Nietypowe formy kartek - czekoladownik

Chcesz wręczyć komuś czekoladę, ale nie wiesz, w jakiej formie ją podarować? Wydaje Ci się, że wręczenie samej czekolady jest trochę zbyt banalne i odbierane jako pójście na łatwiznę? Scrapbooking przychodzi Ci z pomocą! Dzięki pięknym i wzorzystym papierom do scrapbookingu oraz artykułom dekoracyjnym możesz wyczarować wyjątkowe opakowanie na czekoladę, łączące w sobie cechy pudełka i kartki. Brzmi świetnie? Czytaj dalej - przygotowanie czekoladownika wcale nie jest takie trudne, jak początkowo może się wydawać!Jak wręczać czekoladę?

Czekolada to taki (nie)zwykły upominek: jest podarunkiem pełnym wdzięczności i pozytywnych emocji, a jednocześnie pozostaje prezentem niezobowiązującym, który nie wpędza obdarowanej osoby w zakłopotanie. Gdy czekolada jest częścią większego upominku, jej wręczenie nie sprawia nam żadnej trudności - zawijamy ją w papier prezentowy razem z książką, szalikiem czy innym podarkiem, albo wrzucamy z innymi przedmiotami do torebki prezentowej. Problem pojawia się w sytuacji, gdy czekolada jest upominkiem sama w sobie. Jak ją wtedy wręczać? Niektórzy obwiązują tabliczkę czekolady wstążką, ale powiedzmy sobie szczerze: oryginalne opakowanie czekolady rzadko kiedy jest eleganckie i ładne ;-) Jak wręczać czekoladę, by uzyskać efekt wow, podnoszący rangę słodkiego upominku do prezentu przemyślanego i podarowanego z potrzeby serca? Świetnym sposobem będzie czekoladownik. Ta forma papierowego rękodzieła to niezwykłe połączenie pudełka, opakowania i kartki. Brzmi skomplikowanie? W rzeczywistości przygotowanie czekoladownika niewiele różni się od stworzenia tradycyjnej kartki handmade. Zwłaszcza, jeśli wykorzystasz do tego gotową bazę! Baza do czekoladownika zwykle dedykowana jest do tabliczek czekolady w tradycyjnych wymiarach, jeśli poszukujesz opakowania na większą, niestandardową tabliczkę, musisz poszukać odpowiedniej bazy lub wykonać czekoladownik sama. TUTAJ znajdziesz kurs na czekoladownik.


Jak wygląda czekoladownik? Z zewnątrz przypomina tradycyjną kartkę w formacie DL (podłużny prostokąt). Różni się tylko tym, że jego grzbiet ma około 1-1,5 cm grubości. Wewnątrz czekoladownika po lewej stronie jest miejsce na wpisanie życzeń czy dedykacji, natomiast z prawej strony znajduje się kieszonka na wsunięcie tabliczki czekolady. Kieszonka może być kwadratowa (wtedy tabliczkę wsuwamy do niej od góry) lub podłużna na całą długość skrzydełka kartki (wtedy czekoladę wsuwamy z boku). Aby uniknąć samoczynnego otwierania się czekoladownika, często jest on zamykany na wstążeczkę - zawiązana w kokardkę zapobiega rozchylaniu się skrzydełek pudełka na boki.


Czekoladownik - inspiracja Projektantki

Kasia przygotowała na dziś czekoladownik w większym formacie - będzie odpowiedni na czekoladę w nietypowym rozmiarze. Podobną pracę można jednak wykonać także w standardowych wymiarach. Monochromatyczna praca została utrzymana w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Kompozycja przełamana została odrobiną bieli. Całość jest niezwykle elegancka i wytworna, a także szalenie uniwersalna - tak opakowaną czekoladę można wręczyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Pięknie udekorowany czekoladownik to idealny upominek na urodziny, imieniny, Dzień Kobiet, Dzień Matki, ślub, rocznicę ślubu lub w formie podziękowania :-)Czekoladownik przygotowany przez Kasię jest świetnym przykładem na to, że można ze sobą łączyć różne papiery do scrapbookingu, z różnych kolekcji. Tutaj mamy połączenie papierów z zestawu "Girl's Little World" z bloczkiem A4 "Happy Anniversary". Jasny błękit i mocniejszy kolor niebieski wspaniale się uzupełniają! :-)

Happy Anniversary - Bloczek papierów do scrapbookingu 21x29cm - Lemoncraft - LEMHA01 Blok kreatywny   Girl's Little World - Bloczek papierów do scrapbookingu 21x29cm - Lemoncraft - LEMGLW08 Basic   Girl's Little World 01 - Dwustronny papier do scrapbookingu - Lemoncraft


Papier ozdobny - Vintage Time 011   Papier ozdobny - Vintage Time 010   Jak zrobić czekoladownik? Potrzebujesz tylko kilku rzeczy!

Zauważ, że odpowiednio dobrane papiery do scrapbookingu są właściwie główną ozdobą pracy naszej Projektantki. Nawet jeśli nie posiadasz zbyt wielu materiałów do scrapbookingu, możesz więc wykonać piękne, przyciągające uwagę opakowanie na czekoladę. Poza wzorzystymi papierami i bazą czekoladownika, przydadzą Ci się jeszcze arkusze z elementami do wycinania, wstążeczka i papierowe kwiaty. Bardziej ambitne osoby mogą kwiaty wykonać samodzielnie: z papieru lub - jak zrobiła to Kasia - z foamiranu. Wszystkie elementy, niezbędne do wykonania pudełka na czekoladę, kupisz w sklepie hobbyplace.pl :-)


wstążka vintage - wstążki gnieciuchy - 1 metr - perisian lilac   Foamiran, pianka artystyczna -jedwabna - biała


PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger