Jaka kartka urodzinowa dla dziewczynki będzie najlepsza?

Ręcznie robione kartki okolicznościowe to prace wyjątkowo elastyczne pod tym względem, że można je dostosować do płci, wieku, zainteresowań i upodobań odbarowywanych osób. Dla malutkich dzieci tworzymy pastelowe, kolorowe kartki z uroczymi motywami małych zwierzątek i dziecięcych akcesoriów, kartki ślubne są pełne romantyzmu i elegancji, urodzinowe kartki dla mężczyzn to ciemne kolory i typowo męskie pasje, jak majsterkowanie czy komputery. Bodaj najczęściej problemem stają się kartki urodzinowe dla dzieci, które nie są już niemowlakami i uroczymi bobasami, ale jeszcze nie wkroczyły w etap zbuntowanych nastolatków. Jaka kartka urodzinowa dla dziewczynki będzie najlepsza? Taka, która wykorzystuje wszystkie elementy lubiane przez małe dziewczynki! Więcej na ten temat dowiesz się, czytając dzisiejszy post i oglądając pracę naszej Projektantki, Viktorii.
Kartka urodzinowa dla dziewczynki - jak ją zrobić?

Jeśli przygotowujesz kartkę urodzinową dla dziewczynki, która ma kilka lat i nie znasz Jej osobistych preferencji kolorystycznych oraz nie wiesz, jakie motywy najbardziej by Ją ucieszyły, najbezpieczniej będzie wykonać kartkę w kolorach i z dodatkami powszechnie lubianymi przez dziewczynki. Istnieje spora szansa, że kartka spodoba się obdarowanej ;-) Co to znaczy dziewczęca kartka, która spodoba się większości dziewczynek?


Jeśli połączysz: 

- pastelowe kolory (zwłaszcza róż, miętę, błękit),
- kwiaty,
- motyle,
- urocze zwierzątka (króliczki, sarenki itp.),
- koronki

to uda Ci się uzyskać pożądany efekt. Kartka ma być dziewczęca, radosna, słodka, ale nie przesłodzona. Kompozycja może być bogata, wieloelementowa i z dużą ilością warstw, dzięki czemu uzyskasz bardziej "księżniczkowy" charakter. Pamiętaj jednak, że im starsza dziewczynka, tym mniej Ją ciągnie w stronę różu i tiulu ;-) Dlatego ilość dodatków i kolorów zawsze dostosuj indywidualnie do wieku dziecka. Dziewczynka która ma 5-8 lat będzie tym bardziej zachwycona, im więcej różowych elementów, koronek i księżniczek znajdzie na kartce, starsza dziewczynka będzie na ogół preferować bardziej stonowane prace.

Kartka urodzinowa dla dziewczynki - inspiracja Projektantki

Spójrz na przepiękną kartkę Victorii. Ileż tu się dzieje! Praca posiada mnóstwo elementów, jest bardzo bogata i niewątpliwie przyciągająca wzrok. W centralnej części kompozycji znajduje się motyw małej dziewczynki, dzięki czemu od razu wiadomo, kto jest adresatem tej pięknej, ręcznie robionej kartki. Kolorystyka pracy jest typowa dla upodobań małych dziewczynek, tak samo jest w przypadku wzorów na papierach: kratka, kropki i kwiatki to coś, co dziewczynki uwielbiają! Tak idealnie w dziewczęce upodobania wpisuje się kolekcja "Girl's Little World" LemonCraft.
Zobacz, jak wiele elementów Victoria nałożyła na siebie podczas tworzenia kompozycji - wielowarstwowość kartki dodaje jej wizualnego bogactwa i wyjątkowości :-) Kilka różnych papierów, przeszycia, koronki, wycinanki z papieru, papierowe kwiaty - czego tu nie ma!

A kartka urodzinowa dla chłopca?

Jeśli masz do wykonania pracę dla dziecka w wieku kilku lat, ale tym razem adresatem jest chłopiec - nie martw się! Tutaj sprawa będzie równie prosta :-) Wystarczy zamienić kolory na błękit, granat i beż, a zwiewne koronki np. na bawełniane taśmy we wzór z samolotami, pociągami itp. Desenie na papierach do scrapbookingu, takie jak kropki i serduszka, zamień na gwiazdki, kratkę lub paski, a zamiast kwiatków sięgnij po typowo chłopięce motywy: latające balony, latawce, pluszowe misie, samoloty, rakiety, różne inne pojazdy... I w ten sposób uzyskasz chłopięcą urodzinową kartkę, która na pewno spodoba się małemu solenizantowi! Jeśli nadal masz obawy, sięgnij po prostu po papiery z kolekcji "Boy's Little World", one wyznaczą Ci stylistykę pracy i na pewno będzie Ci łatwiej! :-)

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger