Okoliczności: dziecko - prace dla dzieci i dziecięce papiery do scrapbookingu

Lemoncraft-proponuje--okolicznosci-dziecko

Witaj! Dziś 1 czerwca, Dzień Dziecka, a więc idealny moment na kolejny artykuł z cyklu: Okoliczności. Skupimy się dziś na pracach dla dzieci i o dzieciach, przypomnimy sobie dziecięce papiery do scrapbookingu LemonCraft, ale nie będziemy się ograniczać wyłącznie do projektów związanych z dzisiejszym świętem, bo tych wcale nie robi się aż tak dużo ;-) Natomiast narodziny, chrzciny, roczki... oj, na takie okazje każda scraperka tworzy całkiem sporo prac, prawda? Zapraszam do lektury!

Dziecięce papiery do scrapbookingu LemonCraft - po co sięgać tworząc dziecięce prace?


Zanim zaczniemy mówić o tym, jakie prace dla dzieci można wykonać i na jakie okazje będą odpowiednie, zastanówmy się, jakie papiery do scrapbookingu wybrać do prac dziecięcych. W ofercie LemonCraft pojawiło się kilka świetnych kolekcji dedykowanych przede wszystkim do prac dziecięcych. Obecnie znajdziesz u nas trzy takie kolekcje. Są to:

- kolekcja papierów Lullaby, idealna do słodkich, dziecięcych prac tworzonych dla najmłodszych- papiery do scrapbookingu Boy's little world, doskonałe do tworzenia prac dla młodszych i starszych chłopców- kolekcja Girl's little world, wprost stworzona do projektów dla młodszych i starszych dziewczynek


Nie oznacza to jednak, że prace dziecięce wykonasz wyłącznie z powyższych papierów! :-) Kolekcje LemonCraft są przecież na tyle uniwersalne, że prace dla dzieci stworzysz także z arkuszy innych papierów, np. Forget me not, Sweet secrets czy Serenity.

Pamiętaj, że papiery scrapowe do prac dziecięcych musisz zawsze dobrać do okazji na jaką jest tworzona praca oraz do stylistyki całego projektu. Słodkie, pastelowe albumy dla maluszków lubią delikatne kolory, drobne wzory gwiazdek, serduszek czy kropeczek. Eleganckie kartki na Chrzest święty czy roczek lubią się z jasnymi, jednolitymi papierami w odcieniach kremu, bieli i beżu. Radosne kartki urodzinowe dla kilkulatków to idealny duet dla soczystych barw i wesołych elementów do wycinania: wizerunków słodkich bobasów, kolorowych motyli, barwnych kwiatków.

Scrapbooking: zanim maluszek przyjdzie na świat, czyli albumy ciążowe i kartki gratulacyjne


Zanim jeszcze maluszek się urodzi, często chcemy obdarować czymś wyjątkowym przyszłą mamę. W takiej sytuacji jako prezent idealne sprawdzi się ręcznie robiony album ciążowy. Album handmade z miejscem na zdjęcia z USG, listę imion do wyboru, osobiste zapiski przyszłej mamy to wspaniała pamiątka z tego cudownego, wyjątkowego okresu, który tak szybko mija i zaciera się nieco w pamięci młodych rodziców.Równie popularne są kartki gratulacyjne, które wysyła się przyszłym rodzicom na wieść o ciąży. Kartki ręcznie robione z gratulacjami tworzy się najczęściej z motywem bociana, albo z uroczym bobaskiem na różowym bądź błękitnym tle, w zależności od płci maluszka. Jeśli płeć dziecka nie jest nam znana, można wykonać kartkę w kolorystyce różowo-błękitnej lub... w jakimś innym, uniwersalnym kolorze :-)


Scrapbooking: prace dla dzieci - narodzinyNarodziny dziecka to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Z tej okazji, jako scraperka, możesz podarować naprawdę niezwykły upominek, który stanie się przepiękną pamiątką na całe życie lub niesamowitą, oryginalną ozdobą pokoju dziecka. Możliwości są niemal nieograniczone! Do najpopularniejszych projektów scrapbookingowych tworzonych z okazji narodzin dziecka należą:

1) album na pierwszy rok życia dziecka - posiada miejsce na zdjęcia z kolejnych 12 miesięcy życia maluszka i/lub przestrzeń do wklejenia fotografii uwieczniających najważniejsze chwile z pierwszego roku życia (pierwszy dzień w domu, pierwszy kroczek, pierwsza zupka, pierwszy spacer itd.);

2) metryczka dziecięca - zawierająca podstawowe dane: imię dziecka, datę i miejsce narodzin, wagę i wzrost urodzeniowy. Metryczka może być dekoracją z grafiką i informacjami lub może również posiadać wkomponowane zdjęcie maluszka, stając się jednocześnie ramką foto;

3) ramka ze zdjęciem maluszka lub ramka na zdjęcie - pięknie udekorowana ramka, zawierająca w sobie motywy dziecięce, stanie się idealną ozdobą dziecięcego pokoju i wspaniałą pamiątką na przyszłość.

4) kartka powitalna dla dziecka - gdy urodzi się dziecko i chcemy wyrazić swoją radość z jego pojawienia się na świecie, możemy wysłać kartkę, np. z napisem "Witaj na świecie". Dla dziecka będzie to sentymentalna pamiątka na później, a dla młodych rodziców - miły gest :-)Jeśli szukasz czegoś jeszcze bardziej nietypowego, możesz wykonać dziecięce pudełko wspomnień - o tej formie więcej przeczytasz W TYM POŚCIE.


Scrapbooking: prace dziecięce - chrzciny


Chrzest święty to jedna z tych okazji, na którą scraperki tworzą najwięcej prac. Ręcznie robiona pamiątka Chrztu świętego to piękny upominek nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. Najpopularniejsze są kartki w pudełkach oraz exploding boxy. Exploding box na chrzciny może na ściankach posiadać kieszonki na pieniądze lub - jeśli zamierzasz podarować dziecku jakiś drobny przedmiot, jak np. medalik - może mieć na środku pudełeczko na prezent.
Prace w tematyce chrzcielnej są zwykle jasne, białe lub kremowe, mogą posiadać drobne akcenty kolorystyczne: różowe dla dziewczynki i niebieskie dla chłopca. Jeśli chodzi o wykorzystywane na takich pracach motywy, to albo są one ściśle związane z symboliką religijną (biała szatka, gromnica, chrzcielnica, gołąb) albo nawiązują do ogólniejszej tematyki dziecięcej (wózek, kołyska, konik na biegunach, buciki, bodziak, grzechotka, smoczek).Scrapbooking: prace dla dzieci - roczek i kolejne urodzinki


Kartki na roczek są albo równie eleganckie i delikatne jak kartki na Chrzest święty, albo nawiązują swym wyglądem do dziecięcej radości i beztroski i pełne są kolorów oraz wesołych wzorów i motywów. Pojawiają się tu słodkie zwierzątka, małe dzieci, motywy dziecięce, jak wspomniane wyżej: wózek, kołyska, buciki itd. Na roczek również często robi się exploding box lub kartkę w pudełku.Nieco rzadziej sięga się po exploding box urodzinowy dla dziecka, które obchodzi 2, 3, 4 i kolejne urodziny. Tutaj wciąż najpopularniejsze są klasyczne kartki handmade, kwadratowe lub prostokątne.A Ty tworzysz dziecięce projekty? Na jakie okazje najczęściej? Po które papiery LemonCraft sięgasz najchętniej, tworząc prace o tematyce dziecięcej? :-) Daj znać w komentarzu!

Dziękuję Ci za Twoją dzisiejszą obecność i uwagę, pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałego, kreatywnego dnia!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger