Kartki na rocznicę ślubu: trzy formy kartek, które warto znać

W scrapbookingowym rękodziele bardzo wyraźnie wyodrębniają się poszczególne sezony. W określonych miesiącach tworzymy najwięcej prac nawiązujących do danej okazji. W maju są to komunie, w listopadzie i grudniu - Boże Narodzenie. Latem z kolei najczęściej skupiamy się na ślubach. Zapominamy, że w tym czasie mnóstwo par z poprzednich lat obchodzi swoje rocznice. A przecież kartki na rocznicę ślubu to bardzo dochodowa nisza oraz okazja do stworzenia czegoś wyjątkowego! Sprawdź trzy formy kartek, które warto znać tworząc kartki rocznicowe ślubne. Zobacz, jakie papiery do scrapbookingu Lemoncraft pomogą Ci wyczarować zachwycające rękodzieło rocznicowe!


Kartki na rocznicę ślubu - dlaczego są tak ważne dla rękodzielnika?

Sezon ślubny rozkwita, a wraz z nim pojawia się coraz więcej pomysłów na ślubne rękodzieło. Czy jednak pamiętasz o tym, że w ubiegłych latach również w tym czasie wiele par brało ślub? Dlaczego to tak istotne? A no dlatego, iż te pary obchodzą teraz... rocznicę ślubu! A to kolejna okazja, o której jako rękodzielnik powinnaś pamiętać. Mąż chcący zrobić niespodziankę żonie, przyjaciółka chcąca zrobić prezent małżeństwu, rodzice pragnący uczcić z dziećmi Ich okrągłą rocznicę ślubu, albo dzieci pragnące zaskoczyć swoich rodziców - ci wszyscy ludzie są Twoimi potencjalnymi klientami! Kartki na rocznicę ślubu powinny być równie popularne, jak kartki ślubne, zwłaszcza, że nie stanowią jednorazowej okazji, a okoliczność powtarzalną. Jeśli Twoja kartka na rocznicę ślubu będzie piękna i zaskakująca, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy kolejnej okrągłej rocznicy Klient do Ciebie wróci po następne kartki rocznicowe ślubne!

Nie sprzedajesz rękodzieła? Nic nie szkodzi! Również w Twoim kręgu zainteresowań powinny się znaleźć kartki na rocznicę ślubu. Możesz w ten sposób sprawić odrobinę radości swojej drugiej połówce, albo świętującym rodzicom czy przyjaciołom. Czyż nie jest wspaniale mieć jeszcze jeden pretekst do tego, by usiąść przy swoim biurku i stworzyć coś pięknego? :-)

Rękodzieło tworzone na rocznicę ślubu może być dopasowane kolorami lub motywami do nazwy danej rocznicy. Czy wiesz, że rocznice ślubu mają swoje nazewnictwo? Oto przykładowe nazwy rocznic ślubu:

piętnasta rocznica ślubu - kryształowa,
20 rocznica ślubu - porcelanowa,
25 rocznica ślubu - srebrna,
30 rocznica ślubu - perłowa,
35 rocznica ślubu - koralowa.

Chcesz przygotować coś więcej niż kartkę? Koniecznie zajrzyj do naszego wcześniejszego artykułu o prezentach na rocznicę ślubu! Znajdziesz tam również wygodną w użytkowaniu rozpiskę nazw najważniejszych rocznic ślubnych. Już nie musisz się zastanawiać, jak nazywa się pierwsza rocznica ślubu i która to szafirowa rocznica ślubu. KLIKNIJ TUTAJ i miej nazwy rocznic już zawsze pod ręką! :-)

Kartki na rocznicę ślubu - trzy formy kartek, które warto znać

Co zrobić, by ręcznie robiona kartka na rocznicę ślubu była jeszcze bardziej niezwykła? Sięgnij po jedną z form, które zawsze wywołają zachwyt! Na kartki rocznicowe ślubne warto wybierać formy nietypowe. Na pewno zwrócą uwagę odbiorców i przywołają pozytywne emocje. Dziś chciałabym Ci polecić szczególnie trzy formy kartek na rocznicę ślubu. Być może wśród scraperek są one dość popularne, natomiast dla odbiorców zewnętrznych stanowią zaskakującą nowość.

Dla Ciebie, jako twórcy, to również kusząca propozycja - na co dzień nieczęsto mamy okazję poszukiwać nowych form wyrazu i najczęściej wykonując kartki decydujemy się na klasyczne formy. Dziś chcę Cię przekonać, że to, co nietypowe i bardziej wyszukane, wcale nie musi być trudniejsze do wykonania i zająć Ci więcej czasu. To co, spróbujesz? :-)

Kartki na rocznicę ślubu - kartka brama lub okiennica

Kartka brama, nazywana jest również okiennicą, ze względu na to, iż jest to forma kartki, której frontowa część rozkłada się na dwie strony - zupełnie jak dwudzielne okno. Największymi atutami kartki bramy są:

  • możliwość podzielenia wewnętrznej części kartki na wyraźnie zaznaczone sekcje, np. na "plecach" kartki możesz umieścić treść życzeń, a na wewnętrznych bocznych skrzydełkach inspirujące aforyzmy lub fragmenty wierszy, piosenek itp.;
  • możliwość uzyskania ciekawego efektu poprzez dowolne ukształtowanie górnej linii kartki - skrzydełka mogą być wykończone linią prostą (wtedy uzyskujesz kartkę bramę prostokątną lub kwadratową), półokrągłą, mogą też przyjąć kształt łagodnej fali.
Prostokątna kartka brama ze zdejmowaną papierową przepaską to pomysł na oryginalną kartkę na rocznicę ślubu.


Czy są jakieś trudności w przygotowaniu kartki bramy na rocznicę ślubu? Niektóre scraperki obawiają się konieczności pomijania miejsca styku skrzydełek podczas budowania kompozycji. Rzeczywiście, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by nie skleić skrzydełek dekoracjami, bo wówczas kartki nie da się otworzyć.

Kartka brama to wyjątkowa forma kartek handmade. Warto ją znać, gdyż jest bardzo efektowna, a przy tym prosta do wykonania.


Jedyne, o czym musisz pamiętać, tworząc kartkę bramę, to sposób ułożenia kompozycji - nie może ona uniemożliwiać otwieranie i zamykanie skrzydełek kartki.


Jeśli jednak obawiasz się takiej sytuacji, przygotuj wersję kartki bramy zamykanej papierową przepaską. Wówczas cała dekoracja znajduje się na oddzielnym elemencie i o nic nie musisz się już martwić. Nie robiłaś nigdy kartki tego typu? Nie martw się! Kliknij i sprawdź nasz kurs video: jak zrobić kartkę bramę.


Kartka brama ze zdejmowaną papierową opaską to dobry początek, jeśli dotychczas nie miałaś do czynienia z tą formą cardmakingu.
 

Kartki rocznicowe ślubne - kartka sztalugowa czyli easel card

Co to jest easel card? Znana również pod polską nazwą kartka sztalugowa to jedna z form kartek ręcznie robionych, które odbiorcy lubią najbardziej. Dlaczego? Dlatego, że konstrukcja kartki sztalugowej pozwala na jej wygodne wyeksponowanie w widocznym miejscu, np. na półce w salonie. Taka kartka na rocznicę ślubu to świetny wybór, który pozwoli świętującej parze przedłużyć emocje związane z rocznicą o kolejne dni - przysłowiowe motylki w brzuchu gwarantowane za każdym razem, gdy wzrok spocznie na pięknej ręcznie robionej kartce!

Kartka, którą z łatwością można wyeksponować na półce - tak powinny być wyróżniane kartki na rocznicę ślubu! :-)


Nazwa kartki sztalugowej pochodzi od prostego skojarzenia ze sztalugą malarską, która stanowi podporę dla pięknego obrazu. Tutaj jest podobnie - frontowa część kartki naklejona jest na zbigowaną (czyli zagiętą) w połowie stronę bazy tej samej wielkości. Gdy kartka jest złożona na płasko, wygląda jak klasyczna kartka, jeśli jednak uniesiemy jej frontową część, tworzy nam się z tyłu podpórka dla frontowej strony naszej kartki. Wystarczy dodać jeszcze jakiś wypukły element wewnątrz kartki, by po postawieniu easel card się nie rozjeżdżała. W roli takiego podtrzymywacza świetnie sprawdzają się badziki Lemoncraft - wypróbuj koniecznie tę metodę! :-)

Największymi zaletami kartki sztalugowej są:

  • łatwość wyeksponowania pracy na półce;
  • bezproblemowe przesyłanie i/lub przechowywanie kartki (można ją złożyć na płasko);
  • możliwość tworzenia wersji z frontem o różnych kształtach oraz kompozycji mocno dekoracyjnych, jak i skromnych (w obu przypadkach kartka będzie bardzo efektowna!). 
Po złożeniu kartka sztalugowa wygląda jak klasyczna kartka handmade, możesz ją bez trudu zapakować w pudełko lub kopertę i wysłać.

Front kartki sztalugowej może przyjmować rozmaite kształty.

Elementem podtrzymującym easel card może być cokolwiek - podklejona na dystansie wycinanka, tekturka scrapbooking, wypukły kwiat, albo badziki Lemoncraft!


Tak piękną kartkę ręcznie robioną aż chciałoby się postawić w widocznym miejscu... Wybierając formę, jaką jest kartka sztalugowa, umożliwiasz odbiorcy dłuższą radość z otrzymanego rękodzieła!


Kartka kopertówka - idealna kartka na rocznicę ślubu!


Dlaczego kartka kopertówka jest idealna na rocznicę ślubu? Bo daje Ci całe mnóstwo możliwości! Może stanowić samodzielną całość, ale może przy okazji pełnić również rolę opakowania, np. na wywołane zdjęcia ślubne, albo na rocznicowy bon na sesję zdjęciową czy voucher na weekend SPA dla dwojga... :-) Każdy upominek z okazji rocznicy ślubu będzie cieszyć jeszcze bardziej, podarowany w takiej wyjątkowej formie!

Kartka kopertówka to piękna całość sama w sobie lub doskonałe opakowanie na upominek w postaci vouchera.


Warto wiedzieć, że pod nazwą kartki kopertówki może kryć się niejedna forma papierowego rękodzieła. W początkach scrapowej przygody wielu Polek kartka kopertówka oznaczała kartkę handmade wykonaną w całości z jednego, odpowiednio poskładanego arkusza papieru do scrapbookingu 30x30 cm. Tutaj doskonale sprawdzały się dwustronne papiery do scrapbookingu Lemoncraft, gdyż forma ta umożliwiała wyeksponowanie obu wzorów. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla tych scraperek, które zawsze mają dylemat, której strony dwustronnego arkusza użyć ;-)

Z czasem forma kartki kopertowej zaczęła ewoluować, przyjmując kształt kartki A4 zgiętej na 3 równe części i związanej wstążeczką (popularne jest także rozwiązanie, w którym frontowa klapka jest nieco krótsza od pozostałych), albo poziomej kartki DL z wklejoną kieszonką na całej długości dolnego skrzydełka. 

Tak wygląda w środku obecnie najpopularniejsza wersja kartki kopertówki. Wewnętrzna kieszonka służy do zamieszczania w niej karnetu z treścią życzeń, ale też upominków, jak zdjęcia, kupony lotto, bilety do teatru, czy bony podarunkowe.Najbardziej nowoczesną i zaskakującą formą kartki kopertówki jest kartka nawiązująca swym wyglądem do klasycznej, otwartej koperty. Takie rozwiązanie daje możliwość udekorowania kartki nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz: do tworzącej się kieszonki możesz poupychać kwiaty i inne przestrzenne dekoracje, nie martwiąc się o to, że będą przeszkadzać - bo tego typu kopertówka i tak się nie zamyka ;-) Wspaniała droga do twórczego wyżycia się! :-)

Kartka w formie otwartej koperty to ocean twórczych możliwości i oryginalna pamiątka.


Ty też twórz kartki na rocznicę ślubu!


Ręcznie robione kartki na rocznicę ślubu to zaskakujący, piękny i trwały zamiennik dla kwiatów, które szybko zwiędną. Zaproponuj swoim Klientom pojedynczą kartkę rocznicową lub całą kolekcję prac na poszczególne rocznice ślubu - to dopiero byłaby pamiątka! :-) Zarówno scraperka tworząca prace na sprzedaż, jak i ta, która kreuje swoje rękodzieło wyłącznie na potrzeby swoje i swoich bliskich, powinna pamiętać, że kartki na rocznice ślubu to świetna nisza, warta wypełnienia zachwycającymi pracami. Sięgając po kartkę kopertówkę, kartkę bramę lub kartkę sztalugową przełamiesz rutynę tworzenia kartek, zaproponujesz coś ciekawego innym, jednocześnie dostarczając mnóstwo twórczej radości samej sobie! Spróbuj koniecznie! Wesprzyj się wiedzą z dzisiejszego artykułu i zacznij sprzedawać ciekawe formy kartek na rocznicę ślubu, ukazując wszystkie ich zalety.

A jeśli chcesz, aby Twoja koleżanka scraperka również mogła poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i wypróbować nasze porady, koniecznie podziel się z Nią naszymi treściami! Pamiętaj, że pod każdym tekstem, po lewej stronie, znajdziesz ikonki, dzięki którym za pomocą jednego kliknięcia możesz udostępnić artykuł na Facebooku, Pinterest lub Twitterze! 

Pod każdym artykułem na naszym blogu, w lewym dolnym rogu, znajdziesz ikonki najpopularniejszych mediów społecznościowych - wystarczy kliknąć na wybraną ikonkę, by w szybki sposób udostępnić naszą treść znajomym! :-)Zdobywaj wiedzę i dziel się nią z innymi, a my będziemy nadal z przyjemnością i zaangażowaniem tworzyć dla Ciebie interesujące i przydatne treści scrapbooking :-)

 PODPISBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger