Grafiki świąteczne - Boże Narodzenie i papiery Lemoncraft

Okres poprzedzający Boże Narodzenie to czas, kiedy scraperka ma ręce pełne roboty. Możemy bowiem przygotowywać nie tylko świąteczne kartki handmade, stworzone z myślą o wysłaniu ich do bliskich nam osób, lecz również ręcznie robione opakowania na prezent, świąteczne upominki diy, kartki na Boże Narodzenie dla Klientów, rękodzieło na bożonarodzeniowe jarmarki. Przydałoby się też samodzielnie ustroić dom na święta... Jest tego całkiem sporo! I choć projekty z każdego z wymienionych obszarów będą wyglądać nieco inaczej i wymagać będą użycia innych przedmiotów do rękodzieła, jest coś, co przyda się w każdej świątecznej pracy. Coś, co usprawni i uprzyjemni proces twórczy, pozwalając osiągnąć jeszcze bardziej zachwycający efekt końcowy. To, o czym mówię, to, oczywiście, papiery Lemoncraft, ale przede wszystkim - grafiki świąteczne na Boże Narodzenie dostępne w naszych kolekcjach. Sprawdź, jakich grafik używać i do czego je wykorzystać, zobacz, jaki efekt pomogą Ci uzyskać i przekonaj się, jak należy je łączyć z innymi przydasiami, by Twoje świąteczne rękodzieło zachwycało za każdym razem!
Boże Narodzenie grafika - twórz świąteczne rękodzieło szybciej i jeszcze piękniej!

Elementy do samodzielnego wycinania oraz wkomponowane w papier scrapbooking grafiki to znaczne ułatwienie pracy, które niesie ze sobą również duży walor estetyczny. Jeśli chodzi o Boże Narodzenie grafika jest elementem szczególnie pożądanym, ponieważ dzięki niej najłatwiej:

 • stworzyć tematyczną kompozycję dekoracyjną, jednoznacznie wskazującą na święta Bożego Narodzenia;
 • wypełnić przestrzeń tła w projekcie bożonarodzeniowym;
 • przygotować szybką i prostą kartkę świąteczną do koperty;
 • zaprojektować bileciki prezentowe;
 • zaplanować tworzenie świątecznych dekoracji diy do domowego wnętrza.
Grafiki świąteczne na Boże Narodzenie mogą być wszechstronnie stosowane, stając się albo subtelnym dodatkiem do Twojego rękodzieła, albo głównym elementem Twojej świątecznej pracy. Ich uniwersalność i dopracowany wygląd sprawiają, że każdego roku scraperki z całego świata dekorują grafikami swoje kartki na Boże Narodzenie, grudniowniki, świąteczne albumy scrapbooking, bożonarodzeniowe przepiśniki, opakowania na prezenty pod choinę diy, świąteczne stroiki i inne papierowe (i nie tylko!) prace na święta Bożego Narodzenia. W naszych kolekcjach znajdziesz bloczki z wycinankami świątecznymi, a grafika na Boże Narodzenie zdobi niejeden papier Lemoncraft. Czy znasz nasze wszystkie propozycje na Gwiazdkę i chętnie z nich korzystasz?

 

Świąteczne grafiki przyspieszają pracę nad bożonarodzeniowym rękodziełem.


Scrapbooking - jak zacząć? Grafiki świąteczne Ci pomogą!

Jeśli nie zajmujesz się tworzeniem rękodzieła, ale czujesz tę magię płynącą z ręcznie wykonanych kartek świątecznych i bożonarodzeniowych prezentów diy, grafiki na Boże Narodzenie pomogą Ci stworzyć Twoje pierwsze papierowe prace handmade - przekonaj się, że to nic trudnego! Nie będzie lepszej okazji niż święta, by spróbować, ponieważ:

 • na święta Bożego Narodzenia grafiki są najbardziej zróżnicowane, a ich oferta jest najbogatsza;
 • wyjątkowa atmosfera świąt i wyjątkowość ręcznie tworzonych upominków i kartek z życzeniami wspaniale się uzupełniają;
 • internet (w tym nasz blog scrapbookingowy, instagram Lemoncraft, nasz Pinterest i kanał YouTube Lemoncraft) obfituje w świąteczne inspiracje z wykorzystaniem niemal samych tylko grafik i papierów do scrapbookingu;
 • możesz sprawić radość samej sobie (tworząc coś pięknego) i swoim bliskim (wręczając Im coś wyjątkowego). To wspaniała motywacja do nauki i podjęcia działania!


Papiery Lemoncraft - to nie tylko tło dla Twoich projektów 

Jeśli dotychczas traktowałaś świąteczne papiery do scrapbookingu jedynie jako tło dla Twojej dalszej twórczości, dziś chcę zwrócić Twoją uwagę na ich możliwości i tkwiący w nich potencjał. Zwróć uwagę, że grafiki na Boże Narodzenie mogą stać się bazą dla dekoracyjnej kompozycji i - jeśli umiejętnie je wykorzystasz - właściwie nie potrzebujesz już innych, typowo świątecznych dekoracji. Z drugiej strony - papiery Lemoncraft i dopasowane do nich grafiki świąteczne Boże Narodzenie świetnie współgrają z rozmaitymi przydasiami, pasując do nich zarówno stylem i kolorystyką, jak i rozmiarem.

Przegląd świątecznych papierów Lemoncraft 

W Lemoncraft każdego roku proponujemy Ci inną kolekcję świątecznych papierów - tworzymy je w oparciu o potrzeby i prośby Klientów oraz aktualne trendy bożonarodzeniowe. Zazwyczaj w sprzedaży znajduje się najnowsza świąteczna kolekcja Lemoncraft oraz ostatnie zestawy z kolekcji z poprzedniego roku. W chwili, gdy czytasz ten artykuł, masz do wyboru dwie kolekcje bożonarodzeniowe Lemoncraft: zeszłoroczną Cozy Christmas oraz naszą nowość 2023 - Wonderful Christmas. Którą z nich wybrać? To zależy!

COZY CHRSTMAS Lemoncraft to świąteczne papiery Lemoncraft łączące w sobie elegancję stylu glamour z przytulnością i naturalnością niezwykle modnego stylu rustykalnego. To propozycja dla każdego, kto chce tworzyć klasyczne rękodzieło świąteczne z nutą nowoczesności. Kolorystyka kolekcji pozwala kreować zarówno pełne przytulności, ciepłe prace w odcieniach brązu, beżu i złota, jak i mroźne, zimowe kartki.

 

Cozy Christmas Lemoncraft - wyjątkowe połączenie rustykalnej swojskości z elegancją stylu glamour.


Tegoroczne papiery Lemoncraft na święta to WONDERFUL CHRISTMAS. Papiery i dodatki utrzymane w tradycyjnej bożonarodzeniowej kolorystyce, pełne ciepła, przytulności i świątecznej radości. Znajdziesz tu śliczne dziecięce postaci, które idealnie oddają magię świąt, a jednocześnie są prawdziwym hitem wśród grafik świątecznych 2023! 

Wonderful Christmas Lemoncraft to kwintesencja tradycji i przytulności tkwiących w atmosferze Bożego Narodzenia.

 

Jak wybrać papiery scrapbooking do świątecznych projektów?

Wiesz już, jakie papiery Lemoncraft czekają na Twoją świąteczną wenę, ale który arkusz wybrać do konkretnego projektu? Jak dobierać wzory i kolory papierów scrapbooking do bożonarodzeniowego rękodzieła? Które grafiki na Boże Narodzenie wykorzystać w pracy? Wiele zależy od Twojej inwencji twórczej i efektu, jaki chcesz uzyskać, ale mam kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać wyboru papierów:

1) jeśli zamierzasz stosować barwne, wieloelementowe grafiki świąteczne Boże Narodzenie, umieść je na bardziej jednolitych tłach. Jeśli wybierzesz papier w kontrastującej barwie, grafika stanie się wyrazista i będzie się wybijać na pierwszy plan; gdy zdecydujesz się na tło w zbliżonej do grafiki barwie, zyskasz spójną i delikatną całość z subtelną dekoracją;

2) decydując się na wzorzysty papier scrapbooking w tle - jak kratka, czy arkusz pokryty małymi świątecznymi gałązkami - lepiej zdecydować się na subtelne, monochromatyczne grafiki świąteczne, jak np. dzieci w ubraniach w neutralnych beżach, brązowe pierniczki czy jednobarwne kwiaty poinsecji;

3) jeśli chcesz stworzyć kartkę świąteczną na delikatnym, jasnym tle, ale pragniesz jakoś ożywić całość, stwórz w pierwszej, dolnej warstwie pracy 1-centymetrową otoczkę z wzorzystego papieru w intensywnym kolorze - głęboka czerwień czy intensywna, świąteczna zieleń sprawdzą się tutaj doskonale! ;

4) tworzysz świąteczne kartki do koperty? Nie rezygnuj z pięknych grafik i dekoracyjnych kompozycji nadrukowanych na papier scrapbooking - wypełnisz nimi kompozycję bez dodawania pracy objętości;

5) łącz chłodne odcienie papierów z grafikami i dodatkami w chłodnych barwach i ciepłe z ciepłymi - dzięki temu Twoje projekty będą spójne, a dobór elementów stanie się prostszy.

Bogato dekorowane grafiki świąteczne w kształcie choinkowych bombek to świetne elementy, z których stworzysz główną dekorację swoich prac!

 

Grafiki Świąteczne Boże Narodzenie - wzory oraz pomysły 

Grafiki w rękodziele papierowym możesz stosować na wiele różnych sposobów - i dotyczy to zarówno grafik na Boże Narodzenie, jak i wszystkich innych. Te świąteczne możesz wykorzystywać np.:

 • układając je warstwowo na tle kartki, tworząc z nich coś w rodzaju scenki rodzajowej;
 • łącząc je z innymi bożonarodzeniowymi dekoracjami, wplatając je w kompozycję, np. umieszczając postać z prezentem pomiędzy poinsecjami z foamiranu, albo wklejając grafikę bałwanka w tekturkową, ozdobną ramkę;
 • wycinając je, naklejając na sztywny, dekoracyjny papier scrapbooking i ponownie wycinając - tworzysz w ten sposób jednostronną zawieszkę dekoracyjną na choinkę lub element ozdobny przydatny do pakowania prezentów;
 • naklejając je na płasko na torebki prezentowe i papier pakowy, zyskując w ten sposób wyjątkowe opakowania na prezent świąteczny;
 • przyklejając je na poszczególnych przekładkach w tzw. pop-up boxie;
 • wklejając je na podstawkach ze sztywnego kartonu i tworząc z nich figurki do świątecznego exploding boxa, dekoracyjnego shadow boxa, czy do oryginalnej szopki bożonarodzeniowej.


Jak widzisz, możliwości masz całe mnóstwo, a powyżej wymieniłam zaledwie ułamek z tego, na co pozwolą Ci świąteczne grafiki na Boże Narodzenie! A jaki Ty masz pomysł na ich wykorzystanie? :-)

 

Możesz użyć kilka różnych grafik w jednym projekcie i złożyć je w jedną, spójną całość.


Ta bogato dekorowana kartka na Boże Narodzenie powstała z połączenia papierów Lemoncraft i grafik na Boże Narodzenie, ułożonych warstwowo. Tak niewiele potrzeba, by stworzyć coś wyjątkowego... Spróbuj i Ty!

Pamiętaj, że grafika to nie tylko obrazek do wycięcia. Nie możemy zapominać o jakże istotnym rodzaju grafik, czyli odpowiednio skomponowanych, wykonanych dekoracyjnym fontem, napisach okolicznościowych! Obrazki świąteczne do druku i napisy świąteczne do druku to dwa najczęściej wyszukiwane przez rękodzielników rodzaje plików. Nic dziwnego, wszak i bez jednych, i bez drugich trudno sobie wyobrazić bożonarodzeniowe tworzenie. Sprawdź nasze darmowe, bardzo przydatne i piękne świąteczne napisy do druku (kliknij tutaj), jeśli jeszcze ich nie masz!


Napis okolicznościowy to również element graficzny!

  
Napisy świąteczne do druku to wygodny sposób na uzupełnienie kartek bożonarodzeniowych.


Świąteczne inspiracje z użyciem grafiki

Jeśli bardziej od teorii przemawia do Ciebie praktyka - mam coś również dla Ciebie! Cytrynowe Projektantki bardzo chętnie wykorzystują różnego rodzaju elementy graficzne w swojej twórczości - znajdziesz w Ich pracach zarówno elementy do samodzielnego wycinania, jak i napisy okolicznościowe do druku, a także piękne grafiki nadrukowane na papierze scrapbookingowym Lemoncraft. Zobacz sama!

Grafiki świąteczne mogą stać się główną dekoracją Twojego bożonarodzeniowego rękodzieła.

 
Wybieraj grafiki spójne stylistycznie i kolorystycznie z papierami i dekoracjami, by zyskać subtelny efekt harmonijnej całości.

 

Wpleć grafikę świąteczną w kompozycję dekoracyjną, czyniąc z niej jeden z wielu pięknych elementów w pracy.


Pamiętajmy, że grafika, to nie tylko wycięty element - to może być fragment papieru scrapbookingowego z piękną grafiką. Tak wykorzystana grafika zwykle bywa częściowo przykryta przez kolejne warstwy projektu (to nic złego, przebijające spod dekoracji fragmenty dają wrażenie pełniejszej, bogatszej kompozycji!), ale czasami stanowią samodzielną część pracy, równoważącą dekorację znajdującą się w przeciwległym rogu kartki czy na równoległej krawędzi pracy.

Grafika świąteczna w scrapbookingu to nie tylko wycięty obrazek - wykorzystuj też wzory i komozycje nadrukowane na papierze scrapbookingowym!


Nawet, jeśli grafikę na papierze w większości zakryjesz dekoracjami, ona nadal tam jest, wypełnia pustą przestrzeń i sprawia, że kompozycja jest bogatsza w odbiorze.


Święta Bożego Narodzenia - grafika w praktyce 


Powyżej pokazałam Ci już przykładowe prace z zastosowaniem grafik na Boże Narodzenie, jednak jeśli nadal czujesz niedosyt w kwestii: "Jak to zrobić?", Cytrynowa Projektantka, Ewa, przygotowała dla Ciebie prosty, darmowy kurs video, w którym krok po kroku prowadzi Cię przez proces powstawania świątecznych kartek. W swoich projektach Ewa wykorzystała tylko papiery Lemoncraft i świąteczne grafiki wycięte z bloczka elements do kolekcji WONDERFUL CHRISTMAS.

Naucz się tworzyć kartki świąteczne na Boże Narodzenie z wykorzystaniem papierów Lemoncraft i grafik do samodzielnego wycięcia.

 
Zobacz scrapbooking tutorial na kartki świąteczne z grafikami Lemoncraft: 

Praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia z użyciem elementów graficznych

Chcesz wycisnąć świąteczne grafiki jak cytrynkę? ;-) Chcesz w pełni wykorzystać ich potencjał? Mam dla Ciebie jeszcze kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym efekty pracy z grafikami na Boże Narodzenie będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące!

 • podklejając grafikę papierem scrapbooking w kontrastującej barwie i wycinając całość z kilkumilimetrowym marginesem, zyskasz efekt trójwymiarowości grafiki. To także świetny sposób na podbicie elementu graficznego lub napisu umieszczonego na pracy;
 • symetryczne wycinanki możesz wycinać dwukrotnie i sklejać je ze sobą "pleckami", uzyskując dwustronny element graficzny, idealny do prac, w których widać obie strony wyciętej grafiki (zawieszki choinkowe, kompozycja na środku exploding boxa);
 • łącząc kilka różnych elementów graficznych w większą kompozycję, warto podklejać kolejne elementy kosteczkami dystansowymi lub tekturą introligatorską oraz pilnować, by kolejne warstwy lekko na siebie zachodziły - to pozwoli uzyskać bardzo naturalnie wyglądający efekt przestrzenności;
 • zanim skleisz kilka grafik w jedną całość, wytnij je i poukładaj bez przyklejania - sprawdzisz, czy na pewno do siebie pasują i upewnisz się, że każda jest w odpowiednim miejscu.

Tworząc kompozycję z różnych elementów graficznych, pamiętaj, by nakładać je na siebie warstwowo!


Równie ważne jest, żeby wyższe warstwy częściowo nachodziły na niższe - wtedy uzyskasz bardzo naturalny efekt.


Napisy do druku podklejaj barwnym papierem scrapowym, to pozwoli uwypuklić treść.Boże Narodzenie grafika religijna - coś dla tradycjonalistów 

Choć przeważająca część świątecznego rękodzieła scrapbooking zawiera elementy takie, jak kolorowe bombki, urocze dzieciaczki, radosny wizerunek Świętego Mikołaja, barwne prezenty, śliczne zimowe zwierzątka, sympatyczne bałwanki itp., to jednak w niektórych sytuacjach chcemy zastosować tradycyjną grafikę religijną. Po grafikę Świętej Rodziny sięgamy:

 • tworząc rękodzieło dla osób głęboko wierzących i praktykujących, dla których nieistotna jest komercyjna otoczka Bożego Narodzenia;
 • przygotowując świąteczne kartki diy dla tradycjonalistów, zwłaszcza dla osób starszych, np. dla babć i dziadków;
 • wykonując tradycyjne dekoracje świąteczne, jak szopka bożonarodzeniowa handmade.

Motywy religijne nie są trudne do zastosowania w rękodziele, jeśli mają odpowiednią stylistykę.

 

Ponieważ scrapbooking przyzwyczaja nas do stosowania uniwersalnych grafik w ciągu całego roku, może się wydawać, że kartka powiązana z symboliką religijną to coś trudnego do wykonania. Jeśli jednak wybrana na Boże Narodzenie grafika religijna jest stworzona w odpowiedniej stylistyce i w kolorystyce pasującej do wybranych papierów Lemoncraft, to praca nad tego typu kartką będzie przyjemna i prosta, jak zazwyczaj! Zobacz poniższe przykłady prac Cytrynowych Projektantek: motyw Świętej Rodziny można w naturalny sposób wpleść w kartkę, trzymając się swojej ulubionej stylistyki. Religijny symbol połączony z mroźną zimą i błyszczącym shakerem? Czemu nie! Klasyczna kartka świąteczna w odcieniach beżu, brązu i złota, a do tego Józef i Maryja z Dzieciątkiem? To się sprawdzi! :-)

Motyw Świętej Rodziny pięknie uzupełni kartkę świąteczną stworzoną w Twoim ulubionym stylu!Grafikę Świętej Rodziny znajdziesz w kolekcji Cozy Christmas Lemoncraft.


Wizerunki Świętej Rodziny znajdziesz w bloczku połówkowym z elementami do wycinania w kolekcji Cozy Christmas.


Obrazki Świąteczne do druku - cyfrowe źródło inspiracji 

Internet kusi rozmaitymi grafikami do druku, także tymi w tematyce świątecznej. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że kupujesz obrazki świąteczne do druku, które stylistyką i jakością będą odpowiednie do prac rękodzielniczych, wybierz te, które tworzone są przez scraperki dla scraperek! Gdzie kupić obrazki świąteczne do druku? Sprawdź w swoim ulubionym scrapbookingowym sklepie Hobbyplace.pl - kliknij tutaj, by przejrzeć całą kategorię niesamowitych grafik do druku, wybierz swoje ulubione obrazki świąteczne i nie tylko i ciesz się swoją kreatywnością!


Przykłady grafik Boże Narodzenie do wykorzystania 


Grafiki na Boże Narodzenie do druku mogą przyjąć rozmaitą formę. Niektóre zaskoczą Cię być może wykorzystanymi elementami i symbolami, inne nietypową kolorystyką. To ważne, by wśród grafik do druku panowała różnorodność, bo to pozwoli Ci wybrać odpowiednie obrazki świąteczne do każdego projektu, zarówno tego klasycznego, tradycyjnego, jak i zupełnie niesamowitego i nietuzinkowego!

 

Świąteczne obrazki do druku to wygoda użytkowania i rozmaitość form oraz kolorów.

Jak dostosować obrazki do swoich projektów rękodzielniczych

Niewątpliwą zaletą obrazków świątecznych do druku jest to, że możesz je w pełni dostosować do swoich aktualnych potrzeb. Masz możliwość zmiany rozmiaru poszczególnych grafik oraz manewrowania nasyceniem kolorów. Decydujesz też, na jakim nośniku wydrukujesz grafiki Boże Narodzenie i - co za tym idzie - jaki efekt końcowy uzyskasz. Bożonarodzeniowe grafiki możesz drukować m.in. na gładkim i fakturowanym kartonie wizytówkowym, na papierze scrapbookingowym, lub na papierze samoprzylepnym (tworząc tym samym świąteczne naklejki scrapbooking).

Bileciki do prezentów do druku 

Jeśli kochasz pięknie pakować prezenty, które wręczasz, ale kompletnie nie masz czasu/pomysłu/umiejętności/wymyśl coś swojego :P, to również możesz skorzystać z dobrodziejstw internetu ;-) i pobrać darmowe bileciki do prezentów do druku. U nas znajdziesz kilka ich rodzajów, więc z pewnością dostosujesz bilecik do stylu opakowania upominku!

Skąd pobrać gotowe wzory bilecików 

W zeszłym roku przygotowałyśmy dla Ciebie w Lemoncraft niespodziankę - darmowe bileciki do prezentów do druku. Zostały przygotowane w taki sposób, by na zawsze pozostać aktualnymi i by mogły Ci służyć przez kolejne święta Bożego Narodzenia. Jeśli jeszcze ich nie masz, koniecznie zajrzyj tutaj (kliknij) i pobierz darmowe bileciki do prezentów!

Drukuj nasze bileciki prezentowe i twórz wyjątkowe prezenty pod choinkę.

Drukowanie i przygotowywanie bilecików do prezentów

Bileciki możesz wydrukować na domowej drukarce - zostały przygotowane w taki sposób, by optymalnie wykorzystać powierzchnię kartki A4. Jeśli jednak potrzebujesz mniejszą ilość bilecików lub planujesz wręczać prezenty sporych rozmiarów, możesz powiększać dostępne w pliku elementy, dostosowując je do swoich aktualnych potrzeb. 

Wybierz gładki, sztywny karton, by uzyskać klasyczne bileciki prezentowe, lub taki z fakturą płótna, by Twoje bileciki sprawiały wrażenie ekskluzywnych i eleganckich. Nie zapomnij o umieszczeniu na bileciku imienia obdarowywanej osoby! W niektórych bilecikach jest specjalne miejsce na wpisanie Odbiorcy - tutaj możesz wpisać imię jeszcze przed wydrukiem. Pozostałe bileciki możesz wypisać ręcznie, ale możesz też wstawić do nich tekst do druku - zrób tak, jak wolisz! 

Wydrukowane bileciki prezentowe na Boże Narodzenie pozostaw w surowej formie lub podkreśl detale stosując brokat w kleju. Dodaj drobne, błyszczące diamenciki, by wydobyć wyjątkowość bilecików. Przygotuj dziurkę, wycinając ją np. dziurkaczem biurowym w wyznaczonym miejscu i przewiąż sznureczek lub wstążkę, by móc przyczepić bilecik do prezentu pod choinkę.

Zestaw bilecików prezentowych do samodzielnego wydruku to must have dla każdego, kto pragnie pięknie zapakować bożonarodzeniowe upominki.

 

Czy jesteś już gotowa na nadchodzące Boże Narodzenie? Koniecznie zajrzyj do sklepu scrapbookingowego Hobbyplace.pl, gdzie znajdziesz piękne świąteczne papiery Lemoncraft oraz piękne grafiki do druku dla swoich projektów bożonarodzeniowych. Z takim zaopatrzeniem przedświąteczna gorączka twórcza będzie niezwykle przyjemna i bardzo owocna! :-)


 

 PODPISBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger