Lemoncrat - powroty: Forget me not. Inspiracje Projektantek i niespodzianka

W tym tygodniu rozpoczęłyśmy nasz nowy cykl, w którym przypominamy nieco zapomniane,  starsze kolekcje papierów do scrapbookingu LemonCraft. Ale dziś mamy dla Ciebie coś jeszcze - pewne uzupełnienie kolekcji i to podane w całkiem przyjemnej, praktycznej formie! Grafiki do druku cieszą się wśród scraperek coraz większą popularnością i dzieje się tak nie bez powodu. Dziś pokażę Ci, dlaczego wzory scrapbooking do wydruku są takie fajne. Pozwól, że zaprezentuję Ci również prace naszych uzdolnionych Projektantek, które połączyły kolekcję Forget me not z naszymi nowymi grafikami do druku!

Scrapbooking - wzory do druku: hit czy kit?

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę frazę: scrapbooking szablony do druku lub scrapbooking wzory do wydruku, internet wręcz zasypie Cię wynikami. Dziś można wydrukować wszystko - choć osobną kwestią pozostaje fakt, czy w danym przypadku jest to legalne, czy nie. W każdym razie, elementy cyfrowe do samodzielnego wydruku cieszą się niesłabnącą popularnością, a zaryzykuję nawet stwierdzenie, iż stają się coraz chętniej wykorzystywanym gadżetem w scrapbookingowej twórczości. Jakie są tego przyczyny? Znalazłam co najmniej kilka:

1) łatwy dostęp - możesz znaleźć, kupić i wydrukować potrzebne Ci wzory do druku zawsze wtedy, gdy ich potrzebujesz. Nie musisz sprawdzać dostępności towaru w sklepie, opłacać przesyłki, czekać na kuriera... Kupujesz to, co Cię interesuje i niemal natychmiast możesz z tego korzystać;
2) ekonomia - za dany plik cyfrowy płacisz raz i... możesz go używać cały czas. Niezależnie od tego, czy wydrukujesz go raz, czy 15 razy, cena za arkusz do druku się nie zmienia, więc to inwestycja na długi czas :-) Ważne: zawsze przed zakupem upewnij się, że licencja produktu obejmuje zakres, w jakim chcesz daną grafikę wykorzystać. Czasami, jeśli zamierzasz wykorzystać grafikę w celach zarobkowych, może być konieczne wykupienie licencji komercyjnej, która jest znacznie droższa;
3) oszczędność miejsca - każda scraperka, która zajmuje się rękodziełem od dłuższego czasu, boryka się z problemem miejsca na wszystkie swoje narzędzia, materiały i przydasie. Wiele z nas nie może sobie pozwolić na cały pokój tylko dla siebie, pracujemy kątem w sypialni, albo "wypożyczamy" sobie stół w jadalni... Dlatego tak ważne jest, by ograniczać przestrzeń, jaką zajmują nam produkty do rękodzieła. Papiery do scrapbookingu kupione w zapasie zajmują sporo miejsca, ale z elementami do wycinania nie musi być tak samo! Zamiast kupować zapas arkuszy z elementami, można kupić pliki cyfrowe - gdy zajmują miejsce na dysku komputera, nie zabierają nam przestrzeni szafki, biurka czy podłogi ;-) Materializujesz je dopiero wtedy, gdy zamierzasz ich użyć - czyż to nie genialne? :-D
4) elastyczność - grafiki do druku możesz zawsze w jakimś stopniu dostosować do swoich aktualnych, indywidualnych potrzeb (ale zanim zaingerujesz w wygląd samego wzoru upewnij się, że licencja na to pozwala!): możesz zmieniać wymiary poszczególnych elementów, albo nieco przyciemnić lub rozjaśnić paletę barw - to świetne rozwiązanie, dzięki któremu zawsze będziesz mieć grafiki idealnie dopasowane do wybranego projektu scrapbookingowego.

Scrapbooking - grafiki do druku i kolekcja Nie zapomnij mnie - prace Projektantek

  Oto i ona - nasza niespodzianka - nowe produkty marki LemonCraft, to produkty cyfrowe! Znajdziesz je w naszym sklepie ale uprzedzam, że dopiero się rozkręcamy, więc zaglądaj do nas często!
Jeśli przekonałam Cię do tego, że grafiki cyfrowe do samodzielnego wydruku są fajną rzeczą ;-) to teraz chcę Cię przekonać, że nasze grafiki, które od dziś możesz kupić w LemonCraft, są podwójnie fajnie. A dlaczego? Dlatego, że są idealnie dopasowane do kolekcji papierów Forget me not. Skończyły się Twoje ulubione elementy w arkuszu Vintage Time, brakuje Ci dodatków w danym kolorze, albo zamarzył Ci się jakiś napis na kartce, ale nic Ci nie pasuje do niezapominajkowych papierów? Teraz mamy na to rozwiązanie! 3 arkusze wzorów do wyboru, idealnie uzupełniające kolekcję papierów do scrapbookingu Nie zapomnij mnie. Tylko zobacz, co przygotowały nasze Projektantki!

Marta podkręciła nasycenie kolorów w obrazkach scrapbookingowych do druku, uzyskując intensywnie niebieskie kwiatki, które cudnie ożywiają kartkę w jasnych kolorach:
Ewa wykorzystała napis w kółku i umieściła go w rameczce, czyniąc z niego centralną część kompozycji:

Dorota uzyskała zupełnie inny klimat swojej pracy, nadając przepięknym tagom nieco vintage'owy charakter. Wydrukowane napisy i niezapominajki wspaniale uzupełniły wielowarstwową kompozycję:


Jasmina pięknie wykorzystała wydruk niezapominajek. Dzięki temu, że powycinała kwiatuszki i użyła ich w kompozycji, uzyskała naprawdę bardzo kwiecisty efekt, a nie musiała dodawać już zbyt wielu papierowych kwiatów :-)
Magda poszalała z albumem. Wydruki cyfrowe sprawiły, że wszystkie strony albumu są spójne stylistycznie, a wydrukowane obrazki stały się piękną i subtelną ozdobą albumu:
Emilia ochoczo skorzystała z wygody, jaką dają grafiki do druku w scrapbookingu, wydrukowała tyle elementów, ile potrzebowała, by stworzyć kartkę w romantycznym pudełku:
Dzięki temu, ze część obrazków wydrukowała na pergaminowej kalce - uzyskała niesamowity efekt delikatnej warstwowości.


Agata użyła okrągłą grafikę z zegarem, która stała się bazą do stworzenia przepięknej kompozycji:
W tworzenie zaangażowała się nawet sama założycielka marki Lemoncraft - Ania. Przygotowała kartkę schowaną w ręcznie ozdobionym pudełku.Wykorzystała tagi, kółeczka z napisami oraz listki.


Poza papierami z kolekcji Forget Me Not Lemoncraft - znajdziesz tu mnóstwo drobnych, niezapominajkowych kwiatuszków oraz lekkich motyli...


Kasia przygotowała dwa opakowania na czekoladki, sprytnie wykorzystując nie tylko nasze nowe scrapbookingowe szablony do druku, ale i resztki pierwszej wersji kolekcji Forget me not - zrobiła z nich patchworkowy wzór:Ja przygotowałam delikatną kartkę z bogatą, wielowarstwową kompozycją:
A teraz powiedz nam, co o tym myślisz? Mam nadzieję, że jesteś na TAK!PODPIS

2 komentarze:

 1. Cudownie!!! Czekałam na taką Lemonkową ofertę! Podpisuję się pod tym tekstem, wzory do druku to dla mnie hit! Oczywiście używam też papierów skrapowych, często łączę je z papierami digi. Do tego digi stemple i pełnia szczęścia:-)
  Zaraz lecę do sklepu, oczywiście, czekam na poszerzenie oferty :-) Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego szczęścia zapomniałam napisać, że prace DT są przepiękne w tych niezapominajkowych niebieskościach :-)

   Usuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger