Album scrapbooking - jak zrobić album na zdjęcia?

W całym wachlarzu możliwości, jakie daje nam papierowa twórczość, bodaj najbardziej spektakularną, wzruszającą i piękną pamiątką jest album scrapbooking. Wbrew pozorom, nie zawsze trzeba mieć mnóstwo materiałów do rękodzieła i poświęcić wiele godzin, by przygotować piękny album z papieru. Znajdź pomysły na własny album; zobacz, jak wiele możliwości twórczych dają Ci papiery do scrapbookingu Lemoncraft; dowiedz się, jak zrobić album na zdjęcia, który odpowie na wszystkie Twoje twórcze potrzeby - a potem twórz swoje najwspanialsze rękodzieło i przechowuj setki najpiękniejszych wspomnień!


Album scrapbooking: przechowaj wspomnienia w unikalny sposób 

Czym jest album scrapbooking i dlaczego jest tak wyjątkowy? Niezwykłość tego papierowego projektu polega na tym, iż pozostaje on spójny z fotografiami, które zawiera lub/i z wydarzeniem, którego dotyczy. Gdy tworzysz ślubny album scrapbooking, możesz na jego kartach wyczarować atmosferę wyjątkowej elegancji i wszechobecnej miłości; przygotowując album na chrzest, możesz kierować się dziecięcą delikatnością i niewinnością; a wakacyjny album scrapbooking stać się może wyrazem beztroski i radosnej swobody. 

W zależności od tego, jakie papiery do scrapbookingu Lemoncraft wybierzesz, jaką formę przybierze Twój ręcznie robiony album, na jakie zdjęcia będzie przeznaczony i jaką ich ilość zmieścisz wewnątrz - za każdym razem opowiesz inną historię. Historię chwili, momentu, może całego dnia lub tygodnia, albo nawet roku czy dziesięciolecia. Historię, której szczegóły byłyby ulotne i zacierały się w pamięci, gdyby nie ubranie ich w papierową wyjątkowość, pełną czytelnych symboli i uroczych detali. 

Album scrapbooking to zatem swoista kronika wspomnień, tych najpiękniejszych, do których chcemy wracać. A trzymając w dłoniach prawdziwe arcydzieło, jesteśmy w stanie przypomnieć sobie smak każdej piękniej chwili :-)

Album scrapbooking - Twój piękny, kreatywny sposób na przechowywanie najwspanialszych wspomnień!

 

Twórz własne albumy scrapbooking: przeżywaj, doświadczaj, bądź kreatywna!

Jako osoba lubiąca robić, wywoływać i przechowywać zdjęcia, możesz wybrać gotowe rozwiązania. Ale gotowy album, wypełniony zdjęciami, będzie po prostu albumem. Jeśli z kolei zdecydujesz się na album scrapbooking i wykonasz go samodzielnie, zyskasz jedyną i niepowtarzalną pamiątkę. Piękna oprawa zdjęć będzie zachęcać do częstego powracania do ulubionych wydarzeń. A sam proces tworzenia papierowego rękodzieła może stać się dla Ciebie pasją, sposobem na walkę z codziennym stresem, niesamowitą, kreatywną przygodą, która pobudza wyobraźnię oraz pozwala doświadczać jeszcze głębsze emocje związane z ważnymi wydarzeniami w życiu. Twórz swój oryginalny album z papieru i przedłuż sobie chwile szczęścia i radości.

Uwolnij swoją kreatywność i stwórz album scrapbooking idealnie dopasowany do zdjęć!

 

Jak zrobić album na zdjęcia? Praktyczny Przewodnik dla Rękodzielników 

Tworzenie własnych pamiątek, wypełnionych ulubionymi zdjęciami, brzmi fajnie i kusząco, ale... nie masz pojęcia, jak się za to wszystko zabrać? Nie martw się! Przygotowałam dla Ciebie praktyczny przewodnik po tworzeniu albumów scrapbooking. Zanim przystąpisz do pracy, musisz wiedzieć, jakie masz możliwości. Później już tylko wybierz tematykę, formę pracy, kolorystykę oraz sięgnij po swoje ulubione papiery do scrapbookingu Lemoncraft i twórz - tak, jak podpowiada Ci serce lub jak dyktuje Ci wybrany tutorial scrapbooking na album ręcznie robiony ;-)

Jak zrobić album na zdjęcia - wybór tematyki oraz formy albumu

Mogłoby się wydawać, że album to album i jedyne, co trzeba postanowić, to na jakiego formatu zdjęcia będzie on przystosowany. W rzeczywistości jednak, album scrapbooking to termin o niezwykle złożonej definicji i bardzo zróżnicowanych możliwościach. 

Zanim zaczniesz pracę nad ręcznie robionym albumem, przemyśl jego tematykę, styl i kolorystykę.
 


Jeśli chodzi o tematykę albumu, to warto nakreślić ją już na wstępie, ponieważ podyktuje ona:

- kolorystykę pracy;

- wybór kolekcji papierów do scrapbookingu (zwracamy uwagę na jej kolorystykę, stylistykę, użyte motywy);

- dobór dodatków dekoracyjnych;

- a być może również kształt/formę albumu oraz liczbę zdjęć, które album powinien pomieścić (np. album ślubny powinien być przystosowany na większą ilość zdjęć, ponieważ trzeba tam zmieścić fotografie z ceremonii, wesela, sesji plenerowej, a album z I Komunii Świętej może być albumem na mniejszą ilość zdjęć, bo podczas tej uroczystości nie wykonuje się aż tak wielu fotografii).

Najczęściej album scrapbooking przygotowywany jest na następujące okazje:

 • ślubny album scrapbooking, 
 • album komunijny,
 • album na chrzest, 
 • album na roczek, 
 • album na 18 urodziny, 
 • album na okrągłą rocznicę ślubu (zwłaszcza na 25 lub 50), 
 • album scrapbooking na zdjęcia z wakacji.

Coraz częściej powstają też albumy scrapbooking dedykowane zdjęciom z tematycznej sesji zdjęciowej, np. album na zdjęcia z sesji bożonarodzeniowej, wiosenno-wielkanocnej czy narzeczeńskiej.

Album harmonijka to bardzo popularna forma papierowego rękodzieła.

 

Ślubny album scrapbooking to jedna z najczęstszych form papierowych albumów.


Jeśli chodzi o formę albumu, możliwości są niemal nieograniczone. Scraperki posiadające odpowiednią wiedzę, narzędzia i umiejętności potrafią wyczarować papierowe cuda w kształcie niemowlęcego bodziaka czy ślubny album serce w okładce z eko skóry. Jednak i wśród klasycznych rozwiązań masz sporo opcji do wyboru. Najpopularniejszy album scrapbooking jaki możesz przygotować to:

 • mini album,
 • album harmonijkowy,
 • album płócienny,
 • album w miękkiej okładce.
Przy albumach w standardowych formatach (czyli nie mini album) decydujesz również, czy będzie to album na mało zdjęć, czy album na dużo zdjęć. O tym drugim możesz przeczytać oddzielny artykuł na naszym blogu Lemoncraft - TUTAJ. Znajdziesz tam aż sześć super trików na dodatkowe skrytki na zdjęcia! Zajrzyj koniecznie :-)


Mini album w formie harmonijki przygotujesz szybko i z łatwością, a stanie się piękną pamiątką, cieszącą oko :-)
Album składający się tak naprawdę tylko z okładki? ;-) W scrapbookingu wszystko jest możliwe! :-D

 

Jeśli obawiasz się, że możesz sobie nie poradzić z dużą formą, na początek wybierz mini album. Będziesz potrzebować mniej materiałów, zużyjesz mniejsze ilości papierów do scrapbookingu, a efekt swojej pracy będziesz mogła podziwiać szybciej!

Skomplikowane formy albumowe to coś, do czego dojdziesz po czasie. Zacznij od małych kroczków, by w przyszłości osiągnąć albumowy sukces! :-)

Wybór papierów, dodatków i ozdób do tworzenia albumu  

Gdy wiesz już, w jakiej formie i na jaką okazję stworzysz swój papierowy album, przychodzi czas na jedną z najprzyjemniejszych części pracy. Musisz wybrać kolorystykę i styl papierów do scrapbookingu, kreatywnych dodatków i ozdób. 

Najłatwiejszą i najbezpieczniejszą metodą na wybór elementów, które będą ze sobą spójne jest rozpoczęcie planowania albumu od wyboru papierów do scrapbookingu. Jeśli to Twój pierwszy (lub jeden z pierwszych) album scrapbooking, wybierz papiery do scrapbookingu Lemoncraft z jednej kolekcji. Jeśli masz doświadczenie w łączeniu różnych wzorów i kolorów, możesz zmiksować ze sobą dwie lub trzy kolekcje w pasującej do siebie tonacji i stylistyce.

Mając już wybrane papiery scrapowe do albumu, możesz zacząć wybierać dodatki. Elementy barwne, jak kwiaty, półperełki, wycinanki, wstążki, guziczki - dobierz w taki sposób, by powtórzyć kolor występujący na arkuszach papierów (możesz też wybrać inne odcienie tych samych barw). Pozostałe elementy, np. tekturki scrapbooking, koronki, sznurki, ramki z masy powinny współgrać np. z kolorem bazy albumu - zostaw je w naturalnym wybarwieniu lub przemaluj na biało/kremowo, w zależności od potrzeb. 


Wybór papierów do scrapbookingu i kreatywnych dodatków to najprzyjemniejsza część pracy nad albumem scrapbooking.

Wśród kolekcji Lemoncraft znajdziesz mnóstwo elementów do samodzielnego wycięcia. To doskonałe ułatwienie pracy, ponieważ masz pewność, że dekoracje będą idealnie dopasowane stylem i kolorami do tła kart albumowych. 

UWAGA: przy wyborze dekoracyjnych dodatków do albumu koniecznie zwróć uwagę na odległość pomiędzy albumowymi kartami. Jeśli dekoracje będą zbyt wypukłe w stosunku do przestrzeni między stronami, strony będą się nieestetycznie wybrzuszać, co w przyszłości może doprowadzić do pękania bazy i załamywania się albumowych kart. Nie przyklejaj też wypukłych dekoracji blisko wewnętrznej krawędzi karty - takie umieszczenie ozdób utrudni otwieranie albumu i przewracanie kart.


Album scrapbooking - okładka

Kiedy wymieniałam najpopularniejsze rodzaje albumów scrapowych, wspomniałam o albumie w miękkiej okładce. To okładka obłożona tkaniną, wypełniona od środka miękką ociepliną lub innym, podobnym wypełniaczem. Prezentuje się niezwykle efektownie, jest miła w dotyku i świetnie współgra z papierowymi dekoracjami. Taka okładka jest też niezwykle trwała i zabezpiecza rogi albumu przed zagięciami i uszkodzeniami.

Okładka albumu musi być wyjątkowa! Ma zachęcić do tego, by zajrzeć do wnętrza, ale też - ochronić album przed zniszczeniem.


Im bardziej będziesz doświadczona w tworzeniu albumów i im bardziej rozbudowany będzie Twój warsztat pracy, tym bardziej wymyślne i niestandardowe okładki albumów będziesz mogła tworzyć. Co powiesz na zaskakujące i zarazem zachwycające połączenie shakera, eko zamszu, kompozycji z tekturek, ozdobnych przeszyć i nietypowego kształtu całej bazy? Brzmi fantastycznie, a wygląda jeszcze lepiej, prawda? :-)

Skomplikowane, niestandardowe i zaskakujące okładki albumów ręcznie robionych już same w sobie są pięknym rękodziełem!


Niech nie przerażają Cię możliwości, które przed Tobą stoją! Zacznij od czegoś łatwiejszego, np. album w płóciennej okładce również wygląda fenomenalnie, a jest o wiele łatwiejszy do stworzenia. Możesz też kupić gotową bazę albumową i skupić się wyłącznie na oklejaniu i dekorowaniu środka oraz na zdobieniu okładki pięknymi przydasiami.


Jak ozdobić album scrapbooking w środku?

Jeszcze więcej możliwości niż okładka, daje Ci wnętrze ręcznie robionego albumu. Masz wpływ nie tylko na kolorystykę poszczególnych stron, ale także na ich funkcjonalność. Pojedyncza strona może być przeznaczona na jedno zdjęcie albo stać się przestrzenią pełną skrytek, kieszonek i przekładek, które pomieszczą całe mnóstwo fotografii! O czym musisz pamiętać, dekorując wnętrze albumu?

a) ewentualne skrzydełka, przekładki i schowki zaplanuj, zanim zaczniesz oklejać strony papierem do scrapbookingu - niektóre elementy (magnesy neodymowe, końcówki wstążek i sznurków, ćwieki ze wskazówkami) wymagają zamaskowania/ukrycia pod warstwą papieru;

b) sąsiadujące ze sobą strony powinny pasować do siebie kolorystyką, stylem, tematyką. Możesz - ale nie musisz - zdecydować się na kontynuację wzoru papieru scrapowego użytego w tle;

c) ważne jest, aby przestrzenne dekoracje umieszczać na sąsiadujących stronach asymetrycznie - po pierwsze dlatego, by nie haczyły o siebie podczas otwierania albumu, po drugie po to, by grubość kompozycji dekoracyjnych się nie podwoiła, kiedy strony nałożą się na siebie;

Wnętrze papierowego albumu to najważniejsza część Twojej pracy. Pamiętaj o wszystkich ważnych zasadach kreowania stron albumu scrapbooking.


d) bardziej dekoracyjne fragmenty papierów scrapowych zestawiaj z tymi delikatniejszymi, tak, aby całość była piękna, ale nie przeładowana.
 
Zestawiaj wzorzyste arkusze papierów z tymi delikatniejszymi - baw się łączeniem kolorów, deseni i dodatków i twórz coś, co będzie jedyne w swoim rodzaju!


Koniecznie kliknij w miniaturę poniżej i przenieś się na nasz kanał YouTube, by obejrzeć całą serię filmów instruktażowych krok po kroku. Cytrynowa Projektantka i albumowa mistrzyni Asia Szulik pokazuje, jak zrobić album na zdjęcia, pełen różnorodnych, interesujących rozwiązań i zachwycającego uroku!Album scrapbooking pomysły - skąd wziąć pomysły na własny album?

Wierzę, że wybór jednej albumowej idei może być trudny, zwłaszcza teraz, gdy wiesz już, jaka mnogość opcji czeka na Twoją kreatywność :-D Tyle rozwiązań, tyle możliwości! Co wybrać? Jak znaleźć punkt zaczepienia w tej różnorodności? Od czego zacząć? W celu uporządkowania myśli i odkrycia, do jakiego stylu Twoje serce bije najmocniej, polecam Ci pomysły na album scrapbooking, oglądane w sieci. W kanałach social media Lemoncraft znajdziesz całe mnóstwo inspiracji i gotowych rozwiązań. Poświęć jedno popołudnie lub wieczór na przegląd gotowych projektów albumowych stworzonych przez Cytrynowe Projektantki z papierów do scrapbookingu Lemoncraft!

Mnóstwo ciekawych propozycji - również albumowych - znajdziesz na naszym Instagramie - koniecznie nas zaobserwuj, żeby być na bieżąco z Cytrynowymi inspiracjami!


 

Nie od dziś wiadomo, że Pinterest to prawdziwa kopalnia inspiracji! Zobacz, jakie wspaniałe albumy scrapbooking i nie tylko możesz stworzyć z papierów do scrapbookingu Lemoncraft.


 

Stwórz własny album scrapbooking! 

My dajemy Ci wiedzę, umiejętności i materiały, Ty oprawiaj piękne wspomnienia w zachwycające albumy. Nie czekaj, już teraz zaplanuj swój własny album scrapbooking. Skorzystaj z wiedzy Cytrynowych Projektantek i z naszych papierów do scrapbookingu Lemoncraft. Przekonaj się, że Ty też potrafisz! :-)

Ty też potrafisz stworzyć album na swoje najpiękniejsze fotografie! Tylko spróbuj :-)

 

Odkryj szeroki wybór papierów i dodatków w sklepie Hobbyplace.pl

Jesteś zdecydowana, by oprawić ulubione fotografie w zachwycający i nietuzinkowy album scrapbooking? W Twojej głowie powstaje już plan stworzenia wyjątkowego papierowego albumu? Zastanawiasz się teraz, co będzie Ci potrzebne do jego wykonania i gdzie się w to wszystko zaopatrzyć? Mam świetną wiadomość! Jest takie miejsce w sieci, gdzie wyszukasz najpiękniejsze dodatki do Twoich kreatywnych prac! 

Odkryj magię tworzenia albumów scrapbooking i utrwal swoje wyjątkowe chwile w pięknych projektach. Papierów oraz dodatków do tworzenia albumów szukaj w naszym sklepie internetowym: www.hobbyplace.pl
 

 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger