworzysz swoje rękodzieło.To oczywiście nie pełna oferta napisów w kolekcjach Lemoncraft. Warto też wspomnieć o tym, iż w bloczku, w którym skupiamy się głównie na jednej czy dwóch uroczystościach, znajdziesz również kilka bardziej uniwersalnych napisów na kartki ręcznie robione ;-) Mam jednak nadzieję, że niniejsza część artykułu stanie się drogowskazem dla osób, które w ogóle nie znają naszych wycinankowych bloczków.

Dla wytrwałych: napisy na kartki okolicznościowe do wydrukowania! Freebies!


Na początek mam dla Ciebie kilka bardzo ważnych informacji, proszę, zapoznaj się z nimi, zanim pobierzesz pliki. Pobierając napisy okolicznościowe do druku akceptujesz warunki korzystania z digi napisów LemonCraft.

Przeczytaj zanim wydrukujesz digi napisy na kartki okolicznościowe i nie tylko:

- napisy okolicznościowe do wydruku - to forma graficzna, więc zapisane są w formacie PNG, aby jak najmniej tracić na jakości;
- do wydruku bilecików najlepiej użyć grubszego papieru – takiego o gramaturze minimum 160g;
- nie rezygnuj z jakości - nie drukuj napisów w trybie ekonomicznym.

UWAGA: nasze napisy na kartki okolicznościowe do wydruku przeznaczone są do użytku osobistego oraz chronione prawem autorskim. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie oraz udostępnianie czy odsprzedaż.

A teraz już z radością i bez skrępowania częstuj się naszymi napisami do wydruku Lemoncraft, z pomocą których stworzysz piękne prace na Dzień Matki, Dzień Ojca, ślub, urodziny, imieniny czy nawet Boże Narodzenie!

 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 


 


Jak widzisz, przygotowałyśmy dla Ciebie napisy, które często mogą Ci się przydać w Twojej twórczości. Te stanowiące zwrot do Mamy i Taty to nie tylko świetny wybór na Dzień Matki i Dzień Ojca, ale również na Ich urodziny, imieniny, czy nawet - na podziękowanie dla rodziców młodej pary wręczane w dniu ślubu. 

Z kolei ślubne napisy będą w sam raz na rozkręcający się coraz bardziej sezon ślubny. Wykorzystasz je do ślubnych kartek z życzeniami, ale również do ślubnych albumów, albo w roli napisu na opakowaniu na wino :-) Wiem, że znajdziesz dla naszych digi napisów jeszcze całe mnóstwo zastosowań! Gotowymi projektami koniecznie pochwal się w naszej grupie facebookowej Lemoncraft Inspirations. Już nie mogę się doczekać! :-) Przy okazji mam do Ciebie bardzo ważne pytanie: jakich jeszcze napisów Ci brakuje? Na jaką okazję przydadzą Ci się napisy na kartki okolicznościowe do wydrukowania? Koniecznie daj znać w komentarzu!

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger