Tips, trick & tutorials - wiosenna kartka handmade

Zdarza Ci się, że chcesz zrobić wielowarstwową kartkę z bogatą kompozycją, a efekt finalny Cię w ogóle nie zadowala? Bo kartka wychodzi jakaś płaska, bo kompozycja sprawia wrażenie jakiejś niedopracowanej, bo kolory nie do końca ze sobą grają... Powodów, dla których możesz być niezadowolona ze swojej pracy istnieje naprawdę sporo. Część z nich tkwi wyłącznie w Twojej głowie, inne rzeczywiście można poprawić. Jeśli nie masz jeszcze wprawy w tworzeniu bogatych kompozycji, koniecznie obejrzyj zdjęcia i przeczytaj podpowiedzi naszej Projektantki, Ewy. Wykonała Ona na dziś wiosenną kartkę handmade, pełną świeżości, energii i dopracowaną w każdym szczególe. Ty też możesz stworzyć taką pracę!


Wiosenna kartka handmade - błękit i zieleń to jest to!

Połączenie chłodnego błękitu z soczystą zielenią sprawi, że Twoja ręcznie robiona kartka będzie mieć nie tylko wyjątkowo wiosennych charakter, ale i zachwyci swoją świeżością, lekkością i energią. Taka kartka nie pozostanie niezauważona! Będzie idealnym upominkiem na dowolną okazję, sprawdzi się szczególnie jako kartka na urodziny, kartka imieninowa czy kartka z okazji ślubu. W wiosennych pracach nie należy się bać soczystych barw, jednak pamiętaj o tym, by całość uspokoić jasnym, pastelowym, neutralnym tłem. Dzięki temu unikniesz efektu pstrokacizny i krzykliwości, a całość - choć będzie energetyczna i radosna - pozostanie elegancka.

Wiosenna kartka handmade krok po kroku

Oddaję głos naszej Projektantce, Ewie, która pokaże Ci, jak zbudować piękną, kompletną kompozycję na kartce i jak stworzyć pracę, z której na pewno będziesz zadowolona :-)


Do wykonania kartki przygotowałam taki elementy jak: koronka, papierowa serwetka, mnóstwo motyli i kwiatów. Wykorzystałam arkusz papieru z kolekcji Sense and sensibility oraz House of roses.
 
 
Listki wycięłam z arkusza Leaves. Przygotowałam też płotek, który zrobiłam własnoręcznie z tektury.Budowanie kompozycji rozpoczęłam od przyklejenia koronki.Następnie na dystansie z beermaty przykleiłam papierową serwetkę tak by znalazła się mniej więcej w jednej trzeciej wysokości kartki. Dzięki temu kartka będzie bardziej przestrzenna.

Dodałam listki wycięte z arkusza Leaves, sizal oraz trochę gipiury.W sowich pracach bardzo lubię wykorzystywać woskowe sznureczki, więc i tym razem nie mogło ich zabraknąć.Gdy podstawę kompozycji miałam już gotową zaczęłam dodawać do niej dodatki. Rozpoczęłam od dużego kwiatu oraz kępek delikatnych kwiatuszków.Wstążeczki vintage to kolejny element, który często wykorzystuję. Zrobiłam kokardę i umieściłam ją pod kwiatem. Na serwetkę przykleiłam płotek, by nadać kartce nieco bardziej sielskiego klimatu.Kompozycję dopełniłam drobnymi kwiatami róży i gipsówki oraz perełkami na żyłce.Prawa strona kartki wydawała mi się nieco pusta więc umieściłam tam malutką kompozycję z gipiury, kwiatów i listków. Na płotek przykleiłam motylka wyciętego z arkusza Vintage.Kartkę pochlapałam czarną farbą. Bardzo podoba mi się efekt połączenia delikatnej pracy z czernią, która nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Przygotowałam też mixmediowe kamyczki, których dodałam nieco do całej kompozycji. Gotowa kartka prezentuje się tak:


Mam nadzieję, że mój kurs zainspirował Was do zrobienia własnej ukwieconej kartki. 

Nas praca Ewy zachwyciła, a Ciebie? Poczułaś się zainspirowana do stworzenia swojej wiosennej kartki z bogatą kompozycją? :-) Jeśli wykonasz kartkę według kursu Ewy, koniecznie pochwal się, podrzucając nam link w komentarzu :-) Na dziś to już wszystko, życzę Ci kreatywnego czasu, wypełnionego twórczą radością i satysfakcji z Twoich dzieł.


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger