Obrazki świąteczne do druku - pomysły na kartki świąteczne ręcznie robione

Kartki świąteczne ręcznie robione to idealny sposób, by pokazać bliskim Ci osobom, jak ważne są dla Ciebie. Życzenia przesłane w formie, w którą włożyłaś kawałek swojego serca to najpiękniejszy gest wobec osób, z którymi nie możesz spędzić Bożego Narodzenia, choć bardzo byś chciała. Obrazki świąteczne do druku i papiery do scrapbookingu Lemoncraft to połączenie, dzięki któremu przygotujesz zachwycające kartki bożonarodzeniowe diy, nawet, jeśli nie masz zbyt wiele czasu na tworzenie, albo jeśli nie dysponujesz wieloma przydasiami w tematyce świątecznej. Zobacz najlepsze pomysły na kartki ręcznie robione z wykorzystaniem świątecznych obrazków!

 


 

Kartki świąteczne - tradycja wiecznie żywa, czy relikt przeszłości?


Żyjemy w czasach tak bardzo poddanych wszechobecnej cyfryzacji, że wysyłanie kartek świątecznych brzmi dziś jak zapomniana tradycja z dawnych lat. Większość ludzi wysyła życzenia bożonarodzeniowe w wiadomościach SMS lub łączy się z bliskimi za pomocą transmisji video, by złożyć życzenia osobiście. Czy zatem warto w ogóle zawracać sobie głowę kartkami świątecznymi? Jestem w pełni przekonana, że tak! A dlaczego?

 1. Tradycyjna kartka świąteczna to wyraz szacunku wobec osób starszych, które przywiązują się do tradycji i nie zawsze podążają z duchem czasu, jeśli chodzi o klasyczne wartości i sposób ich przekazywania.
 2. Piękna kartka z życzeniami to namacalny dowód pamięci o bliskich.
 3. Wyciąganie zaadresowanej do nas koperty ze skrzynki wciąż budzi wiele pozytywnych emocji, w tym ekscytację, którą warto sobie zafundować w przedświątecznym okresie.
 4. Życzenia świąteczne przekazane w formie pisanej powodują, że obdarowana nimi osoba może powrócić do treści życzeń w dowolnym momencie. Nie trzeba ryzykować, że zakłócenia połączenia, rozkojarzenie, niemożność odebrania połączenia etc. utrudnią lub uniemożliwią przekazanie sobie życzeń.
 5. Piękne kartki świąteczne zawsze stanowiły dodatkowy element dekoracyjny, potęgujący magię świąt w domowym zaciszu.
Wiadomo, że najbardziej wzruszające i wyjątkowe są kartki świąteczne ręcznie robione. Jako scraperka dysponujesz wiedzą i umiejętnościami, by przygotować dla ważnych dla Ciebie osób życzenia świąteczne pełne wzruszenia i radości. Skorzystaj z tej możliwości! :-)


Obrazki świąteczne do druku - dlaczego warto?

Co jest potrzebne, by przygotować nastrojowe, piękne kartki świąteczne ręcznie robione? Zazwyczaj - poza papierami do scrapbookingu - sięgamy po całą masę dodatków, dzięki którym czarujemy na kartkach świąteczną magię. Śnieżynki z wykrojnika, tekturowe bombki, ręcznie robione poinsecje, błyszczące kuleczki, zielone gałązki z tworzywa... Po świętach niejednokrotnie okazuje się, że kupiłyśmy za dużo świątecznych przydasi. A w czasie tworzenia i tak zdarza się, iż zabrakło nam tego jednego, konkretnego motywu. Rozwiązaniem tego typu twórczych problemów i dylematów są obrazki świąteczne do druku. Przemawia za nimi całe mnóstwo argumentów. Między innymi poniższe:

 • obrazki nie zajmują miejsca (dopóki ich nie wydrukujesz), jeśli więc zakończysz świąteczne kartkowanie, nie musisz przeznaczać cennej przestrzeni swojej pracowni na ich przechowywanie do następnego Bożego Narodzenia;
 • masz dostęp do różnych motywów, w różnej wielkości i kolorystyce, więc wybierasz obrazek, który aktualnie jest Ci potrzebny i dopasowujesz go do swojego projektu, uzyskując piękną i spójną całość;
 • obrazki do druku to ekonomiczne podejście do scrapbookingu - kupujesz raz i używasz ile razy chcesz! A gdy jeszcze trafią się darmowe obrazki do druku, to już w ogóle bajka: masz mnóstwo przydasi tematycznych praktycznie bez inwestowania!;
 • gdy brakuje Ci pomysłu na kartki świąteczne ręcznie robione, obrazki świąteczne do druku mogą Cię nakierować na odpowiednią stylistykę, kompozycję i kolorystykę pracy, ułatwią też wybór odpowiednich papierów do scrapbookingu;
 • są nieocenioną pomocą, gdy musisz przygotować proste kartki świąteczne lub kartki świąteczne do koperty - obrazki do druku stają się wówczas głównym elementem pracy, a dzięki ich zdobności i świetnej jakości, gotowym kartkom niczego nie brakuje!


Obrazki świąteczne do druku to wiele świątecznych motywów w różnych stylach przy jednoczesnej oszczędności miejsca w scrapowej pracowni!

 

Obrazki świąteczne do druku - bogactwo wzorów i kolorów

Tworząc świąteczne rękodzieło, wybieramy zwykle jedną-dwie świąteczne kolekcje papierów do scrapbookingu i z nich przygotowujemy kartki, albumy i dekoracje. Trudno być przygotowaną na każdy pomysł, który zrodzi się w głowie i na każdą prośbę Klienta, jeśli sprzedajesz swoje rękodzieło.
 
Obrazki świąteczne do druku to produkt, który ratuje sytuację ;-) Mnogość dostępnych motywów, wzorów i kolorów sprawia, że nie dokupując kolejnych przydasi i papierów, możesz być przygotowana na tworzenie świątecznych kartek w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, glamour... Co więcej, każdy z obrazków możesz wykorzystać wiele razy, nie musisz się więc martwić, że zabranie Ci uroczych myszek i ślicznych bałwanków! Świąteczne stroiki, bombki, św. Mikołaj, myszki i pingwiny w zimowych czapeczkach, kotek z prezentami, dziadek do orzechów, śnieżna kula - od teraz Twoja świąteczna wyobraźnia nie zna granic, a kartki, które powstaną w Twojej pracowni zachwycą różnorodnością!

Obrazki do druku - tak wiele motywów, wzorów i kolorów, a wszystkie mogą być Twoje!

 

Kartki świąteczne ręcznie robione z obrazkami do druku - jak to zrobić?

Zachwycają Cię obrazki świąteczne, ale gdy trzymasz w rękach wydruk, nie bardzo masz pomysł, co z tym wszystkim zrobić? Boisz się, że za bardzo przysłonisz wybraną grafikę na swojej kartce, albo wręcz odwrotnie - że trudno Ci będzie taki świąteczny obrazek uzupełnić innymi przydasiami? Jeśli nie masz jeszcze zbyt dużego doświadczenia w tworzeniu prac świątecznych, w których grafika bożonarodzeniowa stanowi główny element, koniecznie zobacz scrapbooking tutorial, w którym Cytrynowa Projektantka podpowiada, jak zastosować obrazki świąteczne w scrapbookingowej twórczości!

 
 

 
 
 

Wszystko, czego potrzebujesz to komputer, drukarka, odpowiednio sztywny papier (np. karton wizytówkowy) i nożyczki.

 
Obrazki świąteczne do druku, które zostały przygotowane w wysokiej rozdzielczości, możesz pomniejszać lub powiększać - według swoich aktualnych potrzeb.

Rozbudź swoją kreatywność, przygotuj piękne obrazki do druku i twórz zachwycające ręcznie robione kartki świąteczne!

Świąteczny obrazek - idealnie dopasowany do Twoich aktualnych potrzeb!

Wysoka rozdzielczość plików sprawia, że za każdym razem, drukując świąteczne obrazki, możesz decydować o ich rozmiarze. To powoduje, że każdą grafikę z łatwością dostosujesz do swoich aktualnych potrzeb. Mając do dyspozycji jeden plik ze świątecznymi obrazkami, możesz m.in.:

 • wydrukować grafiki standardowej wielkości, idealnie dopasowane do klasycznych formatów kartek okolicznościowych;
 • powiększyć obrazki świąteczne, czyniąc z nich główny element kompozycyjny kartki lub wykorzystując je w innych projektach scrapbooking, jak okładka notesu, album świąteczny, świąteczna dekoracja home decor;
 • pomniejszyć obrazki, tworząc z nich modne i wygodne w użyciu naklejki scrapbooking;
 • zmienić wielkość grafiki, dopasowując ją do wymiarów drukowanych etykiet, bilecików prezentowych etc.

Format odpowiedni na naklejki scrapbooking, trochę większe obrazki świąteczne na kartki z życzeniami, czy może duże grafiki do tworzenia albumów i dekoracji świątecznych? Ty decydujesz!Papiery do scrapbookingu - potrzebne czy nie?

Mogłoby się wydawać, że skoro obrazki świąteczne do druku są tak wspaniałym dodatkiem, to w tworzeniu świątecznych projektów można całkowicie pominąć papiery do scrapbookingu. Czy tak rzeczywiście jest? W żadnym wypadku! Wydrukowany obrazek to wspaniały element dekoracyjny, który jednak wymaga umieszczenia go na odpowiednim tle. Spójrz na poniższe zdjęcia i zobacz, jak nawet niewielka ramka utworzona z kolorowych papierów scrapbooking dodaje kartkom wyjątkowości i uroku. Za pomocą odpowiednio dobranego arkusza możesz uwydatnić zastosowaną świąteczną grafikę, stworzyć wyrazisty kontrast dla obrazka, albo nadać kartce określoną stylistykę. Wypróbuj różne papiery do scrapbookingu, nie tylko te typowo świąteczne - zobaczysz, że za każdym razem uzyskasz inny efekt! A w piękne papiery do scrapbookingu zaopatrzysz się w sklepie Hobbyplace.pl: https://hobbyplace.pl/pl/58-papiery-do-scrapbookingu.

Papiery do scrapbookingu stają się wspaniałym tłem, urozmaicającym prostą kartkę z obrazkiem świątecznym.

 
Wybierz papier scrapbooking, który najlepiej będzie współgrać z wybranym obrazkiem do druku. Łącz różne rodzaje papierów i grafik i wciąż na nowo odkrywaj potencjał tych scrapowych materiałów.


Świąteczny obrazek jako główna ozdoba na kartce

Elementy graficzne można w scrapbookingu stosować w roli drobnych dodatków, które urozmaicają i dopełniają kompozycję. Ale piękne, dopracowane obrazki do druku z powodzeniem mogą stanowić główny element Twojej kartki! 


Piękne, dopracowane świąteczne obrazki mogą stać się główną dekoracją Twoich bożonarodzeniowych kartek.

 
Obrazki świąteczne do druku to świetny produkt, gdy potrzebne Ci proste, szybkie, ale zarazem efektowne kartki świąteczne lub inne projekty DIY. Przydają się m.in. w następujących sytuacjach:

 • szukasz pomysłów na proste kartki świąteczne, które można przygotować razem z dziećmi (swoimi lub np. na warsztatach artystycznych dla najmłodszych albo z młodzieżą szkolną na kiermasz charytatywny);
 • potrzebne Ci tzw. kartki do koperty, które muszą być płaskie i mieścić się w standardach wysyłki pocztowej w gabarycie A;
 • dostałaś duże zamówienie na kartki dla firmy lub nagłą szansę na udział w kiermaszu bożonarodzeniowym i w krótkim czasie musisz przygotować wiele kartek handmade;
 • zostałaś poproszona o wykonanie wielu takich samych kartek;
 • chcesz przygotować ofertę kartek świątecznych ręcznie robionych skierowaną do mniej zamożnych klientów, czyli ekonomiczną wersję sprzedawanego rękodzieła;
 • świąteczne kartki mają być gratisowym dodatkiem do zamówień, które w okresie przedświątecznym złożą u Ciebie klienci;
 • kartki świąteczne ręcznie robione będą Twoim pierwszym spotkaniem ze scrapbookingiem i szukasz czegoś, co będzie proste i efektowne, na co nie będziesz musiała wydać pół wypłaty ;-)

Skromna, prosta kartka świąteczna też może zachwycać!

 
Obrazek do druku podklej na kosteczkach 3d lub tekturze introligatorskiej - będzie wyglądać, jakby wychodził z kartki! :-)

Pomysły na kartki świąteczne ręcznie robione z obrazkami do druku

Zobacz, jak niewiele potrzeba, by stworzyć unikatowe i wyjątkowe kartki na Boże Narodzenie! Dopasuj papier do scrapbookingu do wydrukowanego obrazka świątecznego i kilka błyszczących drobiazgów. Cytrynowa Projektantka, Ewa, uczyniła ze scrapowych papierów tło podbijające kolorystykę i delikatny styl zastosowanych obrazków. Jako wierzchnią warstwę kartki wybrała biały papier, co pozwoliło uwypuklić detale dekoracyjnych grafik. Podklejone na dystansie bombki można uzupełnić sznureczkami narysowanymi czarnym cienkopisem - wtedy będą wyglądać jak prawdziwe ozdoby choinkowe! 

Jeśli obrazek świąteczny ma stanowić główny - a czasami jedyny - element dekoracyjny kartki, warto umieścić go w centralnej części pracy - wtedy żaden z fragmentów kartki nie będzie dawać wrażenia niedokończonego. Obrazek zawsze warto podkleić dystansową taśmą klejącą, kosteczkami 3d lub tekturą introligatorską - to szybki, prosty i skuteczny sposób na dodanie pracy wyrazistości i uniknięcia efektu płaskiej strony.

Świąteczne obrazki do druku dają Ci mnóstwo twórczych możliwości. Wykorzystaj to!

 
Zróżnicowane tekstury w tak prostych kompozycjach możesz uzyskać na wiele sposobów, np.:

 • nakładając pastę strukturalną przez maskę, tworząc wzór wystający spod obrazka (pamiętaj o przygotowaniu takiej dekoracji przed umieszczeniem obrazka na kartce);
 • przyklejając drobne elementy ozdobne: perełki, kryształki, cekiny, guziczki itp.;
 • podklejając obrazek kawałkami poszarpanej gazy lub koronki bawełnianej;
 • tworząc chlapnięcia gęstą farbą akrylową lub dodając delikatne zacieki z rozwodnionej farbki akwarelowej.

Czasami piękno tkwi w prostocie :-)

 
Teraz możesz szybko wykonać wiele zachwycających kartek świątecznych DIY.

Obrazki do druku to świetny wybór, gdy tworzysz rękodzieło wymagające szybkości tworzenia i/lub łatwości wykonania.


Darmowe obrazki świąteczne

Dotarłaś aż do tej części artykułu? Wspaniale! Dzięki temu nie tylko zyskałaś wiedzę, do czego mogą się przydać świąteczne obrazki do druku i jak je wykorzystywać w swojej twórczości, ale także ... właśnie odkrywasz prezent dla wytrwałych Czytelników! :-) Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy arkusz formatu A4 z obrazkami świątecznymi do wydrukowania w domu! Już teraz pobierz je na dysk swojego komputera, wydrukuj i twórz z ich użyciem wspaniałe świąteczne projekty scrapbooking! Kliknij w poniższy obrazek i pobierz obrazki:


Specjalnie dla Ciebie mamy darmowe obrazki świąteczne do druku - cały arkusz A4 pełen nastrojowych, pięknych wycinanek. Wiesz już, co z nich wyczarujesz? :)

Mam nadzieję, że udało mi się dziś przedstawić Ci najważniejsze zalety stosowania obrazków świątecznych do druku. Chciałabym, abyś odważyła się eksperymentować, odkrywać nowe możliwości swoich przydasi i żebyś czerpała radość z przedświątecznego kartkowania!


Porada: w wolnej chwili wydrukuj kilka arkuszy swoich ulubionych obrazków świątecznych i wytnij je np. podczas oglądania seriali. Później już tylko sięgaj po wybrane grafiki i ciesz się przedświąteczną twórczością.

 
Ty też możesz przygotować takie piękne kartki świąteczne ręcznie robione - nawet, jeśli nie masz umiejętności, wiedzy, czasu... ;-)

Pamiętaj, że najpiękniejsze obrazki na każdą okazję oraz ogromny wybór papierów do scrapbookingu i przydasi znajdziesz w naszym sklepie HobbyPlace.pl

 

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Jeśli masz pytania dotyczące dzisiejszego artykułu i zawartej w nim tematyki, pisz śmiało w komentarzu :-) Pozdrawiam!

  PODPIS

6 komentarzy:

 1. Przecudowne, dziękuje za tą przemiłą niespodziankę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzymy miłego tworzenia! :) koniecznie pochwal się potem na grupie fb Lemoncraft Inspirations, co wyczarowałaś! :)

   Usuń
 2. Dziękuję za niespodziankę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne obrazki :) i piękne te minimalistyczne kartki inspiracyjne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger