Pomysły na kartki ręcznie robione - kartka na chrzest

Chrzest święty to jedno z pierwszych uroczystych wydarzeń w życiu człowieka, dlatego staramy się zrobić wszystko, by został on zapamiętany jak najpiękniej. Pamiątki Chrztu mają stać się dla maluszka namacalną pamiątką z wydarzenia, którego On sam nie będzie pamiętać. Jeśli chcesz w przekazanych życzeniach zawrzeć moc wzruszeń i pozytywnych emocji, kartka na chrzest ręcznie robiona będzie najlepszym wyborem. Możesz w niej zamknąć każdą ilość serdeczności, oprawiając całość w zachwycające i niepowtarzalne rękodzieło. Sięgnij po papiery Lemoncraft i przygotuj personalizowaną kartkę na chrzest. Najpierw jednak zapraszam Cię do lektury dzisiejszego artykułu, w którym znajdziesz mnóstwo porad dotyczących tworzenia kartek na chrzest scrapbooking. Znajdziesz tu również inspirujące prace Cytrynowych Projektantek, które na pewno natchną Cię do kreatywnego działania!


Pomysły na kartki ręcznie robione - kartka na chrzest scrapbooking


Dlaczego kartka ręcznie robiona jest tak wyjątkowym sposobem na wręczenie życzeń? To proste! Wyobraź sobie większą okazję, jak chrzest, roczek czy komunia. Możesz przywołać w pamięci własną uroczystość. Czy kojarzysz chwilę otwierania prezentów i kartek z życzeniami? A czy pamiętasz, jak wśród kilku lub kilkunastu kartek, wiele wyglądało identycznie? No właśnie... Trudno uwierzyć w wyjątkowość życzeń, kiedy zostały przekazane w taki sam sposób, jak życzenia od innych gości. Żeby uniknąć takich sytuacji, warto zwrócić uwagę na kartki ręcznie robione. One zawsze są niepowtarzalne, a do tego mogą być w pełni spersonalizowane, dostosowane do odbiorcy i wyraźnie skierowane tylko do Niego! Wręczenie ręcznie wykonanej pamiątki to przejaw wyjątkowego celebrowania danego wydarzenia i obdarzania świętującej osoby silnym, pięknym uczuciem.

Dlaczego to właśnie kartka na chrzest ręcznie robiona powinna zwrócić Twoją uwagę? Jest najprawdopodobniej pierwszą - lub jedną z pierwszych - pamiątką, jaką wręczasz nowemu członkowi rodziny. To właśnie teraz masz szansę uczynić tradycję z obdarowywania Go wyjątkowymi życzeniami na wyjątkowe okazje. Wyobraź sobie ten zbiór wspaniałości, które możesz dać komuś z okazji roczku, I Komunii Świętej, 18 urodzin, ślubu... Czyż to nie cudowne wyobrażenie jedynej w swoim rodzaju, sentymentalnej i pięknej pamiątki najważniejszych chwil w życiu? Możesz też skierować swoje intencje w stronę pojedynczej, ale wyjątkowej pamiątki, wykonanej samodzielnie, z pełnym skupieniem na konkretnej osobie. Taka kartka na chrzest scrapbooking wraz z upływem lat nie tylko nie straci nic ze swej wartości, ale nawet zyska, stając się cennym skarbem z dzieciństwa.

 

Kartka na chrzest dla Dziewczynki

Czy płeć dziecka determinuje wygląd kartki na chrzest? Nie zawsze - np. w przypadku monochromatycznej, białej lub kremowej, kartki handmade wykorzystującej powszechnie stosowane symbole, z pewnością wygląd kartki nie nakreśla, kto jest jej odbiorcą. Jednak, jeśli tylko zechcesz, Twoja ręcznie robiona kartka na chrzest dla dziewczynki może emanować dziewczęcą delikatnością, niewinnością i słodyczą. W tym celu zastosuj kilka trików, które uczynią Twój projekt wybitnie dziewczęcą pamiątką. Twoje cele artystyczne to w tym momencie:

 • delikatność i subtelność projektu. Zadbaj o to, by Twoja kartka na chrzest scrapbooking pełna była delikatności i zwiewności. Warstwowość projektu, obecność ażurowych wzorów, umiejętność łączenia ze sobą różnych materiałów dających wrażenie miękkości i lekkości - wszystko to sprawi, że Twoja ręcznie robiona kartka dla dziewczynki będzie przywodzić na myśl maleńką, kruchą i delikatną dziewczynkę: a przecież właśnie dla takiej osoby tworzysz swoją pamiątkę chrztu!

Kartka na chrzest dla dziewczynki pełna jest pastelowych barw i delikatności.

 

 • pastelowe kolory i motywy kwiatowe. Pastelowe barwy - zwłaszcza różne odcienie różu i jasnego fioletu - to kolory wiązane w naszej tradycji z dziewczęcością. Ich cukierkowy charakter wspaniale współgra z bielą lub kremem, które uspokajają całość, dodając projektowi wizualnej lekkości i delikatności. Kwiatowe motywy wzmacniają efekt romantycznej pamiątki dla małej księżniczki. Możesz dodać przestrzenną kompozycję kwiatową lub wybrać papiery Lemoncraft w kwiatowe desenie - takich wzorów znajdziesz u nas bardzo dużo!

Subtelne symbole religijne możesz wpleść w ukwieconą kompozycję kartki na chrzest.

 

Cudowne kwiaty i inne dziewczęce dodatki pięknie udekorują pamiątkę chrztu świętego.

 

 • wykorzystanie zdobień oraz symboli. Urocze motylki, błyszczące perełki, połyskujące w słońcu cekiny, różowe sukienki i zwiewne falbanki - to wszystko niewątpliwie kojarzy się z dziewczynkami. Wykorzystaj takie motywy i dekoracje w swoim rękodziele, by Twoja kartka na chrzest dla dziewczynki stała się wyjątkowym trofeum małej miłośniczki różu i błyskotek! A jeśli chcesz podkreślić okazję, na jaką powstała Twoja piękna praca handmade, koniecznie połącz ze sobą atrybuty dziewczęcości i symbole religijne oraz elementy związane z szeroko pojmowanym dzieciństwem, zwłaszcza z okresem niemowlęcym (np. wózek, kołyska, konik na biegunach itp.).

Błyskotki i motyle zawsze podkręcą dziewczęcy charakter projektu scrapbooking.

 
Delikatne motywy religijne możesz wkomponować w swoje rękodzieło.

Kartka na chrzest dla chłopca

Kartka na chrzest dla chłopca może być nieco mniej delikatna, niż wersja dziewczęca. Możesz sięgnąć po papiery Lemoncraft w bardziej zdecydowanych kolorach i umiejętnie połączyć je z jasnymi arkuszami. Tworząc chłopięcą kartkę ręcznie robioną na chrzest zwróć uwagę na:

 • wyrazistość kolorów projektu. Kontrastujące ze sobą barwy tworzą wyrazistą i interesującą kompozycję. Sięgaj nie tylko po klasyczne rozwiązania, jak granat czy błękit. Papiery Lemoncraft dają Ci szerokie możliwości rozbudowania tej chłopięcej bazy kolorów, np. o modny i intrygujący brąz, głęboką soczystą zieleń, czy ożywczą, szarawo-zielonkawą szałwię.

W kartce na chrzest dla chłopca możesz wpleść nieco bardziej intensywne kolory, ale nie tylko niebieskości - spróbuj np. z ciepłym odcieniem brązu.
 

 • subtelne dodatki dopasowane kolorystycznie do projektu. Nie zapominaj, że nadal tworzysz kartkę dla małego dziecka. Chłopięce dodatki, w postaci uroczych ubranek, małych rozczulających bucików czy zabawek, jak pluszowy miś i drewniany samolot, powinny nawiązywać do barw przewodnich całego projektu. Dzięki temu stworzysz harmonijną, miłą dla oka całość.

 

Urocze detale dopasuj kolorystycznie do zastosowanych w kartce papierów scrapbooking.

 • ciekawą formę. W przypadku kartki na chrzest dla dziewczynki wystarczy kilka błyskotek i przestrzenne, dekoracyjne kwiaty, by uzyskać efekt wow. Z kartką dla chłopca trzeba się trochę bardziej nagłowić, by uzyskać pożądany efekt zaskoczenia i zachwytu. Oczywiście, dziewczęce pamiątki również można przygotowywać w rozmaitych formach, teraz jednak pragnę Cię zachęcić do eksperymentów z postacią kartki na chrzest dla chłopca. Wypróbuj kartkę książkę lub exploding box - wyjątkową formę papierowej pamiątki, o której więcej przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule, o TUTAJ (klik).

Kartka księga to ciekawa propozycja przestrzennej formy na chrzest święty.

  

Błękitny exploding box na chrzest możesz ożywić mocniejszymi niebieskimi akcentami i zielonymi listkami.

 

Eksplodujące pudełko dla chłopca to piękna i wzruszająca pamiątka chrztu świętego ręcznie robiona.

 

Kartka na chrzest personalizowana

Największą zaletą kartki na chrzest ręcznie robionej jest to, że tylko od Ciebie zależy, co się na takiej pamiątce chrztu znajdzie. Wybierasz nie tylko kolory i motywy, związane z płcią dziecka. Możesz umieścić na pracy symbole nawiązujące do nazwiska obdarowywanego maluszka (ten pomysł sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy nazwiskiem jest nazwa jakiegoś zwierzątka) oraz wszelkie informacje związane z samym dzieckiem, jak i z planowaną uroczystością. Dedykacje, życzenia, dodatkowa kieszonka na prezent pieniężny - wszystko możesz dostosować do swoich potrzeb, by stworzyć jedyną w swoim rodzaju pamiątkę, wykonaną specjalnie dla konkretnego dziecka.

Taka kartka, dopasowana do odbiorcy, wzbudzi wiele pozytywnych emocji u rodziców maleństwa, a w przyszłości także u samego obdarowanego. Kartka na chrzest personalizowana to pomysł na wyjątkowy upominek, który z pewnością zostanie dostrzeżony, zapamiętany i doceniony!

Personalizacja to najmocniejsza cecha ręcznie robionych kartek. W tej na chrzest możesz umieścić np. imię dziecka i datę uroczystości.

W jaki sposób można spersonalizować kartkę na chrzest ręcznie robioną?

Personalizacja kartki ręcznie robionej to wszystkie te elementy, które sprawiają, że praca jest dedykowana konkretnej osobie i nie nadawałaby się do wręczenia komukolwiek innemu. Chcesz, by Twoja kartka na chrzest była personalizowana? Stosuj się do poniższych wskazówek:
 • dodaj imię dziecka, datę chrztu;
 • dodaj cytat ważny dla rodziców maluszka;
 • wklej zdjęcie dziecka na kartkę;
 • dodaj personalizowane życzenia wewnątrz kartki - nie zapomnij o zwrocie do dziecka w nagłówku życzeń;
 • wybierz motywy i kolory nawiązujące do oprawy przyjęcia chrzcielnego, jeśli takowe jest planowane.

To tylko kilka najczęściej stosowanych rozwiązań. Znasz jeszcze inne pomysły na kartki ręcznie robione na chrzest i ich personalizację? Koniecznie daj znać w komentarzu!


Dane umieszczone na kartce czynią ją wspaniałą pamiątką na całe życie!

Napis z personalizacją może stać się główną, centralną częścią kompozycji lub subtelnym dodatkiem do kartki.

Kartka na chrzest zrób sam - DIY

Kartkę ręcznie robioną możesz zamówić u twórcy papierowego rękodzieła. Ale wykonana samodzielnie dostarczy Ci dużo więcej satysfakcji, stanie się też namacalnym dowodem na to, że w przygotowanie upominku na chrzest włożyłaś całe swoje serce! Sięgnij po papiery Lemoncraft oraz rady doświadczonych Projektantek Lemoncraft i twórz zachwycające pamiątki, realizując rozmaite pomysły na kartki ręcznie robione na Chrzest Święty.

Inspiruj się i twórz własne rękodzieło w oparciu o podpowiedzi doświadczonych scraperek lub twórz tak, jak podpowiada Ci serce - nie zapominając o podstawowych zasadach doboru barw i budowania kompozycji.


Nie od dziś wiadomo, że każdy ma inną wrażliwość estetyczną, a nasza kreatywność i wena pozwalają nam dostrzec w materiałach artystycznych różnorodny potencjał. Dlatego też, sięgając po ten sam kwiatek i tę samą tekturkę, dwie kreatywne osoby mogą mieć totalnie różne pomysły na wykorzystanie tych przydasi. Zainspiruj się pracami innych, ale twórz z dostępnych materiałów zupełnie unikatowe projekty, takie, których wygląd płynie prosto z Twojego serca!

Nie wiesz, jak zacząć? Chcesz się uczyć od najlepszych, a dopiero potem podążać samodzielną ścieżką kreowania kartek handmade? Koniecznie obejrzyj darmowy kurs video na kartkę na chrzest. W prostym instruktażu krok po kroku odkryjesz etapy powstawania pięknej kartki na Chrzest Święty. Zobacz już teraz:


 

Kartka na chrzest ręcznie robiona - zrób ją i Ty!

Mam nadzieję, że udało mi się dziś przekonać Cię, iż samodzielne stworzenie pamiątki chrztu niesie ze sobą wiele dobrego - tak dla obdarowanego, jak i dla Ciebie samej. Daj wyraz swojej kreatywności i uczuć poprzez ręcznie robioną kartkę na chrzest! Wywołaj wzruszenie i pozytywne emocje, jakich oczekujemy w tak ważne dni, jak Chrzest Święty. Pokaż dziecku i Jego rodzicom, jak bardzo są dla Ciebie ważni i stwórz pamiątkę, która zostanie na lata, stając się jedynym w swoim rodzaju skarbem z dzieciństwa!

Ty też możesz robić piękne kartki na chrzest ręcznie robione! Sięgnij po papiery Lemoncraft, które odznaczają się doskonałą jakością i pięknym, uniwersalnym wzornictwem. Z ich pomocą przygotujesz zachwycające rękodzieło na Chrzest Święty oraz na każdą inną okazję. Sprawdź sama!


Wena płynąca prosto z serca, cenne rady doświadczonych scraperek oraz niesamowite inspiracje, które znajdziesz na naszym blogu to połączenie pozwalające Ci tworzyć wyjątkowe, zachwycające kartki ręcznie robione na chrzest i na wiele innych, ważnych okazji. Nie czekaj dłużej, nie tłum w sobie potrzeby przygotowania czegoś wyjątkowego, nie przegap ważnego wydarzenia!

Gotowa do Tworzenia? Papiery do Kartek Ręcznie Robionych Czekają w Sklepie Lemoncraft.pl! Dla jeszcze większej dawki inspiracji i materiałów, sprawdź naszą kolekcję papierów do scrapbookingu, idealnych do tworzenia niezapomnianych kartek na chrzest. Odwiedź Lemoncraft.pl i rozpocznij tworzenie kartek, które oczarują każdego!


 

 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger