Kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej i - jak co roku - pojawia się dylemat, co wręczyć nauczycielom, którym pragniemy podziękować. Z jednej strony, staramy się unikać kosztownych upominków, które mogłyby wpędzać w zakłopotanie, z drugiej - pragniemy wyrazić wdzięczność i uznanie za przekazywaną wiedzę, wartości, za odkrywanie talentów naszych dzieci. Dziś chcę Cię przekonać, że świetnym pomysłem są kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione. Bo, choć skromne, mogą wyrażać więcej niż tysiąc słów i stać się wyjątkowo cenną pamiątką, motywującą do dalszej pracy. Sprawdź, jak zrobić kartkę dla nauczyciela oraz dlaczego warto sięgnąć po papiery do scrapbookingu Lemoncraft realizując pomysły na kartki z podziękowaniami dla nauczycieli!Dzień Nauczyciela - warto świętować. Sprawdź, dlaczego!

Dlaczego Dzień Nauczyciela to wyjątkowe święto, do którego warto odpowiednio się przygotować? Może na co dzień o tym nie myślimy, jednak nauczyciele pełnią bardzo ważną rolę w życiu rodzin, a zwłaszcza - w życiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zawód nauczyciela to bowiem nie tylko przekazywanie wiedzy i przygotowywanie uczniów do kolejnych etapów edukacji. To także:

 • rozbudzanie ciekawości świata;
 • poszerzanie horyzontów poznawczych;
 • wzmacnianie wiary we własne możliwości;
 • budowanie poczucia własnej wartości;
 • mobilizacja do poznawania samego siebie;
 • wprowadzanie w grupę społeczną, nauka realizowania różnych ról społecznych przez młodego człowieka.
Jak widzisz, nauczyciele mają bardzo duży wpływ na kształtowanie charakterów naszych pociech i na zainteresowanie Ich otaczającym światem. Dlatego właśnie, gdy przychodzi Dzień Nauczyciela, warto wyrazić swoje uznanie i podziękować za ciężką pracę. Kupiona naprędce czekolada czy kwiatek, który już w chwili wręczania może mieć swoje najlepsze chwile za sobą to oklepane i nie zawsze trafione rozwiązania. Dlatego chcę Cię dziś zachęcić do poszukiwania innych dróg na powiedzenie: "Dziękujemy". W mojej opinii, nie ma nic lepszego niż kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione. Są stosunkowo niedrogie, łatwe do przechowywania, a przy tym wyjątkowe i niosące ze sobą wiele pozytywnych, cennych emocji.

 

Dlaczego kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione są takie wyjątkowe?

Nie wiem, czy zgodzisz się ze mną, ale uważam, że każda ręcznie robiona kartka jest jakąś opowieścią: o relacjach międzyludzkich; o wspomnieniach łączących nas z daną osobą; o emocjach, które towarzyszą nam przy okazji jakiegoś wydarzenia... Tworząc kartki dla nauczycieli również możesz zawrzeć w nich to wszystko, nawet nie nazywając tego dosłownie za pomocą umieszczonej w kartce treści. Przygotuj kartkę dla nauczyciela DIY pełną staranności, osobistej symboliki i elementów personalizujących, by wyrazić: wdzięczność, uznanie, zaufanie, podziw, sympatię.

Świadomość, że uczniowie i rodzice wiedzą, jakiego przedmiotu uczy dany nauczyciel, co lubi robić po pracy, jaki jest Jego ulubiony kolor to powody do wzruszenia i radości, ponieważ nauczyciele w dzisiejszych czasach często mają powody, by czuć się niedocenionymi i lekceważonymi. Dzień Edukacji Narodowej to dobry moment, by pokazać nauczycielom, że jest inaczej. Że tak naprawdę bardzo doceniamy to, co robią dla nas i dla naszych dzieci. A kartki z podziękowaniami dla nauczycieli to sympatyczny sposób na przekazanie tego bardziej optymistycznego stanowiska :-)

Kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione to piękny sposób na okazanie wdzięczności za ciężką pracę!W ręcznie robionych kartkach dla nauczycieli najpiękniejsze jest to, że każda z wręczanych prac może być zupełnie inna, jedyna w swoim rodzaju, w pełni dopasowana do odbiorcy. Przygotuj więc pełną książek i kwiatów kartkę dla romantycznie usposobionej polonistki, minimalistyczną i stonowaną kartkę dla powściągliwego matematyka, czy pełną radości i kolorów kartkę dla wesołej i wyluzowanej chemiczki! Dodaj jeszcze napis, mówiący dla kogo przeznaczona jest dana kartka, a zyskasz upominek, który poruszy każde pedagogiczne serce, tak, jak nie zrobi tego żaden inny prezent na Dzień Nauczyciela, ani żadna gotowa kartka z księgarni!

Kartka dla nauczyciela DIY: Twoja kreatywna przygoda właśnie się zaczyna!


Nawet, jeśli nie tworzyłaś jeszcze ręcznie robionych kartek, z tymi dla nauczycieli poradzisz sobie bez problemu. Wszystko, co jest Ci potrzebne, to kilka podstawowych materiałów do scrapbookingu oraz prosta instrukcja wykonania kartek dla nauczycieli. Sięgnij po:

 • bazę kartki, czyli karton na którym będziesz naklejać kompozycję - w sklepie z materiałami do scrapbookingu kupisz gotową bazę kartki w białym, kremowym lub kraftowym (brązowym kartonowym) kolorze lub jedną z wielu kolorowych baz o zróżnicowanych teksturach;
 • papiery do scrapbookingu Lemoncraft - możesz wybierać z rozmaitych wzorów i kolorów, najlepiej dobierz też od razu elementy do samodzielnego wycinania, które pomogą Ci stworzyć wymyśloną kompozycję bez konieczności kupowania wielu innych dekoracji;
 • dobry klej, np. introligatorski klej Magic lub klej polimerowy, którym przykleisz do siebie nie tylko elementy papierowe, ale również plastikowe perełki, elementy hdf, albo materiałowe kwiatki;
 • kosteczki dwustronnie klejące 3d lub dwustronnie klejąca taśma dystansowa lub kawałki tektury introligatorskiej - te elementy będą niewidoczne na pracy, ale pomogą Ci uzyskać zróżnicowane warstwy, dzięki którym projekt stanie się przestrzenny i ciekawszy w odbiorze;
 • kilka elementów dekoracyjnych, np. kwiaty, ozdobna ramka z tektury, samoprzylepne półperełki.

Jak zrobić kartkę dla nauczyciela? 


To naprawdę nic trudnego! Wystarczy kilka prostych kroków:

1) przytnij papier do scrapbookingu tak, by rozmiarem pasował do bazy kartki (najlepiej niech wymiar papieru jest na każdej długości o kilka milimetrów krótszy od wymiarów bazy) i przyklej go klejem lub mocną dwustronnie klejącą taśmą;

2) teraz możesz przyciąć kolejny kawałek papieru scrapowego (innego, niż wybrałaś na pierwszą warstwę) w jeszcze mniejszym rozmiarze i nakleić go na pierwszą warstwę za pomocą kosteczek dystansowych lub tektury introligatorskiej - ten krok możesz pominąć ale warto się na niego zdecydować, ponieważ zyskasz dodatkową warstwę, przestrzenność i zróżnicowanie tła w Twoim projekcie;

3) kolejny etap to wstępne ułożenie elementów dekoracyjnych w kompozycję ozdobną. Wybierz elementy i symbole kojarzące się z nauką i/lub z danym przedmiotem szkolnym, zastanów się, gdzie umieścisz napis okolicznościowy oraz kwiaty i inne dekoracje. Pamiętaj, by kompozycję układać od ogółu do szczegółu, czyli najpierw układasz główne elementy - największe i najważniejsze - a dopiero potem dokładasz detale, które uzupełnią luki w kompozycji. UWAGA: najpierw wszystko wstępnie poukładaj, a dopiero, gdy będziesz zadowolona z efektu, zacznij przyklejać poszczególne elementy.

Wybierz kilka dodatków tematycznych i wpleć je w kompozycję pracy - kartka dla nauczyciela DIY to nic trudnego :-)

 

Tworząc kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione, warto sięgnąć po papiery do scrapbookingu Lemoncraft - nasza bogata oferta zróżnicowana pod względem stylu, kolorystyki i elementów pozwoli Ci wykonać kartkę dla każdego nauczyciela. Znajdziesz u nas motywy kwiatowe, leśne, rustykalne, romantyczne, męskie, dziecięce. Możesz sięgnąć od razu po bloczki z elementami do wycinania, które dopasujesz do poszczególnych kolekcji. Wśród wycinanek znajdziesz również takie, które świetnie wpasują się w szkolną tematykę, np. książki, dzieci, zegary, bukiety kwiatów itd.

Z papierami do scrapbookingu Lemoncraft przygotujesz kartkę w dowolnej kolorystyce i stylistyce - np. delikatną, pełną kwiatów kartkę dla romantycznie usposobionej nauczycielki.

 

Kartka dla nauczyciela - jak zrobić?

Tak, jak pisałam wcześniej, stworzenie kartki dla nauczyciela nie jest zadaniem trudnym. Warto jednak poznać proces powstawania takiej kartki krok po kroku - z pewnością będzie Ci wówczas łatwiej, zwłaszcza, jeśli nie masz zbyt dużego doświadczeniu w cardmakingu. 

Najpierw pomyśl o danym nauczycielu i przedmiocie, którego uczy. Zadecyduj, jakie będą kolory Twojej kartki i wybierz papiery do scrapbookingu Lemoncraft oraz dekoracyjne dodatki w podobnej tonacji kolorystycznej. Dzięki temu Twoja kartka będzie spójna i elegancka. Możesz wybrać jedną kontrastową barwę, która ożywi projekt i wprowadzi urozmaicenie. Zastanów się, jakie elementy będziesz chciała umieścić na swojej pracy. Jak możesz zobaczyć na poniższej kartce na Dzień Nauczyciela, mamy tu papiery do scrapbookingu, wycięte z papieru stosy książek i listki, a do tego nieco przestrzennych kwiatów, odrobinę poszarpanych kawałków bawełnianej koronki i napis okolicznościowy. Tych dodatków nie ma tu zbyt wiele, a jednak kartka jest przepiękna i z pewnością przyciąga uwagę! Wszystko dzięki przemyślanej kompozycji i delikatnej (lecz nie mdłej) kolorystyce.

Tworzenie kartek z podziękowaniami dla nauczycieli nie jest trudne, ale jeśli obawiasz się samodzielnych prób (i błędów), skorzystaj z pomocy Cytrynowych Projektantek, które przygotowały dla Ciebie mnóstwo czytelnych, intuicyjnych tutoriali scrapbooking na kartki ręcznie robione!

 
Przygotowując się do stworzenia kartki dla nauczyciela, zacznij od wyboru papierów do scrapbooingu. Następnie zadecyduj, jakiego typu motywy umieścisz w pracy i w jaki sposób je wykorzystasz: czy będą to tekturki scrapbooking, czy wycinanki z papieru, a może odbitka stempla? Każda z tych rzeczy pozwoli Ci uzyskać inny efekt - warto poprzeglądać w sieci rozmaite inspiracje, pooglądać kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione i dać się zainspirować!

Na sam koniec zastanów się, jak spersonalizujesz swoją kartkę. Czy będziesz potrzebować odpowiednich napisów? A może elementu związanego z danym przedmiotem szkolnym?

Gdy zgromadzisz już wszystkie materiały niezbędne do wykonania kartki, możesz zacząć planować kompozycję.

Tekturki, wycinanki, stemple - wszystko to możesz wykorzystać, poszukując typowo szkolnych elementów do swoich kartek na Dzień Nauczyciela.


Masz z tym problem? Nie martw się! Mamy dla Ciebie mnóstwo inspirujących kursów krok po kroku, dzięki którym bez trudu przygotujesz kartkę na Dzień Nauczyciela. Cytrynowe Projektantki przeprowadzą Cię przez cały proces powstawania prac, wystarczy, że KLIKNIESZ TUTAJ.Kartki z podziękowaniami dla nauczyciela: słowa, które mają moc


Zawsze jest odpowiednia okazja, by wyrazić wdzięczność i tak zwyczajnie powiedzieć komuś: "Dziękuję". Ale żeby te podziękowania miały jeszcze większą moc, można to zrobić w nietypowy, wzruszający sposób. Jakiś czas temu pisałam o tym, sprawdź artykuł: oryginalne podziękowania ręcznie robione (klik) i zainspiruj się do wyrażania wdzięczności w kreatywny sposób!

Dzień Nauczyciela to szczególny czas, w którym mówienie "dziękuje" powinno stać się naszą tradycją. Wykonywanie zawodu pedagoga, realizacja programu nauczania i wyścig z czasem, przy jednoczesnej wrażliwości i otwartości na potrzeby każdego z uczniów to naprawdę karkołomne zadanie. Myślę, że podziękowanie za jego realizację może stać się dla nauczycieli motorem napędowym na kolejne miesiące. Skorzystajmy z możliwości, które daje nam scrapbooking - tak niewiele nas to kosztuje, a może odmienić czyjąś codzienność i sprawić, że łatwiej Mu będzie wstawać do pracy :-)

Warto podziękować nauczycielom za Ich ciężką pracę, a Dzień Nauczyciela jest ku temu idealną okazją. Scrapbooking dale Ci wiele kreatywnych możliwości, by wyrazić swoją wdzięczność.
 


Jak powiedzieć dziękuję, tworząc kartki z podziękowaniami dla nauczyciela? To proste! Oto kilka moich wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie:

1) wykorzystaj jedną stronę na treść podziękowań, a drugą przygotuj na podpisy wszystkich uczniów - pamiątka stanie się jeszcze bardziej osobistym upominkiem;

2) umieść wewnątrz kartki motywujący cytat, nawiązujący do nauczania danego przedmiotu lub ogólnie związany z edukacją, nauczaniem, byciem nauczycielem;

3) użyj zwrotu typu: "Kochanej Pani", "Wspaniałemu Wychowawcy", "Najlepszemu Nauczycielowi" - to sprawi, że odbiory zrobi się miło już od pierwszych słów zamieszczonych w kartce!;

4) podziękuj w treści za to, co naprawdę doceniasz u danego nauczyciela, np. za cierpliwość, troskę, uśmiech, za dobre słowo, które zawsze czeka na uczniów, czy za nieszablonowe, interesujące podejście do tematu nauczania.
 
W ręcznie robionej kartce dla nauczyciela warto przygotować specjalne miejsce na podpisy wszystkich uczniów.

Zamieść w kartce inspirujący cytat związany z edukacją.


Sentencję możesz umieścić także na dodatkowym elemencie do kartki - np. na zakładce do książki.


Zakładka do książki ręcznie robiona to świetny pomysł na dodatkowy, praktyczny upominek dla nauczyciela.


Co można zrobić dla nauczyciela - pomysły na upominki dla nauczyciela

Kartka dla nauczyciela DIY to nie jedyny niezobowiązujący, rękodzielniczy upominek, jaki możesz wręczyć na Dzień Nauczyciela. Jeśli chcesz któremuś z pedagogów podziękować w sposób szczególny, wybierz nieco bardziej skomplikowaną od kartki opcję. Co powiesz na czekoladownik, czyli dekoracyjne opakowanie na czekoladę? To upominek typu 2w1, bo wręczasz jednocześnie kartkę z życzeniami i czekoladę w pięknym opakowaniu!

 

Czekoladownik to jednocześnie kartka na Dzień Nauczyciela i opakowanie na słodki upominek.

Wnętrze czekoladownika różni się nieco od wnętrza klasycznej kartki ręcznie robionej, ale praca nad każdym z tych projektów przebiega podobnie.

Innym ciekawym pomysłem jest ręcznie dekorowany notatnik magnetyczny, który można zawiesić np. na lodówce lub na tablicy magnetycznej nad biurkiem. Nauczyciele zawsze mają wiele rzeczy do zapamiętania i zapisania, dlatego taki notatnik na Dzień Nauczyciela będzie strzałem w 10!

Jeśli chcesz przygotować praktyczny i przydatny prezent na Dzień Nauczyciela, stwórz notatik na zapiski.

Pięknie udekorowany notesik handmade może być wspaniałym upominkiem dla wychowawczyni.


A jeśli zdecydujesz się na kupny prezent, pomyśl chociaż o ręcznie dekorowanym pudełku na niego. W ten sposób sprawisz, że upominek będzie postrzegany jako bardziej przemyślany i dopracowany, a piękne pudełeczko można później wykorzystać - np. do przechowywania zdjęć ze szkolnych wycieczek i innych ważnych wydarzeń!

Gotowy prezent ze sklepu możesz zapakować w ręcznie dekorowane pudełko, czyniąc z niego personalizowany i wyjątkowy upominek.

 

Mam nadzieję, że poczułaś się zainspirowana do powiedzenia nauczycielom "Dziękuję" w szczególny sposób i - jeśli nie masz jeszcze upominków na Dzień Nauczyciela - że czym prędzej sięgniesz po papiery do scrapbookingu Lemoncraft i ulubione dodatki kreatywne, by stworzyć piękne kartki na Dzień Nauczyciela ręcznie robione, którymi wzruszysz, wyrazisz wdzięczność i zmotywujesz do dalszej pracy. Wszystkie niezbędne do tworzenia kartek materiały znajdziesz w sklepie scrapbookingowym Hobbyplace.pl, zachęcam do robienia zakupów i tworzenia wyjątkowego rękodzieła dla wyjątkowych osób!

 

 

 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger