Kartki na chrzest ręcznie robione - kartka na chrzest dla dziewczynki: kartka sukienka

Chrzest dziecka to uroczystość, na którą prędzej czy później każda z nas jest zaproszona. I wtedy pojawia się panika: co podarować? Czy prezent ma być bardziej dla dziecka czy dla rodziców? Czy upominek powinien być tylko czymś materialnym, czy również stanowić pamiątkę na przyszłość? Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, zawsze warto dorzucić do prezentu coś od serca, co zostanie z dzieckiem i rodzicami na zawsze. Świetnym wyborem będzie tu kartka na chrzest ręcznie robiona. Choć w niektórych regionach Polski istnieje odstępstwo od tej zasady, przyjęło się, że dla dziewczynek przygotowuje się kartki z odrobiną różu, dla chłopców - z kolorem niebieskim. Pokażę Ci dziś jednak, że kartka na chrzest dla dziewczynki również dobrze wygląda w błękitach! A jeśli nie chcesz iść w standardową, dziecięcą kolorystykę, wybierz biel, krem, beż - te neutralne, klasyczne barwy zawsze będą w modzie i zawsze idealnie wpasują się w tematykę Chrztu Świętego (oraz innych uroczystości kościelnych). A co zrobić, jeśli klasyczne kartki na chrzest ręcznie robione to dla Ciebie za mało? Sięgaj po niestandardowe rozwiązania! Kartka sukienka czy pamiątka chrztu w formie bodziaka to urocze rękodzieło, wzbudzające wiele pozytywnych emocji. Gotowa na moc inspiracji i garść praktycznych porad? Zapraszam do lektury!
Kartka na chrzest scrapbooking - jaki wybrać motyw?

Gdy przychodzi czas, że musisz wykonać ręcznie robiona kartkę na chrzest, na pewno stajesz przed dylematem wyboru motywów i elementów dekoracyjnych. Czy kartka na chrzest koniecznie musi zawierać motywy religijne? A jeśli nie one, to co? Oto kilka najpopularniejszych motywów na kartkach chrzcielnych dla dzieci:

 • gromnica i biała szatka,
 • chrzcielnica,
 • aniołek,
 • dzidziuś,
 • wózek dziecięcy,
 • kołyska,
 • stópki niemowlęce,
 • biała sukienka.

Jeśli w rękodziele na chrzest umieszczasz symbole religijne, wpleć je umiejętnie w kompozycję pracy, niech staną się integralną częścią Twojej kartki!Jak więc widzisz, nie zawsze trzeba uderzać w religijne nuty. Jeśli kompletnie nie czujesz kartek w tym klimacie, z powodzeniem możesz przygotować kartkę na chrzest ręcznie robioną w bardziej dziecięcych klimatach.

Jeśli wykonujesz kartki ręcznie robione na zamówienie i nie jesteś pewna, czy na pracy powinien się znaleźć motyw religijny czy nie, zapytaj zamawiającego. A jeśli to niemożliwe, bezpiecznym wyborem zawsze będzie: wizerunek niemowlęcia, serce, kwiaty, albo jakiś cytat o dziecku, umieszczony w centrum pracy.

Niemowlę w jasnym ubranku to motyw, który sprawdzi się w każdej kartce na chrzest ręcznie robionej - dla dziewczynki i dla chłopca!Kartka na chrzest dla dziewczynki - najciekawsze pomysły


Tworząc kartki na chrzest ręcznie robione, możesz wykonywać podobne pamiątki w zbliżonej formie, niezależnie od tego, czy powstają one dla dziewczynek czy dla chłopców. Poza detalami w odcieniach różu i błękitu, będą się one różnić niewiele. 

Gdyby w tej kartce różowe elementy wymienić na błękitne lub zielone, powstałaby kartka na chrzest idealna dla chłopca. Kształt kartki, napis i kwiaty pasują do każdego maluszka!


Oto przykład kartki na chrzest scrapbooking, którą można wręczyć zarówno dziewczynce, jak i chłopczykowi. Uniwersalne kremy, delikatność i piękna kwiatowa kompozycja to doskonały wybór na pamiątkę chrztu świętego.


Jeśli jesteś kolorystyczną tradycjonalistką, taka jasna kartka z dodatkiem pastelowego różu będzie idealną kartką na chrzest dla dziewczynki. Złote detale dodadzą pracy elegancji i przełamią różową słodycz projektu!Choć błękity najczęściej wybierane są do prac chłopięcych, taka kartka na chrzest ręcznie robiona będzie odpowiednia również dla dziewczynki - nie zawsze musi to być kartka sukienka w odcieniach różu, pamiętaj o tym!

Kartka na chrzest scrapbooking to:

 • pastelowa, delikatna kolorystyka: odcienie bieli, kremu i beżu, a także pastelowy róż, błękit czy stonowana zieleń;
 • kwiaty w różnej postaci: jako deseń na papierze scrapowym oraz w roli dodatków: elementów wyciętych z papieru, przestrzennych kwiatów w kompozycji;
 • elegancja umiejętnie połączona z dziecięcą radością.
Powyższe zasady odnoszą się zarówno do prac tworzonych dla chłopców, jak i do kartek na chrzest dla dziewczynki.

Jeśli jednak zechcesz zaakcentować w pracy płeć dziecka, dla którego powstaje pamiątka, wybierz oryginalne kształty baz dla swojego rękodzieła. W takiej sytuacji dla chłopca może powstać kartka na chrzciny w formie bodziaka lub spodenek, a dla dziewczynki - kartka sukienka. 

Co prawda, powyższe kartki powstały z okazji narodzin i roczku, ale gdyby zmienić napisy i pozbyć się cyferki, z powodzeniem mogłyby pełnić rolę kartek na chrzest dla dziewczynki i chłopca.


Dla dziewczynki kartka sukienka, a dla chłopca kartka spodenki. Skusisz się? :-)Do Ciebie należy decyzja, czy kartka na chrzest dla dziewczynki będzie zwiewną, różową sukieneczką pełną falbanek i koronek, czy też stanie się odpowiednikiem białej szatki.

Kartka sukienka to bardzo pomysłowa kartka na chrzest ręcznie robiona dla dziewczynki.


Wśród kartek na chrzest ręcznie robionych warto wyróżnić jeszcze dwie niecodzienne formy pamiątek: kartkę księgę oraz exploding box. Przy tego typu kartkach pracy jest nieco więcej niż przy klasycznej kartce, nawet w tak wymyślnej formie, jak kartka sukienka, natomiast efekt zdecydowanie wart jest włożonego w projekt wysiłku.

Exploding box jako pamiątka chrztu to również świetny wybór!


Eksplodujące pudełko sprawdzi się zawsze, gdy chcesz stworzyć bardziej nietypową kartkę na chrzest święty.


A może kartka księga? Ta w odcieniach różu i kremu to piękna kartka na chrzest dla dziewczynki.


Kartki na chrzest ręcznie robione - jak zrobić? Kartka sukienka krok po kroku

Aby wykonać ręcznie robioną kartkę na chrzest dla dziewczynki, wcale nie trzeba mieć wielu materiałów. Jak pokazuje nasza projektantka, Ula, wystarczą papiery do scrapbookingu Lemoncraft, kilka kwiatów i tematyczna tekturka. A także baza kartki w nietypowym kształcie, która pozwoli uzyskać efekt wow. U Cytrynowej Projektantki jest to kartka sukienka - próbowałaś już tej formy? 


Sprawdź w naszym tutorialu, jak zrobić kartkę sukienkę krok po kroku.Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady udekorować sukieneczki w taki sposób, by nie zakryć bazy, a jednocześnie nie chcesz pozostawić płaszczyzny kartki pustej, koniecznie zobacz tutorial, który Ula dla Ciebie przygotowała! Co prawda jest to kurs na kartkę sukienkę z okazji urodzin, ale kartka na chrzest ręcznie robiona dla dziewczynki w tym samym kształcie powstaje w bardzo podobny sposób. Tylko spróbuj! :-)


Kartki na chrzest ręcznie robione? Wybierz papiery do scrapbookingu Lemoncraft!


Czasami twórczość jest utrudniona, bo brakuje nam odpowiedniego papieru, albo elementu, który w delikatny i piękny sposób podkreśliłby tematykę pracy. W przypadku Chrztu Świętego takie problemy pojawiają się dość często, ponieważ niewiele scraperek (poza tymi wykonującymi rękodzieło na sprzedaż) posiada duże zapasy chrzcielnych symboli i przydasi pasujących na okoliczność chrztu. Aby ułatwić sobie zadanie, warto mieć w zanadrzu papiery do scrapbookingu Lemoncraft. W kolekcji COTTON CANDY znajdziesz mnóstwo delikatnych arkuszy w odcieniach różu, błękitu i kremu, więc bez trudu wybierzesz coś do prac dziecięcych, w tym również do kartek na chrzciny. Dodatkowo, w bloczkach z elementami COTTON CANDY ELEMENTS w wersji dziewczęcej i chłopięcej, jest mnóstwo grafik do wycinania, w tym także strony dedykowane sakramentowi Chrztu Świętego. Gromnica, biała szatka, czy uroczy dzidziuś ubrany na biało - takie grafiki tylko czekają, aż wykorzystasz je w swoich projektach! :-) 

Ale nie tylko dziecięce papiery do scrapbookingu Lemoncraft będą odpowiednie do tworzenia kartek na chrzest ręcznie robionych. W kolekcji TODAY odnajdziesz piękne połączenie jasnego beżu z różem i zielenią, a także grafiki z uroczymi dzieciaczkami. To również świetna propozycja, jeśli w Twoich planach jest kartka sukienka, czy inna kartka na chrzest dla dziewczynki.

Piękne i delikatne propozycje papierów scrapbooking znajdziesz także w naszych starszych kolekcjach, które nie tracą na aktualności! Co powiesz na beże i błękity z kolekcji DEAR DIARY FORGET ME NOT, hipnotyzujące niebieskości kolekcji HOPE, czy pełne ciepła i czułości papiery MUM'S LOVE?

Nasze papiery znajdziesz oczywiście na wirtualnych półkach sklepu Lemoncraft, nie czekaj tylko już dziś wybierz coś dla siebie i twórz najpiękniejsze kartki na chrzest ręcznie robione!Czy poczułaś się dziś zainspirowana do tworzenia oryginalnych pamiątek chrztu i do sięgania po niestandardowe kształty baz kartkowych? Mam nadzieję, że już wkrótce w Twoich dłoniach powstanie piękna kartka sukienka lub inna zachwycająca kartka na chrzest dla dziewczynki albo chłopca. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę samych przyjemnych chwil przy scrapowym biurku!
PODPIS

2 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger