Męskie papiery do scrapbookingu - nie tylko do męskich prac

Prace scrapbookingowe tworzone z myślą o mężczyznach rządzą się swoimi prawami. Unikamy w nich nadmiernej ilości kwiatów i sięgamy po papiery scrapowe w deseń kraty, motyw pasków lub po gładkie, jednobarwne arkusze. Wybieramy papiery w odcieniach niebieskiego, brązu lub szarości. Jak się jednak okazuje, te męskie i chłopięce kolekcje papierów do scrapbookingu z powodzeniem można wykorzystać także w pracach tworzonych dla kobiet! To dobra wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż męskie prace tworzymy jednak jakoś rzadziej... Jeśli chcesz zobaczyć, jak szalenie kobiecą i romantyczną kartkę wykonała Marta z chłopięcej kolekcji "Boy's Little World", koniecznie czytaj dalej!
Męskie papiery do scrapbookingu, czyli jakie?

Zastanówmy się najpierw, czy w ogóle istnieje coś takiego jak męskie papiery do scrapbookingu? Czy papiery scrapowe mają swoją płeć? ;-) Z pewnością te ukwiecone arkusze w pastelowych różach, fioletach, pełne koronek i motyli można uznać za bardziej kobiece. Wśród męskich arkuszy wymienimy z kolei te w bardziej neutralnych barwach, jak brąz, beż, szarości, no i w różnych odcieniach niebieskiego, zwłaszcza tych czystych, chłodnych błękitach i granatach. Wśród deseni na papierach do scrapbookingu, określanych jako męskie, znajdziemy kratę, paski, deski, cegłę, kamień, przetarcia i chlapnięcia, a także imitację wełny, jeansu, metalu, betonu. Z kolei mówiąc o motywach, wśród męskich papierów nie zabraknie lokomotyw, samolotów, balonów, śrub, zębatek. Jak więc widać, z całą pewnością możemy powiedzieć, że istnieje jakiś - często niepisany - podział papierów scrapowych na te bardziej kobiece i na te typowo męskie. Po prostu kobiety i mężczyźni mają różną wrażliwość na piękno, odmienne upodobania ;-) Wśród kolekcji papierów do scrapbookingu LemonCraft również znajdziesz kilka takich, które dedykowane są przede wszystkim do prac w męskich klimatach, choć, oczywiście, nasze kolekcje są na tyle uniwersalne, by każdą z nich można było wykorzystać do prac o różnej tematyce i dla różnych odbiorców :-) Jeśli masz do stworzenia pracę scrapową dla mężczyzny, odpowiednich papierów szukaj wśród kolekcji:

  • Gossamer Blue,
  • Sense and Sensibility,
  • Yuletide.
Sporo "męskich" wzorów i kolorów znajdziesz również w bloczkach linii Basic, zwłaszcza w tych do kolekcji Dom Róż, Nie Zapomnij Mnie, Yuletide. Ale jeśli nie chcesz kupować całej kolekcji specjalnie pod jeden projekt, nie martw się! Wśród papierów LemonCraft, które posiadasz w domu, na pewno znajdziesz arkusz idealny do pracy dla mężczyzny, wszak paski, kratki i deski to coś, co uwielbiamy i co można znaleźć niemal w każdej naszej kolekcji ;-)

Najbardziej męską (i chłopięcą!) kolekcją, jaką wydaliśmy, jest nasza nowość "Boy's little world". Znajdziesz w tych papierach do scrapbookingu piękne odcienie niebieskiego, przełamane odrobiną brązu i szarości. Coś dla małych i większych chłopców, a także dla całkiem dorosłych mężczyzn ;-) Ale niech nie zwiedzie Cię ani nazwa kolekcji, ani zastosowane w niej grafiki, ponieważ - jak za chwilę zobaczysz - z tych papierów można stworzyć także szalenie kobiece i romantyczne prace! :-)


Męskie papiery do scrapbookingu w kobiecej kartce

Czy typowo męskie papiery do scrapbookingu można wykorzystać w pracy dla kobiety? Oczywiście! Zwłaszcza, jeśli pani lubi niebieskości i brązy - no bo dlaczego by nie wykonać kartki w Jej ulubionych kolorach? :-) Wśród arkuszy kolekcji "Boy's Little World", obok typowo chłopięcych grafik, znajdziesz sporo papierów w uniwersalne wzory, takie jak kratka czy drobne roślinne motywy. Marta wykorzystała uniwersalność tych deseni i stworzyła z nich bardzo kobiecą kartkę urodzinową. Wystarczyło dodać bogatą kwiatową kompozycję i zwiewną koronkę, by tak odmienić charakter papierów, że nikomu przez myśl by nie przeszło, że to są papiery do scrapbookingu z męskiej kolekcji! :-)Zobacz, jak różne kwiaty połączyła ze sobą Marta! Elementy kompozycji o zróżnicowanej fakturze ale zbliżonej kolorystyce, tworzą harmonijną i zarazem interesującą całość. W tej kompozycji wiele się dzieje! I wcale nie jest nudna, mimo, że całość utrzymana jest w dwóch kolorach :-)

Boy's Little World - Bloczek papierów do scrapbookingu 21x29cm - Lemoncraft - LEMBLW08 Basic   Boy's Little World - Bloczek papierów do scrapbookingu 15x15cm - Lemoncraft - LEMBLW09


A męskie projekty z kobiecych papierów do scrapbookingu?

No dobrze, czy zatem zasada ta działa także w drugą stronę? Czy można robić męskie prace z papierów postrzeganych jako typowo kobiece? Oczywiście, że tak! Po pierwsze dlatego, że przecież są mężczyźni, którzy lubią kwiaty, no i są okazje, na które nawet mężczyźnie wypada podarować bukiet kwiatów, po drugie dlatego, że i wśród damskich kolekcji znajdziesz sporo uniwersalnych arkuszy. A jeśli potrzebujesz bardziej wyrazisty papier do męskiej pracy, wystarczy, że delikatny beżowy czy błękitny arkusz przyciemnisz na brzegach brązowym tuszem - od razu zyska inny charakter! :-) Nie obawiaj się, że musisz mieć miliony papierów do scrapbookingu, we wszystkich możliwych wzorach, kolorach i stylach. Przecież, poza papierem, posiadasz zapewne jeszcze mnóstwo różnych materiałów kreatywnych. Uruchom więc swoją wyobraźnię i pomysłowość i zmieniaj kolory papierów mediami, dodawaj motywy za pomocą stempli, nanoś wzory przez maski i twórz własne arkusze, dokładnie takie, jakich potrzebujesz w danej chwili. Powodzenia! :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger