Kartka handmade w wiosennych kolorach

Czy Twoje prace scrapbookingowe mają charakter sezonowy? W jakimś stopniu zapewne tak - w końcu w okresie zimowym tworzymy głównie kartki bożonarodzeniowe, a wczesną wiosną prace komunijne... Ale czy dostosowujesz paletę kolorystyczną swoich projektów do pory roku? Tatiana pokazuje dziś, jak piękną pracę można stworzyć, czerpiąc inspirację z barw natury. Kartka handmade w wiosennych kolorach to świetny pomysł na urodzinowe lub imieninowe życzenia, a także na wiosenny ślub. Chcesz wiedzieć, jakie kolory kojarzą się Tatianie z wiosną? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy post i obejrzyj pracę naszej Projektantki!
Wiosenne kartki ręcznie robione - jak wybrać kolory?

Jeśli chcesz stworzyć prace, które będą bardzo wiosenne, na pewno zastanawiasz się nad doborem papierów i dodatków w odpowiednich kolorach. Jakie barwy łączyć ze sobą, by uzyskać wiosenną świeżość i oddać atmosferę budzącej się do życia przyrody? Najłatwiej będzie... zainspirować się naturą! Błękitne niebo, żółte słońce, różowe, żółte i fioletowe kwiaty, soczyście zielone liście i trawa... oto barwy, które spotkasz na swojej drodze podczas wiosennego spaceru. Na wiosennej kartce handmade możesz dowolnie miksować ze sobą te barwy, pamiętając jednak o tym, że im mniej kolorów wybierzesz, tym łatwiej będzie Ci uzyskać harmonijną całość, która będzie pełna radości i ekspresji, ale nie będzie przytłaczać jaskrawością i nadmiarem barw. Wybierz 2-3 kolory przewodnie i w oparciu o nie stwórz swoje wiosenne projekty scrapbookingowe! :) Jeśli chodzi o papiery do scrapbookingu idealne do wiosennych prac, to w ofercie LemonCraft znajdziesz ich całkiem sporo. Odpowiednie będą wszystkie arkusze w pastelowych, wiosennych kolorach, a także te neutralne - które świetnie sprawdzą się w roli tła dla barwnych kwiatowych kompozycji.


Kartka handmade w wiosennych kolorach - inspiracja Projektantki

Tatiana, jak sama twierdzi, najbardziej lubi wiosenne połączenie kolorów: błękit + biel/beż + odrobina pastelowego żółtego + kropla soczystej zieleni. Taki wybór barw sprawia, że kartka zyskuje lekkość i świeżość (dzięki jasnym i chłodnym barwom) oraz odrobinę radości, energii i ciepła, za sprawą żółtych i zielonych dodatków. Błękit z kolekcji "Nie zapomnij mnie" oraz jaśniutki beż i białe detale stanowią tutaj podstawę kompozycji. Kartka zdaje się być jedynie muśnięta pozostałymi barwami: blady żółty pojawia się na kwiatach, a soczysta zieleń występuje na wiosennej kartce handmade w postaci listków. Praca Tatiany przywodzi na myśl czyste, bezchmurne niebo, rozświetlone promieniami słońca :-) Oto, co nasza Projektantka sama mówi o swojej kartce:


Uwielbiam robić kartki. Mogę w nich użyć wiele różnorodnych materiałów - koronkę, kwiaty, gałązki, jagody, tekturki, gipsowe dekoracje, małe dekory...Do każdego projektu dokładam cząstkę swojej duszy, próbując przekazać nastrój i atmosferę wydarzenia, z którym jest związany.

Wśród wiosennych palet kolorystycznych, ta jest moją ulubioną!

Zwróć uwagę na kompozycję - choć żółtego i zielonego jest tu niewiele, bez tych kolorowych akcentów kartka wyglądałaby smutno i nieco mdło:
Popatrz, jak wiele różnych detali znajduje się w tej kompozycji. Motylki z uniesionymi skrzydłami, mnóstwo listków, pręcików, sznurków, kuleczek, koronek, kwiaty o zróżnicowanej wielkości i teksturze oraz drobne chlapnięcia ciemną farbką - wszystko to sprawia, że kompozycja kartki wydaje się bardziej dynamiczna - ta kartka żyje! Jest tak tętniąca życiem, jak przyroda wiosną :-)Wiosenne kartki - dobre na każdą okazję!

Najfajniejsze w tworzeniu wiosennych kartek jest to, że pasować będą na każdą okazję - i to przez cały rok :-) Wszak nawet na zimowy ślub możesz podarować kartkę utrzymaną w jasnej kolorystyce, z kwiatową kompozycją :-) Jeśli więc pierwsze promienie słońca, śpiew ptaków za oknem i pachnące kwiaty w wazonie nastrajają Cię twórczo, wykorzystaj wenę i stwórz swoje kartki handmade w wiosennych kolorach - jeśli będziesz miała trochę pięknych kartek na zapas, żadna okazja Cię nie zaskoczy! :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger