Multiramka na zdjęcia - zrób to sama!

Czasy, gdy wystarczała nam pojedyncza ramka na ulubione zdjęcie, chyba już minęły. Przez to - a może raczej: dzięki temu - że mamy powszechny dostęp do fotografii cyfrowej, wszyscy robimy zdecydowanie więcej zdjęć niż kiedyś. Więcej ujęć wychodzi też fajnie - bo mamy od razu podgląd zdjęć, które wykonujemy (swoją drogą... pamiętasz ten dreszczyk emocji, gdy szłaś odebrać zdjęcia wywoływane z kliszy? :D). Jak tu później wybrać jedno zdjęcie? Nie da się! Dlatego rynek fotograficzny stworzył tak zwane multiramki: czyli kilka ramek połączonych w jedną lub jedną dużą ramkę z przygotowanymi miejscami na kilka fotografii... Wcale jednak nie musisz takiej ramki kupować! Multiramka na zdjęcia może powstać w Twoim domowym zaciszu. Chcesz zobaczyć, jak? Chcesz wiedzieć, dlaczego warto? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł i obejrzyj piękną inspirację naszej Projektantki, Yumiko.


Multiramka na zdjęcia - dlaczego warto ją zrobić samodzielnie?

Chcesz oprawić w ramkę kilka fantastycznych zdjęć, ale żadna z dostępnych na rynku propozycji nie odpowiada klimatowi fotografii? A może nie odpowiadają Ci wymiary okienek na poszczególne zdjęcia lub rozmiar całej ramki? W obu tych przypadkach, a także w każdej innej sytuacji, w której oferta rynkowa multiramek Ci nie odpowiada, najlepszym wyjściem jest przygotować sobie ramkę na kilka zdjęć samodzielnie :-) Dlaczego to takie fajne? Podam Ci teraz kilka istotnych powodów (choć zapewne, jeśli zechcesz, znajdziesz ich o wiele więcej!):

- możesz wykonać ramkę w dowolnych wymiarach i kształtach;
- Twoja multiramka na zdjęcia pomieści dokładnie tyle zdjęć, ile potrzebujesz w niej zamieścić;
- możesz użyć dowolnej kolorystyki i stylistyki, tak, by podkreślić urok zdjęć lub idealnie wpasować multiramkę w aranżację pomieszczenia, w którym się ona znajdzie;
- Ty decydujesz, czy multiramka będzie stojąca czy wisząca;
- możesz umieścić dodatkowe dekoracje, symbole, cytaty i opisy - wszystko, co tylko chcesz!
- nikt nie będzie mieć identycznej ramki, Twoja będzie jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna :-)

Taką ramkę możesz stworzyć samodzielnie od podstaw, np. korzystając z kawałka grubej i sztywnej tektury, albo ze sklejki, a możesz też nabyć gotową bazę z beermaty czy płyty HDF albo MDF i dostosować ją do swoich potrzeb. W obu przypadkach z pewnością Twoja multiramka na zdjęcia będzie lepiej dopasowana do Twoich potrzeb niż kupny "gotowiec" ze sklepu z artykułami fotograficznymi ;-)

Multiramka na zdjęcia - inspiracja Projektantki

Nasza Projektantka, Yumiko, przygotowała na dziś piękną i delikatną multiramkę, w której umieściła 3 zdjęcia. Zauważ, że użyte przez Nią fotografie mają różną orientację i odmienne wymiary - przy gotowej ramce ze sklepu raczej trudno o taką różnorodność w jednym produkcie ;-) Ponieważ zdjęcia Yumiko mają jasne tło i posiadają spokojną, harmonijną kompozycję, można było poszaleć z dodatkami - mnóstwo tu kwiatowych kompozycji wyciętych z bloczku kreatywnego A4 Melody, są też tekturki, kwiaty i koronki. Spokojna zieleń i biel papierów do scrapbookingu idealnie pasują do zdjęć :-)

 Masz już na swoim koncie jakieś multiramki? A może wolisz tworzyć scrapy i blejtramy z jedną fotografią? Koniecznie daj znać w komentarzu! 

Zazwyczaj na koniec artykułu piszę, że na dziś to już wszystko, ALE.... dziś będzie nieco inaczej - koniecznie zajrzyj do nas jeszcze wieczorem! :-) Pozdrawiam serdecznie i czekam na Ciebie!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger