Zdjęcia z Komunii - jak je oprawić?

Było już o kartkach na I Komunię Świętą, o dekoracjach stołu na przyjęcie komunijne, a także o podziękowaniach komunijnych dla gości i rodziców chrzestnych. Uroczystość przemija, pozostają piękne wspomnienia i... zdjęcia, z którymi często nie wiadomo, co zrobić. Jak je przechowywać, aby się nie zniszczyły i w jaki sposób je wyeksponować, by zrobić to w sposób gustowny? Do czego możesz wykorzystać zdjęcia z Komunii? Jak oprawić zdjęcie komunijne scrapbooking? Dziś poszukamy odpowiedzi na te wszystkie pytania, zapraszam!Zdjęcia z komunii - co możesz z nimi zrobić?


Zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej są fotografiami specyficznymi i nie każdy wie, w jaki sposób można je zastosować, by upamiętnić dzień przyjęcia przez dziecko Sakramentu, a jednocześnie nie otrzeć się o kicz, jaki często prezentują sobą gotowe, masowo produkowane obrazki komunijne z ramkami. 

Scrap z kolekcji papierów do scrapbookingu Lemoncraft GREENERY: idealny wybór do prac komunijnych, zarówno dziewczęcych, jak i chłopięcych :-)Co zrobić z tymi wszystkimi pięknymi fotografiami z ważnego wydarzenia? Możliwości jest sporo! Oto kilka podpowiedzi i pomysłów na zdjęcia z Komunii:

1) wręcz je, odpowiednio oprawione, tym najważniejszym gościom komunijnym. Zdjęcie w pięknie udekorowanej ramce to super podziękowanie komunijne dla chrzestnych czy dziadków!;

2) wywołaj je i przechowuj w ręcznie stworzonym albumie na zdjęcia - to najpiękniejsza pamiątka I Komunii Świętej na lata;

3) wybierz ulubione zdjęcie z komunii i wyeksponuj je na ścianie salonu, dobierając dodatki zarówno do charakteru wnętrza, jak i do samej fotografii.

Po pięknie oprawione zdjęcia komunijne sięga się częściej i z większą przyjemnością. Podaruj sobie radość miłego powrotu do ważnych życiowych wydarzeń - scrapuj!


Ramka na zdjęcie komunijne DIY


Najprostszy sposób na zdjęcia z komunii świętej to ramki komunijne. Wystarczy kupić kilka prostych, białych ramek na zdjęcia, wywołać ulubione fotografie i wsadzić je w ramki. Tym sposobem nie uzyskasz jednak efektu wow. Jeśli pragniesz czegoś więcej, niech w Twoich dłoniach powstanie ramka handmade na zdjęcia. Możesz ją stworzyć od podstaw lub alterować (przerobić) gotową ramkę ze sklepu, dodając unikatową kompozycję dekoracyjną.

Ramka na zdjęcie komunijne DIY może mieć formę scrapa, layoutu - czyli tworzyć pełnowymiarowy obrazek wielkości dużego arkusza papieru do scrapbookingu 30x30, lub być dowolną, mniejszą albo większą formą, naklejoną na podobrazie malarskie, oprawioną w kupną ramkę: klasyczną albo głęboką. Możliwości jest wiele, a każda z nich da zupełnie inny efekt końcowy!

Klasyczny layout scrapbooking, oprawiony w głęboką białą ramkę to miejsce godne ulubionej fotografii z I Komunii Świętej. Jasna kolorystyka i subtelne dekoracje oraz prosta forma ramki sprawią, że tak oprawione zdjęcie będzie pasować do dowolnego wnętrza.Ramka komunijna nie musi też zawierać zdjęcia - w ramkę przeznaczoną na późniejsze uzupełnienie fotografią możesz wsunąć treść podziękowań lub jakiś szczególnie ważny cytat - wówczas komunijna ramka handmade będzie stanowić wspaniałe podziękowanie komunijne dla chrzestnych. Sprawdź TUTAJ więcej pomysłów na podziękowania komunijne!

Tekst podziękowania, który w późniejszym czasie można zamienić na zdjęcie to sprytne rozwiązanie i świetny pomysł na realizację upominku dla dziadków czy rodziców chrzestnych!Album harmonijka scrapbooking - idealna na zdjęcia z komunii!


Twoje dziecko przyjęło po raz pierwszy Sakrament Komunii Świętej? Wspaniale! Przygotuj sobie album harmonijkę scrapbooking i powklejaj do niego najlepsze fotki. Taki mini album możesz nosić w torebce - dzięki temu zdjęcia masz zawsze pod ręką i możesz je pokazać np. przypadkowo spotkanej na mieście przyjaciółce, czy dalekiej kuzynce podczas rodzinnego zjazdu u babci ;-)

Album harmonijka komunijny - elegancko, z klasą, ale też prosto i przyjemnie.


Wnętrze harmonijki zdobią przede wszystkim fotografie, ale równie ważny jest odpowiedni papier do scrapbookingu, ponieważ nie umieścisz tutaj zbyt bogatych zdobień. Dlatego dobierz arkusze w taki sposób, by mogły stać się pięknym tłem dla uwiecznionych wspomnień.

Wnętrze mini albumu zdobią przede wszystkim papiery do scrapbookingu - zadbaj więc o to, by wybrać takie z subtelnym, ale pięknym wzornictwem. Jeśli masz w swoich zasobach Lemoncraft SINCERITY - nada się idealnie!


Nieco bardziej możesz poszaleć z okładką albumu harmonijkowego, pamiętaj jednak, że jeśli zamierzasz go nosić w torebce, wszelkie wystające elementy mogą haczyć, co grozi ich oderwaniem lub uszkodzeniem. 

Bogato zdobiona okładka albumu harmonijkowego pozwoli Ci na twórcze szaleństwo :-)


Pięknie udekorowany mini album z I Komunii Świętej będzie za to wzruszającą i oryginalną pamiątką np. dla Dziadków czy rodziców chrzestnych. Oni nie muszą mieć zdjęć zawsze przy sobie, ale z pewnością miło będzie je wyciągnąć i od czasu do czasu obejrzeć, oprawione w piękne papiery do scrapbookingu i dopasowane do nich kreatywne dodatki :-)

Piękny albumik na I Komunię Świętą stanie się nie tylko oprawą godną wyjątkowych zdjęć, ale i oryginalną dekoracją półki, na której stanie.Album scrapbooking - jak pięknie oprawić zdjęcia z I Komunii Świętej?


Pełnowymiarowy, rozbudowany album na zdjęcia z komunii to już wyższa szkoła jazdy. Nad tego typu pracą spędzisz więcej czasu, zużyjesz też więcej papierów do scrapbookingu i kreatywnych przydasi. Efekt, jaki możesz uzyskać, jest jednak wart wzmożonego wysiłku!

Pełnowymiarowy album scrapbooking z I Komunii Świętej to praca czasochłonna, ale dająca efekt, który jest wart naszego scrapowego trudu.Album scrapbooking pozwala Ci w pełni dostosować wielkość albumu, liczbę kart, styl pracy i jej kolorystykę do posiadanych fotografii. Możesz przygotować bogato zdobiony album z kilkoma kartami lub album na zdjęcia komunijne, w którym główną rolę dekoracyjną odgrywać będą piękne papiery do scrapbookingu. 

Wnętrze albumu komunijnego możesz udekorować pięknymi papierami do scrapbookingu oraz pasującymi do nich dodatkami.Taki album możesz zrobić dla siebie i swojego dziecka lub jako prezent dla dziadków albo rodziców chrzestnych. Możesz też tworzyć albumy komunijne na sprzedaż, jeśli zajmujesz się wykonywaniem prac na zamówienie.

Pamiętaj, że choć najpopularniejsze są albumy komunijne w bieli, kremie, beżach, zieleniach, jaśniutkim błękicie i delikatnym różu, wcale nie musisz kurczowo trzymać się tej tradycyjnej kolorystyki. Jeśli np. dziewczynka idąca do I Komunii Świętej uwielbia kolor fioletowy, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie z użyciem tej barwy przygotować zachwycające komunijne rękodzieło!

Album na zdjęcia z komunii wcale nie musi być biały! Jeśli tylko masz pomysł, śmiało sięgaj po niestandardowe rozwiązania kolorystyczne. Spróbuj z papierami Lemoncraft - ich wzornictwo sprawia, że będzie elegancko i romantycznie, bez względu na to, którą paletę barw wybierzesz do swojej twórczości.


Zestawienie delikatnego fioletu z beżem i bielą daje naprawdę świetny efekt. Jeśli chcesz przygotować album scrapbooking na zdjęcia z I Komunii Świętej w podobnej stylistyce, wypróbuj blok kreatywny Lemoncraft My Sweet Provence.

Zestaw fiolet z bielą i beżem, a uzyskasz subtelny i delikatny efekt, w sam raz dopasowany do tematu I Komunii Świętej.


Poza eksperymentami kolorystycznymi, możesz również próbować tworzyć albumy komunijne w różnych kształtach. Pamiątka I Komunii w kształcie serca daje naprawdę ciekawy efekt!

Niestandardowych rozwiązań szukaj również w kształcie albumu. Serduszko jest bardzo wymowne, a przy tym szalenie oryginalne!


Mam nadzieję, że zachęciłam Cię dziś do oprawiania komunijnych zdjęć. Podane w pięknej formie, zyskują na wartości sentymentalnej, stając się wspomnieniem, do którego warto i miło jest wracać. Sięgaj po rozmaite formy eksponowania fotografii z wydarzeń ważnych dla Ciebie i Twojej rodziny. Jesteś scraperką, możesz więc uzupełniać wspomnienia o emocje i uczucia, które z czasem bledną i ulatują z naszej pamięci. Zachowaj piękne chwile na dłużej, robiąc to, co kochasz, a przy okazji dając coś bezcennego swoim Bliskim! P.S. Scrapujesz z Lemoncraft? Lubisz tworzyć z naszych papierów do scrapbookingu? Odwiedzasz nasz sklep scrapbooking i zaopatrujesz się w nim w kolekcje scrapowe? Koniecznie pochwal się efektem swojej pracy w naszej facebookowej grupie: LEMONCRAFT INSPIRATIONS. Do zobaczenia! :-)


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger